ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

marcelav
2. apr 2008

Ahoj holky, já jsem objednaná na 1.návštěvu do ISCARE v Praze (snažíme se o mimí 4 roky).... Jaké máte zkušenosti? Mám se moc bát? Nebo jsou tam aspoň trošku hodní? 🙂

saxo
2. apr 2008

jasna, mne sa zas v iscari paci. po kazde ako som bola objednana, tak som vobec necakala, zobrali ma na presne urcenu hodinu a sa mi aj doktor venoval kolko som chcela. tak rozhodnutie je na tebe...

petkaerdal
2. apr 2008

v iscare aj mna vzdy na cas zobrali,ale mne sa nepacilo to,ze za icsi sa tam plati,tusim od 7000 hore,je to podla poctu vajicok.. inde je to zadarmo...a to nieje malo...

mirinda10
2. apr 2008

petka, ja som citala,ze sa za ICSI plati aj v Kosiciach to som prekvapena, ze sa neplati tam kde chodis nakolko to poistovna nepreplaca takze ten ukon co robi embriolog mate gratis to je super nakolko si myslim, ze je to dost zlozita praca pod mikroskopom
aj ja som spokojna iscare je to naozaj individualne

kvak63
2. apr 2008

Mozem len potvrdit ze Durechova je fak velmi mila. Da sa snou o vsetkom porozpravat a aj poradi ak potrebujes

veracruz
2. apr 2008

Durechova je mila, to je pravda... ale Iscare ma uz tak zlu povest, ze by som tam neisla...

petkaerdal
2. apr 2008

ja som isla,ako samoplatca a icsi bolo uz v cene...platis tolko isto,ci mas icsi alebo nie...ale teraz fakt som si nie ista,ze ked pojdem cez poistovnu,ale viem,ze povedal,ze uz nic nebudem platit...
Durechova je mila celkom,to je pravda,chodila som k nej tiez...ale spokojna som nebola...isla som cez poistovnu a doplacala som dost penazi,co som bola prekvapena...a v tomto centre som isla ako samoplatca a vyslo ma to to iste...takze rozdiel je...
a ked si zoberiete fakt ten doplatok za icsi do 4 vajicok je to tusim 7500 a nad 4 vajicka 13000 ak sa nemylim,co je dost...
maju uz dost zlu povest...neznamena ale,ze nie su zli...ale je tam uz taky naval zien,ze to ide,ako na pase...a v novom centre je uplne pohodicka....
a to tu nechcem pisat,co iscare urobil mojim 2 kamoskam... 😠 😠

mirinda10
2. apr 2008

ja viem, ze positovna preplaca iba IVF vsetko navyse ide z tvojho vrecka take, zmrazovanie, PK, ICSI vsetko ale ja mam Doveru a verim, ze VZP nie je o nic lepsia a neviem aku mas poistovnu

ja osm doplacala iba za zmrazovanie 4000 a 7500 za sledovanie cylku ale asi tych 7500 sa niekde neplati to neviem

ono Iscare ma vela pacientok nakolko je prve co bolo v Blave a tie nove iba ziskavaju nove pacientky ale ako to sledujem bude tam za chvilku tiez plno je to len otazka casu nakolko dnes otehotniet prirodzenou cestou je skoro zazrak aspon mne sa to zda

ja som si tiez mohla vybrat ake lieky chcem platit mna sa na to doki pytal tak to bolo na mne

ja mam mojho dokiho aj vseobecneho gynekologa a potom si ma presunul do Iscaru, takze ak by som s nim nebola spokojna tak ho uz davno vymenim

veracruz
2. apr 2008

ja som za icsi neplatila nic... a nemyslim si, ze to dr. hradi zo svojho vrecka...

annaanna
2. apr 2008

čaute
čítam to tu... teda nechcem robiť iscaru reklamu, ale je to najstaršie centrum s najväčšími skúsenosťami, aj keď doc je už taký aký je, ale je to najstarší odborník na SR.
ja som bola u durechovej - super žena, valkyho - troška introvert, ale skutočný odborník... a tiež som bola vo FC, odtiaľ som odišla... tak sa teda rozhodnite.
Isci nerobia každému, len v niektorých prípadoch

mirinda10
2. apr 2008

vera, pozeram na cennik v Gyn fiv a tam sa tiez doplaca 1-3 vajka 8000 a maju to tam potom odstupnovane a do akeho centra chodis

mam stastie, ze muzik ma dobry spermiogram na svoj vek 43 rokov doki povedal ako mladik ale stale ho pcham mnozstvom vitaminov, takze problem s ICSI zatial nemam ale je to velky peniaz to beriem

ale bola som svedkom ked embriologicka hovorila mojim kolegyniam na izbe po odbere, ze partnerov spg bol ok a aj tak chceli ICSI co ona sama nechapala, takze je to na ludoch ( boli sme 3 baby, 2 z nich isli na ICSI a nemuseli ale chceli mat asi istotu ja neviem )

veracruz
2. apr 2008

mirinda, kazde centrum ma svoje cenniky, v tom mojom sa za ICSI neplati... doplacala som spolu cca 3 000,- Sk za lieky, tot vsjo...

veracruz
2. apr 2008

ja si skor myslim, ci na icsi nenahovaraju doktori, kedze su to lahko zarobene peniaze 😅

veracruz
2. apr 2008

kazdemu ale vyhovuje nieco ine, takze je fajn, ze je tolko centier a mozeme si vsetky vybrat 😀

mirinda10
2. apr 2008

a kde to vlastne chodis, nech viem ak to nie je tajnost

tak to je super ja som doplacala za lieky tak asi 15000 ale nieco my ostalo jedno pero a 4 injekcie Cetrodite ale to si nechavam ak bude treba ist na 2 IVF co dufam nebude treba a potom to mozem niekomu predat tak by som hned usetrila 5 tisic

aj zmrazovanie mate zadarmo to je bomba

asi mas pravdu ale mne to pekne ta embriologicka vysvetlila ale tie zeny boli uplne ako dogma nedali si poradit a mne sa zo 16 tich oplodnilo 12nast asi by som tam nechala aj ja par tisic navyse

ale dolezite je aby som bola tehotna a tebe sa to uz podarilo a to sa pocita to ostatne pre mna nie je podstatne

petkaerdal
2. apr 2008

veracruz,chodis asi do FC? ze aj ja a tam sa prave neplati ani za icsi ani za monitovrovanie cyklu a viem,ze dr.je tiez odbornik,akurat je to dost mlade centrum,ale majitelia su rakusaci..
tiez som bola prave v lekarni a doplacala som 3000 za lieky,to je vsetko...je to moje 3 IVF a stalo ma to uz dost...som tam zatial velmi spokojna...

lorry
2. apr 2008

kuk peti 😀

petkaerdal
2. apr 2008

kuk Jani 😀

veracruz
2. apr 2008

ano, chodim do Ferticentu... neplatime ani za spermiogramy a v Iscare stoji 250,-... myslim, ze si nauctuju prachy za vsetko, co sa da 😀

ulrika.zuberska
2. apr 2008

fiha to je tu ale noviniek no ja som počula že iscar je najdrahšie centrum a časy ked boli najuspešnejší sú preč

petkaerdal, aj ty ideš na posledný pokus? držím ti palce

petkaerdal
3. apr 2008

ahojte,aj ja chodim do Ferticentu a fakt su v cenach vekle rozdieli...a ako napisala Ulrika,ze casy,kedy bol Iscare uspesny su uz prec...
Ulrika,myslela som teraz v tomto obdobi na posledny pokus...ako som vyssie pisala,je to presne rok co chodim do centra a stihnem 3 ivf,co je uz dost,aj ked sa citim uplne super,chcem nechat oddychnut organizmus a chcela by som sa potom liecit na pco ....dlhsiu pauzu si dam...ale snazim sa verit tomu,ze by to mohlo teraz vyjst...
je to moje 3 ivf,ale 2 cez poistovnu...takze este jeden pokus mi ostal....
a ty ides na posledny Ulrika???
veracruz 😀 😀 😀 tam sa plati aj za vzduch,co dychas....

ulrika.zuberska
3. apr 2008

petkaerdal, ano ja už mam posledný cez poistovnu, všetky som premárnila v iscare,
aj ja mám pco ale neviem ako by som to mohla liečit

petkaerdal
3. apr 2008

a mala si vzdy transfer za cerstva? nehrozil ti ohss,lebo prave vcera som si bola pre tabletky,ktore davaju len vo FC...uzivaju sa tusim hned po odbre(neviem presne,budem ich mat prvy krat)...a ziadny ohss nebude...posledny cyklus som tak premarnila,ako samoplatca,lebo sme emvryjko zamrazili a to sa uz nerozmrazilo,takze som transfer vobec nemala...tak dufam,ze tabletky pomozu...
ja som tam nastastie premarnila len jeden cyklus,hned som odisla...a ty si stale tam? kedy ides na to posledne? ☹
ja neviem,ci sa da pco presne vyliecit,ale vobec nemavam menzes,aspon to by som chcela napravit potom...

ulrika.zuberska
3. apr 2008

dva krat som mala čerstvé a raz mrazené zatial som nemala ohss nemávam až tak vela vajíčiek horko tažko mi vydolujú 5 niekedy len 3 do iscaru už nejdem som objednaná do heliosu ale už som nervozna lebo nemôžem dostat nakoniec to budem musiet posunút aj mne to hapruje nikdy to nemám na čas myslíš že to je tými pco?

petkaerdal
3. apr 2008

jasne,ze je to tym pco...ja ani neovulujem vobec...
ja som mala vzdy tiez malo vajicok,prve ivf 6 a druhe tiez 6..z toho sa vzdy oplodnili len 3,mame zle spermie....takze sanca mala,nikdy mi nic neostalo na zmrazenie,vzdy musim vsetko odznova....ja sa chystam teraz,uz cakam len menzes....pocitam za take 3-4 dni zacinam stimulovat...
Ulrika a cim si vzdy stimulovala??? lebo ja som mala vzdy puregon,co su dost silne injekcie a vzdy len 6,ale to robi to nase pco...
teraz prvy krat idem merionalom,tak som zvedava,ako budem na tieto reagovat....
co myslis tym,ze nemozes dostat? menzes???
ja si davam vzdy tabletky,aby som nebola nervozna,lebo to cakanie na menzes je hrozne...

ulrika.zuberska
3. apr 2008

ja som prvy krat pichala menopur a druhý krát merional myslím že merional bol lepší mala som lepšiu úrodu 🙂
trocha som nachladnutá tak asi zato nemôžem dostat ato práve teraz ked tak potrebujem ale to je vždy tak
mi máme dobrý spg. až moc ale už to tu niekto písal, že môže byt dobrý ale spermie môžu niečo mat že treba spravit genetiku spermií, pretože nám ked sa to oplodní tak sa to velmi pomaly delí alebo vôbec

petkaerdal
3. apr 2008

aha,no to si ma potesila s tym merionalom,lebo sa fakt obavam,ze reakcia nebude ziadna....
to som prekvapena tym,ze sa vam tie embryjka vzdy prestali delit,lebo pri dobrych spermiach je sanca vysia...to som si teda myslela...

ulrika.zuberska
3. apr 2008

ale ja iscaru už vobec neverím robili nám aj PIgD a povedali že ked sa to ujme tak mám velkú šancu že to donosím lebo oni to pozerajú či je to schopné 9 mesiacov prežit aj sa mi to ujalo a v 12tt. som potratila lebo sa to stále pomaly delilo tak potom čo pozerali to sú strašný zdierači ja tam už nejdem ešte by nám mali príst s tade genet. výsledky

petkaerdal
3. apr 2008

tak to mi je luto...ze to male odislo...
ani ja tam nepojdem nikdy
a mas este nejake ine vysetrenia? imunologiu?

ulrika.zuberska
3. apr 2008

praveže nemám nič aj tú genetiku mi spravili až teraz ked som sa pýtala na nejaké vyš. a na tú imuno. ma poslali až do plzne že len tam to robia že tam mám íst na dva dni ale ja ich už kašlem uvidím čo bude v novom heliku a ty si bola na tom imunol. vyšetr.?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre