ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

lowee
18. mar 2011

@ladybaby dakujem t pekne he no mam uz len ci ma nechyti ohss.. potom by som mala mat utorok vklad a uz len caka ie 🙂)!) no uvidime co bude s tyxh mojich 5vajok 🙂

mili78
18. mar 2011

@lowee .... drzim palceky 😉

ladybaby
18. mar 2011

Baby a ake vysetrenia mate za sebou? Ja mam u nich vstupne geneticke vysetrenie, hormonalny profil (ten som doniesla aj od mojho doktora), AMH, imunologicke vysetrenie (protilatky proti spermiam, trofoblastu)....
A ono potom nedaju vediet, ze preco sa to pravdepodobne nevydarilo? Myslim, ze pozru detailnejsie na embrijka atd...

ladybaby
18. mar 2011

@lowee tak coskoro budes dalsia cakatelka na testik 🙂

mili78
18. mar 2011

@ladybaby ....to ti vsetko robili v Iscare? tak to zíram...mne ani len nenavrhli genetiku...jedine horm.profil spravili...na AMH som sa vyslovene pytala, ci mi spravia nato test, sestricka povedala, ze nie...a co sa tyka imuna tak to som prekvapena...pokial viem, tak protilatky proti spermiam robia len Kosice a trofoblast sa udajne ani na SK nerobi...aspon tak som sa docitala na nete a tu na koniku...baby si to chodia dat robit do Ciech....pocuvaj, ty si nejaka protekčná? 😀

ladybaby
18. mar 2011

@mili78 tu genetiku mi navrhli pri vstupnom vysetreni, ze to sa standardne robi... mala som 2 neuspesne IUI za sebou v decembri a Valky pozeral, ze co este vysetrit pred IVF. Zobrali mi krv na imuno a to AMH. Na konikovi v teme AMH som si precitala, ze tieto vysetrenia robia v Iscari len od novembra; takze v mojom pripade to bolo ak to mozem tak povedat, ze v spravnom case som mala pred 1.IVF. Na tieto vysetrenia sa urcite opytaj, uz to tam normalne robia, jedna dievcina sa to dozvedela tiez odo mna, nebola ani z Iscare a teraz caka na vysledky.. akurat, ze na tie vysledky sa caka cca 3-4 tyzdne...

eevulikk
18. mar 2011

ahojte. tak a mám ohss. v sobotu mi robili vklad, v nedeľu kľud, v pondelok z ničoho nič príšerné bolesti a kŕče, v utorok prvá punkcia, v stredu spamätávanie sa z utorka, vo štvrtok druhá punkcia, dnes len pozerám ako pekne zase rastiem ☹ . a to pijem jak dúha. už ani jedlo nemám kam dať. Baby ako to robíte, keď nemáte ohss? Kde robím chybu keď sa stále plním? ☹

katus27
18. mar 2011

Ahojte baby, viete mi poradit, počas stimulky môžem mať s mangelom pohl.styk?

mili78
18. mar 2011

@ladybaby ... no mne to nik nenavrhol...asi som im nesympaticka alebo co 😀 a vsetko si mala cez poistovnu, ci si za to platila? ja uz kaslem nato, som objednana do Kosic a pojdem aj do Prahy...baby si tu chvalia tu Prahu...ale tu genetiku by som chcela...nato sa ich spytam
@eevulikk .... aj ja som ho schytila...aj v nemocke som skoncila, ale neodsavali mi, len do mna davali infuzky a fraxiparin..zevraj na tento ohss su nachylne zeny s PCO

katus27
18. mar 2011

@mili78 prosím ťa čo je to PCO?

nemko
18. mar 2011

@mili78 my sme si davali genetiku po 2 ivf a keby som mala ist na ivf dnes tak idem na genetiku skor ako na prve ivf

eevulikk
18. mar 2011

@mili78 ach jaj, ani neviem či je lepšia nemocnica alebo punkcia. ja pco nemám, ale už pri stimulke som mala problém. rozhodla som sa podľa stavu zvážiť či vklad robiť teraz alebo až o mesiac, ale už v piatok som mala ploché bruško všetko ok, tak som sa rozhodla, že na transfer idem. v sobotu ho robili a hops.

mili78
18. mar 2011

@katus27 .... Katus polycysticke ovaria....mam to aj ja....vajecniky su obsypane drobnymi vajkami, ktore su vsak nekvalitne, neprebieha ovulacia, alebo len velmi zriedka, moze byt zvysene ochlpenie, akne, nadvaha....

@nemko ... a kde ti ju robili? tiez v Iscare? preco ju mne nik nenavrhol? :( a platila si, ci na poistovnu?

nemko
18. mar 2011

@mili78 na kramaroch, ja vsetko cez poistovnu 😀 imuno mi robili v piestanoch a v kosiciach, ostatne vsetko v ba

mili78
18. mar 2011

@eevulikk ...aj mna drapol po dvoch dnoch od vkladu...ja som skoncila v nemocnici a tam neboli za punkciu, vraj je to zbytocne odsavat, lebo cim viac sa odsava, tym viac sa jej tam znovu robi...taky mali nazor u nas v nemocke....ty chodis s tym do Iscaru?

mili78
18. mar 2011

@nemko ... Nemko a kto ti tam dal vymenny listok? ako si sa nakontaktovala? nevies mi s tym nejako pomoct? :( a ten gentik co je v Iscare?

nemko
18. mar 2011

@mili78 ja genetiku v iscare neovladam, vymenny mi dal moj gyndak, nebol problem, na genetiku som sa objednala telef a potom sme tam s partnerom skocili, popkecali, zobrali krv a cakali sme na vysledky cca mesiac
ja som ohladom navrhu vysetreni mala velmi neprijemny vystup s lattakovou

mili78
18. mar 2011

@nemko .... ja tiez chcem genetikuuuuuuu...ale tu mi baby pisali, ze ak sme mali dobry spermio nikto ma na genetiku neposle ☹ a u ktoreho genetika si bola? a preco si mala vystup s L.? jej sa nepacilo, ze ides na vysetrenia?

eevulikk
18. mar 2011

@mili78 áno do Iscaru. Tiež mi povedali, že čím viac sa odsáva tým viac sa tvorí. ja sa snažím vydržať čo najviac, ale vo štvrtok mi pre istotu odsávali lebo bolo toho zase veľa a nechceli ma cez víkend dostať do problémov. Ja som totiž hneď v kŕčoch a neznesiteľné bolesti. Ale toto sa všetko dá, len mám strach že som prišla o tých dvoch drobcov. Dúfam, že to neznamená nič zlé.

nemko
18. mar 2011

@mili78 zajtra ti ohladom toho napisem viac do IP sem nechcem

mili78
18. mar 2011

@eevulikk ... aj ja som mala strasne krce, ani vyrovnat som sa nevedela...sla som k svojmu gyndovi a ten ma hned vypoklonkoval do nemocnice u nas...no neviem, kazda sme ina, nechcem ta strasit, ja som o fazulky prisla :( ale je tu vela zien, ktore dostali hyperstimulak a embryjka sa im udrzali

mili78
18. mar 2011

@nemko ...budem ti vdacna...tiez nebudem mat dusu na mieste, pokym nebudem mat genetiku

katus27
18. mar 2011

@mili78 dík za odpoved Mili, a ešte ma zaujíma to, či teraz ked som v stymulke 5 den, či môžme s manželom.........no vieš čo.to nám nikto nepovedal.Dík za odpoved.

ladybaby
18. mar 2011

@mili78 coby nesympaticka, akurat vtedy to mali nove ked som to ja riesila...tak preto mi to robili... hej, vsetko cez poistovnu, ty si uz asi mala po 1.IVF, tak uz to neriesili, to imuno tam riesili protilatky proti spermiam, trofoblastu a este jedno, to neviem co....na akej urovni su tie vysledky to neviem.... Ja som tiez pocula o tej Prahe, tiez som tam chcela ist a potom som sa v Iscare pytala, ze ci to je to iste ako Praha, vraj hej. A tu genetiku, to sme mali stretnutie s doc Ondrejcakom, kty je v iscare len v pondelok doobeda, pytal sa nas na rodinnych prislusnikov, kolko deti maju surodenci, ci sa vyskytli nejake choroby pri pocati/tehotnosti.... a potom nam zobrali krv. Asi o 1-2 dosli vysledky. Skoda, ze som nevedela, ze to riesis, ze by som ti poradila skor...

mili78
18. mar 2011

@katus27 ...ja osobne si myslim, ze mozte...na 5.ty den nemozu byt vajka zrale, ani prasknut 😅

@ladybaby ....no toto je fakt uzasne...to mi mali navrhnut oni...ach jaj...toto je hrozne, clovek aby si vsetko sam riesil ked sa chce niekam posunut

eevulikk
18. mar 2011

@mili78 to je mi veľmi ľúto ☹

katus27
18. mar 2011

@mili78 dík

mili78
18. mar 2011

@eevulikk ...co uz, stalo sa ☹ ale neopovaz sa ma nasledovat!!! 😀

@katus27 ..niet zaco 🙂

ladybaby
18. mar 2011

@mili78 hm...ja keby mi to neurobili, tak tiez idem do Prahy, vsade na nete baby pisali Praha a KE, tiez by som nevedela, ze to tam robia...

mili78
18. mar 2011

@ladybaby ...ved to, ze nikto tu nespominal, ze to robia aj v iscare...ked tam pojdem, tak sa ich nato spytam...dakujem za tip 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre