ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sakura
24. jan 2011

@diankas
ahoj.. Neviem ako dlho môže trvať.. Ja som ešte v 4 mesiaci mala vaječníky 15x10 cm 😝 Ako dva pomaranče... Ale neboj, dá sa všetko zvládnuť 🙂 Možno preto som to mala aj tak dlho lebo sa mi potvrdilo tehotenstvo 🙂
A ty si v akom štádiu teraz? Už si po odbere alebo ako?

@mili78
áno, áno 🙂 Už som aj zabudla na tie starosti a stresy čo som zažívala.. Za ten výsledok to stojí 🙂

nemko
24. jan 2011

kocky uzivala ste niektora pocas ivf Prednison?

mili78
24. jan 2011

babenky a ta genetika sa v Iscare plati, ci to preplaca poistovna?

sakura
24. jan 2011

@mili78
prepláca poisťovňa 🙂

diankas
24. jan 2011

@sakura no dnes som bola na transfere...tak uvidime...mam dost obavy, ci to bude ok, ci nebudu dake komplikacie a tak....to najhorsie moze este len prist...tak tieto dva tyzdne budu pre mna veeeeelmi dlhe... ☹

sakura
24. jan 2011

@diankas
juuj, tak držím palčeky aby sa drobec alebo drobci ujali 🙂 Kolko si si dala vkladať?
Skús si urobiť tieto 2 týždne pohodu, žiadny stres, pekne odpočívaj 🙂

kaciatko81
24. jan 2011

@diankas velmi drzim palce, aby sa drobcec/ci poriadne zakusli a drzali sa 9m 😵
baby, ako to riesite po et, ostavate doma?

mili78
24. jan 2011

@sakura ...a to spravia hocikomu? ci musia byt nato vazne dovody?

mili78
24. jan 2011

@diankas ...Dianka aj ja drzim palce! 🙂

diankas
24. jan 2011

@sakura dakujeeeem si hrozne zlata 🙂 ...vraj sa bezne vkladaju 2,,, tak hadam sa to podari...len mam dost bolestivu tu stranu, kde som mala tu laparoskopiu a pri vkladani boli mensie problemy, tak dufam, ze to bude ok...no pohodicka doma je super, ale sa obavam zamestn. tam je stres a nervy na dennom poriadku, tak sa budem veeelmi snazit, nejako cez to vsetko preniest, kedze som dost citliva a vsetko si hrozne pripustam....

diankas
24. jan 2011

@kaciatko81 dakujeeeem... 🙂 ja som po et isla domov a zajtra sa uz chystam do roboty...

diankas
24. jan 2011

@kaciatko81
@mili78
@sakura baby dakujem vam velmi pekne za podporu, ste hrozne zlate....dost to pre mna znamena, aj ked sa blizsie nepozname...dakujeeeem.... 🙂

sssilvy
24. jan 2011

@diankas ...........to ti verím, tieto dva týždne čakania sú strašné...........ale mne sa to už kráti. Vo štvrtok idem na testík z krvi.

diankas
25. jan 2011

@sssilvy jeeeeej, tak to je super, drzim palceky, nech je vsetko ok...potom daj info...nech sa tesim s tebou...🙂

sakura
26. jan 2011

@diankas
neni zač 🙂 Ja strašne držím každej žene palce aby to vyšlo.. Veď každá z nás ktorá prejde touto strastiplnou cestou si zaslúžime aby na jej konci bol malinký krásny voňavý uzlíček 🙂

sakura
26. jan 2011

@mili78
no neviem či urobia hocikomu.. Ale ja som tam už šla s jasnou diagnózou - mám nepriechodné vajíčkovody . A dr sa rozhodla mi urobiť aj genetické testy... Skús sa na to opýtať dr..
Len sa na ne dlho čaká a potom aj na výsledok sa čaká cca mesiac 😒

mili78
26. jan 2011

@sakura ...to by znamenalo, zeby sa mi posunulo aj ivf? mne tuto moznost vobec neponukli ☹ no spytam sa nato

sakura
26. jan 2011

@mili78
no ak by si chcela čakať na výsledky tak zrejme áno 😒 Popýtaj sa presne na to dr....
A prečo vlastne musíte ísť na IVF? Aj viete kde je problém?

mili78
26. jan 2011

@sakura ...ano, vo mne je chyba ☹ jednak kvoli zrastom v celej brusnej dutine (2 krat som uz absolovala laparoskopiu, pri ktorej mi ich prerusovali) a jednak mam anovulacne cykly....ja som myslela, ze ta genetika sa plati... a pri tej genetike sa robia ake vysetrenia? na nejake vrodene vady, down.syndrom, razstep a tak?

fori
26. jan 2011

Ahoj holky, chci se vás zeptat jestli nevíte jak se staví v ISCARU k pozitivní BI??? a nemáte jste některá vás potíže s tím, že máte malou dělohu??

sakura
26. jan 2011

@mili78
no zisťujú či je v poriadku karyotyp,či máš správny počet chromozómov .. Akurát pozerám to naše vyšetrenie a je tam len napísané: ohladom mňa - normálny ženský karyotyp 46,XX bez zrejmých štruktúrnych aberácií.
MOžno keby tam je asi niečo poškodené tak by to mohlo naznačovať nejakú vrodenú vadu.. Fakt neviem... Mne len dr na to povedala že gen výsledky sú v poriadku....
No genetika sa platí keď si ju chceš dať urobiť len tak .. Pri IVF prepláca poisťovňa.

bobi3
26. jan 2011

ahojte dievčatá, možno si ma ešte pamätáte, absolvovala som v iscare jedno IVF neúspešne (tiež tri nepodarené IUI), teraz nám akurát schválili žiadosť na druhé IVF... no my sme otehu úplne prirodzene a úplne nečakane... takže netreba sa vzdávať, zázraky sa dejú!!! 🙂
myslíte, že to mám do iscare dať vedieť?

držím všetkým moc moc palčeky!!!

mili78
26. jan 2011

@sakura .... ved sa spytam, uvidim co mi povedia, snad mi nedaju po ustach
😀

@bobi3 .... to je uzasne...blahozelam ti 😉 ...kiez by aj mna taketo stastie postretlo 😕 ...ja by som im to dala vediet, aby vedeli, ze zazraky sa deju 😀

andysok
26. jan 2011

@bobi3 myslim ze ej to cisto na tebe, nevies ci to teta v telefone necha pre seba, alebo to daju do karty...tazko povedat, ja by som to ale urcite dala vediet...pre vlastny pokoj 🙂a gratulujem samozrejme

bobi3
26. jan 2011

@mili78 ešte počkám, predsa sme len na úplnom začiatku, možno potom,a k všetko dobre pôjde 😉 Ešte k tej tvojej genetike, my sme za ňu v iscare neplatili nič 🙂 držím palčeky!!!

sakura
26. jan 2011

@bobi3
ahojky 🙂 To je supeeeeeeeeer správička 😵 😵 😵 Gratulujeeeeeem 😵 😵 😵

bobi3
26. jan 2011

@andysok
@sakura
ďakujem 🙂

jajus18
26. jan 2011

@bobi3 Gratulujem Leni 🙂 Vsetko dobre...

majka21
26. jan 2011

Bobi3 gratulujem, super správička, držkaj a opatruj sa. 🙂
Ostatné vás všetky pozdravujem.
Sakura, ako? Dobre znášaš tehotenstvo? 😵

bobi3
26. jan 2011

ďakujem vám všetkým, ste zlaté, moc moc vám držím palčeky, aby ste sa aj vy tých svojich // dočkali!!! 🙂

@jajus18 tebe jarka zvlášť 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre