ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

silvinnka
18. jún 2011

@nemko dakujem!!! Tebe prajem krasne tehulkovanie 😉

luciasek83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karkana
18. jún 2011

@mamartinka nie neuspia,len plný mechur musíš mať,trvá to chvíločku

nikol18
20. jún 2011

@mamartinka ahoj a vitaj medzi nami, dufam, ze vam to dobre dopadne, budem moc drzat palce 🙂

nikol18
20. jún 2011

@renka35 to je uzasne, blahozelam k dvom krasnym detickam a ja osobne dakujem za podporu, kazda takato sprava mi vlieva nadej do srdca 🙂

silvinnka
20. jún 2011

silvinnka ahojte,prosim Vas tie co ste stimulovali s Gonalom,nemali ste silne bolesti hlavy az migreny? ja sa idem od prvej inj. zblaznit,dnes mam 4inj. azvracala som od ukrutnej migreny....volala som do Caru,ukludnili ma,vraj to mava 1 z 10 bab pri Gonale a to mam davku 112,5 mmg a od zajtra 150 ku,dala som si Ibac,pomalicky to ustupuje,vladzem ist konecne do sprchy....inak dnes som mala prve sono,foliky pekne rovnomerne rastu , v stredu mam dalsie sono kde sa rozhodne kedy budem mat OPU )

kaciatko81
21. jún 2011

@silvinnka ja som gonal znasala v pohode, ale presne toto som mala z merionalu... ak zvladnes, skus nieco ine ako ibac, mne pomahali povedzme 2 magnezia a zaliat kofolou, tiez nic moc, ale menej chemicke ako ibalgin. drzim palce

nemko
21. jún 2011

@silvinnka ja som tiez Gonal znasala dobre, mala som ho pri 2 stimulkach a pri oboch bolo vsetko ok, mne migreny zacalai cca dva mesiace od ivf, ale to len na par tyzdnov a potom presli
drzim palce!!!

silvinnka
21. jún 2011

@nemko dakujem,dufam,ze coskoro sa tu budem vytesovat z tehulkovania,ako sa inak citis?verim,ze si o.ka teraz si na plno uzivas tehulkovanie ,zajtra mam druhe sono a povedia mi kedy ma caka OPU ,som zvedava....dufam,ze sa mi vyvinie aspon jedna blastocysta 😠 , inak nechcem vklad ....dam vediet ako som dopadla,pa

silvinnka
21. jún 2011

@kaciatko81 dakujem,skusim magnezium,dnes sa citim o.k,tak snad tu ukrutnu bolest mam za sebou a bude sa mi z daleka vyhybat 😀

nemko
21. jún 2011

@silvinnka citim sa uz lepsie, ale su dni kedy som total k.o 😀 😀 zajtra idem do Iscare za Lattakovou ukazat sa jej 😉 Silvi drzim Ti palce a ziadne : ked nebude blastocysta nechcem vklad - uvidis vyjde to hlavne mysli pozitivne a neupinaj sa na to.Ja som to posledne brala uplne inak ako dve predtym a klaplo to.

silvinnka
21. jún 2011

@nemko o.kberem Ta za slovo 😉 ,aj ja idem zajtra na 9:00 k docentovi,dufam,ze vajka nezacnu protestovat ....idem si hodit slofika,som mrtva....pekne davaj na seba aj na mimi pozor!!! 😀

kaciatko81
21. jún 2011

@silvinnka ty rozmyslas nad tym, ze ak nebude blastocysta, tak nechces vklad? nad tym ani nerozmyslaj 😉

silvinnka
21. jún 2011

@kaciatko81 sem tam mi pride na rozum takato myslienka,aj docentovi som to vravela....po minulej neuspesnej skusenosti z ivf,chcem mat 100% istotu,ze to mimi bude zivotaschopne....v predoslom cykle sa mi embryjko prestalo vyvijat na 4ty den,ale aj tak som si ho nechala vlozit a nic.... teraz dufam,ze na PK budem mat viac embrii a dam si snich spravit aj PIGD ....mne predosle 3 tehu skoncili na zaklade toho,ze mimi sa prestali do 9tt vyvijat,preto takto rozmyslam...

kaciatko81
21. jún 2011

@silvinnka hmm, tak to musis uz vediet ty, pripadne doktori, to mi je luto, ze to takto dopadlo... nam dve odisli ako 4bunkove a dve 8bunkove sme vkladali, jedno sa chytilo... preto som myslela, ze by som nezavrhavala ani mensie... a testy na hematologiu, endokrinologiu, atd mas?

silvinnka
21. jún 2011

@kaciatko81 asi si ma zle pochopila 🙂 ja som mala PK do 4teho dna sa krasne mimi delilo a na 5ty den uz mala byt blastocysta co sa vklada a ja som mala len morulku z predosleho dna,proste sa zastavil vyvoj,mi vravela embryologicka,ze by aj tak odislo.... a preto aj teraz chcem PK a vklad na 5ty den 😉 ...mam vsetko aj genetiku,nemame nijaky problem ,akurat sa mi vytvaraju menej kvalitne vajka...verim,ze niekomu toto moje zmyslanie pride divne,ale po tom vsetkom co mam za sebou ,chcem mat istotu,ze mi vlozia zivotaschopne mimi... 🙂) ako sa citis? kam chodis do caru?

kaciatko81
21. jún 2011

@silvinnka pochopila som... citim sa celkom fajn a chodim do iscare

silvinnka
21. jún 2011

@kaciatko81 🙂) aj ja som z Iscaru....zajtra dam vediet ako pokracujem v stimulke,maj sa zatial krasne .

karkana
22. jún 2011

kamoške vložili jedno dvojbunkové a je tehotná,takže ak sa má uchytiť tak sa uchytí,nielen blastocysta, 🙂myslím a držím palce

matapn
23. jún 2011

čaute, takže ja tento mesiac stimulku ruším..pokračujeme až koncom júla..vychádza mi to teraz cez víkendy a dr. tam ja tak nebude..tak sa to odkladá...takže ďalší mesiac pred nami, spomínala mi dr., že mi dá duphaston aby sa posunul cyklus mimo víkendov....ak ste ho brali, o koľko sa vám to asi posúvalo?

mamartinka
23. jún 2011

Ahojte.Chcem sa spitat kolko trva priprava pred umelym oplodnenim.Mame ist pravdepodobne nato v septembri.Gyn v Care nam povedala ze to zoberie 3 tyzdne.Ze by sa to malo stihnut zatu dobu.My sme v zahranici a tak mam strach ze to nevide.A to neviem ci este manzelovy aj ty 3 tyzdne volna daju.Prosim poradte niekto.Vdaka.Dalo by sa to zvladnut za 2 ci 3 tyzdne aspon?

petuska123
23. jún 2011

@mamartinka fuu dost dlho.kym vam to pistovna schvali cca 4 tyzdne potom sa dohodne aky protokol budes mat a podla toho v aky den cyklu budes sa rozhodne kedy zacnes stimulovat pocas stymulacie skoro kazdy 2 den sa chodi na kontroly,zavysi aky ti daju protokol ja mam kratky a tam sa picha od 2 dc cca do 12 dc a potom je opu potom cca 5 dni je PK a az potom je vklad.samozrejme ak si PK das

mamartinka
23. jún 2011

@petuska123 co je to PK.My sme zdravy ale navrhla nam gyn v iSCARE ked sa nam uz na 5 rok nedari skusit asistovanu reprodukciu.Moc som nato nechcela ist nakolko sme v zahranici a nemal by ma ani do BA kto vozit.Ale manzel chcel nech to vyskusame.Ved uvidime.Prinajhorsom ked sa to aspon do 3 tyzdnov nestihne sa nato vykasleme a bude.

karkana
24. jún 2011

@mamartinka PK embrií napr.až po piatom dni ti vložia,čiže nevložia ti napr.šesťbunkové ale nechaju rásť a vložia ti blastocystu moje mali pri vložení 2cm,to ti povie dr.a či to stihneš,aj by si stihla ale musíš už mať lieky,od prveho dna budeš užívať,čiže pred mrchou musíš ísť sa dohodnúť aku liečbu ,len to skus

mili78
24. jún 2011

ahojte babky...žiadost platí rok od schvalenia ci pol roka? doky mi povedal, ze pol roka a sestricka, ze rok..tak teraz neviem 😖

kaciatko81
24. jún 2011

@mili78 ono je to napisane na tej ziadosti, ze dokedy ti plati... ja som mala lieky aj zakroky rok, ale vraj zvyknu davat lieky len na pol roka. nech ti to pozru 😉
ako sa ti inak dari? 🙂

mili78
24. jún 2011

@kaciatko81 .... no ved som tam volala...a raz mi povedali tak, raz tak...tak zavolam zase :D
ale tak co ti poviem, nic nove na obzore...az nato, ze chystame svadbu :D

kaciatko81
24. jún 2011

@mili78 nech ti to pozru priamo v karte a povedia ti presny datum do kedy ti to plati 🙂 wow, no super, tak gratulujem 🙂 a kedy bude svadba? a ostatne? chlap uz sa s tym nejako vyrovnal?

mili78
24. jún 2011

@kaciatko81 .... v pondelok tam zavolam treti raz :D ..........dakujem....17.septembra 🙂 ale ano, momentalne je velmi kludne a pekne obdobie :D a ty ako? ako sa dari malinkej fazulke? 🙂

kaciatko81
24. jún 2011

@mili78 ja by som sa skusila spytat, ked tam pojdes... alebo si zavolaj do kancelarie, aj ked viem, ze ty s nou nemas dobre skusenosti, mne vzdy pozrela co som chcela...
tak drzim palce, nech vam to dobre dopadne. juuj, pekne obdobie bolo pred svadbou 🙂 ale vlastne aj po svadbe, aj stale 😀 😵
my sme celkom v pohode, musim stale dost oddychovat, ale fajn 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre