ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bobi3
7. okt 2011

@milka4 vy aspoň viete, kde je problém, my nič konkrétne nemáme, ja si len myslím, že moje vaječníky sú trochu lenivejšie, ináč všetko sme mali vždy ok... a spermie vráj máme ukážkové... takže ja verím, že možno sa nám zadarí ešte aj prirodzene 😉 len musím hlavu vypnúť a nesústrediť sa tak na to 😝

milka4
7. okt 2011

@bobi3 Teraz sú vaječníky ešte stále prebudené po stimulke, tak šup šup na to 😉 !

sasena12
7. okt 2011

@monesz226 neviem preco sa musi cakat 2 cykly, ja som tiez cakala 2. Prvy po odbere vajicok som dostala omnoho skor, kedze predsa to bol zasah do organizmu. A ked som dostala 2x mrchu tak hned od prveho dna som dostala lieky na endometrium kedze ho mam nizke, potom som bola na 2 kontroly a vklad sa konal na 20 den. Vraj sa to robieva pokial je do z mrazacikov medzi 20-23 zavisi od endometria. A kedze Dr je na dovolenke robil mi to Dr Marsik a som bola spokojna, kedze ja mam este problem ze mam vzrast na krcku maternice, takze namiesto 5min mi to robia 25min. No ja som stastna ked sa tam vobec dostanu.

holly74
7. okt 2011

pekný večer, kočenky...mne to bolo povedané tak že 1 ms je vlastne ten z neúspešného cyklu, potom má prejsť 1 cyklus prirodzene a v tom ďalšom sa už môže stimulovať...

sasena12
7. okt 2011

@holly74 ahojky, no ma to svoj vyznam si myslim, predsa chcu dat aj telu nejaky oddych, ved to mnozstvoj hormonov a roznych liekov co som za posledne obdobie pojedla som snad nezjedla za cely svoj zivot 😠

bobi3
7. okt 2011

@milka4 veď áno, asi to budeme musieť využiť 😉 😀

bibi24
7. okt 2011

Kocky, tak doc. Valky nie je ziaden revizny lekar, hned mi to bolo divne, neviem kto sem tuto blbost dotiahol. Kazdopadne pracuje aj inde ako v iscare. Vsak kto ma zaujem opytajte sa priamo jeho, ako ja.

silvinnka
7. okt 2011

@bibi24 ahoj,ja som sa ho na to pytala pred 3oma tyzdnamy,mne aj s jednou sestrickou vraveli,ze sa stal reviznym dr....ja som to sem dotiahla,pracuje v iscare jedna pani z mojej rodiny! ...dnes som zacala ivf s darkynou,bola som snim osobne a vsetko sme do detajlov prebrali a pomohol mi aj co sa tyka poistovne...na buduce sa ho spytam,preco robi okolo toho taketo caciky a nepovie,ze robi pre jednu nemenovanu poistovnu 😒 ked sa Ti takto vyjadril,kde este pracuje?hm...teraz vazne neviem co si mam mysliet,ci tam vsetci trepu dve na tri alebo o co im ide.

monesz226
7. okt 2011

@sasena12 aha tak to uz chapem,tak asi zavolam doktorke ked sa vrati z dovolenky aby som si bola ista ze kedy sa jej mam ukazat

timona
8. okt 2011

baby neviete mi nahodou poradit?nie je mi jasne preco napr. predlzenu kultivaciu alebo asistovany zonalny hatching doporucuju robit az po 34. roku. Preco to nespravia ihned ked to vyrazne zvysuje uspesnost..mna vzhladom k tomu ze nemam 34. rokov od toho odhovarali..tak neviem ci mam chodit na IVF do 34. rokov a potom nieco spravia, ale tie neuspechy by som dovtedy nezvladla...nechapem preco to nespravia ihned...ma to nejake rizika?

mominko
8. okt 2011

@kaciatko81 Ďakujem dám vedieť 🙂

bibi24
8. okt 2011

@silvinnka silvi, nebudem to rozsirovat, ked niekto ma zaujem, spyta sa ho priamo ako ja. Ale nemyslim si, ze okrem prace v iscare a prace na dalsej pozicii by stihal byt este aj reviznym lekarom, navyse toto su jedny z najhorsie platenych miest a myslim, ze on na toto nie je odkazany, tak preco by to robil? Navyse byt revizny lekarom pre poistovnu a nasledne schvalovat ziadosti od car je konflikt zaujmov a pochybujem, ze by to mohol robit. Preto si osobne myslim, ze je to blbost.

bibi24
8. okt 2011

@timona ahoj, ak si o niecom presvedcena, ze to ma vyznam a pomoze ti to otehotniet, tak si ziadaj, aby ti to spravili. Pokial viem, su to vsetko platene zakroky, cize je to cisto len na tebe.

timona
8. okt 2011

nam zamrazili embrya na treti den, da sa po rozmrazeni spravit este predlzenu kultivaciu?

timona
8. okt 2011

a este by ma zaujimalo ci je pred KET pohovor s embryologom a ci u nho treba ziadat o PK a zonalny hatching.

bibi24
8. okt 2011

@timona Da sa. O pohovor musis poziadat sama a vopred a aj o zonalnom hatchingu si musis pohovorit priamo s embryologom.

timona
8. okt 2011

cize pred KET nie je automaticky pohovor s embryologom ako po OPU pri IVF?a vy ste niektora mala zonalny hatching? a ako to dopadlo?ma to vyznam?

karkana
9. okt 2011

ja som poprosila sestričku,že sa chcem rozpravať s embriologom,a za chílu ma volali,treba len povedať 😉 ,možno stačí aj na recepcii

monesz226
9. okt 2011

@bibi24 ahoj,aj ja som pred ket a co zonalny hatching znamena?

monesz226
9. okt 2011

@timona ahoj,kedy budes mat ket?aj beries nejake lieky?

bibi24
9. okt 2011

@monesz226 Skus vygooglit 😉

timona
9. okt 2011

@monesz226 az v novembri planujem, takze teraz nemam ziadne lieky

bobi3
10. okt 2011

ahojte princezny, tak my sa vraciame ku clostilbegytu, vraj 3. pokus asi nemá význam, keďže máme všetko v poriadku, docent dokonca povedal, že tým, že hormóny aj všetky vyšetrenia sú ok, dokonca spermie ukážkové, či nie sú tieto užívania hormónov pre mňa kontraproduktívne, keď mám dostatok vlastných 😖 jediné, čo sa munepozdáva, je moja sliznica, na tú mi dal nejakú estrogénovú náplasť, ktorú si nalepím na zadok 😀 A že teraz máme skúšať sami 😉 Tak sa aj teším, aj keď stále nerozumiem tomu, prečo sa nedarí, keď všetko je ok... 😠
A čo sa týka docenta, má valsntú ambulanciu, nie je žiadnym revíznym lekárom, dal mi dokonca vizitku, odteraz mám chodievať za ním tam. Tak sa aj teším, lebo vraveli, že niektoré pacientky bude musieť presunúť k iným lekárom. A mňa si nechal 🙂

monesz226
10. okt 2011

@bobi3 ahoj,tak vam moc drzim palceky aby sa vam to podarilo 🙂 🙂 🙂 a kde ma svoju ambulanciu?preco si tak nezoberie svoje pacientky ked ma svoju ambulanciu? 😒

monesz226
10. okt 2011

@timona ahoj,aj ja idem az v novembri,ku komu chodis?

timona
11. okt 2011

@monesz226 k Valkymu, objednana som koncom oktobra, tak som zvedava co mi povie...

timona
11. okt 2011

@bobi3 mala si malo oplodnených vajicok, ked ste nemali mrazakov?toto bolo tvoje 2 IVF si spominala ...a pri prvom si mala mrazakov?Inac ja mam dojem, ze plodnost asi naozaj nezavisi ani od zdravotneho stavu ale je to vec uplnej nahody-stastia alebo smoly...

bobi3
11. okt 2011

@timona pri prvom som mala 4 vajíčka, oplodnili sa tri, dve mi vložili a to tretie chceli zamraziť, no prestalo sa deliť ☹ pri druhom som mala tiež 4 vajíčka, no oplodnili sa len dve. Kým došlo k ET, ostalo len jedno, takže zas žiadni mrazáčikovia ☹

ladybaby
11. okt 2011

@bobi3 Bobi, AMH vysetrenie ti robili?

timona
11. okt 2011

@bobi3 inak mi je divne ze na jednej strane povedali ze mas hormony v poriadku ale aj tak ti daju clostyl s estrogenom...
Ja uz neviem co si mam o tych CAR-och mysliet...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre