ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

ssegra
21. aug 2016

@melmel78 ahoj uz vies nieco nove? Stale na vas myslim a dufam ze je vsetko v poriadku

lily311
21. aug 2016

@mellmel78 aj ja na teba myslím, furt tu pozerám, či si nenapísala ako sa máte?

kaciatko1104
21. aug 2016

@melmel78 ahoj je mi veľmi ľúto čo sa ti stalo a dúfam že bude všetko V poriadku. Ja som dnes bola cikat som druhý deň MS a vypadla zo mna gulicka krvi po ukrutnych bolestiach a tlaku zrazu obrovská úľava. Cize som potratila aj keď mi povedali na klinike že hcg bolo negatívne. Teraz som na pohotovosti a čakám na sono či som čistá alebo ma treba vyčistiť.

melmel78
22. aug 2016

Ahojte dievcata, prepacte nemala som naladu na nic. Aj ked ma Vase srdiecka velmi potesili. Moc dakujem za ne. Vsetky venujem mojej malickej ktora vo mne bojuje a chce zit. Srdiecko jej stale bije je to velka bojovnicka ale vody ma malo, teda skoro ziadnu. Bez tej dlho nevydrzi ak to bude takto pokracovat. Lekary su opatrni v pozitivnych spravach zatial mi ziadnu nikto nedal. Vcera som sa rozkrvacala po vaginalnej sonde az tak ze mi museli nasadit Dycinone a Kanavit a magnezium priamo do zily infuziou. Dostala som aj krce do brucha ale neotvaram sa na stastie. Pomohlo to , no dnes este sem tam krvacam. Cele dni lezim aby zomna nic nevytekalo hlavne ta voda. Vraj voda sa aj sama tvori ale malo a ked sa postavim tak tecie zas. Pytala som sa aj na doplnenie vody ci sa da ale nesmie vytekat. Zrejme je nejaka trhlina na obale. Pytala som sa aj na zlepenie obalu, no nikto mi to neodporuca kedze metoda nie je overena a vznika vyssie riziko nez je teraz. Ach jaj.....snazim sa nejako zmierit so vsetkym a mysliet pozitivne, ale verte mi, ide to velmi tazko. Ostava mi teda len cakat a dufat ze sa obal zrastie, voda sa zacne tvorit a ja budem zasa stastna

dorotka2013
22. aug 2016

@melmel78 ach jaj...je mi to velmi velmi luto..drz sa...posielam pozitivnu energiu, silu a nadej, ze sa to nejako spravi a bude to v poriadku...

lily311
22. aug 2016

@melmel78 je mi veľmi ľúto.... stále však treba veriť a myslieť na maličkú...

ssegra
22. aug 2016

@melmel78 ach boze je mi to tak strasne luto co sa deje. Malicka je skutocne velka bojovnicka a ja pevne verim a dufam ze sa to nejako spravi...drzim vam velmi velmi velmi paste aby sa to zastavilo

lily311
25. aug 2016

@kaciatko1104 Ahojky, tak ako si dopadla na tej pohotovosti, dúfam, že si v poriadku... je mi ľúto, že KET ti nevyšiel, daj si teraz chvíľu pauzu a ak sa rozhodneš pre Brno, daj si predtým spraviť hemato a repro imuno vyšetrenia, ja som si myslela, že repro bude u mňa v poriadku a dosť veľa vecí mi tam povyskakovalo...

kaciatko1104
25. aug 2016

@lily311 Ahojky čo je to repro? Ja som chcela imuno a genetiku dať urobiť. Ty ako pokračuješ?

kaciatko1104
25. aug 2016

@lily311 a hemato? Čo to je A hlavne na čo sú tie vyšetrenia?

lily311
25. aug 2016

@kaciatko1104 repro je reprodukčná imunologia, základnú imunologiu ti spravia aj v ISCARE, ale tá nie je presná, najlepšia reprodukčná imunologia je v Nitre, robí ju tam DR. Dzurillová, pozri si ich stránku a tam je všetko dobre napísané, vyšetrujú rovno oboch partnerov - na repro ide o to, či netvoríš protilátky proti embryu, placente, spermiám a pod....zisťuje sa tam strašne veľa vecí.
A daj aj hematologické vyšetrenie u hematológa, hematologia, sa čiastočne kryje s genetikou, ja zatiaľ nemám genetiku.

tuzba
25. aug 2016

Ahojte baby vkladali ste si niektora pred KET utrogestan 3krat 4 tabletky???

kaciatko1104
25. aug 2016

@lily311 ďakujem no určite to budem riesit a platí sa za tieto testy?

lily311
26. aug 2016

@kaciatko1104 NO na repro imunologii sa platí teda dosť, spolu obaja partneri aj 200 -250 e ale hematológiu máš zadarmo, na hematologiu sa skús opýtať aj lenky, lebo mne ju chcela robiť presne trombofílne mutácie a ja už som to mala spravené,

ssegra
26. aug 2016

@melmel78 ahoj mel..viem ze prezivas jednu z najhorsich veci v zivote a urcite nemas naladu a chut pisat sem, len chcem aby si vedela ze kazdy den na vas myslim a velmi vam drzim paste aby to bolo v poriadku

lily311
26. aug 2016

@kaciatko1104 inak zabudla som, že na hematologiu aj repro imunologiu potrebuješ výmenný lístok od svojho gynekologa alebo z CAR

melmel78
26. aug 2016

@ssegra ahojky dakujem za podporu, ano mas pravdu, moj nahorsi zazitok v zivote, nic sa mu nevyrovna. Dnes som mala sono, stale ziadna zmena, babo zije, ale neda sa to udrziavat vecne a tak vnzika otazka, co s tym. V utorok buduci tyzden mame zasa sono, ak sa nic nezmeni, rozhonem sa ukoncit tehu 😢 . Nemam moc na vyber a mna to tiez strasne vycerpava, ze ziadne pozitivne informacie neprichadzaju. Strasne to boli, nie na tele ale na dusi

dorotka2013
26. aug 2016

@melmel78 ani neviem co ti napisat...neviem si ani predstavut co teraz prezivas... Myslim na teba, zelam vela sil na prekonanie tohto tazkeho obdobia a urobenie este tazsieho rozhodnutia... Je strasne nespravodlive ze sa toto deje 😢😢😢

lily311
26. aug 2016

@melmel78 bože, je to strašné, nechcem ani len pomyslieť na to, ako ti musí byť 😢 ... presne ako píše @dorotka2013 strašne nespravodlivé, kamoška už čaká tretie, rodí každý druhý rok... a pre niekoho je nekonečná cesta sa vôbec dopracovať k tehu a potom k pôrodu... neviem, nie som na tvojom mieste a nie som ani lekár, ale ak bábo stále žije, tak prečo sa to nedá ešte udržovať, je tej plodovej vody tak málo, lebo keď bábätku stále bije srdiečko...

melmel78
26. aug 2016

@dorotka2013
@lily311 dakujem za podporu, chvile smutku sa striedaju s chvilkami vyrovnania, no nejako to prekonam. Naozaj sa na to musim pozerat z toho uhla, ze ci to ma vyznam tahat dalej, ak nie je sanca, ze sa doplni voda. Bez vody to tehotenstvo nedopadne dobre, aj ked srdiecko bije a ja nemam ziadne vazne problemy. Dr povedal ze to takto moze trvat aj tyzdne aj tak pride cas, ked sa to bude musiet ukoncit z tohto dovodu. Po sone v utorok sa rozhodnem pre radikalne riesenie, nech to mam za sebou, pokial ziadna ina sanca neexistuje. Sice mam dost rokov, ale musim vidiet svetlu buducnost. Este mame mrazacika, na toho sa tesim a navyse este vzdy mam sancu otehotniet a donosit zdrave dieta. Dovod, preco sa to stalo sa dozviem az po hystologii, skor mi ho nikto nebude vediet povedat, ale v mojom pripade to bude nejaka infekcia, kedze po genetickej a vyvojovej stranke je vsetko v poriadku. Aspon si usetrim cestu, ze netreba behat po lekaroch typu genetik, imunulog, aby sme hladali pricinu.

dorotka2013
26. aug 2016

@melmel78 ak nie je ozaj ziadna sanca, moznost ci sposob ako malicku zachranit tak nemas velmi na vyber...mozno je naozaj lepsie urobit to cim skor, nech to mas za sebou, mozes si to odsmutit, odtrpiet a potom sa znova pustit do boja a ist si pre mrazacika... Je to hrozne, ale zial ked ina moznost neexistuje tak sa s tym treba zmierit... To co pises zne tak celkom vyrovnane, citim z toho ze to zvladnes... Budem na teba mysliet a drzat palce...

kaciatko1104
26. aug 2016

@lily311 jasné to vybavím 😊 a ty teraz ako pokračuješ?

ssegra
26. aug 2016

@melmel78 neviem si ani len predstavit co teraz prezivas, ale ako pises ze neda sa to tahat donekonecna..pokial vies ze naozaj neni ziadna co i len malicka sanca ze by to dopadlo dobre asi bude naozaj najlepsie to ukoncit teraz ako sa este dalsie tyzdne trapit. ☹ ☹ prajem vam vela sil do dalsich dni..budem na cas mysliet adrzat paste

melmel78
31. aug 2016

Ahojte vsetci, tak som sa po dnesnom rozhovore s viacerymi lekarmi rozhodla ukoncit toto dlhe trapenie. Nechcem viac natahovat tehotenstvo, ktore ma len velmi malu sancu, ak vobec nejaku, ze sa narodi zdrave babo. Dnes som bola na morfologickom uzv, zle sa to meralo, kedze nemam ziadnu plodovu vodu. Babo je bez vody teraz treti tyzden a kazdym dnom sa jeho sance na prezitie znizuju. Voda je pre neho dolezita po vsetkych strankach. Vyhliadka mojho tehotenstva ak by sa aj robilo lepenie obalov ( ak sa podari) + doplnenie vody je velmi neperspektivna v tom, ze by som bol cele tehotenstvo v strese, ci sa neobjavi nieco, co ho predcasne ukonci, alebo ak sa aj babo narodi, ci nebude mat nasledky do konca zivota a my vsetci okolo to budeme lutovat len preto, ze som sa nerozhodovala racionalne, ale emocionalne. Velmi velmi ma to boli co tu pisem, ale myslim, ze je to najrozumnejsie riesenie, ako ist dalej a tesit sa na nove zdrave tehotenstvo, ktore ma urcite este caka. Najhorsie na tom je, ze nemozu v nemocnici z etickych dovodov prerusit tehotenstvo len tak, vraj zakon to nedovoluje a ani ja nemozem nic spravit, vzhladom na vysoku graviditu uz. Proste by sme len cakali, kym babo umrie same. Vecer mi bude volat moja doktorka a uvidim, co mi poradi. Niekto hovoril, ze vysadit lieky a pojde to same, ale.....bojim sa toho, co bude nasledovat. Bojim sa porodu, ktory musim absolvovat bez toho, ze si chytim do ruky svoje dievcatko

fatma1
31. aug 2016

@melmel78 Velmi ma boli co citam...tak velmi som ti to priala..sledovala som kazdy Vas krok. O to viac ma to boli, ze ja som zazila, zial, nieco velmi podobne...U mna to zacalo v 21. tyzdni, tym, ze praskla plodova voda a postupne odchadzala...zasit ma nemohli, tzv. serklaz, lebo som mala infekciu a hrozila by mi otrava kvi..skoro 4 tyzdne v nemocnici, len lezanie, nadeje ziadne..jeden lekar tak, druhy tak...postupne odchadzala voda...babatka zili..ja som cakala dvojicky, 2 dievcatka, dvojvajecne...bola som udrziavana liekmi...ku koncu to bolo tak, ze aspon jedno bude zit, to dievcatko co je hore (boli tak na sebe natlacene), kazde svoju placentu kedze boli dvojvajecne...no ale ten hore to urobil inak...v 25.tyzdni som dostala horucku, bolesti velke a uz to islo.vodu stale mali dostatok na prezitie...aleee...islo to..musela som si to odrodit...bolest to bola..ale vacsia v srdci, na dusi...cim som starsia, tym ma to boli viac..bolo to v roku 2002 toto...mala by som uz 14.rocne dievcatka...boli to stale..bolo to prirodzene otehotnenie, nie cez ivf...bola som mlada, mala som necelych 24 rokov..nikto nevie preco...z coho ta infekcia..ale vraj, stafylokok, alebo streptokok...keby mi ten hnusny gynekolog spravil kultivacie a nasadil nieco na preliecenie, nemuselo to tak dopadnut......preto viem ako sa citis..a boli ma to aj za teba...velmi..;(((

srdiecko35
31. aug 2016

@melmel78 je mi to velmi luto. vela sil ti prajem.

dorotka2013
31. aug 2016

@melmel78 strasne ma to mrzi... Drz sa...vela sil zelam... Ja mam dnes dalsiu stopku na KET, uz ich ani nepocitam kolko ich bolo 😢...tiez mi je na hovno...

nisa_666
31. aug 2016

@dorotka2013 ahojky opat ti stopli ket? Toto uz nie je mozne.
@melmel78 ahojky, mlcky som ta sledovala a drzala palec. Osud to zariadil inak, chcem tebe a tvojmu partnerovi popriat vela sil. Hlavne spolu to zvladnete a ako pises, dalsie tehu bude uz vyborne. Držte sa. Myslim na vas

dorotka2013
31. aug 2016

@nisa_666 hej 😢... Dochadzaju mi moznosti aj sily...neviem ci sa to niekedy podari...nic u mna nefunguje ako by malo...😢😢😢

melmel78
31. aug 2016

@dorotka2013 dakujem budem potrebovat hlavne psychicku silu, ale uz nevladzem plakat, iba ma to vysiluje. Uz sa len mlcky prizeram na osud a zmierujem sa s tym. Ako to ze KET nevysiel? A dovod? Kolkaty pokus? To uz vazne nie je mozne, aby to nevychadzalo, kde je chyba

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre