ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

alicag
26. sep 2008

tak ja som prehrala boj žial 3.ivfko negativne ale mame1 mrazačika.
všetkym pekny vikendik a stimulantky a tehulky držte sa 😉

karkulka522
27. sep 2008

dobre ranko vsetkym 🙂 ,Alicag mas 1 mrazacika a ten sa urcite zahniezdi 😉 len tomu ver.Kedy ides na KET?....................SYLVI ahoj ,je mi velmi luto ze ti to nevislo ☹ . Je to tazke no verim ze vytuzene babetko raz budes urcite mat.

alicag
27. sep 2008

ahoj karkulka neviem kedy pojdem teraz je to ešte čerstve uvidim čo mi navrhne lekar.a ty ako pokračuješ?
pekny vikendik 🙂

karkulka522
27. sep 2008

no my mame tiez cerstvy neuspech,v auguste sme mali neuspesne 2 IVF(ale to nebolo cez poistovnu),mohli by sme ist uz v novembri na dalsie ale chcem prezit stastne vianoce a dat si spravit imuno a genetiku a zaciatkom 2009 sa do toho boja pustime znova 🙂

alicag
27. sep 2008

ja som bola na genetike ale na imuno nie.tiež som nad tym rozmišlala,ale lekar mi to zatial nenavrhol.ja rozmišlam,či ist ešte teraz na ket alebo až buduci rok.neviem sa rozhodnut bojim sa toho,že začnem chodit do prace a vela ludi je chorych sama chripka a angina..tak neviem.a na mna sa nalepi asi všetko 😒

karkulka522
27. sep 2008

aj preto ze sa blizi chladne obdobie a ako pises kazdy bude chory tak sme sa rozhodli az na buduci rok.Neviem ci ti imuno lekar sam navrhne,mala by si sa ho na to opytat sama.Ja sa to opytam pri najblizsej navsteve a chcem aby mi napisala ziadost do zdravotnej poistovne na schvalenie imunologickeho vysetrenia v cechach.Ked to ide cez poistovnu tak nic neplatis.Inak to stoji okolo 5000 korun ceskych.Citala som na stranke kde pisu o imuno vysetreni ze ak sa nepodari ani 2 IVF tak by imuno malo byt u takeho paru povinne.Neviem preco sa to nedeje v iscare.Az ked naliehas ze to chces tak potom sa rozhybu.

alicag
27. sep 2008

dobre vediet s tou poistovnou a robia to len v brne a prahe?to imuno vlastne čo zistia?či to organizmus prime?nemam o tom šajnu na genetike sme boli to mame o.k. 😉

karkulka522
27. sep 2008

na imune ti zistia ci netvoris urcite protilatky.Tam su 3 moznosti kedy sa mozu tvorit- u muza sa mozu vyskytnut protilatky naviazane na hlavickach spermii( tie brania oplodneniu aj pri inseminacii), u zeny sa taketo protilatky mozu nachadzat v hliene v posve(vtedy spermie znehybni alebo sa hlavicky spermii obalia a nedojde k oplodneniu).A tretia moznost-kedy zena tvori protilatky na blanu ktora kryje zrele vajicko. A najhorsie co moze byt je ze zena tvori protilatky hoviri sa tomu-imunitna zabrana uhniezdenia zarodku(embria). To vsetko mam z tej ceskej stranky,az taka zbehla niesom 😅

alicag
27. sep 2008

dakujem za vysvetlenie.je hrozne,čim všetkym musime prejst a čo všetko podstupit.mne ti je dnes tak divne asi nejake depky.a možno asi aj z počka.mala bi som ist niekam von a prejst sa načerpat novu energiu už sa nedokažem ani zabavit ani z ničoho tešit snad to rychlo zmizne.tak hovoriš,že novy rok a ideš nato?budem ti hrozne držat palce.ja som mala teraz posledny pokus cez poistovnu ale aj tak nas to všetko stalo nemale peniaze.no ale mame 1 mrazačika tak snad to s nim už vyde 😉 🙂

karkulka522
27. sep 2008

u mna je najlepsim oddychom zahrada a domcek,takze ja sa urcite nenudim.Mna vzdy potesi ked vidim za sebou kus vykonanej prace a ked si to aj okolie vsimne.U nas je este celkom prijemne,ak mas kam tak urcite vybehni do prirody teraz su hory krasne a pekne zrelaxuj 🙂 .Drzim palce aby ten 1 mrazacik sa pekne zahryzol 😉 .Ozaj a neskusite este ivf soft? To nie je cez poistovnu a nas to v lete vyslo 17 000sk. To som uzivala len tabletky na rast vajicok.Mala som len 4 vajka ale keby to vislo ako by malo tak by boli aj snehuliacikovia.A prave preto chcem to imuno aby som vedela na com som a ked uz nebudu ziadne pokusy cez poistovnu tak skusime este to soft.VSETKO CHCE CAS.

sylvia21
27. sep 2008

Ahoj Alicag a Karkulka. Kocky pisete o imuno vysetreni i v Brne, nemate nahodou kontakt?
Ahoj Viky, Diorka, Scarlettka, Takinka, Gabika, Boncusik, Saxo, Andy, Adinam,Slobrdo, Moryghan, Maahulienka, Annanna .....a vsetky dalsie super kocky 😉
Krasny vikendik.

alicag
28. sep 2008

ahoj silvi 🙂
tak mne to zatial nikto nenavrhol genet.testy mame o.k. skusim sa opitat lekara,čo mi na to povie.či to vobec treba.kontakt žial nemam,ale skus kuk v temach určite kočky čo boli maju.
všetkym krasnu nedelu a nech mame teplučko a vela slniečka 😀 😀 😀

karkulka522
28. sep 2008

ahojte,ja ten kontakt tiez nemam ale skusim to dnes poobede pozret na nete.Inac taketo veci by mali vediet doktory v Iscare.Ja som tie informacie mala z imuno v Plzni.Mozno je tych centier na imuno v čechach viac a preto si myslim ze Iscar by mal aspon s jednym spolupracovat,ale to si len myslim 😅 .

andy26
28. sep 2008

//www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-4-51

ahojte kočky, tak som Vás dočítala... som bola v Nitre kuknúť býv. spolužiačky a teraz sme len prišli domov. Písali ste, že chcete kontakt na tie čechy... to imuno.. raz mi to jedna kočka písala na IP.
my pojdeme na imuno, ked nevýde KET.

Tak na to mrknite. Je to tam pekne rozpísané...

Peknu nedelu... ja idem spať, som unavená a nevyspatá... 🙂

alicag
28. sep 2008

dik za kontakt 🙂

karkulka522
28. sep 2008

http://www.lekarionline.sk/liecba-neplodnosti/l... TAK to je asi vsetko co som nasla.Vo vsetkych centrach co su na tej stranke by sa malo robit imuno.

erika3011
28. sep 2008

ahojte snažilky, viem že moja prosba sem nepatri, ale už skušam všeličo, mam problem, vedela by ste mi niektora poradiť? je opisany na stranke: http://www.modrastrecha.sk/forum/show.php?vThre...

karkulka522
28. sep 2008

Ahoj Erika,tak s tymto skusenost nemam ale ja by som sla za nejakym pravnikom(su taky u ktorych za radu neplatis ale neviem si spomenut ako sa im hovori) a ten by hadam vedel co robit.

anikoad
28. sep 2008

Ahoj alicag,aj všetky ostatné. Ja mam čestvé neuspešné 3x IVF a velmi lutujem, že som nemala skor nejake info o tom imuno vyšetrení. teraz sa snažím získat info, písala som už aj do VšZP, zajtra idem k svojmu gynekologovi. ak niečo budem vediet napíšem. Myslím, mám taký pocit, že sa mi jedno embrijko aj snažilo uhniezdit, ale 6 den po ET som cely den cítila v jednom bode palivu bolest. Na 9 den po ET som potom začala farbit.Asi si to nahovaram, ale može byt, že moj organizmus ho vyvrhol. ale možno su to len moje pocity. začiatku MS som našla na vložke hrubšiu bielu blanku asi 1 cm. ja viem že embrijko je malinké, len netuším , čo to mohlo byt. Len zato som sa ti ozvala, aby si nahodou nepremrhala šancu a nemusela potom dalšie IVF platit. Ja už budem musiet ist ako samoplatca a mam už aj 39 rokov, čo tiež nie je žiadna slava.Držím palce.

anikoad
28. sep 2008

Erika3011, dar je vec , ktora sa da zobrat spät. Bohužial aj pravnik to povrdí. Darovaciu zmluvu može darca zrušit. Viem to, povedal mi to pravnik, ked som sa chcela vysporiadat s byvalím mužom formou darcovstva.Ale ešte si to zisti presnejšie.

alicag
28. sep 2008

ahoj anikoad je mi to luto,že to nevyšlo.takže si na tom ako ja.ja mam tiež 3.ivfko za sebou.ako pišeš možno to tak aj bolo ,že sa chcelo zahniezdit a organizmus to vypudil.fakt to imuno treba spravit.ja zasa teraz som mala 3 hodiny take bolesti,že som mislela,že su porodne 😀 ešte som take stahy nikdy nemala a menzes mi meškal 8 dni lenže test bol negativny.ale aj ja som mala podobne pocity ako zy.zvlaštne.no škoda,že sa nedozvieme aka bola pričina.ja som len zvedava či moj lekar mi to imuno odporuči ked som mala genetiku o.k.ak budeš niečo vediet napiš a drž sa 🙂 mi to nejako dobojujeme 😉

anikoad
28. sep 2008

zajtra sa ozvem, čo mi povedal môj lekar. Len ma mrzí, že som sa ho na to musela pytat ja a on mi to sam nenavrhol.Ak by som nemala internet, tak o tej forme vyšetrenia asi ani neviem.

alicag
28. sep 2008

Tak toto fakt nechapem,prečo ludi automaticky na to vyšetrenie neposielaju.asi čakaju až kym minieme všetky pokusy .a potom musime platit všetko mali bi sme mat doma tlačiaren na peniaze no nie?ked nad tym rozmyšlam pred tymto mojim nevydarenym pokusom mi doc.navrhol,že spravime všetko preto abi sa to podarilo tak ma poslal na genetiku ale mal nas asi poslat aj tam.no som zvedava či nam to odporuči ja mam 1 mrazačika ale ak bi to nevyšlo znova,božechran tak bez imunovyšetrenia bi som nešla na dalšie ivfko.a ty si tiež tu v iscare?komu si chodila ? ak sa smiem spitat. 🙂

anikoad
28. sep 2008

Alicag, ja som bola 2x na IVF v ISCAR- e , ale to bolo v r. 2003, no nebola som velmi spokojná, vždy som tam mala čudný pocit, ako by to bol len biznis pre nich, teraz 3x som bola vo Ferticentre, prístup sa mi viac páči. Podla mna mi to mal odporučit to imuno moj gynekolog. Ale zajtra sa ho popytam, čo a ako.Dlhšiu prestávku som mala z rod. dovodov. Rozviedla som sa a až teraz , podla mna, dozrel môj další vzťah do toho štádia, aby som plánovala rodinku. Smew spolu síce 4 roky, ale asi som sa bála prehĺbiť ho.To len tak mimo témy.

alicag
28. sep 2008

anikoad ja zasa 2 pokusy v heliose v roku 2006 a r.2007.až teraz som bola v iscare.ale bola som spokojna s pristupom uvidim,čo bude dalej ja mam problem aj zo štitnou aj to robi neplechu. 😒 velmi ti držim palce v novom vstahu život je tažky ale vidiš maš sa o koho opriet a to je krasne a uvidiš,že to babetko pride. 🙂

anikoad
28. sep 2008

Za tie roky sa aj v ISCAR-e mohlo vela zmenit, držím tebe aj ostatním palce! Budem Vás sledovať.Pa

alicag
28. sep 2008

tak zajtra napiš,čo ti povedal lekar na imuno.papa držkaj sa a občas napiš 😉

anikoad
29. sep 2008

Ahoj Alicag, dnes som bola u svojho gynekológa, odporučil mi ísť na imuno do Brna, www.viameda.cz , mám im zavolať a dohodnuť sa s nimi. Ale mi povedal ešte, že aj ke´d bude pozitívny výsledok, iné ako Prednison mi nevie predpísať a to mi môže dať aj tak automaticky , aj bez vyšetrenia.Ale ja ho chcem absolvovať. Ešte mi vzal krv na vyšetrenie zvýšenej zrážanlivosti, čo môže robiť tiež šarapatu.

Touto cestou by som poprosila tie kočky, ktoré majú s Viamedou v Brne skúsenosti , nech nám niečo napíšu. ďakujem.

alicag
29. sep 2008

Ahoj Anikoad tak to je super,že si to daš spravit preistotu.aj ked nič nenajdu,ale človek je kludny,ja som už niekde čitala o kočkach,čo boli v brne ale neviem kde.som zvedava ak sa rozhodneš pre brno,kedy ti daju termin vyšetrenia.ja idem teraz na kontrolu k endokrinologičke tak som zvedava,či mi necha alebo zvyši davku.no a hrozne sa tešim do prace mesiac som bola na pn a stačilo.čudujem sa,že som doma vydržala.rozmišlala som,že na ten ket pojdem asi až na novy rok.teraz je vela ludi chorych a na mna sa nalepi asi všetko ked je zima.mam doma lieky na detoxikaciu organizmu po ivfku lekarka mi to poradila.že to treba.tak teda skušam ved hormony tiež škodia.
🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre