ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

scarlette
1. nov 2009

dyba mne fraxiparin nasadili ked som lezala v nemocnici, som bola v 26tt

insolka
1. nov 2009

ahoj mid ja začinam s prípravou na KET v polovici novebra aj mne dala prednicon.

insolka
1. nov 2009

.jejj pardon PREDNISON som myslela 😀

flock
2. nov 2009

ahojte babulky,

zdravim nove spolubojovnicky 🙂

mib - mne vyhovuje sobota aj nedela, uz sa na vas tesim 🙂
scarletete - som rada, ze sa nam obcas ozves 🙂
jaja - uz sa nam to blizi, zajtra ideme na poradnu, som zvedava ako je maly na tom, za mesiac mame termin porodu 😲

scarlette
2. nov 2009

flock pekne ti tt nabiehaju 🙂
vies ja vas stiham len ked deti spia a ja odsavam tak som pri pocitaci 😀

majka21
2. nov 2009

Ahojte kočky, pekne vás pozdravujem.
Tak už vieme aj výsledky zmrazených spermií. ☹ Nič moc. V tejto vzorke sa spermie našli, ale ani jedna nebola pohyblivá. ☹ Embryológ nám povedal, že nie je vylúčené, že v ďalších deviatich vzorkách sa nenájdu pohyblivé spermie a odporučil nám IVF a ak tam nebudú pohyblivé tak by sa použila darcovská spermia. Tak ideme do toho. Dúfam, že tam bude aspoň jedna alebo dve pohyblivé a ak nie, tak ideme s darcovskou. V tom prípade sa robí len IVI. Dnes nám Dr.posiela žiadosŤ do poisťovne. Mám spoločnú. Má ju niektorá z vás? Ako dlho trvá schválenie žiadosti?

scarlette
2. nov 2009

majka ja mam tiez spolocnu, my sme boli na klasickom ivf a ziadost bola schvalena do 3tyzdnov, my sme boli v septembri a v CARe sme necakali, som sa bala ze ci nemaju nejaly poradovnik ale slo to hladko 🙂
drzim palce

insolka
2. nov 2009

majka to mi je luto ,ale verim že sa pohyblive určite ešte najdu držím hrozne palčeky 😉

mib
2. nov 2009

ahojte babulky,

dyba, na imuno a aj dalsie testy nas poslala doki. tiez som velmi nepatrala na nete. to bola asi chyba. keby som patrala, bola by som o krok vpredu. v centre ti ani nemozu povedat vsetko. je toho hrozne moc. mam skor pocit, ze najskor chcu skusit ivf a az ked to nevyjde, hladat dovody. zober si len, kolkym babam to vyslo na prvy alebo druhy krat. zbytocne by stracali cas. na imuno sa caka aj dva - tri mesiace a dalsich par tyzdnov na vysledky. ak nemate co stratit, skus dalsie ket a medzicasom sa objednajte na imuno. ked vam ket vyjde, tak termin jadnoducho zrusis. 🙂 co sa tyka stitnej zlazy, tu mi robili priamo v care, dokonca niekolko krat. ani som o tom nevedela.

derylka, my sme boli na genetike priamo v care u doc. ondrejcaka. v zasade islo iba o rozhovor ako pisala dyba a nakoniec nam zobrali krv. nemusis sa nicim obmedzovat - myslim cyklus a pod.

scarlette, to je mi luto. ale ... my by sme sa o drobcov s radostou postarali, ak by si si to rozmyslela. 😉

flock, jaja, super ze vyhovuje potencialne aj nedela. coskoro dam vediet ako to u mna vyzera.

majka, to ma mrzi, ze spermijky nie su v poriadku. drzim palce do ivf.

ja uz druhy tyzden beriem estrofem. v piatok mam kontrolne vysetrenie a ked bude vsetko v poriadku a embrijka sa budu slubne vyvijat, o dva tyzdne ma caka transfer.

majka21
2. nov 2009

Ste velmi zlaté. Ďakujem pekne a aj ja vám držím palčeky, veď sme spolubojovníčky. 😉

takitak
2. nov 2009

mib - akože estrofem budeš brať mesiac pred transferom ??? držím palečky nech sa embrijká majú dobre a nech sú silné 🙂

majka21 - do 3 týždňov by si ju mala mať schválenú, len si daj pozor dokedy Ti žiadosť trvá, neviem prečo mne vždy dávali s platnosťou na jeden rok a teraz naposledy len 6 mesiacov, skoro sme to nestihli ... výsledok je síce rovnaký, ale predsa len akoby človek nemal dosť starostí ešte aj takéto limity si vymyslia 😖

insolka
2. nov 2009

kočky ja si idem pred pripravou na KET dat pichnut inekciu DECAPEPTYLU nemáte s tym skusenosti čo to vlastne je ?Co čitam tak ho malo použivaju 😨

soni1
2. nov 2009

Ahojte baby, potrebijem poradiť.
1. na koľký deň odoberajú vajíčka
2. oplodnia ich ešte v ten deň?
3. aká je tá ICSI metóda?

insolka
2. nov 2009

Ahoj soni kukni na www.iscare.sk /a vajička ti odoberu podla toho ako sa vyvinu u každej je to inak ale je to cca 2 tyždne 😉

majka21
2. nov 2009

takitak ďakujem. To budú poriadne dlhé tri týždne. Ja som tak či tak vo všetkom nedočkavá. 😝
Aké vyšetrenia sa robia pred IVF? Akurát mám mrchu, tak som bola už na odberoch na druhý deň cyklu u mojej gynoške ako mi to dokina predpísala a mám ísŤ po mrche ešte na nejaké výtery tiež ku svojej, pretože do BA mám cca. 160 km.Až po schválení žiadosti sa mám objednaŤ do Iscare.

insolka
2. nov 2009

Majka21 ja som mala pred IVF robene aj HIV a na žltačku a taketo veci ale je dobre si ich dat spravit skoršie aj tak maju platnost 1/2 roka a aspon čo mne hovorila dr.tak trvaju 3 tyždne kym ich spravia tak tie si možeš dat spravit dopredu ale neviem presne ktore to boli to Ti v care povedia
😉

mib
2. nov 2009

ahoj takitak, rada ta vidim. 😉 davate si este pauzicku, alebo sa na nieco pripravujete? estrofem sa berie 15 dni - prvych 5 dni jedna tabletka, dalsich 5 dni dve a poslednych 5 dni 3 tabletky (horor - prvy krat som to zmotala a na 12 den som si uvedomila, ze stale beriem po jednej ☹ ) potom je kontrola na uzv a pripadne upravia davkovanie. ale za dalsich cca 5 dni potom robia transfer.

soni, vajicka odoberaju po cca 2 tyzdnoch - zavisi od toho, ako rychlo rastu. oplodnia ich hned po odbere. este kym si na izbe ti embriolog povie kolko vajicok odobrali a kolko sa podarilo oplodnit. icsi je metoda, ktorou zavedu spermiu priamo do vajicka. ked sa budu embrijka delit, o dva - tri dni nasleduje transfer (pokial nemas predlzenu kultivaciu, teda ze nechaju embrijka delit sa dlhsie). zacinas sa pripravovat na ivf?

majka, odber vajicok sa robi v narkoze. preto je treba, aby si mala spravene interne vysetrenia. insolka ma pravdu, ze su tam aj vysetrenia, ktore mozu trvat dlhsie (ja som mala vzdy vysledky do tyzdna). ale bola by som opatrna s tou platnostou. u mna vahali, ked som mala vysetrenia stare dva mesiace. moja doki telefonovala anesteziologovi a potvrdila si s nim, ze to zoberie. je mozne, ze niektore vysetrenia mozu byt starsie, niektore musia byt cerstve. radsej sa popytaj svojej doki alebo sestriciek nez si ich das robit.

insolka, prednison ti doki dala pre istotu alebo na zaklade nejakych vysledkov vysetreni?

majka21
3. nov 2009

Ahoj. 🙂
Na odobratie vajíčok sa ide deň pred do nemocnice alebo až ráno v deň odberu?

takitak
3. nov 2009

mib-no len sa mi zdalo že dva týžden + dva týždne budeš mať veľa, ale takto to dáva zmysel - nie je týždeň ako týždeň... ináč ja som až pri 2. KET pochopila ako tie estrofemy brať !!! ovtedy sa pýtam ako debil na všetko a môj stimul plán vyuzeral vždy ako debilník... ale aj na 4. pokus som to vždy kontrolovoala a mala som alarmy na dvoch mobiloch a budíkoch kvôli liekom ... no hovorí sa že tehuľky blbnú na materskej a mne vždy príde že počas stimulky som ako vymetená ... 😀 ináč zatiaľ tak naberáme silu do ďalšieho pokusu ... len sa neviem odhodlať začať, lebo stále mi rezonuje v ušiach ... "JE NAM ĹUTO..." počuť to toľkokrát tak už mám nočné mory 😝

ale budem Ťa sledovať !!! a držať palečky 🙂

majka21 - v deň ke´d prídeš to aj spravia aj Ťa pustia ... torchu pospíš a ideš domov, ak je všetko ok 😀

zojec
3. nov 2009

ahojte vsetci, po dlhsej dobe opat tu.. davno sa neozvala bubi.. :(

insolka drzim palce pri KET, urcite to tentokrat vyjde..

mib, ty si taka zlata.. vsetkym tak krasne radis.. 🙂 je super ze tato stranka existuje.. aj ja som prvy krat do caru isla s minimalnymi vedomostami..

majka 21, na odobratie ides az rano v den odberu, nalacno, po odbere pobudnes v izbe hodku - dve a potom pojdes domov, a ak vsjo bude ok , tak o dva dni na ET..

insolka
3. nov 2009

mib prdnison mi doki dala preistotu .sme sa dohodli že ak by nasledovalo dalšie IVF tak spravime obšírnejšie vyšetrenie.
zojec dakujem dufam že teraz to bude OK!
Všetky pozdravujem 😉 😉 😉 😉 😉 😉

bubina1
3. nov 2009

cafte cafte...
zojec...davno som sa neozvala?...naposledy 30.okt.09 😝

majka 21 ...tak to mi je luto, že spermijky nefičia tak akoby mali....obdivujem vas, že ste sa dali aj na darcovské spermie... nie každy to dokaže...
... predoperacne vyšetrenie ma platnost 1 mesiac.... ked mi ho robil internista este sa cudoval, lebo normalne ma predoperačne vyš, platnost 1-2 týzdne...v iscare platí 1.mesiac... ja som sa dopredu objednala k internistovi asi týžden pred odberom a dovtedy som bola na krvi...bezne výsledky su na druhý tretí den..HIV a este niektoré su tak týžden, dva... a este treba doniest k lekarovi aj moč (ja som o tom nevedela, tak som im moč niesla až druhý den)

insolka ...na decapeptyl sa skus popýtat báb v teme stimulka od septembra 2009...baby ho tam casto spominali...

k tým žiadostiam z poistovne..mne schvalili žiadost v auguste a mala platnost do konca decembra.... ani nie pol roka

tento týžden idem na kontrolu do car...ci sa už rozbuchalo srdiecko...dufam, že moja prekonana viroza nesposobila nejaku neplechu....už vlastne začiname 7tt

insolka
3. nov 2009

Ahoj bubi kedy ideš do car?ja idem v piatok rano pichnuť tui inekciu .Ano čitala som že baby brali decapeptyl pri stimulke ale ja idem na KET a to mi nejde dohlavy o tom som nikde nečítala

bubina1
3. nov 2009

insolka...podla mna to neries prečo ti dali decapeptyl, ved oni su odborníci a hadam vedia co robia...
ja idem vo štvrtok...

zojec
3. nov 2009

bubi, 30/10 to je uz dost davno.. 🙂 ja uz som videla srdiecko... my uz zaciname 8.tyzden.. tak daj potom vediet ako si dopadla.. mavas aj ty take neznesitelne nevolnosti?? ja ich nazvyvam celodenne.. :( je mi dobre len hodku po najedeni, inak stale je mi hrozne.. ako po prebdenej voci plnej chlastu...

bubina1
3. nov 2009

zojec...no mne je akoby blbo od včera ale neviem či jeto od chlebíka vo vajičku, co som si robila na obed a na 2 krát som som zjedla 3 cele...alebo je to od mimi.... a tiež sa mi zda, že je to celý den...mavam celkom cisté chvilky 🙂)))))))) tiež po jedle...a potom ma zase prepadne desný hlad...len mam tiež pocit pokazeneho zaludku a aj sa bojim niečo jest, ale zase ked sa najem tak mi je ok... tak neviem.... 🙂)))))))))) inak ten chlast by sedel...myslím vodu, ktoru este furt musim pit...
na srdiecko si bola v car? uvideli a potom sa s tebou rozlučili...a potom co...hned treba ist k svojmu gyndosovi alebo az kedy...ty ides kedy na dalsiu kontrolu?

majka21
3. nov 2009

Bubina, Insolka a všetky ostatné, držím vám palčeky a ďakujem za infošky. 🙂 🙂 🙂

majka21
3. nov 2009

Co sa týka darcovských spermií, navrhol mi to sám manžel a aj podla môjho názoru je to lepšie ako adopcia, pretože to dieťa vynosím ja, bude len a len naše a obaja po ňom túžime a viem, že manžel ho bude maŤ rovnako rád, akoby to bolo jeho vlastné.
Aj v mojej hlave behajú kadejaké myšlienky, že od koho bude a aká krv mu bude kolovať v žilách ale nikdy si nepôjde hladať svojich biologických rodičov ako napr. adoptované dieŤa.
Musíme sa s tým zmieriŤ čo sa už aj dá sa povedať stalo, keď sa s nami osud takto zahral, najmä s mojim manželom v jeho 20-tich rokoch.

bubina1
3. nov 2009

majka21...keby sme sa museli, tiez by sme sa asi rozhodli pre darcovske spermie...adopcia je zdlhava, a naozaj nevies akých rodicov dietatko malo..i ked za to nemoze.... ale zase adopcia je niekedy poslednou nadejou bezdetneho paru....držím palce... ako to vlastne prebieha...dostanete nejaký "profil" spermii aby ste si vedeli vybrat? (napr...blondak 180cm vysový VŠ vzdelaný..zaujmy sport, umenie a tak)

insolka
3. nov 2009

Noo bibina ani to niako neriešim len som bola zvedava ....teraz som hlavne nedočkava už aby sa dobre rozmrazili a boli zasa vo mne 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre