ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

saska1
20. aug 2008

vieš, a ja som ešte hrdinsky drahému tvrdila, že v takomto centre ako je iscare, tie sestričky tak berú krv, že o tom ani nebudem vedieť...a hľa...a to prečo ti brali tak veľa krvičky??aj mna to čaká?a berie sa na začiatku krv aj partnerovi?lebo Války mi o tom zatiaľ nič nehovoril, len sestričky vraveili, že aj to treba.. 😝

pointka
20. aug 2008

No ja mam s krvou dobre skusenosti, ja mam, resp. "nemam" zily a je mi katastrofa najst nejaku, ked mi davali infuzky, to bola ina maturacia a naslepo triafanie, ale modriny som nemala.

Teraz vsak mam strasnu modrinu na zadku z injekcie...

karkulka522
20. aug 2008

No mne to brali na predoperacne vysetrenia ci je vsetko OK aby mohli dat narkozu pred odberom vajicok 😵 .Ale na zaciatku mi brala len do jednej na hormonalny profil.Manzelovi nebrali ani krv ani spermijky,lebo my sme prestupili z ineho centra a tam mal spraveny len spermiogram. 🙂

saska1
20. aug 2008

ja som si už na odbery krvi zvykla, ale predtým som z toho odpadávala.. 😢 a snaha mať mimi,mi dodáva silu..
len je to trošku nepríjemný zážitok, hned na úvod .. 😔

sylvia21
21. aug 2008

Ahoj kocky, ja som tento tyzden mala zase problemy s odberom u internistu. Sestricka ma celu dopichala, nemohla mi zobrat vobec krv, ledva ledva sa jej to podarilo. Poriadne som si tie vpichy zatlacila, takze modriny nemam, inak by som vyzerala ako narkoman 🙂
Karkulka, ako sa citis? Predpokladam, ze ak nic urcite nepises, tak vsetko prebiea vyborne.

mirinda10
21. aug 2008

tak ja sa pridam moje zily su katastrofa a nikto mi nechce pichat boja sa su tenke ale ked uz dobre nabodnu tak to ide ale dobra rada napite sa vody potom krv dobre tecie a nie je tak husta a to trapenie sa skrati je to na mne odskusane inak ja som vzdy ako narkoman nakolko na prvy pokus mi este ani jedna nepichla ale zvykla som si inak mame to v rodine takze ak sestricka pichne na 2hy krat tak je pri mne hviezda inak tie starsie sestricky su sikovne to musim uznat ide im to

inak v Iscare mi brali max jednu ampulku nakolko vsetky ostatne odbery som si robila u obvodacky a muzicek ide na krv tiez pred IVF tam musi na HIV, hepatitidu a este neviem co, vsetko dali nam papier a utekal na obdod si urobit vsetko co potrebovali

pekny den

sylvia21
21. aug 2008

Mirinda - tak na zajtra vela stasticka, nech sa vsetko dobre vydari 🙂 Potom, ked budes moct nezabudni nam napisat, budeme na teba mysliet a drzat palce.

pointka
21. aug 2008

Mirinda, keby si ma videla, ked som bola po ohss na infuzkach 🙂 Vysla som z dveri od sal so styrmi leukoplastami, dva v strede oboch ruk a dva na oboch zapastiach 🙂))
Sestricky si robili srandu, ze ci nemam dlhy sveter, a ze ked sa bude niekto pytat, tak ze to nie u nich 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Sylvi a keby si mna videla, ked som bola na cukrovkovych testoch 🙂 4x brat krv, sestricka ma riadne potrapila 🙂

Mirinda, drzim palce, ozyvaj sa!!!

mirinda10
21. aug 2008

no mam spravu vsetci traja snehulaici prezili - uspesne sa rozmrazili tak baby zajtra ideme na vec

karkulka522
21. aug 2008

ahoj Silvi,mala som trochu problem s crevom 😀 a bala som sa silno zatlacit,tak po 2 dnoch ked to neslo som volala vecer svojmu gynekologovi.Este stastie ze je to rodinny priatel 😉 .Ukludnil ma ze to s tym nema nic spolocne,ze si mozem aj silnejsie zatlacit 😀 😀 .Ale ziadne ine problemy nemam-klop klpo-aspon zatial.Kazdy vecer v posteli si pohladkam brusko a myslim na malych ako rastu 😵 ,ale mam sem tam aj zle myslienky-tomu sa proste neubranim.

sylvia21
21. aug 2008

Mirinda, Karkulka - same dobre spravy 😉 Tesim sa s Vami, ze sa vsetko dari 😉
Pointka ahoj - tebe sa kedy budu rozmrazovat snehuliaci?

karkulka522
21. aug 2008

MIRINDA-super sprava,nech ti to zajtra dobre dopadne 🙂

annaanna
21. aug 2008

mirinda - držím palce a to ti dajú všetky 3? 🙂

mirinda10
21. aug 2008

anna, no neviem ale v utorok som povedala dokimu nech mi daju aj 3 ale len tak sa pousmial tak neviem ale ja by som brala ved nech je vacsia pravdepodobnost aj minule sa rozmrazili vsetky ale dali mi iba 2 tak neviem co bude ved este sa musia zacat delit tak uvidime co bude zajtra inak ked som volala a nahlasila cislo karty tak chceli aj rodne cislo to sa ma pytali prvy krat asi maju nove smernice

najhorsie na tom je, ze zajtra od 8.30 mam danovu aj clnu kontrolu na spotrebnu dan a mam byt v ISCARE o 11tej to neviem ako zvladnem ale doki povedal, ze skor ako o 12.00 nepride tak uvidim stres a stress to je hroza ale potom sa uz nechcem vratit do prace hned vyrazam na dovolenku tak musim prist skor do prace aj dnes bude dlhy den

annaanna
21. aug 2008

chodíš k válkymu?

pointka
21. aug 2008

Mirinda super sprava 🙂 Sylvia tu mala minule tusim reci o fantastickom kociku pre trojicky 🙂 🙂 🙂
Ukludni sa a hlavne sa nestresuj, udajne stresovy hormon ci co to je a adrenalin robia velmi zle embryu.

Sylvia ja idem zajtra k dokine 8:30, podla mna zajtra da prikaz na rozmrazovanie, aby boli do utorka po PK.

Mirinda aj ja (ak sa podari) budem mat tri 🙂 Myslim embrya transferovane 😝

sylvia21
21. aug 2008

Pointka a zajtra ides na kontrolu sliznice?

Pointka, Mirinda - Trojicky znie to tak odvazne 😉

pointka
21. aug 2008

Sylvia neplas 🙂 Max. dve 🙂
Ano zajtra tam idem, ach uz sa k tej sliznici pomaly modlim, nech este aspon o 1-2 mm narastie ☹

pupo
21. aug 2008

čaute baby, čučoriedku už mám v brušku, uvidíme, či sa jej bude u mňa páčiť...( vraj to bola pekná morula )a kdeže sú moje dnešné spolubojovníčky? 🙂 už ste mali koníkovať!!! 🙂 🙂 🙂

mirinda10
21. aug 2008

sylvia, na trojicky to asi nie ale budem stastna ak budem mat aspon jedno no ved uvidim co doki povie 😉
treba zvysit pravdepodobnost

pointka sliznica narastie inak stale ma cas nakolko embryo plava v maternici este 3 dni az potom sa nieco diat tak mame este cas inak ja mam strach ci sa mi vobec delia nakolko ak PK preziju tak je asi vacsia sancam ze sa ujmu mozno mne odumrun na dalsi den pretoze sa v maternici prestanu delit a ani sliznica to nezachrani nakolko vajko je stare a nemusi byt tak kvalitne no je to strasna veda

pointka
21. aug 2008

no s tym PK je to tak, tam sa ukaze, co je OK a co nie.
Dufam, ze zo siestich aspon jedno prezije PK ...

No a sliznica sa zdrcnut uz nemoze potom? Toto neviem...

mirka.m
21. aug 2008

ahoj sylvi,
tehulkujem v pohode, len som 5 dni lezala v nemocnici. min.piatok som dostala take krce a zlakla som sa ci sa nieco nestalo mimcam. nastastie nie. doky vravel ze sa mi vratil hyperstimulak. sice to sa mi moc nepozdava, ale podstatne je ze po infuzke mi krce prestali. 2.9 idem do prosanusu , tak som zvedava co bude nove. zatial som pribrala len 2 kila, ale to bude asi tym ze stale vraciam. 🙂
morry- ja dostala hyperstimulak az na 8 den po transfere, skor nie.

pekny dnik vam prajem

andy26
21. aug 2008

Ahoj pupo,
tu je Andy, ja som zaspala, ale už som tu
ozaj, ako dlho ste ešte boli na izbe, ja som ešte do 11tej čakala na chodne na správu a Vás nikde? ešte ste ležali?
Aj bol za Vami doktor? Lebo ja som nepočkala na tu správu, akosi im to trvalo, no a kedže mužíček musel ponáhlať do práce, tak som šla preč.
Dufam,že budú maličké fazuľky rásť a rásť a som zvedavá, ako sa budú prejavovať prvé priznaky u nás... a či vôbec,
ja som naposledy vôbec nič necítila, a prsia odpuchli tiež...teraz sú dosť bolavé
tak dúfam, že sa tu budeme stretávať tieto tažké 2 týždne. Ozvi sa ešte....

andy26
21. aug 2008

ahoj Saxo
tak som rada, že si takto krásne prešla do 5 teho mesiaca...a s dvojičkami... nádhera
ja som bola dnes na prenose, dávali mi dvoch najsilnejších z predlženej kultivácie.. tak dúfam,že ti tiež budem môcť povedať, že čakáme dve maličké detúrence. A ako sa darí adinam... nevieš ako sa má? dlho som ju tu nevidela.

andy26
21. aug 2008

a dievčatá, je tu niekto, kto bol na IVF,mal predlženú kultivaciu a bolo to všetko úspešné?
Kedy sa prejavia prvé príznaky, že by som mohla čosi cítiť?

pupo
21. aug 2008

čau andy.
dobre si urobila, že si odišla. My sme tam trčali od jedenástej do dvanástej, lebo Dr. si vybavil najprv svojich objednaných pacientov...inak aj ja som spala dobré dve hodiny, konečne zo mňa opadol ten stres. Takže s testovaním treba počkať do konca mesiaca. Drahý si zo mňa robí srandu, že či už mám chute? či si dám zavináče (nenávidím ich) 😒

andy26
21. aug 2008

ja som si objednala pizzu, že ked nič nerobiť, tak nič nerobit 😀 , občas dobre padne
a mne môj mužíček z práce volal už asi 15 x, čo kontroluje, či odpočívam... inak bola som v lekarni kupiť kyselinu listovú.. treba užívať, ak neužívaš. A čo vám písal do správy? či som o niečo dôležité prišla...?
A čítala som tu na nete, že sa embryjko po predlženej kultivacií uhniezduje do 48 hod... tak neviem
no a mne ak nepichli pregnyl... či mám testovať skôr, neviem
ale asi vydržím 11 dní a potom otestujem
skúsim sa kontrolovať, či nejaké zmeny. Baby, čo boli so mnou testovali tiež na 11 den a mali test pozitívny tak ak budem tak aj na 11 den uvidím. Inak mám isť na krv 4.9. aj Vy asi? či nie. Som na 8hod. tak sa možno stretneme.
ale ako sa poznám, už tam budem o 7.00

karkulka522
21. aug 2008

ahoj Andy,kedze nemas spravu vies ako dalej pokracovat v tabletkach? Ved v tej sprave je pisane vsetko-priebeh,pokyny na uzivanie liekov aj telefonne cisla keby sa volaco dialo 😕 -----------------------------------------------------------------------------PUPO-aj moj manzelik sa kolkokrat zasmeje ked nieco nechcem spravit a vravi mi "veru veru davaj pozor na tie 2 bunky" 😅 .Zakazdym mu poviem ze sme urazeni ze uz mame predsa viac 🙂 .Ja budem testovat takto vo stvrtok o tyzden.Vychadza to na 12 dni po ET,aby som stihla vybavit svojho gynekologa......Tak nam prajem aby to vsetkym vyslo.

adinam
21. aug 2008

Jéj ahoj Andy!!!!!!!Predstav si,že som tento týždeň na teba myslela 🙂 a chodím sem pozerať,kedy sa ozveš.Tak Ty máš už po stimulke a dokonca aj drobcov v brušku????????To je pozitívna správička 🙂 Teším sa a držím Ti palčeky,verím,že Ti to vyjde,ako mne na druhý pokus.Napíš,koľko si mala vajok a či zostali aj nejaké mrazáčiky do budúcna...Ja som v pohodke,začala som 15tt,uvidíme,ako to pojde ďalej,ale v každom prípade "myslime pzitívne" 🙂 😉 😉

andy26
21. aug 2008

Karkulka, nemám správu.. ale volala som im tam a že netreba ak viem ako tabletky.. no a ja mám len utrogestan 3x2, takže žiadny problem.. a tiež, ak by bol akýkoľvek problem, mám vizitku na Maršíka, takže môžem volať.
Držím pastičky, budem Vás tu kontrolovať každý den...
A prosím ta, cítiž už nejaké maličké zmeny?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre