ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

ada83
27. apr 2013

@denulka85 ty si mala aku davku prednison

cucoriedkacucoriedka
27. apr 2013

@ada83 hej, to urobíš najlepšie veru🙂

ada83
27. apr 2013

@cucoriedkacucoriedka už ma bolí brucho

fantinka
27. apr 2013

@cucoriedkacucoriedka super, ja som ho brala tak ako mi napadlo...keď som zabudla, tak aj o 2h neskôr atď...no musím si teraz dávať pozor.

ada83
27. apr 2013

@fantinka ty si prala aj prednison a aku davku

karkana
27. apr 2013

@ada83 ja som 5mg pol rano pol večer , možno sa aj viac môže zavolaj si radšej

ada83
27. apr 2013

@karkana 3 dni som brala 20 mg tak zajtra si dam 1/4 skusim tam zavolat zajtra ak mi to niekto dvihne

kvetkokvetko
27. apr 2013

ahojte, ta nova dr v Iscare je tuto na fotke: http://www.lejdy.sk/pre-snazilky/poradna...vyzera sympaticky

kvetkokvetko
27. apr 2013

@ada83 mne kazala petrova uzivat estrimax vzdy v tom istom case - najprv v 24 hod. intervaloch, dalej v 12-hodinovych a potom v 8-hodinovych intervaloch...a tiez mi prizvukovala, ze to treba dodrziavat, aby sliznica bola kvalitna

kvetkokvetko
27. apr 2013

este raz spravny link na fotku
http://www.lejdy.sk/pre-snazilky/poradna

ada83
27. apr 2013

@kvetkokvetko a prednison si brala ak hej aku davku?

kvetkokvetko
27. apr 2013

@ada83 ten prednison len 5 mg, nechapem preco mas 20tkovy, ved existuje aj 5mg balenie a nemusis stvrtit...a co mas v protokole? a mas aj anopyrin?

ada83
27. apr 2013

@kvetkokvetko v protokole mam 5 mg nie anopyrin nemám

denulka85
27. apr 2013

@ada83 ja som tiez mala len 5 prednison a vitamin mam 100 mg

ada83
27. apr 2013

@denulka85 ešte že to je len 3 den čo som to zistila ta asi nebude problem kašlem asi na to. opýtala som sa to tej novej dr vo fore čo dala linku kvetkokvetko tak uvidime čo odpíše a podla toho sa zariadim ale 3 dni by sa nemalo nič udiať čo už s tým narobím a teraz chcem isť na ket

karla74
27. apr 2013

ahojte baby, aj ja som bola u dr. Reismüllerovej, chodila som k dr. Lattákovej, no mala plno a na rece mi poradili túto. Bola veľmi milá, povysvetľovala...začínam od pondelka stimuláciu na 1.IVF, máte skúsenosť s Gonalom?

kvetkokvetko
27. apr 2013

@karla74 ahoj, tak drzim palce...ja som mala aj gonal...co potrebujes vediet? mas este urcite aj dalsie injekcie, vsak? ja som mala aj menopur a cetrotide

karla74
27. apr 2013

Ahoj, dakujem, aj ja tebe držím palce. Som rada, že aj ty máš s tým skúsesnoť. Hej, ešte mám Menopur a potom Orgalutran.Gonal mám na 3dni, potom idem na Menopur, ale objednám sa do Ba na kontrolu a potom mi sestrička vysvetlí to zarobenie Menopuru...Bojím sa toho Gonalu, mám si pichnúť 225, pri prvom pichnutí je treba vytlačiť vzduch.bubliny, keď mám nastavenú tú hodnotu, nevytlačím viac...? (možno hlúpa otázka), potom už len pichnem a nechám tých 10s? mala si nejaké vedľajšie účinky?

kvetkokvetko
27. apr 2013

@karla74 hihi, ja som bola v decembri a uz si ani nepamatam ako to bolo....ale nasla som papierik s poznamkami 😀...ja som mala Gonal 150 jednotiek od 2DC do 7DC...od 6DC som pridala Menopur (prve dva dni 37,5 jednotiek) a od 8DC Menopur 87,5 + Cetrotide 0,25 az do 11DC. To som vecer pichla Pregnyl 5000 jednotiek a OPU bol 3 DC......ale ja som mala mozno nizsie davky, lebo sme nechceli vela vajicok...napokon bolo 9 oocytov a 7 sa oplodnilo (3 IVF a 4 ICSI)....a vedlajsie ucinky som nemala ziadne ...

kvetkokvetko
27. apr 2013

@karla74 a ja si nepamatam, ze by som vytlacala nejaku vzduchovu bublinu...ak si nie si ista, tak kludne volaj sestrickam, oni su velmi mile a vzdy mi hovorili, ak si nebudem vediet alebo nejaky problom, mam zavolat

karla74
27. apr 2013

@kvetkokvetko na 3DC bolo OPU, nie 13dc? ...no tie hodnoty mi dávala dr., ona to prejednávala ešte s dr. Lattákovou...mňa sa ani nepýtala, či chceme menej vajíčok...Menopur začínam od 5DC, inak mi ešte z Gonalu ostane 225...vysvetlili ti aj, ako sa to zarába Menopur? S tým Gonalom bolo jednoduché to vpichnutie? Ďakujem ti za každú info...možno hlúpe otázky, no nemám skúsenosti, len s 1.IUI...

kvetkokvetko
27. apr 2013

@karla74 jasne, ze 13 DC, len mi ten klaves nejako blbne a som si to nevsimla 😀

karla74
27. apr 2013

@kvetkokvetko dnes som sestričke písala, lebo menzes sa pustil až po 15h, tak mi napísala, že pichať mám začať až v pondelok, na 3dc...všetko sa mi posunie...no a pozerala som inj. a sú tam 2 bubliny, tak nechcem to nejak skomplikovať...no skúsim jej potom cinknúť v pondelok ráno...ďakujem ti ešte raz za info..

karla74
27. apr 2013

@kvetkokvetko a vklad si mala potom na štvrtý, či piaty deň?

kvetkokvetko
27. apr 2013

@karla74 prva injekcia je trochu adrenalinova, ale potom to uz pojde lahko...ihla je velmi tenka a kratka, takze naozaj ide len o prvotny strach pichnut samu seba...ano, Menopur mi vysvetlili,nie je to zlozite....ja som si kukla aj nejake videa na youtube.com, aby som si to vedala aspon trochu predstavit...a vobec nie su tvoje otazky hlupe, preto tu tato tema je,aby sme si poradili...aj ja som bola na tom rovnako 🙂

kvetkokvetko
27. apr 2013

@karla74 ak ti dosiel ms az po 15 hod, tak 1DC je az den nasledujuci, ja ja som tak mala, cize zacnes pichat vlastne 2 DC, lebo den, kedy sa ti menses spustil neratas.....a vklad som mala 19 DC -mala som predlzenu kultivaciu, cize vkladali na 6 den po OPU, asi by mi boli vkladali na 5 den po OPU, ale to bola nedela, to v Iscare nepracuju

karla74
27. apr 2013

@kvetkokvetko Ďakujem ti za rady, si zlatá 🙂 , pozriem si tak ešte to video...nech si viem to celé predstaviť...mám strach, aby som to dobre pichla...tak dúfam, že nič nepokazím 😉 ...idem si už ľahnúť...prajem dobrú nôcku 🙂 . P.S.: ak ma ešte niečo bude trápiť, ozvem sa, ak môžem...

kvetkokvetko
27. apr 2013

@karla74 pichnes dobre, neboj... dobru noc a urcite sa ohlas, radi ti tu poradime

katulka25
28. apr 2013

@denulka85
@cucoriedkacucoriedka len ja byvam od nasich 200km a vidim ich cca kazde tri styri tyzdne. Tak sa tp da. A maku dost problemov so sehrou ta sa rozvadza. Tak ich nechcem nase neuspechy este prikladat. Ked to vyjde vsetko im poviem 🙂

katulka25
28. apr 2013

Dievcata, vcera som bola na svadbe sesternici a vobec som si ju neuzila :( migrena ako svina. Grcala som cely vecer :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre