ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

ddanaa
4. máj 2016

@zuzanita444 ako to chces liecit? Mne v imunovitale davali subcuviu zvysili sa cytokiny, medrol este sa zvysili, neuzivala nic znizili sa ale nie su este ok

kaciatko1104
6. máj 2016

@melmel78 ahoj ako pokračuješ?

melmel78
6. máj 2016

@kaciatko1104 Ahooj tak 4 embryjka zatial ziju, dnes nam volali. Ale vraj rozhodujuce budu tieto dva dni , aby dosiahli uroven blastocyst. Tak na ne intenzivne myslim a prosim ich, aby vydrzali do pondelka 🙂 . V pondelok rano msm transfer a budeme davat dve embryjka. Ak by dalsie dve ostali dame zmrazit. Bude mi robit vklad Lenka , lebo moja v pondelok nemoze. A ty ako? Co zubrienky v brusku? Tebe vkladali ktory den a kolko drobcov?

kaciatko1104
6. máj 2016

@melmel78 tiež pondelok a dávali dve a tiez Lenka bože to čakanie je strašne ale už budem mať týždeň za sebou už len jeden a budem vedieť výsledok intenzívne na teba myslím

melmel78
6. máj 2016

@kaciatko1104 tebe sa to uz krati a tak isto na teba myslim a stale drzim palce 😉 . Dam vediet ako dopadol transfer. Tak pekny vikend prajem

kaciatko1104
7. máj 2016

@melmel78 no kráti ale ledva som sa doplazila do soboty a neviem ako to vydržať do 16. Hádam sa nezbláznim 😊

kaciatko1104
9. máj 2016

@melmel78 ahoj myslím na teba silnooooo ja som dnes testovala a bol negatívny

melmel78
9. máj 2016

@kaciatko1104 tak uz mam po vklade. Zavedene dve embryjka, blastocysty. Jedno ostalo na mrazenie, dalsie neprezilo chudatko. Z 5 vajok nam ostali 3ks, ale aspon nieco. Minule sme ani nemrazili a zasa som musela riesit tu torturu s injekciami. Dostala som do zadku Pregnyl a zajtra mam ist vraj na kontrolu k mojej doktorke. Ty kedy ides na krv? Zatial netestuj, zbytocne sa vystresujes.....ja som minule tak isto netestovala, pekne som si pockala na krvicku 😉

kaciatko1104
9. máj 2016

@melmel78 ja som to mala presne ako ty aj ja mam dve embrya jedno mrazili a tiez pregnyl a načo kontrola u Dr? Ja som nebola nikde

melmel78
9. máj 2016

@kaciatko1104 fakt netusim preco kontrola, ta moja doktorka je celkom precizna co som rada. Zrejme to chce pozriet na ultrazvuku, ze ako to vyzera a kde to prave plava? 😀 Dam zajtra vediet, co sa udialo a preco kontrola. Normalne sa chodi az o tych 14dni samozrejme. Mne to vychadza na 23.5 ist na krv, vydrzim, nevydrzim? Radsej nemam doma ziadny tehu test a basta 😠

kaciatko1104
9. máj 2016

@melmel78 ani ja som nemala ale utekala som kúpiť 😉

sheila2004
9. máj 2016

Dievčatá, prepáčte, ze sa tu tak motam, keď sú tu také lepšie správy, ako vkladanie babatiek 😍😍😍 každej jednej prajem, nech si čoskoro nájdete // na teste ❤❤❤
A teraz moja otázka. Ešte mám zajtra vyšetrenie, ktoré snáď ukáže maličký zázrak, a to bijuce srdiečko 😔
Ak nie, mám termín na štvrtok do iscaren a kyretaz, papiere vypísané, missed abort 😔 viete mi povedať, ako to prebieha? Čo si mám vziať do sebou? Po akom čase zhruba prepúšťaju? Mám hrozný strach 😔

mette7
9. máj 2016

@sheila2004 so sebou nočnu košelu, a oni daju pred tym inštrukcie detailne, kedy naposledy jesta atd, o kolkej prist, treba mat predoperačne spravene, koli anesteze. Ja som sa dostala na radu až o pol 10 , mali v ten den plno aj odbery a tak...a prepuštali ma tušim okolo 14.00, ešte nejaku infuziu mi davali...drž sa

sheila2004
9. máj 2016

@mette7 moc ďakujem. Ešte dúfam, že sa všetko zmení, po kontrolných odberoch hcg stupalo, tak ešte zajtra idem na vyšetrenie. Krv mi už brali a ešte zajtra ekg. Aj anestezy sa bojím, nikdy som nebola na žiadnom zákroku, ani operácií 😔 ako to prebieha? Keď sa smiem opýtať? Ja som úplne hotová z toho. 😔

melmel78
9. máj 2016

@kaciatko1104 nebooj mozno aj ja pojdem, teraz sekam frajerinu 😀

melmel78
9. máj 2016

@sheila2004 jooj to mi je luto ☹ . Snad na tom vysetreni povedia, ze srdiecko bije a vsetko sa zmeni. Drzim moc palce. Ak sa mozem opytat v ktorom to je tyzdni a ake embryjko ti vkladali? Kolko dnove? To je tvoj ktory pokus? Uspania sa nemusis bat, trochu si oddychnes a oni vedia kolko ti maju toho dat, aby to nebolelo a vsetko dopadlo dobre 😉 Ja len dufam, ze sa tomu vyhnes a napises nam, ze srdiecko bije.

eva76
9. máj 2016

Ahoj, mi máme dobré skúsenosti s lekármi, výsledok 5 ročný krásny chlapček.

mette7
9. máj 2016

sheila2004 tak držim palce aby si to nemusela podstupovat, nech to dopadne dobre. a ty si bola v iscare na vklade? Tak pred zakrokom davaju oblbovak, aspon ja som si ho vypytala, určite by som za triezva na salu nešla...a to je v pohode ta to utlmi a je ti všetko jedno, aspon ja som sa citila lepšie ked mi konečne doniesli tu tabletku. Horšie bolo to čakanie kedy už pojdem z toho som bola na nervy, lebo keby človek prišiel a hned ma po tom...ale musela som dost dlho čakat a to boli nervy...Anestezy sa neboj, ja si zo saly už moc nepamatam som tam blabotala, psychika pracovala z toho všetkeho je človek neštastny, že musi absolvovat cele to ivf a potom sa ešte stane takato vec no je to nespravodlive...a potom som sa celkom rychlo prebudila na izbe. Komplikacie som naštastie nemala takže o tej 14.00 som potom šla s manželom domov. Cely ten zakrok je nič oproti tomu ako pracuje psychika že je človek neštastny z toho celeho a sklamany neskutočne...

kaciatko1104
9. máj 2016

@melmel78 neboj aj ja som sekala prvé tri dni a potom vrnk a už ma doma nebolo a dávaj na WC 😊😍

cervenakarkulkabezvlka
9. máj 2016

Ahojte dievcata ,,my sme na tom takto :
21.3-1x iscare,,dr.Reismullerova 1Spermiogram= azoospermia
8.4- 2x iscare realizovana HSK+hysterosalpingografia
18.4-3x iscare geneticke testy dr.Ondrejcak v iscare 2Spermiogram=azoospermia
3.5- 4x iscare urolog dr.Kucharik ,ten nam doporucil vys.dr Obsitnika indikovat ako IVF androgenny faktor ,MESA/TESA
opat geneticke testy-dr.Ondrejcak-v zeleznicnej nemocnici-zabudol na nejake vysetrenia

urolog nam podorucil vysetrenie u dr.Obsitnik ako IVF androgenny faktor ,MESA/TESA
dnes som volala do iscare aby som nas objednala k dr,Obsitnik a na recepcii povedala ze este u nich nepracuje mam zavolat priamo jemu na onkologiu,,,tak ja neviem co dalej ako sa pohnut...

mette7
9. máj 2016

@cervenakarkulkabezvlka hlavne že na internetovej stranke uvadzaju že v stredy u nich ordinuje,....? kocurkovo...

cervenakarkulkabezvlka
9. máj 2016

@mette7 sak,,to ,,,,este googlujem a cim viac googlujem tym viac nachadzam dr.s tym istym priezviskom,,,,,

sheila2004
9. máj 2016

@mette7
@melmel78
Ooooch, došlo trošku k omylu, nám sa podarilo prirodzene. Isla som na kontrolu, kde už bolo niečo vidieť, a doktor skonštatoval, ze cca 4 týždeň. O 3 týždne som mala prišla, kontrola vitality. Lekár hľadal, ale nič nenašiel. Otázky, či mám deti, či som nekrvacala, a zrazu, ze nevie nájsť akciu. Vzali mi krv na hcg. Na ďalší deň som volala, hcg vysoké, mám prísť na ďalší deň, urobí sa ešte ultrazvuk. Znova nič. Znova odbery. Vypísal papiere na prerušenie, objednali mi v iscare posteľ na štvrtok ( po týždni), dovtedy predoperacne a ekg. Poobede mi volala sestrička, ze hcg stále stúpa, ze v utorok aby som prišla ešte raz na utz. Tak moc dúfam, ze zajtra akcia uz bude vidieť. poslednú ms som mala 1.3. A cyklus 29-34 dňový . Snáď tam ešte je šanca 😔

melmel78
9. máj 2016

@sheila2004 drzim velmi palce, daj vediet, ako si pochodila. Ak hcg stupa , tak to sa mi nezda, zeby to bolo len tak

sheila2004
9. máj 2016

@melmel78 som veľmi zvedavá, a zajtra dám určite vedieť. Ďakujem moc za podporu ❤

melmel78
9. máj 2016

@kaciatko1104 po dnesnom transfere ma dost picha a pobolieva brucho. Uz si nepamatam ako to bolo minule. Ty si bola v pohode po vklade? 😕

kaciatko1104
10. máj 2016

@melmel78 nie mňa tiež pichalo bola som veľmi nafuknuta a dosť to bolelo 😊 pred dvomi dňami to prestalo už cítim tlak len na podbrušku a neskutočne ma bolia od včera prsia 😊 robila som test a bol negatívny ale pohoda cítim že je tam 😊

ddanaa
10. máj 2016

ahojte, aku mate skusenost s dr. Reismüllerová? a kde tam vlastne parkujete resp da sa dobre dostat?

darinka32
10. máj 2016

@ddanaa ahoj Dani, ja chodim k Lenke uz nejaky ten mesiac a musim napisat, ze som s nou veeelmi spokojna. Je precizna, najde si vzdy cas, vsetko vysvetli. Zajtra k nej idem na kontrolu lebo mam ma caka KET☺☺☺. Co sa tyka parkovania, tak hned vedla je podzemne parkovisko, kde sa da bez problemov zaparkovat☺

melmel78
10. máj 2016

@kaciatko1104 ja som dnes bola na vysetreni u mojej doktorky, ktora pozerala sliznicu a ci nemam nabeh na HSS. Kedze mam, tak mi zakazala veskere aktivity a musim doma lezat a byt v klude. V piatok zasa na kontrolu a pre injekciu Fraxiparin na riedenie krvy. Ach jo....zajtra som chcela na koncert Team a listky mam kupene. Snad najdem nahradu. Paci sa mi, aka si optimistka, len tak dalej, dobre bude 😉 . Mne doktorka hovorila, ze mam pit hlavne mliecne vyrobky ( mlieko, atd...) a tiez iontove napoje, aby nedoslo k hyperstimulacii. Preto som v podstate musela po vcerajsom vklade k nej, lebo Lenka a zvysok sestriciek nepoznaju moj stav. Drz sa a daj vediet ako pokracuju fazulky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre