ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

ddanaa
10. máj 2016

@darinka32 dakujem darinka velmi pekne...som zvedava v piatok za nou idem...

kaciatko1104
10. máj 2016

@melmel78 áno ja som tiež mala nábeh na Hss a tiez som pila mlieko energetické nápoje a jedla veľa bielkovín no som optimista ale začínam sa trosku báť ako sa to blíži

melmel78
10. máj 2016

@kaciatko1104 nebooooj a radsej doma uz netestuj, aby si nebola v strese 😉 . Myslis pozitivne, to je dobre a nech to dopadne akokolvek, vzdy mas riesenie. Mala si tak vela vajok, co je uzasne. U mna by mohli stimulovat akokolvek, aj tak maximalne ako 5-6 by nebolo. To je zial vekom. Kedy mas ist na krvicku? Mna caka este dlhych 14 dni 🙄 a len dufam, ze neschytam Hss, lebo aj teraz tu mam liter mlieka na stole a cucam ako steniatko 😀 . Na energeticke napoje som zabudla, tusim poslem toho mojho do obchodu....Drz sa , dobre bude

kaciatko1104
10. máj 2016

@melmel78 ja idem V pondelok a ide mi to strašne pomaly

melmel78
10. máj 2016

@kaciatko1104 niekedy nemusia byt hned priznaky tehu, kazda sme ina a hcg bude v krvy az neskor, tak bud v klude. Ak nemusis lezat chod von s partnerom, kamoskami a rychlo ubehne 😉

kaciatko1104
11. máj 2016

@melmel78 áno máš pravdu už začínam na sebe pociťovať stres trochu Z toho no uvidím ako to dobojujem do konca.. Asi nie som tak na vecou ako som si myslela

ssegra
11. máj 2016

@kaciatko1104 na zaciatku sme hrdinky vsetky, ale potom zistime ze nie sme az tak nad vecou pretoze to pre nas velmi znamena 🙂 drzim paste aby si mala dve // 🙂

kaciatko1104
11. máj 2016

@ssegra dnes som 9 deň po ET a test bol negatívny tak začínam mať trochu strach ale hádam bude dobre

melmel78
11. máj 2016

@kaciatko1104 uplne ta chapem, presne viem, ako sa citis a spominam si tak isto na moj prvy pokus, ako som trpla, ci bude, nebude. Ja som ale vydrzala netestovat, vzdy som nejako dufala a kazdej bolesti bruska som prikladala velky vyznam, ze hadam sa to uhiezduje uz 🙂 . Co som bola v pondelok u doktorky, tak hovorila, ze uhniezdovanie trva tak 4-5 dni maximalne. Ze pokial sa to neuchyti v tychto dnoch, tak potom uz nie. Teda zalezi, ake zubrienky ti tam dali, v akom stadiu a ci to bola predlzena kultivacia. Myslim na teba a verim, ze vsetko dobre dopadne 😉

kaciatko1104
11. máj 2016

@melmel78 ďakujem no hádam nám to už vyjde

lily311
11. máj 2016

Baby, dr. mi dnes predpísala anopyrin pred ivf, lebo mi niečo vyšlo zvýšené v krvi, ale nepovedala čo, viete mi povedať na čo sa presne dáva ten anopyrin, viem, že je to na riedenie krvi, ale čo to má s ivfkom.....?
@kaciatko1104 Neboj, bude dobre, skús testnúť zajtra, myslím na teba 🙂

sasa1983
11. máj 2016

@kaciatko1104 ahoj, drzim aj ja palce. Ak Ti mozem poradit, netestuj pred 10tym-11tym dnom po..a skus testovat s manzelom, mne to strasne pomohlo, ze bol pri mne a tom teste spolu.

lily311
11. máj 2016

@sasa1983 Ahojky, dnes som bola na kontrole v Care pred ivf. Pred 2 mesiacmi mi dr. dala robiť imunologiu. Dnes som sa pýtala na výsledky a povedala, že imuno v priadku, ale niečo som mala zvýšené, nešpecifikovala čo a dala mi anopyrin. Vieš mi poradiť na čo to je. Viem, že kamoška počas tehotenstva brala fraxiparín, lebo má nejakú trombofiliu....a anopyrin je tiež na riedenie krvi, tak neviem čo mi ďalšie mi vlastne je....

kaciatko1104
11. máj 2016

@lily311
@sasa1983 baby ďakujem krásne za podporu verim že to vyšlo veľmi ma bolia prsia a mňa nikdy neboleli pred tým takže tak tíško dúfam že som V tom 😊

sasa1983
11. máj 2016

@lily311 anp sa dava ako prevencia trombofilnych stavov, ale nakolko nevies, aka je indikacia u Teba,tak tazko sa vyjadrit. Ale ANP zase nie je ziadna liecba, pokial sa neuziva chronicky dlhodobo, tak nema ani vedlajsie ucinky. Uplne v pohode bud.

lily311
11. máj 2016

@sasa1983 Nejako sa nebojím nežiaducich účinkov, skôr toho čo mi tam vyskočilo a či to nebude mať negatívny vplyv na uhniezďovanie fazulky, tak dúfam, že tento raz to už víde, musí 🙂

sasa1983
11. máj 2016

@lily311 a preco si sa nespytala? A mala by si si vsetky vysledky kopirovat, keby nahodou aj ine centrum, keby nahodou zdravotne tazkosti. Zasada pre vsetkych pacientov: kopirovat vysledky

lily311
11. máj 2016

@sasa1983 zajtra idem na krv do Caru kvôli kontrole KO, lebo ako dieťa som mávala veľmi nízky počet trombocitov, tak mi dr. dá zajtra spraviť, rovno si vypýtam kópiu a pôjdem to skonzultovať s hemotologičkou..veď som sa pýtala, ale Lenka je veľmi stručná a vždy keď sa pýtam mi dr. povie, že to sú výsledky viac-menej pre ňu a mne to aj tak nič nepovie, z čoho nie som nadšená, lebo ja chcem vždy všetko vedieť....

ssegra
11. máj 2016

@kaciatko1104 neboj bude...raz to vyjst musi 🙂

sasa1983
11. máj 2016

@lily311 urcite si to zisti, minimalne z dovodu, ci si mala hematologicke vysetrenie dostatocne podrobne, aby tam nebola nebola aj ina dg na ktoru by uz bol aj ANP prikratky.

lily311
11. máj 2016

@sasa1983 NO, zajtra si to určite vyžiadam...

lily311
11. máj 2016

@sasa1983 Ďakujem

sheila2004
12. máj 2016

Dievčatá, tak u nás sa nakoniec srdiečko nerozbuchalo. Včera som bola na kyrete 😪😪😪 o týždeň kontrola na sone a výsledky z histologie. Viete mi povedať, či budú vedieť aj zistiť príčinu, prečo sa to stalo ?

melmel78
12. máj 2016

@sheila2004 ahoj to mi je velmi luto ☹ . Mate este nejake mrazene embryjka? Co viem tak vacsinou neskumaju preco sa to stalo, povazuju to za vyvojovu chybu, kde sa plod ktory, nebol zivotaschopny prestal vyvijat. Mozno ak nemas vysetrenie z genetiky a imunologie tak ti to odporucia.

fatma1
12. máj 2016

@sheila2004 ;(((((

lily311
12. máj 2016
lily311
12. máj 2016

@sheila2004 je mi ľúto, príčin môže byť veľa a niekedy sa príčina ani nenájde, proste príroda, ale určite by som sa snažila ju násť

pupa_obtecta
12. máj 2016

ahojte baby, dnes som odisla od mojho gynekologa s papiermi a cislom na mudr. petrovu. mam pcos. spermiogram mame ok. vo februari som bola na laparke (popalenie a prefuk). vajecniky su sice "krajsie", ale teraz po clostilbegyte zase bez odozvy, ziadne folikuly... gyneko mi povedal, ze podla vsetkeho by mal u mna zabrat dlhy protokol a ivf. mate tam niektora s tymto a s mudr. petrovou skusenost? dikesko. 🙂

melmel78
12. máj 2016

@pupa_obtecta ahoj no podla mna si v lepsich rukach ani nemohla skoncit 😉 . Ja tiez k nej chodim a musim povedat , ze je to jedna zodpovedna, mila doktorka a tiez odbornicka. Tiez nas riesi uz rok a pol s partnerom. Som rada ze som u nej. Zatial sice neviem aky bude vysledok ale vsetko co somnou robi speje k dobremu. Tiez som po stimulke z dlhym protokolom a momentalne uz aj po vklade 2 embryi a cakam ci to bude uspesne 🙂

pupa_obtecta
12. máj 2016

@melmel78 dakujem za infosky a dobry rating doktorky. tak som teda o nieco pokojnejsia, ked taketo pekne veci citam. 🙂 ja jej zajtra idem skusit zavolat a objednat nas, lebo doktor mi nakazal to po tej laparke neodkladat. tak som zvedava, kedy nam daju termin.
joj a bodaj by bolo uspesne! drzim paste! 🙂 ja som sa v pondelok nadobro dozvedela, ze nemam inu sancu ako car, tak sme to museli spracovat... ale verim, ze sa vam a nam seckym toto cele trapenie fakt vrati na tych vytuzenych detusoch. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre