ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

cucoriedkacucoriedka
18. nov 2014

@smejlicka nezabudni na kyselinu listovú. nič iné neber. žiadne vitamíny🙂 len pekne ovocie a zelenina, aj ked je teraz taká nijaká..tak šup do mrazenej🙂 joj. sa teším s tebou.

smejlicka
18. nov 2014

@cucoriedkacucoriedka kyselinu uz dlllllllho beriem..ale este cakam od doktorka mail lebo okrem toho mam aj inu diagnozu ☹ tak som zvedava ci bude s tehotenstvom spokojny..

cucoriedkacucoriedka
18. nov 2014

@smejlicka noo, tak dúfaj že bude spokojný a všetko bude ok🙂

smejlicka
18. nov 2014

@cucoriedkacucoriedka tak ked som sa ho pytala ci by odporucil tehotenstvo tak suhlasil...ale nevie ako sa mi zachova pecen a ostatne okolo toho co mam ale ma povzbudil ze urcite vsetko bude dobre...🙂 uvidim aky bude mat teraz na to nazor

eeveeliin
18. nov 2014

@ada83 ahoj...citam, ze ti zistili nedostatok vit.D. Cim si ho doplnala? Mne tiez zistili. DAKUJEM

smejlicka
18. nov 2014

@eeveeliin mne predpisala endokrinologicka na vit D ..Vigantol kv...mala som ho podnormou

cucoriedkacucoriedka
18. nov 2014

@smejlicka pozri sa, poviem ti to takto....ja som mala vklad 24.8. pred rokom....29. začal ohss..tak silný, že som bola od prvého septembra do piateho oktobra v nemocnici...a skončila som o trinásť kil ťažšia z tekutiny...a mala som zavedený hrudný drén, 19 dní...tekutina mi odtekala do sáčka....mala som osem infúzii denne.....pečenové testy úúúplne zlé...strašili ma, že mi zlyháva pečen....dávali lieky, kade čo.....nakoniec to skončilo tak, že mám zdravé dieťatko..chvála bohu...má sa k svetu, štvornožkuje, je vnímavý..proste úžasný. takto to malo dopadnúť. nikdy som o martinkovi nezapochybovala. je to bojovník. a bol od toho, ako sa uhniezdil..no proste si povedal že ma potrápi a on to ustojí. takže neboj sa....určite to bude ok...len ver, dúfaj a pros🙂

cucoriedkacucoriedka
18. nov 2014

@eeveeliin vigantol, aj malé detičky to berú do dvoch rokov...alebo klasika vita d v kapsuliach.

smejlicka
18. nov 2014

@cucoriedkacucoriedka ja verim a prosim a nielen ja ale aj cela rodina :D..to je skor vymodlene babeno :D

cucoriedkacucoriedka
18. nov 2014

@smejlicka no o tom nepochybujem🙂 ani u nás to inak nebolo🙂 nič sa neboj. je to tak, ako má byť. 🙂

eeveeliin
18. nov 2014

@smejlicka
@cucoriedkacucoriedka
oki, dakujem, tiez mi dr.spominala vigantol

ada83
18. nov 2014

@eeveeliin kupujem si ho v lekarni vzdy iny skusam

dorotka2013
19. nov 2014

@smejlicka jeeeejj gratulujem!!! Tesim sa s tebou... nie som si ista ci som precitala vsetky tvoje prispevky ale podarilo sa prirodzene?

smejlicka
19. nov 2014

@dorotka2013 ano ano prirodzene...mala som mat tento cyklus nasadeny clostil...ale uz neprisiel...

dorotka2013
19. nov 2014

@smejlicka super...uzivaj si to 🙂... chodis este do centra? ci uz len k svojej dr? a ako dlho ste to skusali? ak si dobre pamatam tak si mala pred tym aj iui, ci nie?

smejlicka
19. nov 2014

@dorotka2013 dakujem..mam ist do centra buduci piatok..a buduci stvrtok idem k novemu gynekologovi na preventivku tak bude mat radost ze hned tehotna...:D od minuleho roku sa snazime ale do centra sme zacali v juni tohto roku....ano mala som v septembri IUI..

dorotka2013
19. nov 2014

@smejlicka drzim palce...nech je cele tehu bezproblemove... 🙂)))

smejlicka
19. nov 2014

@dorotka2013 dakujem ved dam vediet na druhy tyzden

misenaf
20. nov 2014

Baby neviete, robia základne endokrinologicke (štitna žlaza) vyšetreni v Iscare po nevydarenych ivf?

cucoriedkacucoriedka
21. nov 2014

@misenaf pokial viem tak nie.

cucoriedkacucoriedka
21. nov 2014

@misenaf toto je mat dobre vyriesene uz ked sa snazis otehotniet.jedna zo zakladnych veci.hlavne tsh vysetrit.tak sup sup

efkac
21. nov 2014

dievčatá, takto pred rokom som sedela v čakárni a čakala na druhé iui....a aj keď kvôli výsledkom vyšetrení iba jeden lekár (doc. valky) veril šanci na jeho úspech, dnes vedľa mňa leží môj najväčší poklad..🙂 držím vám všetkým palce a verím, že budete čoskoro mamičkami..🙂

misenaf
21. nov 2014

@cucoriedkacucoriedka ach jo čakaju nas genetika, imunita, štitka . A ta štitna žlaza sa nemusi nijako prejavovať? A to tsh je vlastne marker čoho?

cucoriedkacucoriedka
21. nov 2014

@misenaf tsh je hormon stimulujuci stitnu zlazu.a vylucovanie hormonov T3 a T4. Ak je zvyseny ide o znizenu funkciu.hypothyreozu.je potrebny aby ho mali v poriadku hlavne tehotne zeny pretoze ho doplnas aj babatku.ak je nedostatok tak to sposobuje znizeny intelekt vyvojove chyby, resp.potrat.ja mam znizenu funkciu.az po dvich rokoch liecby sa mi aj to cez ivf podarilo otehotniet.beruem l thyroxin 75 a v tehotenstve som brala 100🙂 pre istotu. Norma je od 0,45 do 4,8....ja som mala 13. A citila som sa uplne na figu.malatna.slaba.busenie srdca.pocit hlavne vecer ze neviem dychat...no psychiatria cista.mam zdravotne vzdelanie a dakujem bohu ze som si dala na vlastnu ziadost urobit odbery...aj to padla otazka a naco? Zo strany mojej dr.trvala som na tom.jedno stastie.inak my sme do centra uz dosli aj s genetikou
Tak vela stastia prajem a drzim palce.

cucoriedkacucoriedka
24. nov 2014

@efkac je to nádherný pocit🙂 náš martinko má o tri dni sedem mesiacov🙂 držte sa

alexia17
25. nov 2014

ahojte baby, viete uz niekto ako budu mat v Car cez vianocne sviatky dovolenku? resp. do kedy?

ada83
27. nov 2014

@alexia17 cca az do 6. Tak mali aj pred tym roky

alexia17
27. nov 2014

@ada83 vdaka
ako sa mas? co mas noveho?

ada83
27. nov 2014

@alexia17 ahoj da sa som chora berem atb a chodim do prace aj rasto bere atb nakazil ma 🙂 drobec hafomal vcera 6 tyzdnov zajtra ideme ockovat a potom moze ist. A ty ako ideme v januari spolu do boja 🙂

alexia17
27. nov 2014

@ada83 no dufam , ze hej 🙂 cakam na schvalenie ziadosti, snad to stihnu do vianoc, uz su to 2 tyzdne. xem sa objednat hned na 7.1. ak by robili. Dako tak skoro by mala prist MS. Ty kedy ides po protokol cca?
to uz je teda velky hafan 🙂 musi byt zlaty 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre