ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

ada83
4. aug 2013

nevie niekto či ešte robí dr lattaková zajtra sa idem objednávať a neviem ku komu 🙂

zuzanita444
4. aug 2013

@jen29 Fuha to mi je luto:( o to viac drzim prsty aby to vyslo. Pre nas je to 1.ivf a aj 1.vklad kedze som mala ohss. Mala si vtedy aj nejake ine tehu priznaky okrem ohss;)?

jen29
4. aug 2013

@zuzanita444 dakujeme 🙂 nam doktorka povedala a aj moj gyndos ze uchytenie na 1x je velmi dobre znamenie 🙂 a ze vacsinou sa takto koncia aj prirodzene pocatia. ja si myslim ze to teraz vyjde 🙂)) navyse ja mam vsetko v poriadku 🙂 my mame problem so spermiami - mame ich malo. ja som teraz na PN - bola som uz pred vkladom a pekne doma lezim a som v klude 🙂 - vo vacsom ako pred rokom 🙂 robim vsetko preto aby to vyslo. priznaky co ja viem mne bolo dost zle z toho ohss, tak to neviem vyhodnotit, prsia boli citlive aj teraz su ale to je z utrogestanu. ale bola som hrozne moc hladna :D a aj teraz som, niekedy mi zrazu zacne tak hrozne skrkat v bruchu ze si hned musim nieco dat :D a mam take pichanie v podbrusku - tak dufam ze to sa zvacsuje domcek 🙂)) a ty mas nejake?

jen29
4. aug 2013

@ada83 ahoj minuly tyzden tam este bola. inak ju bude zastupovat pani dr. reismullerova - velmi mila 🙂 bola som u nej na kontrole pred KEt a ona robi pondelky a piatky zatial 🙂

ada83
4. aug 2013

@jen29 dik ja by som mala ist na kontrolu 16 v piatok je to 14 den tak uvidime co mi zajtra povedia na recepcii ale bola by som rada keby tam este bola ale to sa asi uz nestane 😢

zuzanita444
4. aug 2013

@jen29 Urcite ked sa ti to podarilo na 1.krat tak sa podari aj teraz;) U mna to velmi optimisticky nevidim, kedze mi pri laparke nasli endometriozu, ale spermie su ok 🙂 No uvidime,ale priznaky zatial ziadne...akoze vooobec nic :/...tak si nahovaram ze je este skoro. Aj ja som sa radsej hodila na PN no neviem ako to doma vydrzim ...uz teraz ma zeru mrle :D

jen29
4. aug 2013

@zuzanita444 dikes 🙂 no ja uz mam nejake denne ritualy :D aby mi to rychlejsie ubiehalo :D moc moc ti drzim palce. tie priznaky mozu prist az neskor 🙂 treba stale verit 🙂 drzim nam obom palce 🙂))))))

cucoriedkacucoriedka
5. aug 2013

@lucka_220809 mi to vysvetlila dr, že tekutina, ktorá sa vytvorila pri tvorbe folikulov, sa na vodu nenaviaže🙂 len toľko viem k tomu..nepátrala som veľmi🙂 noo, tak super, každý deň vývar jedz🙂

zuzanita444
5. aug 2013

@jen29 Dakujem🙂 no dufam, ze to este len pride. Robila si/robis nieco specialne aby to vyslo? Daj recept ;))))

lucka_220809
5. aug 2013

@zuzanita444
@cucoriedkacucoriedka
baby, tak nakoniec hyperstimulak ako vysity ☹( Na pravej strane vajecnik total velky a tekutiny vela, takze embryjka idu do mrazaku ☹ vraj su ale super kvalitne .. tak aspon to. Ale smutna som.

jen29
5. aug 2013

@zuzanita444 ahoj, vies co papam kyselinu listovu uz asi 4 mesiac - vo forme femibiom800. snazim sa jest normalne veci, co maju aj vyzivu ziadne sladkosti a chipsy a tak podobne. a teraz vobec nepijem kavu. a snazim sa cely den oddychovat - lezim, pripadne sedim v presle alebo na seacke a pozeram bud film, citam si knihy alebo hackujem 🙂)) to vsetko sa da robim v takkej polohe aby malo male priestor a cas a vobec nic nedviham ani sa po nic nezohnem ked mi to padne :D manzel za mnou beha a podava mi to :D nic mi nedovoli robit. ale trocchu sa aj prechadzam po byte pomalicky samozrejme. aj notas mam v posteli vedla seba a na nohach mam klavesnicu 🙂 a pijem vodu aby isli ziviny tam kam maju ... a myslim POZITIVNE tak ako mi povedali v centre :D

katulka25
5. aug 2013

@lucka_220809 tak to ma mrzi. Rychle zotavenie prajem

zuzanita444
5. aug 2013

@lucka_220809 To mi je luto :( Rovnaky postup ako u mna, este teraz si pamatam na to sklamanie. Ale velmi dobra sprava ze embryjka su kvalitne, to je super. Neboj vsetko dobre dopadne len sa to trocha posunie. A jedna pozitivna vec-este si mozes uzit leto;) Mozem vediet aky si mala protokol a co si brala? Ja puregon, menopur a orgalutran, kratky protokol.

zuzanita444
5. aug 2013

@jen29 Ja sa tiez snazim oddychovat, no velmi mi to nejde. Z nudy stale varim a jem :D ...no niekde pisu, ze aj pohyb je potrebny, hlavne chodza na prekrvenie maternice...ale vsade pisu nieco ine tak ja uz som z toho jelen ;)

jen29
5. aug 2013

@lucka_220809 lucka to ma mrzi. ale lepsie je ist si pre male ked nemas ohss 🙂 on sa totiz zhorsuje pri tehotenstve :( a iba pomalicky odoznieva. takto sa ti vajecniky ukludnia a sup pre mrazacikov 🙂

jen29
5. aug 2013

@zuzanita444 ved to, treba robit asi to pri com sa clovek citi najlepsie. len mne doki povedal ze pri uhniezdovani je potrebny klud, lebo je to mrnavucke a vsetko to ovplyvnuje :( no to vidis to jedenie mame spolocne :D

lucka_220809
5. aug 2013

@zuzanita444 ja som mala dlhy protokol.. kvoli endometrioze, pichala som dipherelin, potom spolu aj s menopurom.. zareagovala som tak nerovnomerne, lebo pravy vajecnim vela vajok a ten lavy trochu zaspal, vytvoril vela folikulov tiez, ale potom akoby nedorastli, co bolo trochu cudne.. takze nakoniec aj odber bol taky nerovnomerny, ovela viac z praveho vajecnika a tam mam aj OHSS.
Tak veru teraz cakat chvilu.. planujeme ist do USA s manzelom na mesiac, aby sme si to vynahradili ... joj, ale aj tak, som taka vybita z toho... nehovoriac o tom,ako ma nenormalne zatazuje pit tolko tekutiny.. viem,ze to uz je detail pri tom vsetkom, ale fakt, ja mam pocit, ze sa topim vo vlastnom tele...
Dakujem za podporu ale... 🙂

lucka_220809
5. aug 2013

@jen29
@katulka25
@zuzanita444
dakujem dievcata... ved viem,ze ked sa neda, tak sa neda... len clovek caka uz taku dobu a vsetko sa nakoniec este dokomplikuje na vsetkych frontoch.. normalne som zdeprimovana uz. Ale ozaj vdaka za podporu a nech vam to tiez vsetkym vyjde, zvlast aktualnym cakatelkam po ET/KET... ak to niektorej z vas po tom kryo-transfere vyjde, mna to veeeelmi povzbudi 🙂

zuzanita444
5. aug 2013

@lucka_220809 Aj ja mam endometriozu 😒 Inak ja som velmi skoro vtedy dostala mrchu, asi tak na 22.den, a spolu s mrchou odisiel aj ohss....to bola ulava 🙂 aj ked mna vtedy viac srali depky ako tie krce v bruchu 😀 Drzim prsty aby bolo uz skoro lepsie. Dovolenka je urcite dobry napad...pridete na ine myslienky.

lucka_220809
5. aug 2013

@zuzanita444 no moja tak ak to tebe vyjde, tak ja budem skakat meter tridsat uz len preto, ze budem vidiet, ze s endoskou to ide...aj si ju predtym nejako liecila..?

zuzanita444
5. aug 2013

@lucka_220809 :DDD si ma pobavila, tak ja sa budem snazit a potom ta chcem vidiet skakat :D Ja som liecbu nemala a hned sme isli na ivf...tak uvidime. Mam z nej uz aj zrasty, jeden vajecnik s vajcovodom su v zraste. Ty si sa liecila?

lucka_220809
5. aug 2013

@zuzanita444 ani ja som neliecila, len som po laparke (v aprili)... tu mi robili viac menej diagnosticky, odstranovali mi polyp na maternici, ale teda nevedeli celkom u nas prist na to, ze co je problem, tak po troch rok na laparke konecne zistili, aj ked teda nic pozitivne... endoska, rozsiahle loziska, neprijemne prostredie v celej brusnej dutine, vela tekutiny a krvi atd. Sice ziadne zrasty zatial,vajecniky ciste, vajcovody priechodne, ale aj tak nic moc. No skratka, viem si aj lepsiu diagnozu predstavit... :-/
Tak sme tiez sli hned do stimulacie potom no a teraz je to tak ako je... ani srnka netusi, co sa tam s nou mojou endo deje a ci o mesiac-dva to nebude este horsie... uz som fakt z toho uplne zdeptana.. chcelo by to nieco pozitivne - napr. tvoj pozitivny vysledok 😀 tak sa veru snaz 😉

zuzanita444
5. aug 2013

@lucka_220809 Snazim sa, robim co mozem 😀 Aj ja som bola v aprili na laparke, tiez som si dovtedy myslela ze som ok, bola som z toho dost mimo ale povedala som si ze to mohlo byt aj horsie... My to dame 😉 uvidis, nejaka endoska nas nezastavi.

lucka_220809
5. aug 2013

@zuzanita444 no presne ako u mna, sok to bol ako hovado (pardon za vyraz)... necakala som to vobec, lebo priznaky u mna ziadne... tak dufam,ze nam to vyjde a pekne na prvy sup 😉 Ako sa zatial citis?

katulka25
5. aug 2013

@lucka_220809 aj mne dnes zastavili stimulku. Vyzeta ze mam cystu :( tak sa mi to tiez vsetko posuva :(

denulka85
5. aug 2013

@katulka25 vazne cysta? a ako dalej? s coho ?

lucka_220809
5. aug 2013

@katulka25 mrzi ma to :-/ Niekedy sa fakt vsetko kazi co len moze... A to si bola este uprostred stimulacie?

cucoriedkacucoriedka
5. aug 2013

@lucka_220809 no mojaaaa, tak to viem čo prežívaš, aj ja som si tým prešla...skoré zotavenie prajem

cucoriedkacucoriedka
5. aug 2013

@katulka25 katuška, to fakt????? ja idem zajtra, tak uvidím čo to tam ja mám...som akože išla dostať už kramy, len trochu v sobotu na vc a odvtedy nič...tak nerozumiem tomu.......dám zajtra vedieť.

zuzanita444
5. aug 2013

@katulka25 to ma mrzi, prajem aby to bolo skoro ok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre