ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

macous
25. okt 2008

Ahoj Misik,
díky moc 😉 četla jsem, že špinění nic neznamená 😉

andy26
25. okt 2008

Ahojte kočky
Mišík , to máš dobré, máš teda čistú maternicu 😉
Ja krvácam ako keby zarezali sliepku. Už tretí den, nikdy to nebolo takéto. Ešte aby to aj vôbec prestalo.
Už sa mi nechce veriť, že to skončí... nejako dlho to trvá.. babenky, ja už chcem aby bol december. Ide na mna nejaká depka.

misik1
25. okt 2008

macous tak to som rada...
andy to musi byt riadna otrava...dufam, ze uz budes mat coskoro pokoj...a bude ket a stastne Vianoce

macous
25. okt 2008

Andy to je fakt na prdlajs, už mi přijde, že snad nemáš týden, kdy nekrvácíš, ale neboj se, teď se pořádně vyčistíš a miminku bříško připravíš a pak hupky dupky na KETík a už to bude hotový 😉

pointka
26. okt 2008

acous gratulujem a drzim palce k trasferu 🙂

macous
26. okt 2008

Holky díky,
dnes mi v laborce potvrdili, že embrijka jsou 4 buněčná, přesně jak mají být, tak mám volat zítra ráno a domluvíme se na transfer, tak jsem zvědavá, snad budou takhle hezky bojovat i dál 🙂
přeji hezkou neděli 😀

misik1
26. okt 2008

macous velmi sa tesim za teba........................ 🙂 🙂 🙂
baby nevie ake maju byt embryjka po jednotlivych dnoch?kolko bunkove ktory den?dik

macous
26. okt 2008

No já si nejsem jistá, ale budu to sledovat:
první den po OPU se mají jen oplodnit
druhý mají mít 4 buňky
třetí (si nejsem už jistá) 8 buněk - morula
čtvrtý (si nejsem jistá) 12 buněk
pátý - blastocysta

misik1
26. okt 2008

dik, pohladam este niekde na nete...

andy26
26. okt 2008

Macka, štvrtý den morula a piaty by mali mať tak 80 až 100 buniek.. blastocysta..

macous
26. okt 2008

tak skoro trefa 😀

andy26
26. okt 2008

Macka kuk ip

macous
27. okt 2008

Ahoj holky,
tak já budu mít ten ET až zítra, volala jsem do laborky a všechna embrijka jsou od začátku ukázková, drží se všech pět na stejné úrovni a vyvíjejí se tak jak mají, tak alespoň něco. Prodloužená kultivace už prý od dnešního rána běží, tak je to jedno, takže zítra ráno jdu určitě na věc, dáme si dvě a tři zamrazit, u nás v CARu tři nedávají, což mě mrzí, protože by se mi zvýšila šance na úspěch, ještě tam mám odpoledne volat, tak je zkusím přemluvit, ale vidím to bledě .

pointka
27. okt 2008

tak zajtra drzim palce 🙂 po PK to budes mat istejsie 🙂
macous na prvykrat stacia aj dve embryjka, co ked by sa vsetky tri uchytili 🙂

sylvia21
28. okt 2008

Macousku, tak uz si po ET. Ako sa citis?
Ahoj kocky Pointka, Misik, Andy , ako sa Vam dari? Vidim, ze sa to tu zase pekne rozbieha.

pointka
29. okt 2008

Ahoj Sylvi, mne sa dari fajn, vcera som bola na UTZ, fotecka v albume, vsetko je ako ma byt, tak som happy aspon nachvilku 🙂
A ty sa mas ako? Ako pokracujes?
Macous a ty ako po ET?

macous
29. okt 2008

Ahojte berdy,
děkuji za podporu 🙂
Hlásím že ET v pořádku, mám u sebe 2 embrijka včera morulky a dnes doufám, že už blastocysty 😀
Všechny vás moc zdravím a jdu na chvilku spinkat, pak vás dočtu 😉

tija28
29. okt 2008

Ahoj Pointka,
tak trochu som sem znova zabludila a som velmi milo prekvapena, co nove sa tu udialo.
Takze:
gratulujem Ti a drzim palceky, aby sa Ti narodilo zdrave dietatko a velmi moc sa tesim spolu s Tebou. Hlavne teraz bud v klude, nestresuj a z nicoho si nerob tazku hlavu.
Ja som sa uz tak davnejsie rozhodla, ze pojdem znovu do toho - nechala som svoju stresujucu pracu, prestala som fajcit, pit, zacala som pravidelne cvicit, spravne sa stravovat a momentalne mi robia rozne vysetrenia - ci nahodou nie je problem aj s mojim telom (este budem absolvovat hysteroskopiu a nejake ine vysetrenie, aby ten dalsi pokus nebol zbytocny). Tak som zvedava, aky osud caka mna.
Takze, drz sa. Pa

sylvia21
30. okt 2008

ahoj Macousku, to je uzasne, velmi gratulujem k uspesnemu ET. Teraz len krasne oddychuj.
Pointka, mas v brusku krasnu bublinku 😉 takze krasne rastie presne tam kde ma. Si teraz doma na PN? My mame teraz podanu ziadost, cakame na odpoved, na konci januara, zaciatkom februara by sme mohli zacat znova a dovtedy ma caka este vysetrenie imunity plodnosti v Prahe a preventivna prehliadka i obv.gyn. a asi naviac nejakych par vysetreni, lebo som si nasla hrudku pod pazuchou. Snad o bude OK.
Ahoj Tija - teba si z tejto stranky nepamatam, ale tvoj terajsi zivotny styl je povzbudzujuci. Ja sa on tiez snazim, ale nie vzdy sa mi dari.
Kocky krasny den 😵

pointka
30. okt 2008

Tija 🙂 Dakujem za pekne slova, inak ja som normalne nervak, ale nejakym zazracnym sposobom sa mi dari vacsinu veci filtrovat a nerozculujem sa tolko. Zivotospravu som okamzite zmenila, este som to ani nemala potvrdene a uz som nejak podvedome zacala zdravsie jest a davat si vacsi pozor. Dakujem a ty sa hlavne tiez drz, nech ti to vyjde hned na prvy pokus, inak zmena zivotospravy velmi priaznivo prispiueva k uspechu 🙂

Sylvi nie som na PN, mam relativne nenarocnu pracu, nenarocnu fyzicky, trosku zataz na psychiku, mierny stres, ale snazim sa si z toho nerobit nic.
Doma by som neoddychovala ako sa poznam, furt by som upratovala, varila a pod 🙂
Hm. Ta hrudka, to bude snad len nejaky zdureny lymfom, nic vazne, ja mavam niekedy zvaacsene lymf. uzliny. Mozno ho mas nejak upchaty a inak velmi dobra masaz je lymfodrenaz, pekne precistuje lymf. uzliny a vsetok ten bordel, co vlastne lymf.uzliny filtruju tak toto lymfodrenaz pekne odstranuje.
Ta Praha vela babam uz pomohla 🙂 Drzim palceky!

sylvia21
30. okt 2008

Pointka tak si to krasne uzivaj. Zasluzis si toto krasne obdobie. CHodis stale do Iscare, alebo uz chodis k svojmu gynekologovi?

pointka
30. okt 2008

chodim stale k dokine z iscare, ona robi aj v ruzinove, je aj porodnicka, takze budem u nej az do konca 🙂
uzivam si to 🙂 Sylvik aj ty budes zachvilku 🙂

sylvia21
30. okt 2008

no ved duafam, ze budem. Aj ked sa toho i troska bojim ako to zvladnem.
To je super, ze k nej mozes chodit i nadalej.

pointka
30. okt 2008

je 🙂 ona je perfektna a hlavne je velka vyhoda, ze pozna moju anatomiu a vie, co potrebujem a pod. 🙂

macous
30. okt 2008

Ahoj holky,
Tija, když už jsi toho tolik změnila, tak se zadařit musí 🙂
Sylvinko, neboj se, ta bulka pod paždím nic nebude, dneska to je docela časté, kdy s tím jdeš na vyšetření?
Pointka - už ti ty týdny přibývají 🙂

pointka
30. okt 2008

macous 🙂 ved aj tebe budu 🙂

sylvia21
30. okt 2008

AHoj Macousku, ako sa mas? Dufam, ze vela spinkas a relaxujes, uz sa tesim, az nam povies, ze je vsetko vporiadku a pokracujes krasne dalej ako Pointka, z ktorej mame taku velku radost.
Na vysetrenie idem o par dni. Budem mat celu preventivku + sono a vsetko. Dufam, ze nebudem musiet chodit po dalsich vysetreniech. Este som presytena z tolkych navstev u lekarov, co som musela obsolvovat v lete. To som bola skoro kazdy den u lekarov alebo aspon som mala na starosti, ze mam volat. Teraz by som potrebovala ist k zubarovi a k jednemu chirurgovi, ale zase nastupit na ten kolotoc sa troska hrozim, ale co robt, ked clovek musi?
Este ze aspon v praci je to troska kludnejsie a ten najvacsi frmol uz pomaly prebehol. Sice zastupujem jednu kolegynku a to asi dost dlhodobo, ale da sa to.
No tehulky moje zlate, len si pekne oddychujte a vyhybajte sa bacilom a virusom. A to mi vlastne pripomina, ze sa budem musiet ist dat zajtra zaockovat proti chripke.

macous
30. okt 2008

Sylvi, já se mám dobře, snad by to tentokrát mohlo vyjít, když už na to tak dlouho čekám 😉
Očkování proti chřipce jsem měla jednou a vícrát do toho nejdu, je to stejně jen na ten jeden aktuální typ chřipky, ale většinou během roku stejně zmutuje a pakto člověk chytí stejně. A krom toho měly některé kolegyně ode mne z práce na to špatnou reakci, jako vysoké teploty a chřipku na 14 dní 😒

Pointka a kdy jdeš na utz na srdíčko?

sylvia21
30. okt 2008

viem Macousku, ze niekedy to ockovanie nezaberie, presne z dovodu, kt. spominas, ale predpokladom je, ze budem aspon troska chranena. Viem ale, ze to vobec nemusi zabrat a ze mozem dostat taku chripku, aku som este nikdy nedostala. Ale lekarkami to odporucala, tak ju posluchnem 😉
Velmi sa tesim, ze sa citis dobre. Je to skvele, ze tu mame konecne tehulky.

misik1
30. okt 2008

ahojte,
sylvi, si si zrusila foto?
macous, len pekne relaxuj, nech sa male dobre zahryznu....
ja mam tiez ockovaciu latku v chladnicke, no bola som na odberoch na zoonozy a tam mi zistili ze mam vyraznu chripku, ale nic mi nie je...tak mam asi tolko protilatok az az...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre