ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

annaanna
12. mar 2008

alicag - o iscare mám dobrú mienku, aj keď niekedy sa mi zdá, že sú málo zhovorčiví. Potrebovala by som viacej komunikácie... chodila som k valkymu, no ten nepovedal nič, len hrozne mate vaječníky, nerastú vajcia, zastavíme stimuláciu, no a potom si zavolal ďurechovú a tá povedala, že je to ok a je z toho 6 embryjok...

alicag
12. mar 2008

Annaanna 😕 takuto skusenost mam aj ja z heliku a ešte vždy ked som išla na ultrazvuk mi nezabudli dodat abi som sa nestresovala a mislela pozitivne.lenže ja som už vedela že mojej štitnej šibe.vajka mi rastli v jednom pomaly a v druhom rychlo zvyšovali mi davky hormonov a tak.super gratulujem ti k tym 6 vajkam. vieš ja som teraz hrozne dlho zvažovala kde mam ist kedže je to moj 3 a posledny pokus ivf.Som rada,že počujem aj dobru mienku na nich. 😅

alicag
12. mar 2008

Anna pred 4 alebo 5 rokmi som dokonca bola na konzultacii prave u Mudr.Durkechovej ta mi doporučila operaciu a potom ivf.Lenže v tej dobe otvorili v Martine helik,čo je bližšie k nam tak sme šli tam.A vidiš predsa skončim v iscare.Ja už uvažujem či to neni osud.Inač vtedy bola lekarka zlata. 😉

mirinda10
12. mar 2008

alicag a anna musi verit, ze to dobre dopadne ine nam nezostava , ja som zacala cvicit pilates strasne ma boli chrbat tak mam teraz pauzu a Ketovat budem tak asi az v maji tak som si povedala, ze nieco musim robit a musim schudnut kila co som pri stimulacii pribralaa prihlasila som sa na kurz cviky Mojzisovej tak sa tesim budem doma cvicit kazdy den aj ked necakam zazrak nakolko musis cvicit dlho ale aspon ten chrbat nebude tolko boliet

No ja mam 8 vajok ale asi poviem dokimu abi som sla na PK nech viem ci vaja sa pekne delia mne dali jedno 6 bunkove na ET viac nechcel nakolko som mala nabeh na OHSS a na druhz den po trensfere tie 3 vajka sa porestali delit takze chcem mat trosku vacsiu istotu, ze vydrzia

ja asi max zvladnem 2 IVF - dufam, ze to nebude treba pre moj vek uz mam 38 rokov takze mozno ak sa prvy KET nepodari tak skusim 2 IVF aby som mala v zasobe nejakych snehuliakov ale verim, ze teraz do na 100% bude pozitivne

drzkam palce som po cviceni tak ma uz berie unava

saxo
13. mar 2008

ahojte babenky, som tu uplne nova, ale par dni vas uz pozorne sledujem. straaasne vela som sa tu dozvedela. ja som v takom stadiu ze bud. tyzden idem so iscare spisovat ziadost. a pravdepodobne si ju zoberiem aj so sebou a zariadim si to sama. sak som z tohto vsetkeho akasi roztrasena

alicag
13. mar 2008

Ahoj 🙂 Saxo.Neboj všetko bude dobre ideš teraz prvykrat stimulovat? 🙂

kvak63
13. mar 2008

annaanna gratulujem 😅 . Drž sa

saxo
13. mar 2008

hej, prvy krat. najprv som si tu v okoli pobehala kadejake veci - genetika a HP a idem na to. ze ja takto dopadnem.... to by mi ani vo sne nenapadlo. oproti mojim kamoskam - nikdy som nebola opita, nikdy som nefajcila, cvicim....a oni uplny opak mna a vsetky s kocarmi. 🙄

mirinda10
13. mar 2008

saxo,

neboj sa bude to dobre, ziadot ti vybavia rychlo podla toho aku mas poistovnu ale najneskor v maji - jun uz budes mat vajka v brusku neboj uz budes len pichat a nahanat predoperacne a uz to bude len potom to cakani ne vysledok je strasne ale inak sa to da

ja mam s muzikom vsetko ok - vysledky v norme a tiez sa neda a neda otehotniet asi si to musime trosku viac zasluzit tie nase deturence to je asi nas osud ale stoji to za to takze hor sa byt tehu aj za cenu trosku toho trapenia

alicag
13. mar 2008

Saxo 😀 😀 😀 To so až taka poriadna? 😀 😀 😀 samozrejme si robim srandu.Aj v mojom okoli to tak bolo a neboj zvladneš to a hlavne musiš misliet pozitivne ono je to všetko naozaj asi aj o tej psichike.Ake inekcie si si vybrala?Mna teraz tiež čaka pohovor.Určite bude tento rok pre nas dobrý. 😀

annaanna
13. mar 2008

kvak63 - dík moooooc. napíš IP ako si dopadla, čo bude ďalej?

saxo
13. mar 2008

ake predoperacne? 😲

annaanna
13. mar 2008

mirinda - kde je ten kurz cvičenia Mojžišovej....

alicag
13. mar 2008

Annaanna držime moc palčekyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

saxo
13. mar 2008

alicag-
ja som si este ziadne injek. nevyberala. potrebovali v iscare len moje HP. tak toto budem riesit asi bud. tyzden ked tam pojdem. to predoperacne je kvoli narkoze pri odbere?

mirinda10
13. mar 2008

saxo to predoperacne je na malu narkozu co budes mat ak pojdes na odber vajok

anna - chodim do Dubravky na pilates a robia tam raz mesacne skolenie na Mojzisovej cviky ta cvicitelka uz ma dobru urodu uz sa narodilo jej cvicenkam 8 babetiek takze asi to pomaha vela som o tom citala

alicag
13. mar 2008

Ano to sa robi vždy pred odberom vajičok je to pohoda pojdeš obvodnej na krv a internistovi ekg atd...Ta narkoza je len nejakych 15 minut človek chvilku pospi a ide domov.a samozrejme ti potom oznamia kolko vajok maš.ale až na druhý den sa vola a povedia kolko je dobrych tušim tak to je 🙂 🙂 🙂

annaanna
13. mar 2008

mirinda a kde v dúbravke, pošli kontakt, ja pracujem v dúbravke.... 🙂

saxo
13. mar 2008

alicag - mala narkoza je co? lokalna alebo celkova? ty uz si na tom bola? diky

saxo
13. mar 2008

uz si pripadam ako lazar - stale po doktoroch. v zdravotnej poistovni maju zo mna ukrutnu radost... a to este netusia co ich dalej caka... 🙂

alicag
13. mar 2008

Saxo 😉 je to celkova narkoza.Je to chvilka.Ja ako som tu už spominala som absolvovala 2Ivf ale v martine v heliku lenže som mala problem aj zo štitnou ja sa na nu liečim a stimulacia mi vtedy rozhadzala cely sistem.teraz som 😵 ževraj v pohode tak chcae ist do iscaru a dufam,že všetko pojde ukažkovo 😀 😀

mirinda10
13. mar 2008

saxo nie si prva ani posledna a robis to pre dobru vec babo za to stoji no nie>>>>>>>

narkoza je celkova ako si povedala spinkas 15 min max si nejaka zenska a to vydrzis

alicag
13. mar 2008

A čo Ty vieš možno ťa tam už aj radi vidia haaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀

saxo
13. mar 2008

jasnacka, ze to vydrzim. mala som (mozno mam stale) zrasty, viem co je to bolest. tuto narkozu beriem ako oddych.... 😉 este by ma zaujimalo, ked ja budem potom este lezat 2 hod., co bude robit moj manzel. on je hrozne netrpezlivy a ho tam kdesi porazi 😉

alicag
13. mar 2008

Presne ako povedala miminda ženske vydržia všetko a za to maličke ružove mimi to všetko stoji. 😲 Potom sa zabudne na negatívum...

alicag
13. mar 2008

Pojde sa poprechadzat alebo na super kafičko to už nechaj na nom 😅 to je ešte daleko to budeš riešit potom.Ak si z ba tak nemate problem

saxo
13. mar 2008

pises - o je este daleko. cca kolko? ved mi nikto nic z tych doktorov nepovie. joj. som 200km od BA - poslem ho do auparku, nech mi kupi nejaky darcek za to utrpenie... 🙂

alicag
13. mar 2008

Kym ti to schvali poistovna to je asi 1 mesiac potom ti daju lieky a začneš ked dostaneš menzes. Vidiš dobry napad s tym darčekom 😀

saxo
13. mar 2008

ja by som si chcela ziadost zobrat so sebou a vybavit sama - mam ake take znamosti na poistovni s clovekom, ktory to schvaluje. tie lieky a injekcie mi daju v iscare alebo na recept v lekarni?

annaanna
13. mar 2008

saxo - dajú ti ich na recept v lekárni. .... normálny postup

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre