ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

simonini
11. feb 2011

ahojte bambule, v pondelok idem na OPU, drzte palceky nech mam vela vela vela vajok a potom aj embryjok 😉

simonini
11. feb 2011

A este sa chcem spytat, ako to tam prebieha, co si tam mam zobrat .

mili78
11. feb 2011

@andysok... no mozno mas pravdu...je piatok, je dost mozne, ze poobede sa tam uz nedovolam...tak skusim este pred obedom 🙂

@nemko ... vcera bol stvrtok, to este makali 🙂))

mili78
11. feb 2011

@simonini ...ahoj.. a tebe nedali inštrukcie? nočnu košielku a papučky 🙂)) a partnera! 🙂))

mili78
11. feb 2011

este sa chcem spytat...ten hyperstimulak to dokedy hrozi? ved ja uz nevladzem tolko vody pit...uz mi vyteka ušami...a strasne ma bolia prsia od OPU...mali ste to aj vy? ani dotknut sa ich nemozem :(

bibi24
11. feb 2011

@mili78 Cau Mili, pocuj, ty co zas stresujes, moja? 😀 Jasne, ze budu vhodne na vlozenie 😉 A zavolaju, urcite! Mne sa este nestalo, ze by nevolali. 😉
Utrogestan si samozrejme vloz aj pred vkladom!!! Oni si to vycistia, ked budu vkladat embryjka.

A btw, embryo je az do nejakeho tyzdna vyvoja (neviem presne do ktoreho), potom je to uz plod. Takze aj blastocysta je embryo. Den odberu je den nula, takze tvoje embryjka budu mat zajtra 4. den. Tak sa nezlakni, ked ti povedia, ze nie su este blastocysty. Ale ak su rychle, tak mozno uz aj budu 😉

Kolko pijes tej vody, prosim ta?? Naco? Ved tebe ohss nehrozi!!! Ved to by ti povedali. Nemala si nan ani len nabeh. Okrem toho, mne aj vcera docent zopakoval, ze ked tak pit, tak len okolo 3l.

andysok
11. feb 2011

@mili78 len pi, pi , pi, ja som tie hned od zaciatku pila na silu, uz to beriem ako normalne, nie nadarmo sa hovori "voda je život" teraz denne vyoijem 3litre urcite.... 😉

andysok
11. feb 2011

😀 @bibi24
@mili78 no vidite zeny, kazda mame svoju skusenost a radu.....takze rob mili ako citis.... 😀

mili78
11. feb 2011

@bibi24 ... Bibuš ahoj 😀 ved ma poznas, ja som taka stresmanka 🙂)) ale vlozia mi aj ked to nebude blastocysta, ze? no ja pijem tak 3 az 4 litre, ako napisala Dr.Lattakova do spravy...ale mne to uz vyteká usami....no ja neviem ci mi nezacina ohss, lebo mam zvacsene brusko :(( alebo zeby to bolo z tej vody? 🙂 a ako som uz pisala strasne ma bolia prsia :(

@andysok ...fuu, vies co to pre mna je? ja som bola zvyknuta vypit tak max 2 pohare denne...a teraz toto 🙂)))

andysok
11. feb 2011

@mili78 jojo najhorsie je si na to zvyknut, potom je to uz malina......aj ja som vobec nepila pred tym, zvladnes to 😉

bibi24
11. feb 2011

@andysok Ja len k tomu pitiu, ze baby to zbytocne prehanaju, lebo si precitaju na internete nejaku haluz, toho sa chytia a piju ako besne. Nie kazda musi pit tolko vody. Ked nema nabeh na ohss, tak je to zbytocne. Ani tolko vody nie je dobre, lebo sa strasne zatazuju oblicky. Ja som ohss mala 2krat, tak viem. Okrem toho sa drzim aj toho, co povedal docent. Takze si myslim, ze tie 3, max 4l stacia az az. 😉

@mili78 A tiez pred tym transferom nemusis pit tolko vody, ze ti mechur pojde roztrhnut 😀 Mne vzdy (a to som mala 3 transfery) stacilo pol litra vody. 😉

petuska123
11. feb 2011

fuuuuuuuuuu baby vy ale vypijete tej vody 😀 ja sotva za den vypijem 0,5litra 😀 mne dako voda nechyba k zivotu.

bibi24
11. feb 2011

@mili78 Nooo, ja viem moja, ved ja tiez tak malo pijem. Takze nie je to lahke, musis vydrzat 😉 To zvacsene brusko mozes mat este z hormonov, po OPU, ale aj z vody. Keby si mala OHSS, tak mas viacere priznaky naraz a vacsinou velke bolesti. Neboj.
Mne vcera este aj pichli hcg (pregnyl) a zatial sa mi to nezhorsuje 😉 (klop klop)
Ozaj, povedali ti, ze si mas zajtra doniest Pregnyl? Lebo u mna na to akosi zabudli (aj u tej baby, co bola so mnou na izbe). A manzel musel bezat do lekarne. Tak ak ti nahodou este nedali recept, tak sa na to priprav, ze zajtra budes musiet riesit este aj toto 😉

mili78
11. feb 2011

@andysok .... ale ved jasne...clovek si zvykne aj na sibenicu 🙂)

@bibi24 ....to vazne? o pregnyle nebola ani rec...ani recept, nic...a to preco nepovedia? tak ja si radsej uz cestou tam kupim...ci to je asi len na recept,co? no to je fakt uzasne toto

simonini
11. feb 2011

a este chcem vediet, ci ste si davali PK a co si o tom myslite? 🙂 a uz budem ticho 😝

mili78
11. feb 2011

@simonini ...no ja som si to dala...pri mojom počte embrijok mi to embriologicka odporucila....ale tu co pisali babenky, tak to skor pokladaju za zbytocne...tak neviem

bibi24
11. feb 2011

@simonini Ked si pozriet par stran dozadu, tak som to preberala s Kaciatko81 😉

Mili, len neviem kolko by si platila. Ked mas recept doplacas cez 1 €. Ale myslim, ze to nie je velka suma, pre istotu sa opytaj v lekarni. No, preco nepovedia?? Co ja viem? Lebo su zabudnuti 😠 Mne napr. na Ovitrelle, co som pichala pred opu nedali kod lekara a tak som zan platila plnu sumu, namiesto len doplatku. A stal 40 €.

kaciatko81
11. feb 2011

ahojte 🙂
@simonini no PK dobra otazka 😀
@bibi24 a nie je ovitrelle jeden z tych, co ked nemas schvaleny uz v ziadosti, tak ho platis cely?

mili78
11. feb 2011

@bibi24 .... no tak bude drahy utekat do lekarne, aj tak nebude mat co robit :D len aby to mali v lekarni..kde bol manzel vybrat, na Kozej?

andysok
11. feb 2011

@mili78 stale nic? nevolali?

mili78
11. feb 2011

@andysok ...nic :(( toto uz nevesti nic dobreho :((

kaciatko81
11. feb 2011

@mili78 neboj, nemusi to vobec nic znamenat, mozno len maju vela. skus zavolat 😉

andysok
11. feb 2011

@mili78 jasne neboooooooj

mili78
11. feb 2011

@andysok
@kaciatko81 ... babenky nedá sa mi tam dovolat, uz vyse 20 minut skusam...stale obsadene, obidve cisla :(

nemko
11. feb 2011

@mili78 pevne nervy ja som tam dnes volala 4 hodiny

nemko
11. feb 2011

baby co sa stane ked vyberiem lieky z lekarne a na IVF nakoniec nepojdem?

andysok
11. feb 2011

@mili78 nooo lebo vsetci co cakali a zabudli na nich teraz volajuuuuuuuu

mili78
11. feb 2011

@nemko ... som sa dovolala priamo na labak...oni by asi ani neboli zavolali :( tak zajtra o 9-tej mam vklad...ale ani mi nepovedala, ze kolko embrijok prezilo :( ach jaj

andysok
11. feb 2011

@mili78 zakladne veci si sa neopytala kolko a kolko bunkove ....inak aj ja som sa prvy krat neopytala a volala som tam druhy krat 🙂

nemko
11. feb 2011

@mili78 zavolaj im tam, oni su velmi divne centrum co sa tyka podavania info, mne to pri 2 IVF tiez dobre pokaslali - nakoniec doktor ani nevedel o ziadnom vklade a meskal 2 hodiny

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre