ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

andy26
21. aug 2008

jej ahoj adi... to je super,že si tu... perfektné
dnes som vás spomínala na izbe mojim spolubývajúcim... teeeeda. ...sa moc teším aj tebe aj Saxo...robite radosť
a teším sa s Vami.....
Ja som bola na SOFTE, zostalo mi veľa tabletiek z minula, takže sme nešli ani cez poisťovnu, šetríme si pre prípad.. ved vieš.. ale dúfam, že nebude treba...
Maršík ma pre prípad nastimuloval tak, aby nebol syndrom ako minule, ale aj tak sa taký malý podaril...
Mala som 12 vajok, z toho 11 sa oplodnilo cez ICSI samozrejme....8 naj vybrali, 3 zamrazili a 5 dali na kultivaciu
to ti boli nervičky. Volala som v nedelu a potom som mala volať až v stredu, myslíš, že som vydržala? Volala som aj v pondelok, aj v utorok a aj v stredu... že ako sa darí fešákom. No.. traja to nezvládli a dve sú vraj blastocysty 50 bunkové, také, ako by na dnes mali byť...takže dúúúúúúúfam, že ma nesklamu a budem sa tešiť s dvojky ako Saxo
A napíš niečo o sebe viac..

sylvia21
21. aug 2008

mirka, tak ste krasne pokope 🙂 Uspesne si prekonala dalsiu prekazku - OHHS 😉
takato tehotenska vlna - 😲 waw 😉 pfuj 😵 pfuj 😵 pfuj 😵 nech to vsetko dobre vyjde 😉

andy26
21. aug 2008

no kde ste všetky?

adinam
21. aug 2008

Andy,to je záruka úspechu,tie krásne blastocysty. 🙂 No,ja som od ET stále na PN-ke.Do roboty sa už nechystám.Do 12tt som mala teda brutálne nevoľnosti,už je to lepšie.Ale všetko sa dá vydržať.Zatiaľ sme v poriadku.Na sone som už bola asi trikrát.Drobec sa má k svetu,tak dúfam...Vieš,každá si myslíme,že keď máme konečne dve //,tak stres opadne.Ale práve vtedy sa ešte len začína.Ja si vydýchnem až vo februári.Okrem toho lekár mi povedal,že ak je IVF ICSI,odporúča sa amniocentéza.Vraj to nie je"prirodzený výber",tak hrozia vačšie riziká a do toho ešte moj vek /35/-no mám zase nad čím premýšľať. 😒
Od mája prešlo kopec času,už by sa patrilo zdvihnúť štatistiky ISCARE,nie????Tak všetky šup do toho. 😉

karkulka522
21. aug 2008

Andy,ja mam okrem utrogestanu aj estrofen,ale ked je vsetko OK tak spravu ti netreba.Ja na sebe este ziadne zmeny nepocituje ale kazdy vecer si čučoriedky,ako ich nazvala Pupo,pohladkam a s nimi zaspavam 😵

andy26
21. aug 2008

Adi, a čo je to ta amniocentéza, prosím Ta? A dufam že nesklamem tento krát...
ozaj a vieš čo sa mi ešte podarilo?
mmm, tomu neuveríš.. ked sa to teda nepodarilo po IVF, tak som šla k Maršíkovi, že čo teraz, tak povedal, že prestavočka - tak ako si spomínala ty a že mám prísť v auguste ak vôbec, lebo on si myslí, že ked prídem, tak budem tehotná... a aj sa stalo... bola som ale len 2dni som si vychutnávala pocit tešenia
hned to šlo v bolestiach von... vraj to bolo v hrdle maternici, takže krvacaním sa to vyplavilo preč... sranda že?
Ze na dovolenke sa podarilo prirodzene.... mmm, ale to len tak na okraj.. dúfam, že sa to teraz podarí
budem tu každý den, tak sa ozvi

andy26
21. aug 2008

Karkulka, estrofen mi doktor nedal, pýtala som sa ho nan, ale že netreba... tak neberiem, inak mám asi polovicu balenia z minula...
Budem ti držať pastičky, nech to ubehne čo najrýchlejšie do očakávaného dna....

adinam
21. aug 2008

Andy,amniocentéza-odber plodovej vody na zisťovanie niektorých vývojových chýb u dieťatka.Nie je to nič strašné,prežili sme aj horšie,ale je tam riziko potratu,síce len minimálne 0,01%,ale je. 😒
Budem Ťa tu najbližšie dni povzbudzovať neboj sa.Inak moc sem nechodím,lebo tu sa všeličo dočítam,aj to,čo by som nemusela a potom rozmýšľam nad blbosťami...Tak pa,ozvem sa 🙂 A ODDYCHUJ!!!

pupo
21. aug 2008

čau Andy, aj ja som objednaná na 4.9. na ôsmu hodinu. Dúfam, že sa tam všetky v dobrej nálade stretneme. Tak sa opartruj a bufetuj. Aj ja bufetím. Drahý varí večeru 🙂 🙂 🙂

andy26
21. aug 2008

než si to napísala, som to pozrela na nete, že čo to je.., ved uvidím, ak doporučí lekár, pojdeme.... urobím už maximum ak sa podarí. ďakujem za podporu a ja sa budem poctivo každý den hlásiť. Dufam, že tých 11 dní ubehne. A ty dávaj na seba a drobca pozor a som rada, že si tu bola, že si sa ozvala a tak... teším sa
ahojky

andy26
21. aug 2008

Dobru chuť prajem a vychutnávaj si tu obsluhu... ja si tiež začínam užívať pohodlie... mužíček ide z práce nakúpiť...
hlavne sa šetrime, čo najmenej fyzickej námahy a pozitívne myslime.
Inak ty si tušim spomínala že berieš aj Estrofem?
som sa dočítala, že sa nemá užívať, ak žena otehotnie alebo sa domnieva,že by mala byť tehotná... tak nerozumiem na čo sa má užívať.... 😒 hmmm

andy26
21. aug 2008

aj karkulka písala, že ho užíva... ja som ho brala prvý krát, tento krát mi ho nedal... tak neviem
ako to je s tým estrofemom.

andy26
21. aug 2008

Kto nesmie užívať Estrofem® 2 mg?

Estrofem 2 mg nesmiete užívať:

· ak ste tehotná alebo predpokladáte, že ňou môžete byť

· ak je známe alebo je podozrenie na rakovinu prsníka alebo maternice

· ak ste mali nádor prsníka

· ak máte metabolickú chorobu porfýriu

· ak máte alergiu na hociktorú zložku Estrofemu 2 mg.

Ak máte ešte neporušenú maternicu poraďte sa s lekárom, o použití alternatívnej liečby s prípravkami, ktoré obsahujú estrogén aj progestogén.

karkulka522
21. aug 2008

Andy-tak to si ma nepotesila,zajtra volam do iscaru 😨 😨 😨

andy26
21. aug 2008

tiež som ostala prekvapená, ked som sa to dočítala... nerozumiem tomu, prečo teda vôbec... http://www.cme.sk/sz/lieky/letak/569/6414.html
no ale prečítaj si to, tu to je napísané...

pupo
21. aug 2008

...snáď tí lekári vedia čo robia keď nám predpisujú lieky...Karkulka, keď budeš volať do Iscaru daj vedieť čo ti povedali. Asi majú v pláne nám to vysadiť až po výsledkoch krvi na HCG. Daj vedieť, aj ja ho musím brať.
čauko

sylvia21
22. aug 2008

Kocky, neviete, kto bude na buduci tyzden zastupovat Durechovu, ked bude mat dovolenku. Nepovedala Vam na koho sa obratit, ak by ste nieco potrebovali za jej nepritomnosti?

pupo
22. aug 2008

čau Silvi, podľa mňa je to na tebe koho si vyberieš. Mrkni si na internetovú stránku Iscaru a tam je rozpísané kto a kedy ordinuje a podľa toho kedy tam máš byť si vyber komu sa objednáš.Oni sa bežne zastupujú. Mne napr. včera robil transfer Dr. Maršík pretože vyšiel na štvrtok a vtedy tam Dr. Petrová neordinuje.

scarlette
22. aug 2008

ahoj pupo, tak drzim palce aby bol et uspesny 🙂
inak aky mas nazor na marsika?

sylvia21
22. aug 2008

OK pupo, sestricka mi povedala, ze az tesne pred sviatkami budu vediet, kto ako sluzi, tak tam zavolam buduci tyzden. Ako sa dnes mas? Nezabudni oddychovat 😉
Ahoj scarlette uz si tu dlho nebola. 😵 Ako sa dari?

saxo
22. aug 2008

Andy no ahooooj, to su mi novinky. adin mi pisala, ze si sa tu objavila, tak som o dusu citala. ved normalne ani nechapem a uz si po vsetkom... no super, teraz uz len oddychuj, ja som po ET asi 5 dni bola doma a len som sa valala a do testovania som robote tiez moc nedala. ale pre istotu som hned po ET dostala brutalny ohss, ale nic so mnou nerobili, urobilo sa mi vela cyst, no co ti poviem. a uz som 3x lezala v nemocnici -raz praskla cysta, raz cievka...ale drobcom sa dari super, uz maju cca 10cm bez noziciek a o par tydnov ideme na 3D, tak uz budeme vediet co to bude/teda budu 🙂 len pekne oddychuj a nechaj to samo plynut, pa

kvak63
22. aug 2008

Pointka tak tie leiky meisto utrošu su Crinone a je ich 15ks cena je 2125,-SK. Sú s aplikatorom takže sprstom si nič nemusis zavdzať a tim padom ani moznu infekciu.

kvak63
22. aug 2008

Ahoj
ja som estrofen uživala do 4tt po KET. Vysadil miho Valky po druhom ultrazvuku. Mala to byt už kontrola srdiečka ale ste tam nic nebolo ale aj tak mi ho vysdil

karkulka522
22. aug 2008

caute,tak Ďurechova mi to nedviha,budeme jej musiet verit,ale na nete som citala ze to rozsiri sliznicu no ak ma zena este maternicu je potrebne to doplnit progesteronom a ten sa nachadza v utrogestane.Tak nam to hadam len pomoze 😅 .

pointka
22. aug 2008

Ahojte.

Kvak, ano uz mam ten liek, dakujem.

Ja som po dnesnom UTZ zmatena, ta sliznica stale stoji na 7mm ☹ Doki uz ide do extremu s estrogenom, coz moze mat za nasledok, ze budem krvacat a tym padom je koniec KET. Tak mi musi mrcha vydzat do pondelka, to uz bude brat utrogestan a uz by som krvacat nemala. A povedala, ze ak nebude 8mm nebude transfer ☹
Hm... neviem, transfer ked tak bude az bud. piatok.

Mirinda, drzim palce. Mne ani to vinko nezabralo ☹

kvak63
22. aug 2008

pointka - budem držat palce
a to je pre teba pppppppppppppppppppprrrrrrrrrrrrrrrrrsssssssssskkkkkkkkkkkkkaaaaaaaaaaaaaammmmmmmm

pointka
22. aug 2008

Dakujem Kvak 🙂
Ale ja asi mam nejaku velmi dobru imunitu voci tehu virusom 🙂 🙂 🙂 Ale uz by jeden mohol sadnut aj na mna a nech ma PORIADNE nakazi! 🙂

scarlette
22. aug 2008

silvi nic nove cakam na schvalenu ziadost, a kratim si cas vyberom dovolenky, len ju chcem objednat par dni pred nastupom lebo co ak "motyka vystreli" a budem nahodou tehu...
pointka drzim vsetky palce aby narastla, ..

mirinda10
22. aug 2008

tak ja uz som spat mame 3 embrijka a musela som podpisovat papier, ze nam daju
3 embriologicka sa spytala a ja ze jasne tak doki nemal sancu inak s tym papierom to som nevedela aj muzicek to ma podpisat len ten tam nebol

dufam, ze sa aspon jedno ujme

pointka vinko bolo treba pit od 1 DC ale pokracuj v piti mas co dohanat oproti mne to vinko ti neublizi ja uz nemozem od dnes som abstinent takze sup na vikend a na tyzden kupit aspo dve dobre flasticky a pit kazdy den mas este cas 😉

sylvia21
22. aug 2008

saxo - uzila si si svoje. Ty si jasnym prikladom, ze ked sa embryjka dobre zabyvaju, tak ich nic odtial nedostane 🙂
Zvladas to skutocne prikladne 🙂
Pointka - robis vsetko s dokinou , co sa da. Zvlastne, co moze sposobit jeden milimeter. 😨 Ja mavam sliznicu v pohode, keby som mohla, hned ti poslem milimetre aj dva 😉 Ale zatial to nevzdavaj.
Scarlettka - tak vysi teraz s manzelikom uzivate medove tyzdne? 😉 Kedy odchadzate na dovolenku?
Mirinda - gratulujem, tak mas ten velky narocny krok za sebou , tak teraz si tam cucoriedky zuruju na sliznici v trojke 🙂 Nezabudni nam potom posielat tehu virusky 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre