ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

flock
8. jún 2009

ahojte babulky,

sobotne stretko dopadlo super, skoda, ze ste sa k nam nepridali 🙂

zdravim aj dalsie snazilky a prajem, nech to vyjde 🙂

scarlette
8. jún 2009

ahojte,

mib drzim palce aby testi dopadli ok 🙂

flock verim ze bolo super, vsak nabuduce uz nebude hadam co zavarat 😀

flock
8. jún 2009

ahoj scarlette,

tak dalsie stretko dame v juli, po nasich dovolenkach 🙂 🙂 🙂

mib - posielam ti link na genetiku k ondrejcakovi http://www.znap.sk/page.php?pid=42

bubina1
8. jún 2009

Ahoj sofina, aj ja mam termín, ale na 10.6., dnes ráno som sa dovolala 😀

scarlette
8. jún 2009

flock dobre len dufam ze nie hned prvy vikend, to by sme chceli ist vybavit nakupy do polska 😀

majka212
8. jún 2009

Ahojte!
Konecne som sa od lekarky nieco dozvedela... 🙂 na pravej strane su vraj 4 asi 16mm folikuly 🙂 , na lavej sa im moc nechce, ale este dnes som mala injekcie, tak uvidime... zajtra znova kontrola a v piatok alebo sobotu to vyzera na odber... jaj, keby to tak vyslo na prvy krat...

bubina1 som rada, ze si sa uz dovolala... v centre im vypadla elektrina a nasledne poistky, preto nefungovali telefony...

bubina1
8. jún 2009

ahoj majka 212

....to som aj ja rada, že dneš už fungovala ich komunikačná technológia 😀 by sa mi nechcelo čakat ešte mesiac na základné vyšetrenie, kvoli výpadku el. prúdu 😀

mib
8. jún 2009

Ahojte kocky,

tak sme dnes dali pokec s dr. ondrejcakom. maju nove priestory na svoradovej ulici - mali by tam robit uvodne konzultacie a geneticke vysetrenia. spravil si rodostrom az po starych rodicov, poznacil si vsetky choroby, ktore by mohli zavazit a v kazdom pripade nam odporucil PiDG. mame este 4 zamrazene embrijka - z troch sa PiDG da spravit. zobrali nam aj krv na dalsie geneticke vysetrenie, ale ... vysledky budu az o tri mesiace ☹ takze dilema - ist na KET alebo pockat stale trva. 😠

majka, ja som mala presne ten isty problem. lavy vajecnik sa stale skryval a bol ovela lenivejsi ako ten pravy. ale pravy to potiahol a nakoniec bolo 13 vajok. 🙂 uvidis, ako budes reagovat na dalsie injekcie. kolky den stimulky si teraz?

bubi, no veru ... my uz zaciname byt taky inventar. 😒 ... dr. ondrejcak, ktory s nami mal dnes konzultaciu na genetike povedal, ze pricinou moze byt pokojne aj stres - cim viac sa clovek snazi a mysli na to, tym tazsie to ide. 😖 v kazdom pripade, na zaklade konzultacie nam odporucil vysetrenia z krvy a aby sa zvysila sanca dalsieho transferu, odporucil geneticke vysetrenie embrii. chystate sa tiez na geneticke vysetrenia? mate predispoziciu alebo chcete vylucit tento faktor? ja sa trosku hnevam, ze sme o tomto nevedeli skor - hradi to poistovna a uz davno sme ho mohli absolvovat. 😠

sofina, vy tiez zacinate? ku komu chodite? idete na uvodnu konzultaciu? ziadost do poistovne treba dat co najskor. schvalenie trva nejaky ten tyzden. ivf treba absolvovat do roka, takze lepsie mat schvalenu ziadost a byt pripraveni. 😉

scarlett, urcite zorganizujeme dalsie stretko. kto vie ... na to uz mozno tiez pojdem ako tehu. 😀 😀 😀

flock, doki nam dal podpisat informovany suhlas ktory znel prave na tu nemocnicu. 😉 bol velmi sympaticky, snazil sa odlahcit ten rozhovor, aj ked bolo vidno, ze mu myslienky pracovali na plne obratky.

... kocky, idem do postele. v poslednej dobe sa na konika dostanem az velmi neskoro. 😢 vam prajem krasny utorok. 🙂

flock
9. jún 2009

ahojte babulky,

scarlettka - neboj, prvy julovy vikend oslavujeme s manzelom obaja narodky 😀 😀 😀 no ale bude to zaujimave, ci sa dame dokopy, kazdy pojde na dovolenku v roznych casoch, snad nejaky termin vyjde

majka - ja som mala folikuly iba na jednej strane, injekce zaberu a do OPU ti este nejake dozraju 🙂 budeme na teba mysliet. ale musis to brat tak, ze to urcite vyjde!!! mne to tiez vyslo na prvykrat, tak tomu musis verit!!!

bubina, sofina - vitajte 🙂

mib - a ty kedy chodis spavat? tak ste sa pomaly pohli dalej a mate dalsie infosky na premyslanie. aj mne bol doktor sympaticky a empaticky, zalezi mu na pacientkach. neviem preco neposielaju hned na genetiku, mozno tych parov, co ju potrebuje nie je vela.....

sofina
9. jún 2009

Ahojte,

flock 🙂

mib-ána teraz by sme chceli.Dufam že sa to už teraz podarí.teraz budem mat 2x ivf.minulý rok aj mne robili
gen. vyšetrenie a výsledok sme mali o 2 mesiace,takže teraz už nemusíme íst. 😉

mib
9. jún 2009

ahoj sofi, tak ty tiez nie si zaciatocnicka. prve ivf si absolvovala v iscare? preco si mala taky dlhy cas medzi jednotlivymi ivf, ak sa smiem spytat?

bubina1
9. jún 2009

Tak čafte baby...normálne nasávam info....

keďže genetika trvá tak dlho...tak by bolo dobré aby sme si ju vybavili tento mesiac alebo zač.budúceho....no podla mna nemame velmi predispozície ale clovek nikdy nevie....na prvej konzultácii nám vsak doky urobila plán, ked uvidela manželov spermio a tam bola aj genetika.....tak ked tam je....spravíme....radsej 🙂 genetiku robia v iscare alebo si treba vybaviť inde?

A baby este by ste mi mohli poradiť žiadosť do poisťovne dávam ja...alebo po týchto základných vyšetreniach pošle doky? V závere spermiogramu bolo napisané ICSI, ale doky o tom ešte nehovorila....asi chce počkat na výsledky ešte HP a tak.....no neviem...

mib
9. jún 2009

ahoj bubina, vsetky vysetrenia, ktore sa daju spravit a hradi ich poistovna si spravte co mozno najskor, zvlast ked vam ich doki odporucila. co sa tyka predispozicie, my sme si tiez mysleli, ze u nas genetika nebude problem. ale ked sme vcera sedeli s genetickou, vysvetlovala nam, ze uz zly spermiogram je indikaciou potencialnych problemov suvisiacich s genetikou. keby som vedela, ze mozeme taketo vysetrenie absolvovat, uz by sme si ho dali spravit skor. mozno sme uplne zbytocne stratili kopec casu. 😠

genetiku robia priamo v iscare. treba sa objednat na recepcii k dr. ondrejcakovi. udajne ordinuje iba pondelky, takze uz na termin budes par tyzdnov cakat. cim skor, tym lepsie. 😉 a co sa tyka ziadosti na ivf, tu vypisuje doki. ty ju podpises v kancelarii a babenky od tial ti daju vediet ked bude schvalena ... niekedy ich treba trosku popichnut. pokial ti doki este nevypisala ziadost, spytaj sa jej, ci ti ju moze vypisat alebo caka na nejake vysledky. ... aj to je mozne, aj ked ... ako som pisala vyssie ... ziadost od schvalenia plati rok, takze cim skor si ju podas, tym lepsie (nam ziadost v apolle schvalovali 3 mesiace). ☹

bubina1
9. jún 2009

mib, si zlatíčko.....

díky moc za info....zajtra sa spytam doky....to by už mohol mat aj mangel nejaké výsledky HP......
...nam hned hovorila doky, že genetiku navrhuje aj kvoli tomu, že je blbý spermio....a ak to tam napísala....tak to absolvujeme.....má to svoju opodstatnenosť v každom prípade 🙂

majka212
9. jún 2009

Ahojte!
tak vpravo to vyzera pravdepodobne na 4-5 folikulov....asi... ta dr. mi stale nic nepovie presne.... lavy vajecnik potvora stale spi ☹ lenivec jeden...
injekcie mam este zajtra, vo stvrtok kontrola a v sobotu pravdepodobne odber... dr. uvazovala aj nad piatkom, ale do vtedy by vraj vajicka asi nedozreli..

flock snazim sa mysliet na to, ze to vyjde.. robime si s manzelom srandu, ze to budu dvojicky... aby sme mali kazdy svoje 😀 ale na druhej strane sa pripravujem aj na to, ze sa to nemusi podarit... aby som sa potom znasala aspon trochu lepsie... jedna holka na konikovi ma napisane heslo: ver v pozitivne, pocitaj s negativnym... to myslim situaciu celkom vystihuje 😉

mib dnes som uz 11 den stimulky.. je to dost dlho, no lekarka sa bala rychlo zvysovat davky injekcii, bo "sa jej moje vajecniky nepacili..."inak neviem, co su tie lave vajecniky take lenive... 😨

szilvia31
9. jún 2009

ahojte babulky,poctivo vas citam a drzim vsetkym palce 😉 je plodny rok,ved vsade vidno tehulky,a porodnice su plne,kamoska rodila minuly tyzden v ruzinove a mali tam az 11 porodov naraz 🙂
prajem krasny vecer

sofina
9. jún 2009

Ahoj mib,

1ivf som mala v máji a skoro som dostala hyperstimulačný sindrom a preto som mala ket v auguste.Vtedy
mi vložili 2 embrijka,zmrazené som mala ešte 6 z toho mi vložili v novembri 3.
Vtedy sa to aj podarilo ale o 3 týžden dostala som menzes ☹ ,a preto ten dlhý čas.

Chodím do iscare k Maršíkovi.

bubina1
9. jún 2009

Ty brdo sofina...to su iné časy.....od maja po november...už začínam lutovať, že až teraz som sa rozhodla navštíviť car...ale človek vie tak dlho dufat v prirodzené otehotnenie

mib
9. jún 2009

sofi, pytala som sa preto, ze ja som bola na 1. ivf v aprili minuleho roka, potom KET v septembri a napokon 2. ivf v aprili tohto roka. u mna sa to natahovalo kvoli roznym vysetreniam a komplikaciam ... nie tazkym, ale casovo narocnym. ☹

bubi, to je pravda ... ja aj teraz stale verim tomu, ze by sa mohlo zadarit aj mimo ivf 😉 mame tu viac takych kociek, ktore nam v tomto idu prikladom. 🙂

mib
9. jún 2009

flock, ... o polnoci ... 😖 ... mam teraz vela roboty, ale od zajtra sa to uz snad skonci. 😠

bubina1
10. jún 2009

Ahoj sofina
drž sa zajtra....tak sa pamätam, že mas termín 11.6.

jasterica
11. jún 2009

ahojte snazilky 🙂
ja som tu nova,ak dovolite,rada sa pridam... 😅
dnes sme boli s manzelom u gynekologa a po predchadzajucich hsg,laparoskopii,dopovani sa duphastonom,estrophemom nie je vraj sanca na prirodzenu cestu otehu... 🙄
a tak sme vyslani do iscare,mae si cinknut a objednat sa... 🙄
nemam potuchy,ako to tam bezi... 😲

flock
11. jún 2009

ahojte babulky,

sofina - ja tiez chodim k marsikovi, mozno sa tam aj dnes stretneme?
bubina - je to beh na dlhe trate, odporucam vybavovat vsetko co najskor, na niektore terminy sa caka aj tyzdne a na vysledky tiez, takze cim skor tym lepsie 🙂
szilvia - ahojky, ze 18 tt!!!

jasterica - vitaj medzi nami, volaj do iscare co najskor a objednaj sa, ide leto, dovolenky, tak nech mas termin co najskor, uz vies ku komu chces ist?
na prvej konzultacii sa budete s doktorom/doktorkou rozpravat o vsetkom, co mate za sebou, pozrie ta, spise sa ziadost na poistovnu (caka sa cca mesiac, podla poistovni)...ale to vsetko s doki pekne preberiete, u kazdeho je to individualne, kazda mame ine problemy 🙂

babulky, musite byt velmi trpezlive, niektore veci proste trvaju dlhsie a cas vtedy plynie pomaly, ale na to sme tu my - ostatne spolubojovnicky, aby sme si ten cas skratili, vymenili si skusenosti a povzbudili sa 😀 😀 😀

jaja, mib, scarlette, sylvia a ostatne babulky - 🙂

szilvia31
11. jún 2009

ahojte kocky 🙂
ahoj flock,pomaly ma dobiehas 😀
dnes je nadherny den a o to krajsi,ze sa nam o 8,45hod.narodila krstna dcerka Nikolka,je naderna,lietam od radosti 😀 😵 😵 😵
prajem vam pekny den a vela stastia pri snazilkovani

majka212
11. jún 2009

Ahojte!
Tak uz je to iste... v sobotu o 7.30 mam v ISCARE odber, tak na mna myslite... dr. povedala, ze je tam toho vela, tak dufam, ze zo mna vydoluju aj nieco pouzitelne... inak trocha sa bojim OHSS ☹ veela pijem...ale... staci to? ci su na to este aj ine babske recepty? 😉
ozaj, je dobre davat si PK alebo nie?

jasterica vitaj 😵

majka212
11. jún 2009

ozaj... viete mi poradit? pit mam aj v den odberu pred narkozou, alebo sa vtedy pit nesmie?
ospravedlnujem sa, ze vas zahrnam takymi otazkami... dr. mi toho moc nepovedala, tak verim, ze mi aspon vy poradite...

jaja1118
11. jún 2009

Ahojte kocule.
vitaj jastericka a vsetky nove snazilky......
flock,mib-zda sa mi ,ze v sobotu som u mib nechala nie len tehu virusy ale aj tie grckacie 😀 -tak dufam,ze sa mib nakazila 🙂
inac nemam nic nove-len sa vytesujem,ze mi nie je zle........
vsetkym kockam prajem vela sil a drzim palce,nech tu tie tt svietia co najskor
pekny den

flock
11. jún 2009

majka - to su dobre spravicky, OHSS sa neboj, mozno ho vobec nebudes mat, ja som nemala 😀
v sobotu na teba budem mysliet, aby si mala co najviac zrelych vajicok. ohladne PK je najlepsie sa poradit s embriologom, po odbere za tebou pride, povie ti kolko mas vajicok a co ti navrhne. ja som PK nemala, myslim, ze pri malom pocte vajicok sa nerobi, vsak uvidis co ta povie
len sa pytaj, za to nic nedas - pred narkozou sa myslim 8 hodin nema nic jest ani pit!!!!
bubina, sofina - ako ste dopadli?

szilvi - gratulujem 🙂
jaja - to je super, ze uz je ti fajn, ved uz bolo na case

dnes sme mali poradnu, aj som sa bala, lebo v utorok mi povedal, ze ma plno a dnes rano ma tam vtesnal, ale v iscare bolo tak vela ludi, ze sme aj dlho cakali, ale nevadi, ved uz sme zvyknuti 😀 😀 😀
konecne som aj ja dostala tehotensku knizku, mala som trosku nizsi tlak, ale to bude asi tym, ze v poslednej dobe malo pijem 😠 aj si ma odvazili a sestricka nechcela ani verit, ze 67 kg! Pociatocnu vahu som mala 75 kg, ale nakolko som od stimulky trpela nechutenstvom a aj teraz jem malo, tak som par kil zhodila 🙂
mimco ma 9,3 cm, 15 tt, pekne si tam plavalo, doki pustil aj srdiecko - to bol velky dojak. po dovolenke idem na krv - biochemicky srceening, ale bez ohladu na vysledky mi bola opat odporucena amniocenteza, takze mam o com premyslat na dovolenke. len aby ste mile snazilky vedeli, ze // vsetko iba zacina 🙂

jaja1118
11. jún 2009

majka pri ultrazvuku a pri OPU doki zisti,ci mas nabeh na OHSS.a ak by aj nie ,tak ak by si ho mala,tak uz teraz by si mala krce....tak,ked sa ti nebude zdat,ze si ok,tak zacni viac pit.

majka212
11. jún 2009

flock dakujem!
a preco ti odporucaju amniocentezu? to sa po IVF robi, ci ti to odporucaju kvoli niecomu inemu? Siiilno ti drzim palce, nech mas po dovolenke vsetky vysledky na 1* 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre