ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

hugi
13. aug 2008

Ahojte . Ja mam tiez taku skusenost . Som vo vsebecnej zdrav . poistovni - scvalene sme to mali za 5 tyzdnov - v septembri a na IVF sme boli az v januari.

pointka
13. aug 2008

ja som mala schvalenu do 4 tyzdnov v decembri a hned v januari som isla na ivf..

sylvia21
13. aug 2008

Ahojte kocky. Mam dnes za sebou mini operaciu. Vyberali mi dve znamienka. Tak sa tesim, ze dalsie nutne zalezitosti mam za sebou. V piatok idem k Durechovej, ide mi predpisat liecbu, atd. MS by som mala dostat 27.8. a mali by sme zacat. Tak som zvedava ako to vsetko pojde. Mala by ssom volat geneticke, ci funguju sondy, dufam, ze hej.
Krasny a uspesny den - moje mie kocky 🙂
Karkulka ako si dnes dopadla u Durechovej ?

pupo
13. aug 2008

Čaute baby, je tu niekto kto práve stimuluje (tak ako ja)? Odber ma čaká asi cez víkend, možno v pondelok a zatiaľ sa tam rysuje len 5 folikulov. Začínam sa báť ako to dopadne. Napíše mi niekto z vás ako je to pri odbere oocytov.

takitak
13. aug 2008

ahojte
ja som dnes bola u Durechovej, dnes pregnyl, v piatok odbery, v pondelok/nedeľa transfer ... som hotová z toho či sa podarí alebo nie, či sa spraví embrijko ..strašne sa bojím a potom sa budem báť či sa ujem, neujem, či nebudem MA, či bude zdravé ... strach strach strach a to máme byť v kľude ...

sylvia21
13. aug 2008

pupo, takitak drzte sa, nech vsetko dopadne co najlepsie. dolezite teraz je, ze bobici su. Z toho sa treba zatial tesit. Budem na Vas silnoooooooomysliet. Drzte sa 😉 urcite to dobre dopadne, musi 😉

anielik
13. aug 2008

BABULKY drzte a urcite si spravte program, aby ste nemali sancu mysliet co sa deje 🙂)

Drzime palceky a Matko posiela bozsteky aby mal rychlo kamosov/frajerky 😉

Karkulka ako si dopadla?

Sylvi...hruza, ale dufam ze uz to bude len lepsi 😉

pupo
13. aug 2008

Díky baby za podporu, tiktak predbehneš ma asi o deň-dva. Daj prosím vedieť ako to dopadlo s punkciou. Ja už toho mám už dosť a to som sa ešte nedopracovala ani k punkcii, dnes mám naozaj nervy, cítim sa na figu aj psychicky aj fyzicky...a obdivujem všetky statočné snažilky, ktoré túto tortúru absolvujú viackrát. Ja som dnes povedala môjmu drahému, že toto je moja prvá aj posledná stimulka.....

mirka.m
13. aug 2008

pupo, takitak drzte sa a myslite pozitivne, ze vsetko dobre dopadne.
ahoj sylvi aj ostatne babulky 🙂 ja som bola vcera u durechovej v prosanuse, miminka su zlatunke tak trepali rucickami aj nozickami. je to nadherné a drzim vam vsetkym co to mate pred sebou nech to zazijete aj vy.co vsetky mame za sebou tak si to zasluzime. 🙂 drzkajte sa

vika34
13. aug 2008

ahoj sylvika ,niekedy mi je z dcéry do plaču ,ale po väčšine skôr do smiechu,začínq ju trepať puberta,už som ju musela tri krát vyholiť pod pazuchou,lebo jej 12 ročná sesternica zahlásila či sa nehanbí behať s takou baranicou po ulici,a,to ich tam má asi dvadsať chlpou,no ale čo mám robiť nenechám ju predsa behať s baranicou v lete 😀 ,idem na tanečné sústredenie tak nebudem nejaký čas na nete ,ozvem sa ako to bude možné

sylvia21
13. aug 2008

pupo - je to fakt take narocne? To asi na pracu potom asi ani pri stimulke nebudem moct velm mysliet, ze? Uz si velky kus cesty zvladla, vydrz, este treba uspesny koniec hlavne prvej etapy a potom to uz bude na oboch, na mimi aj tebe 😉
Mirka - v jedenastom tyzdni a taketo sikulky , musel to byt nadherny zazitok, krasne si si to uzila 😉 Bol s tebou i manzel? Videl deti? Durechova robi i v prosanuse? Kde sidlia? To je samostatne gyn.centrum?
viky - to mas doma uz fakt malu pubisku 🙂 Ale pubertacke obdobie, to prave, si urcite este poriadne uzijes 🙂 nezabudni pisat, radi sa poucime 🙂 Ides na tanecnu s Vikinkou, alebo ty vedies nejake tance alebo sa zucastnujes? To ma velmi zaujima, o ake tance ide? Ja mam velmi rada latino. Ale som len talentovany zaciatocnik 🙂 Ked som bola mala, tak nebolo kde sa tomu venovat troska profesionalnejsie, tak som len vymetala vsetky tanecne kurzy, co sa dali 🙂 max . som to dotiahla na tanecnu asistentku 🙂 Ale to len na chvilku 🙂
Anielik, troska sa dostalo bozstekov od Matka i mne - sladuliiiinkeeee 🙂 Anielik ako pokracujes? Tie moje znamienka nie su take hrozne, dalo sa to zvladnut, aj ked som bola troska roztrasena.

kocky ja idem v piatok do iscare, konecne sa dozviem, ako budeme pokracovat a pupo, asi sa pomaly zacnem pripavovat na to tazke obdobie, co mas ty uz nastastie skoro za sebou.

Karkulka???????????? oddychujes????????????? Ako ste poriesili????????????? 😕 😕 😕 😕
Myslime na teba.

pupo
13. aug 2008

Ahoj Silvi,
je to ťažké obdobie. Nielen na psychiku ale u mňa aj fyzicky.To neznamená, že to aj ty budeš takto zle znášať. Ja totižto vo všeobecnosti znášam zle lieky a tieto bombové dávky hormónov ma rozhádzali totálne. Do práce nechodím a von idem akurát keď idem na sono. Viem, že musím vydržať, už aby som to mala za sebou...jediná pozitívna vec je, že som za tých 8 dní zhodila dve kilá 😉

vika34
13. aug 2008

Silvi naozaj reakcia na stumulku je individuále ako píše pupo,ja som norálne chodila do práce a podľa mňa mi nič nebolo,schudnúť to som teda neschudla pribralasom zo 3 kg,hlavne mám brucho ako v 4 MESIACI,ALE INáč to šlo,a to sa strašne bojím inekcii,posledné dni mi ich pichal manžel 2 do brucha a 1 do zadku,to bola sila ,ale s odstupom času sa to dá,možno aj pupo to povie neskôr,čo sa týka toho tancovania mám živnosť na vyučovanie moderného tanca učila som popri zamestnaní deti tancovať skôr základy baletu a gymnastiky,ale už to 3 roky nerobím,sa mi zdalo ,že tie deti sú iné,alebo ja už som na ne stará 😀 a hlavne kôli školským povinn.Vikinky som nakoniec mala iba jednu vekovú kategoriu,kde bola aj dcéra a to nebolo dobré.Chodím iba na jeden festival do poroty a dlhé roky sa zúčastňujem sústredka inej tanečnej skupiny,ale samozrejme Vika ide makať a ja dovolenkovať

pointka
14. aug 2008

a to ste nemali hyperstimulacny syndrom, to je aka "PARADA"...
to co tu pisete je proti hyperstimulaku prechadza ruzovym sadom.

sylvia21
14. aug 2008

ahoj Pupo a Viky, ste zlatusiky, ze ma takto podporujete 🙂 verim, ze to bude dobre, ale vsetky mozne rizika, ktore mozu prist sa pomaly na nas lepia, takze cakam s cim este budeme musiet bojovat 😒
Mne injekcie nerobia problem a lieky som zatial znasala vacsnou dobre, tak uvidime. Zajtra Vam dam vediet, ako budeme pokracovat.
takitak pondelok/nedela - myslime na tena a drzime velke palce 😉
Viky ako sa inak citis? Mas nejake spec. priznaky tehulkovania ? 🙂

pointka
14. aug 2008

Sylvia, stimulka je v pohode, pokial sa nebojis injekcii a pokial si budes pichat puregon alebo gonal do brucha to s tym perom je v pohode, horsi je merional do zadku ten aj boli a ten si sama ani nepichnes.
Akurat jedinu vec ti odporucam, pi vela vody, pocas stimulky tak 4-5 litrov denne a po odbere aj 6litrov denne.

sylvia21
14. aug 2008

pointka, si zlata 🙂 vycitila si moje obavy z toho, co ma caka, ze?
Uz teraz sa snazim viac pit ako normalne, pokusim sa to dotiahnut este vyssie, aby to potom nebol velky naval na organizmus, lebo obrovsky prisun tekutin vie tiez urobit svoje i s tlakom, ale nastastie mam tlak v poho 🙂 Skor som vzdy mavala nizsi, takze by mi zvyseny prisun tekutin mal i prospiet 😉
Budem uzivat menopur a organultran, zajtra idem do iscare, doki mi predpise liecbu, takze budem vediet presne.
Co inak porabas?

pointka
14. aug 2008

aj ja mam nizky tlak, ale ta voda je fakt potrebna. Ja napriek tomu, ze som pila predpisane mnozstvo (uz aj pocas stimulky) som mala hyperstimulak, ale to bolo kvoli mnozstvu vajicok a som PCO. Bola tam vsak baba od niekial z Cadce, co odisla po punkcii domov, vobec nepila a skoncila na pohotovosti. Mne dokin vyt ahovala z brucha 2,5 dcl vody a to som liezla od bolesti predtym po stene a tej babe 2 litre! Fuj, to je hnus, ja uz ten hyperstimulak zazit nechcem.
Inak mna bavilo aj pichat si ten puregon, vobec to neboli, je to sranda 🙂 Pribrala som akurat, ale inak som bola v pohode. Neboj sa, kazda na to inak reagujeme, ale samotna stimulka je v pohode.

Co porabam? Trapim sa v praci, co sa mi vobec nechce, zajtra idem na UTZ, vyzera, ze ten KET mi vyjde na mozno buduci tyzden uz. Uvidime 🙂

pointka
14. aug 2008

pisem jak hotentot 🙂

Sylvia, aj ja som mala obavy pred ivf, to je normalne, ale tesila som sa na nu, lebo je to dalsi - velky krok k vytuzenemu cielu 🙂

sylvia21
14. aug 2008

hej i ja sa urcitym sposobom tesim i obavam 😵 😨 😕 😝 vsetky mozne pocity 😉 Buduci tyzdnen?? SUper. Kolko mas snehuliacikov? Kedy ich zacnu rozmrazovat?
Dnes som bola i na odbere krvi - stitna zlaza, ci je vsetko OK, 26.8. budem mat vysledky. Kazdy den mam nejakeho lekara. Som zvedava, co bude, ked nastupim do prace, po tak dlhej dovolenke 😎 Uz pomaly stracam i pracovne navyky 😀 😀 😎 😎

pointka
14. aug 2008

ti normalne zavidim to nicnerobenie 🙂
mam este 6 mrazacikov, ale traja su po PK zmrazeni, cize blastocysty, co mi netransferovali vtedy po punkcii kvoli tomu hyperstimulaku a tie sa s najvacsou pravdepodobnotou nerozmrazia. Takze budu sa rozmrazovat asi vsetky embrya a dokina mi chce teraz transferovat 3.

karkulka522
14. aug 2008

ahojte baby,tak som konecne to.Vcera som mala hrozny den.Rano sa nam pokazil autobus co som s nim sla do BA(mali sme 30 minut meskanie) potom mi na recepcii povedala ze som neni objednana(pritom som sa osobne v pondelok objednana presne u tej istej co tam sedela aj vcera) a ceresnicka boli moje vysledky testov.Mala som zvysene protilatky proti hepatitide b. ☹ ☹ Tak to ma uz polozilo.Doktorka ma poslala na kramare na infekcne nech to pozre co budeme robit dalej.Verdik znel: prekonali ste hepatitidu,ale to vas len" lizla" ,je to vsetko v poriadku mozete pokracovat v liecbe.V taj chvili by som sa jej bola hodila do krku,ale krotila som sa.Bola som nesmierne stastna,velmi mi odlahlo. 🙂 🙂 Takze vcera vecer som mala 2 ampulky pregnyl a zajtra o 7:30 mame odber.Dufam ze tie zle spravy som uz vycerpala a teraz uz budu len dobre. 😒 -----------------------------------------------------------------------Pupo-"len 5 vajicok?"-to je co za smutok.Ved to je super,ja mam 4 a som rada.Ved su to najlepsi valibuci tak preco ten smutok.Neboj vsetko dobre dopadne.Pri odbere oocytov si v narkoze,trva to okolo 30 minut.Ja som nic necitila ani som nemala potom ziadne bolasti.---------------------------------TAKITAK-o kolkej mas zajtra odber?---------------------------------------------------------------SYLVI-aj tebe sa to uz krati,si pripravena? 😉 😉 -------------------MIRKA-musi to byt krasny pocit ked vidis to male srdieco tak rychlo bit,aj rucicky 🙂 Uz sa tesim na to nase krpate,ked ho takto na sone uvidime. 🙂 -----------------------------------------------------------------------------------------ANIELIK-z tych sladkych boztekov od Matka som si uchytila zopar aj ja 🙂 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------SYLVI-tie znamienka ti vyrezali alebo vypalili? Ja mam jedno na chrbte,ale take co troch odstava a obcas si ho zachytim ked si obliekam alebo vyzliekam podprsenku.Mam trochu strach si to dat odstranit,chystam sa na to uz 2 roky.

sylvia21
14. aug 2008

ahojte kocky

nedavno ste tu riesili poistovne, tak Vam preposielam odoved od VSZP. Mozno Vam to pomoze.

Dobrý deň,

Všeobecná zdravotná poisťovňa a.s. pri praplácaní zákrokov vychádza z
Nariadenia vlády č. 777/2004 Z. z., nariadeného v zmysle § 3 ods. 8
vyššie cit. zákona č. 577/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov, sa
zdravotné výkony realizované pri ochoreniach, resp. diagnózach
súvisiacich s vyšetrovaním a liečbou porúch fertility –

DG Z31.1 Umelé oplodnenie (inseminácia - IUI),
DG Z31.2 Oplodnenie in vitro (v skúmavke) - IVF,
DG Z31.3 Iné asistované metódy oplodnenia
na základe verejného zdravotného poistenia neuhrádzajú (100%
spoluúčasť poistenca).

Avšak v určitých prípadoch, resp. zdravotných indikáciách zákon
umožňuje uhrádzať liečbu porúch fertility. V rámci súboru vyššie
uvedených diagnóz sa uhrádzajú na základe verejného zdravotného
poistenia najviac tri cykly výkonov asistovanej reprodukcie ženám do
39. roku veku života (príloha č. 2 časť k Nariadeniu vlády č.
777/2004 Z. z.).

Jedná sa o nasledovné prípady:

· Chýbajúce vajcovody alebo nezvratné poškodenie vajcovodov
diagnostikované laparoskopicky alebo laparotomicky, okrem stavov,
ktoré vznikli ako následok predchádzajúcej sterilizácie alebo umelého
prerušenia tehotenstva.

· Endometrióza ženy, ktorá je diagnostikovaná laparoskopicky
alebo laparotomicky.

· Nezvratné poškodenie vaječníkov, ktoré je potvrdené
biochemicky, laparoskopicky alebo laparotomicky, ak toto poškodenie
nie je následkom umelého prerušenia tehotenstva.

· Idiopatická sterilita, ktorá je neúspešne liečená jeden rok
v špecializovanom zdravotníckom zariadení.

· Mužský faktor sterility - azoospermia, astenospermia,
ejakulačné dysfunkcie a ochorenia súvisiace s chemoterapiou alebo
poúrazovými stavmi, ktoré sú overené andrológom.

· Imunologické príčiny sterility, ktoré sú overené
laboratórne.

· Riziko dedičného ochorenia, v ktorého dôsledku nemôžu mať
manželia zdravé potomstvo, ktoré je overené genetikom. Pokiaľ Vaša
dcéra spĺňa toto kritérium tak zákon umožňuje úhradu liečby
fertility.

· Endokrinné príčiny sterility overené endokrinológom.

Indikácia asistovanej reprodukcie - IVF metodika podlieha
predchádzajúcemu schváleniu revíznym lekárom. Pokiaľ spĺňa poistenka
zákonom stanovené kritéria, tak revízny lekár schváli liečbu. Podľa
zákona má poistenka právo na úhradu troch cyklov bezohladu či má
alebo nemá deti resp. či deti majú alebo nemajú rovnakého
biologického otca rozhodujúce sú len vyššie uvedené indikačné
kritéria.

V schválených prípadoch sa uhrádzajú aj k tomu potrebné lieky podľa
pravidiel stanovených zákonom č. 577/2004 Z. z. v znení neskorších
predpisov - kategorizácia liekov.

O úhradu každého cyklu požiada poistenka osobitne. Spolu so žiadosťou
je potrebné predložiť pobočke VšZP, a.s., príslušnej k trvalému
bydlisku poistenky aj návrh na úhradu asistovanej reprodukcie metódou
IVF. Návrh vypisuje Centrum asistovanej reprodukcie (ďalej len
„CAR“), v ktorom sa navrhnutá liečba pomocou IVF bude realizovať.
Pokiaľ pošlete žiadosť na pobočku VšZP , tak do 30 dní by ste mali
mať odpoveď resp. schválenie žiadosti poiaľ spĺňate všetky kritéria a
nie je potrebné od lekára vydokladovať nejake vyšetrenie.

Čo sa týka predimplantacnej diagnostike embrii VšZP analyzuje tento
segment vyšetrovacích metod a je v rokovaní s odbornou spoločnosťou
pre reprodukčnú medicínu a až na základe výsledkov analýz a rokovaní
sa rozhodne pre prípadne zmeny v úhrade týchto výkonov samozrejme
v súlade s legislatívou.













V prípade ďalších otázok nás môžete kontaktovať telefonicky na tel.č.
0850 003 003 počas pracovných dní od 8.00 do 18.00 hod.

S pozdravom

Call centrum VŠZP

sylvia21
14. aug 2008

Karkulka, no spolocenske problemy ste hravo zvladli a teraz sup do tych materskych starosti 🙂 Tesim sa, ze pokracujete, je to vyborna sprava 🙂
Tie zmamienka mi normalne chirurg vyrezal. Vobec sa toho nemusis bat, ja som sa dlho odhodlavala a teraz su vonku 🙂 Este mam nejake mensie, ale tie su zatial v pohode.
Pointka - pozerala si uz kociky pre trojicky, su uzasne 🙂 Aj nam geneticka hovorila, ze ak by boli na ET tri a nic viac, tak by nam tiez dali radsej hned tri kvoli uspesnosti.

pointka
14. aug 2008

sylvia ja budem rada ak sa aspon jedno uchyti 🙂

sylvia21
14. aug 2008

No ved to aj ja, ale kociky pre trojicky su fajn, dokonca by si dostala i spec. podporu od statu. Mimochodom, viete, ze stat zvysil prispevok na dieta? Teraz, ked sa Vam narodi mimco, tak od statu dostanete 25 000. Potesi 🙂

vika34
14. aug 2008

ahojte kočky sylvika,príznaky tehotnosti sú presne tie ako mávam vždy,nemám menzes a bolia ma prsia,ináč nič,tak uvidím neskôr,ked všetko pôjde o.k.

karkulka522
14. aug 2008

No prispevok potesi ale dieta musi dozit 28 dni a ty si o tie peniaze musis sama poziadat.Dobra sprava je ze schvalili peniazky aj pre druhorodicky a tretorodicky.Mali by dostat taku istu sumu aj pri 2 ci 3 dietatku. 🙂

sylvia21
14. aug 2008

viky drz sa, za chvilocku sa tych 5 tyzdnov prelomi a bude ti brusko rast 😉
Karkulka mas pravdu, je to presne tak 🙂 Su tam sice podmienky, ale je to lepsie ako bolo. 😉

pupo
14. aug 2008

Ahoj karkulka,
prišla som zo sona a je tam 7 folikulov a z toho jeden má 20mm, dva 18mm, a štyri 14mm. A ten " smútok" je preto, že asi tí štyria mrňousi budú nezrelí...takže sa šance zmenšujú a okrem iného tam môžu byť aj prázdne folikuli...ale to si už nepripúšťam. Vieš, keď tu čítam ako baby mali 20 folikulov, tak ma prepadá strach či tam bude vôbec čo transferovať...ale zároveň som rada, že hyperstimulák nehrozí (dúfam) Doktorka je optimistka a vzhľadom na môj vyšší vek povedala, že je to dobré. Takže dnes večer Pregnyl a v sobotu OPU.
Držím ti palce na zajtra a daj vedieť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre