ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

misik1
12. jan 2009

scarletka a andy....tak co lieky uz mate?

sylvusa
12. jan 2009

ahojte, doktor mi odporúča Iscare, ja by som chcela ísť do Ferticentu, baby vraveli, že je lacné, neviem čo mám robiť , má Ferticent také isté vybavenie ako ostatné centrá, ďakujem

misik1
12. jan 2009

sylvusa vyber centra niekedy zavisi aj od toho aky mate problem...

sylvusa
12. jan 2009

manžel má slabú pohyblivosť spermií, ja som v pohode, ale záleži asi čo lekári zvolia  - akú metódu

andy26
12. jan 2009

Scarlett, ja idem zajtra.. no a uvidím aké liečiky mi teda dá a koľko.. mal by mi robiť aj ultrazvuk.. len mrcha by mala prísť podľa neho dnes - zajtra a nechodí, stale nechodí... je mi biedne 🙂 , povedal, že po vysadení noretisteronu by mi do dvoch dní mala a zatím.... necítim. Tak len dúfam, že sa to zase neposunie o týžden len kvôli tomu...

sylvia21
12. jan 2009

Ahoj Andy, tak dnes som bola o doki a dohodli sme sa , ze cca 20.2. budem moct zacat s dlhym protokolom. Andy a k comu Ti pomaha ten noristeron?

Insolka, ked som ja brala minule menopur, tak mi tiez dozrelo ledva jedno vajicko, potom som si musela dat prestavku 3,5 - 4 mesiace. Zvladas ten neuspech, prve dni to byva dost narocne?

Scarletka a na co beries teraz tabletky?

Sylvusa - ja s Ferticentom nemam skusenosti, ale to je lahka pomoc, jednoducho chod na recepciu a vypytaj si cennik vsetkeho, co ponukaju. Iscare ma takyto cenniky na recepcii, takze tak si to tiez mozes porovnat. Je fakt, ze Iscare patri do skupiny drahsich centier, ak nie je najdrahsi. A presne ako vravi Misik, vyber centra zavisi od toho, aky mate problem. Ak mate len nizku pohyblivost spermii, tak Vam je v podstate jedno, do ktoreho centra pojdete, lebo toto vedia riesit vsetky centra.

scarlette
12. jan 2009

misik ja idem k lekarovi az 27.1...
andy daj vediet co ti predpise...
silvi ja tiez budem brat najprv noretisteron ako andy a potom pojdem na UTZ a uvidim co mi da...

insolka
13. jan 2009

Misik1 dnes som bola u dokiny a dala som si ďalšiu žiadosť o mesiac ju mam mať schválenu a idem znovu tak mi to aspoň povedala a dala mi ešte k menopuru ďalšie silnejšie uvidime čo bude robila mi niake testy o tyžden budu vysledky vraj nemožeme dlho čakať lebo mam chronycky zapal a mohlo by to byť ešte horšie.Chdím k Dr.Petrovej

Sylvia21 Už je dobre ale prvy šok bol strašny a najbližšie dni takisto nemohla som otom ani hovoriť lebo hned som mala plač na krajíčku.A najhoršie bolo ked ma chcel muž utešiť....Ale už je to zamnou a mam vieru v dalšie snád sa to podaí 🙂 🙂 🙂

andy26
13. jan 2009

Ahojte kočky

tak ja začínam so stimulkou vo štvrtok s Merionalom, 10 ampuliek - cca 120 eur. Dnes mi prišla mrcha, takže podľa doktora.. tak ako naplánoval .. .vraj idem ako hodinky 🙂

Kočky zase menší háčik.. ako ste si pichali tento Merional? Doktor mi povedal, že pod kožu pri pupku, sestričky že do svalu - teda do zadku a dokonca v doobednajších hodinách v približne v rovnakom čase.. tak ja teraz neviem čo mám ako mám.... aké s tým mate skusenosti Vy?

andy26
13. jan 2009

Sylvi,
Scarlett našla toto o tých tabletkách: "Úspešnosť natívnych cyklov IVF môže výrazne zvýšiť ľahká hormonálna podpora s použitím antagonistuGnRH, pri ktorej sa zníži riziko predčasnej ovulácie (predčasného vrcholu koncentrácie luteinizačného hormónu): zlepší sa kvalita oocytu (zrelosť) i kvalita endometria."

pre toto nam dal tie lieky, takže asi tak.. no ale dávajú sa až v druhej polovici cyklu, kedy teda nebránia ovulke... lenže mne ich kázal užívať od 13 dna cyklu a to ja mám neskôr ovulku, takže tabletky zabranili isto ovulke.. ale nevadí.. mrcha aspon prišla včas..vo štvrtok začínam...

a mám pocit, že tu teraz nikto nie je, čo by čakal na stimulku alebo na testík... či?

Sylvuš, čo znamená že začínaš s dlhým protokolom?

misik1
13. jan 2009

ahojte 🙂
andy, tak ides uz na to...super... 🙂
Ja som merional pichala do svalu, ano v priblizne rovnakom case rano alebo doobeda...ja som rano predtym nez som isla do prace...moja doktorka to vravela tak.
A kolko pichas naraz? A nezhanala si ho aj inde?asi nebol uz na to cas,ze?

anielik
13. jan 2009

andy merional sa picha do svalu teda zadku, a naozaj je to dobre pichat +- v rovnaky cas 🙂 Ja som sa v tedy pytala aj Valkycho, lebo som chodila aj na pohotovost...(neodporucali mi samej si to pichat) ale na pohotovosti boli z toho viac vysolichany ako ja :((( som im to musela povysvetlovat a zaplatit...

drzim vsetkym palcekyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, nam sa zatial dari 🙂))v pondelok sa ideme opat kuknut ako sa mame 🙂)) a potom uz asi k svojmu gynd.

andy26
13. jan 2009

kočky, díky moc... takže sestričky tomu rozumejú viac ako doktor... ale to nie je asi žiadna novinka...
a ešte otázočka... treba len ráno alebo v doobednajších hodinách? Nemôže sa to napríklad pichať každý den ale poobede alebo večer... neviem či u nás pohotovosť fičí ráno... ja mám z toho celkom stres.. že kam budem chodiť. Akože ešte by som vedela využiť sestričku u obvodneho a cez víkend dám pohotovosť, ked už bude treba. No čo už. Ale je to nevyhnutné len ráno a doobeda? neviete?

scarlette
13. jan 2009

andy ja som mala pri normalnom ivf menopur a ten som mala pichat doobeda priblizne v rovnakom case... neviem co to spravi ak budes pichat vecer... ale pichal mi to manzel, raz mu to ukazali v CARe a v poho zvladol...

inak sa ta chcem spytat tyc 120€ je za doplatok v lekarni?

andy26
13. jan 2009

Scarlett, mám recept od dokiho, ukazala som ho v lekárni, či to majú a koľko bude stáť.. že musia objednať a cca 120 eur by som platila.. takže takých cca 3600 Sk..

andy26
13. jan 2009

a.. dal mi 10 ampuliek.. nevie, či využívam všetky, ... ale vraj pre prípad...
a že jednu denne.

scarlette
13. jan 2009

super, som sa bala ze lieky budu drahsie 🙂

anielik
13. jan 2009

andy neviem odkial si presne, ale ja som zo senca chodila do ruzinova, tam su isto 🙂 Pohotovost musi fungovat 🙂
cetrotide som bola pichnut o 22.00:( a zamnou boli asi este 3 mamini 🙂 cakatelky
v ruzinove je len na to "oddelenie pohotovostne" v starej nemocnici.

na to ze kedy sa to ma pichat som sa tiez pytala a ze najlepsie je aj cas dodrzat +-....tak som si zavarila a pekne sup cez vikend o 8mej napohotovosti🙂)) aj lekar este spal, este ze nic nerobil 😉
Ked som sa pytala ci by to nemohol manzel, takze nemam vymyslat...no moj by ma nepichl ani keby musel 😀 😀 😀

anielik
13. jan 2009

scarlet, tu su ceny liekov, ja som to takto aj kupila v lekarni, daj si vyhladat menopur
http://www.edusan.sk/kat_liekov/hladaj_lieky.ph...

sylvia21
13. jan 2009

Scarlettka,Andy - vyzera to, ze mate dobry liecik podla ucinkov, hlavne nech splni ucel, to je to dolezite 😉 ?

Insolka - tomu troska nerozumiem, napriek tomu, ze mas zapal, tak sa idete pustit do dalsieho IVF a co nasjskor bez nejakej prestavky ? COho zapal mas?

Andy - Ono je tusim rozdiel v ucinnosti, mam tusaka, ze od miesta kam si to pichas zavisi aj sila posobenia tych hormonov. Este by som si to asi na tvojom mieste overila.

Anielik to nemyslis vazne, ze si na pohotovosti este vypytali peniaze za pichanie injekcii, to sa mi snad sniva. Viem, ze pokial ta nehospitalizuju, ze sa plati nejaky poplatok, ale i za pichanie injekcii, to uz fakt nevedia, za co si maju pichat injekcie. Za chvilocku si budu pytat, ze otvoria dvere do ambulancie.
Inak drzim i nadalej palceky nech kazda kontrola uz dopadne len a len dobre, nech ta mimco stale len tesi 🙂 Urcite nam daj priebezne vediet, ako sa Vam vsetkym dari.

scarlette
13. jan 2009

silvi na pohotovosti platis pausalne poplatok 60sk...
ja som tiez musela platit ked mi pichali orgalutran, a to mas koplet balenie, cize len potries miesto dezinfekciou a pichnes a aj tak cvaknes poplatok 😠

anielik
13. jan 2009

sylvi jasne a to nevedia ako to maju pichat, mne tam raz nechala skoro polku alebo nevedela napichnut a vytiahnut ampulku merionalu ☹ ☹ ☹
hej poplatok je pausal ☹

dakujem urcite dam vedko a snad coskoro pirdam aj do pasu 😉

sylvia21
14. jan 2009

Scarletka, Anielik - ja mam to stastie, ze mozem chodit k mojmu obv. gyn. , kde su sestricky strasne zlate a bez problemov mi injekcie pichnu. Su tam od 7.00, dokonca i v sobotu a v nedelu som isla do iscare, kde vtedy boli, takze mne to minule preslo velmi hladko, dufam, ze teraz s tym pichanim nebudem mat problem, no pri najhorsom zbehnem na pohotovost, co sa da robit. Pregnyl som si minule bola pichat na pohotovosti, bola tam vtedy velmi zlata doktorka, hovorila, ze kocky tam chodia pravidelne 😉
Anielik, tesime sa na dalsie spravy. Kolky tyzden Ti to teraz vychadza? Zatial sa citis dobre?

anielik
14. jan 2009

sylvi, my sme boli v Prievidzi u nasich a potom dalsie pichanie akurat nerobili v Isc.

teraz som v 9tt, zatial vsetko ok, zle mi nebyva, ani pri matkovi mi nebolo tak dufam ze bude vsetko ok 🙂))

insolka
14. jan 2009

Sylvia21 ja tomu tiež tak moc nerozumiem som stoho trak trochu dezorientovaná lebo viem že vetšina musí mať prestávku.No snažím sa veriť nič iné mi neostáva . 😒

insolka
14. jan 2009

Ja som na pohotovosti za pichnutie neplatila .raz som zaplatila a sestrička mi kazala isť si zobrať peniaze naspeť .Takže s pohotovosťou som mala zatial celkom fajn skusenosť.Až na jeden raz ked mi pichli inekciu zle a nemohla som si ani sadnuť 3 dni. 😀

andy26
14. jan 2009

kočky, ja som to už vyriešila... bude mi to pichať svokra.. je to bývala sestra na novorodeneckom odd. takže ona mi to pichne najlepšie... 🙂 juj, tak sa teším.. .že problem vyriešený.
No a inak Sylvi, na pohotovosti beru 60 SK za navštevu, už som si tam dávala pichať pregnyl.. a vždy som cvakala. Nevedia za čo si vypytať.. a presne ..keby vedeli aspon ako to majú pichať, ale u nás ani nemajú tucha, čo je IVF a ked sa ma to opýta doktorka, že čo to je... a ja jej poviem, tak na mna pozrie tak, že si ma zapamatá tak, že ma aj v meste spozná a vie, že to je tá... čo ide na umele. No ale to mi je uplne jedno.
Kočky ... všetkým pekný den

karkulka522
14. jan 2009

ahojte ja som tiez nemala problem s pichanim injekcii,ked som mala cetrotide tak mi ho rano pichala sestrička u gyn. a merional mi zase pichala svokra.Takze som nemusela navstivit pohotovost.Vo večernych hodinach ked sa picha pregnyl tak mi svokra vybavila znamu ,ktora je sestričkou u gynekologa 😝 .Takže vybavene pri každom, aj ďalšom IVF. 😉

misik1
14. jan 2009

caute....ja som si pichala vsetko sama....povodne som sestricka 🙂
andy a mas 75 ci 150 ked pichas denne jednu?
insolka drzim palce....snad to pojde aj ked je tam zapal, lebo si pisala,ze je chronicky, tak to potom je naozaj jedno a asi naozaj treba cim skor ist na to...
anielik tebe prijemne tehulkovanie a aj ja mam doma matka....ale manzelika
sylvi pokracujes nejako, ci este cakas?
scarlet, tak mas lieky nastavene, nech sa telo pripravi a ste uspesni
karkulka ako sa soferuje po tychto kasovitych cestach?

ja dnes pomaly rozbieham ms, musim ist na odber na hormonalny profil,mam dojst treti den a to bude sobota,ale snad budem moct aj druhy den, teda v piatok.....ktory den ste boli vy? Lebo predtym som bola asi druhy, uz si nepamatam....

andy26
14. jan 2009

ja mám 75

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre