ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

martinazvo
2. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka no keby som chodila do prace tak isto este nemam vsetko... to len v ramci zabijania casu na PN som sa tak "vybavila"... ved ja som kvoli tej zlomenej ruke a potom problemom v tehu bola z celeho tehu 21 tyzdnov doma (zlomena ruka 11 tyzdnov, rizikove 10 tyzdnov) + este k tomu 8 tyzdnov MD 😀 😀 😀

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@martinazvo no, lebo si pamatám že si už asi aj do práce nastúpila. nie? alebo sam i to zdá? a mala si problémy? to ani neviem.

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@martinazvo krásne si si to vybavila🙂 ale tak aspon teraz nestresuješ a užívaš posledné týždne.) dooobre

martinazvo
2. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka dobre si pamatas... od 2.4. do 18.6. som bola v praci, ale musela som zostat doma, lebo zo sedenia mi strasne opuchali nohy, + denne 2 hodiny za volantom... k tomu nizko polozena placenta a tvrdnutie bruska, tak sme sa s lekarkou dohodli ze mi bude doma lepsie... aj aj tak je... kym nesedim (chodim, stojim, lezim) tak som ok... staci mi ale ist k lekarovi, kde sedim v cakarni, k tom u soferovanie a nejaka ta "kavicka" a je hned zle...

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@martinazvo hm, tak to sú nepríjemné záležitosti...dobré si urobila že si ostala doma...to už naozaj neriskovať...neboj sa, po pôrode si v starej forme🙂

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@martinazvo inak, strašne veľa sa rodí chalanov, ja poznám len jednu babu, čo ma dcérku a sakura je druhá🙂 ešte aj moja kámoška, tiež je po ivf, nakúpila dievčenskú výbavičku a čo sa nestalo....čakajú vilka🙂)))) ale ja to tu s babou prelomím🙂)))

martinazvo
2. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka tak to dufam... ze aj kila pojdu dole s kojenim, uz teraz mam + 15kg ☹

no my co sme Oktobrovky, tak mame tak na polovicu chlapcov a dievcatka...

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@martinazvo neboj sa, pôjdu aj kilá.....cca 3,8 kg dieťa, kilo placenta...a nejaké to kilečko plodová voda....a ostatné zhodíš sama🙂))))))

tak potom dobre, je to vyrovnané, tak to len ja sa stretávam v okolí so samými chalanmi🙂))

martinazvo
2. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka no u nas sa skor ukazali chlapci ako dievcatka, tie su uz od bruska hanblivejsie 😀 😀 😀

sakura
2. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka
jo jo daj 🙂 Budem čakať 🙂)
No to určite..a ako dlho ste čakali na schválenie?

sakura
2. aug 2013

@martinazvo
no to máš pravdu..u nás sme do 22 tt nevedeli čo to bude 🙂)

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@sakura no, neuveríš, ale 28.júna som podpísala, piatok, večer sme šli na dovolenku, a v pondelok 8.júla mi volali že je schválená...takže týžden?

sakura
2. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka
odpadnem 🙂) kks aka bleskovica 😀

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@sakura kedy maš termín v novembri? ja som narodená 2. ...takže bude malá škorpionka????🙂

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@sakura žeeee? som nechápala🙂

sakura
2. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka
no ja mám 27 ale pôjde 18 🙂) Tak ako Ella 🙂) Aj ta mala termín a šla 18 🙂) aj 18 sme pak zvolili svatbu tak aj druhá bambula sa musí narodiť 18 🙂)) To je ešte aké znamenie?

sakura
2. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka
no to si mala šťastie teda 🙂) A že cez prázdniny to dlhšie trvá 🙂)

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@sakura joooooj, a čo ste vy takí vyosemnástkovaní🙂))) pekneeee....no zdá sa mi že to je šte škorpo🙂) najkrajšie, najlepšie znamenie🙂)))

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@sakura a viež že ani nie? ja mám dôveru, aj prvú mi schválili za desať dní.l....a kolegyni schvaľovali teraz vo všeobecnej a trvalo im to 25 dní🙂 tiež oka

martinazvo
2. aug 2013

@sakura no to nas Danko sa predvadzal veselo uz od 18tt 🙂

jen29
2. aug 2013

@denulka85 ano, mali sme pk. ked ho pred rokom zamrazili bolo v stadiu blastocysty 🙂

denulka85
2. aug 2013

@karkana jej gratulujem tak uz mate uz aj izbicku?

mariankamk
3. aug 2013

ahojte, chcem sa spytat, ktora by vedela odpoved - po spermiograme si mozme vyziadat aj konzultaciu s dr.; co vlastne taka konzultacia zahrna? iba zhodnoti vysledky alebo zvyknu aj odporucit dalsi postup, "liecbu" a pod.? vdaka

lucka_220809
3. aug 2013

Ahojte dievcata.... chcem sa opytat, ako ste sa citili po OPU? mali ste nejake bolesti, podrazdenie...? Ja mam trochu nafuknute brucho, citim ho take plne, takze je aj trochu bolestive, ked kracam, ked sa hybem ... nic velmi zle, len mam strach, aby nezacinal OHSS.. tak len sa chcem spytat, ci nejaky diskomfort ste mali, trochu nafuknute, naliate brucho,..a ci to preslo... Vdaka za kazdu odpoved..

zuzanita444
3. aug 2013

@lucka_220809 ahoj, nechcem ta strasit ale ja som mala podobne pocity ako ty hned po opu a den pred vkladom mi potvrdili ohss. Zajdi do caru nech sa na to pre istotu pozru. A hlavne vela pi, ja som vypila aj 5 litrov denne a pomali som sa zacala citit lepsie.

lucka_220809
3. aug 2013

@zuzanita444 pojdem tam v pondelok rano... pijem pijem vela a dufam,ze to bude ok... z coho pofvrdia OHSS vlastne ? Vidiet to na sone?
dakujem za odpoved inac...
aky bol potom postup u teba... podstupila si transfer?

zuzanita444
3. aug 2013

@lucka_220809 Mne robili opu vo stvrtok a do caru som isla az v pondelok kedze mi nebolo az tak zle. Na sone uz videl ze je to riadny ohss. Inak ziadna liecba len vela tekutin. Vklad sa zrusil, blastocysty po pk zamrazili a KET som mala teraz az po 2 mesiacoch. Tak drzim prsty aby to ohss v tvojom pripade nebol 🙂

lucka_220809
3. aug 2013

@zuzanita444 hm, no tak som zvedava... strasne dufam,ze to nepojde do haja teraz... :-/ budem pit ako smadna tava a dufat velmi ze to prejde a v pondelok nist neuvidia ... A tebe moc moc drzim palce, ak som teda pochopila, teraz cakas na vysledok 🙂 nech to vyjde!!!!

zuzanita444
3. aug 2013

@lucka_220809 dakujem 🙂 este len teraz v piatok som mala transfer...tak sa este nacakam 🙂 Tak dufam ze v pondelok budes mat len dobre spravy a vklad sa neposunie.

lucka_220809
3. aug 2013

@zuzanita444 dakujeeeem, ta daj vediet potom 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre