ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

insolka
27. sep 2009

majka dokedy ťa bolelo brucho po odbere?

majka212
27. sep 2009

insolka to ti neviem presne povedat, ale co si isto pamatam je, ze ma bolievalo aj po transfere... casto som sa citila ako pred mrchou... teba dnes boli este moc? ozaj, a volala di aj dnes embryologovi, ako sa vajicka delia ci nie?
drzim palce, nech ti to dobre dopadne!

uz aj bubina ma isto odber za sebou...

insolka
27. sep 2009

Majka ano volala tak oplodnilo sa 9 vajok 3 hned zmrazili a 6 nechali na delenie dve najlepšie mi v utorok vložia 😀 😀 😀 tak dufam že to teraz vide ked je taka bohata uroda.Ani nie neboli ma to až tak ako včera len mam pocit ako by som mala svalovicu 😀 😀 😀starsne vela sa snažím piť a myslim že to aj pomaha Myslela som dnes na bubinu už som zvedava ako dopadla ona 😉 😉

insolka
27. sep 2009

..ozaj flock dakujem len nech pekne to pokračuje takto dobre aj dalej .....
😉 😉

bubina1
27. sep 2009

cafte.... 🙂
ste sa ma už nemohli dočkat, čo? diky, že ste boli so mnou aspon v myslienkach...

tak, zniesla som 6 vajec..., nie je to bohviečo, ale hadam budu ok....horšie je, že manželov spermiogram bol najhorší zo všetkých....a dokonca obsahoval aj leukocyty..... 😖 tak mi bolo aj do plaču....prečo práve ked idem na odber musí mat nejaký zapal a doteraz nič... 😖 a kvoli tomu zapalu boli aj spermie na h....a že ich bolo len nejakých 100 000 a pomalých.... takže z tohto dovodu nemam z toho dobrý pocit.... som zvedava, čo mi povedia zajtra v labaku....

po odbere som infuzku nedostala... ale že som pozabavala personal, tak neviem...som bola nejaká veselá.... 😀 teraz sa cítim trocha slabá....brucho ma az tak nebolí.....mierne tlačí

no a teraz ako...treba vela piť? to mi nevraveli dnes

insolka
27. sep 2009

.Aho bubina sme na teba mysleli ako dopadneš no aspon že ty mas celkom fajn urodu .Vetšinou treba piť ked mas nabeh na syndrom ak nie tak ani mne nekazali po prvom odobrati tam som mala len dve.Neboj to s tym manželom sa vyrieši ja Ti budem držať palce.Len bud stale vesela a drž hlavu hore všetko dobre dopadne . 😉 😉 😉

bubina1
27. sep 2009

insolka...snažím sa to neriešit....toto už ja aj tak neovplyvním...... 😒
uvidím, čo mi povedia zajtra.... 😕 držím si aj ja palce.....
brucho ta este bolí? mna akoby som mala pred ms....
inak nebudem pit možno tolko že 5 litrov a tak...ale určite skusim pit viac ako inokedy.....

insolka
27. sep 2009

bubina ano ešte ma trošku boli tak slabo ale skor mam pocit ako by som mala svalovicu .už mi ta voda tečie aj ušami 😀 😀 😀 😀 😀 som uplne plna od tej vody už aby som to mala za sebou a dufam že to prestane bolieť lebo ked sa to bude musieť oddialiť tak ma asi šlaktrafi

bubina1
27. sep 2009

....tak to verím, že ti tečie aj ušami... 😀, ale to vydržíš....my vydržíme vela....
ja som dnes hladná strasne...po narkoze to mekáč istil...by som domov ani nedosla...už mi klopkali oči od hladu a smädu... 🙂)))))))))))))))))
ja mam pravdepodeobne transfer v stredu...tak mi aspon budes vediet napisat v utorok ako sa to dalo prežit...od majky už infošky mam 🙂)))))))))))

insolka
27. sep 2009

.....no transfer je to najmenej to bola fakt len chvilka horšie je to že čakaš s plnym moč.mechurom.To je horšie ako ta hladovka pred narkozou 😀 😀 😀 😀 😀

bubina1
27. sep 2009

tak to verím....určite budem mat strach, že niekoho počúram 🙂)))))))))))))) ale už mam plán.....
doma sa vycikam a v aute mam cas asi tak hodinu vypiť 1,5 litra vody....alebo aj 2... 😀
ale najdolezitejsie je aj tak to aby sa podarilo s tými divnými spermiami oplodnit moje vajička ešte neviem akej kvality.... 😉

insolka
27. sep 2009

...no len aby si nemala potom taky plny močovy mechur že ta to bude boliet nepi až tolko .......moj mužiček zajtra už odchadza zajtra tak v utorok budem zase sama ☹ ved Vam potom napisem ako som dopadla v utorok

bubina1
27. sep 2009

ok...len sestricka mi povedala, že asi 1,5 L by som mala spotrebovat.... 🙂 😀
dobre.... daj vedieť...budem cakat....ja sa už neviem dočkat 9.hod zajtra......dufam, že správa nebude zdrvujúca...

jaja1118
27. sep 2009

Ahojte kocky.
tiez sa pripajam k drzaniu palcov....
vsetky Vas pozdravujem

insolka
28. sep 2009

ahojte kočky dnes mi volala sestrička z iscaru že mam prist zajtra na 7h .a o 7 30 idem na to .Bubina ako si dopadla ty?volala si už? 😉 😉

bubina1
28. sep 2009

ahoj insolka....volala som.... 😕
idem zatial v slapajách majky....oplodnilo sa len jedno......
Zo 6 tich boli tri zrele....a z toho len jedno sa oplodnilo...dufam, že sa do stredy nezastaví deliť... 😕

monika0001
28. sep 2009

ahojte!
tak sa (bohužial - viete ako to myslím 😉 ) pridávam ku vám...
V stredu ideme prvý krát do Iscare.... neviem čo ma čaká a čo neminie, ale môj manžel si myslí, že je to pre nás dobré znamenie, lebo presne tam mi robili prvý kyret 😒 . Takže mmm aj mDoki si myslia, ze to začne tam kde to skončilo. tak hádam hej...

monika0001
28. sep 2009

a kedže je tu toho veeeeeeeeeeeeeeeľa popísaného, mlžte mi napísať aspoň pár slov o tom ako ste tam skopojné, prosím?
ďakujem moooc...

insolka
28. sep 2009

bubina no tak Ti budem držať palce aj mala šanca je šanca .Ahoj Monika čo by si asi tak chcela vediet ,ja Ti možem povedat len tak zhruba že s centrom som spokojna aj s prístupom k nam pacientkam aspon ja som nikdy nemala zlu skusenosť.A ktory doki ta bude mat na starosti

monika0001
28. sep 2009

insolka zatial neviem. viem len ze je to zena asi.. vybavoval to moj manžel... tak neviem..
ale dakujem ti za odpisanie... neviem ci sa viac bojim alebo tesim. 😅

insolka
28. sep 2009

....no strach nemusiš mať len ver tak ako veríme my všetky aby sa nam splnilo to po čom tak strašne tužime.Ked sa budes chciet niečo spytat sa kludne sa opýtaj niekto Ti bude vediet poriadit držím palce 😉 😉

monika0001
28. sep 2009

insolka - dakujem... veľmi moooc dakujem... ák mi napadne niečo tak sa spytam...
😉

majka212
28. sep 2009

ahojte

insolka drzim zajtra palce, nech sa embryjka uchytia 😉
inak niekto tu na MK spominal, ze po transfere je najdolezitejsich prvych 15 min... ja som sa to snazila vydrzat a na WC som vstala az po nejakych 17min.. bolo to sice tazke vydrzat, ale ktovie, mozno prave to pomohlo 🙂

bubina neboj, to jedno vajicko bude bojovnik!!!!

monika vitaj medzi nami! ja som chodila k dr. Petrovej, tak ak budes chciet vediet nieco o nej, tak rada podam info 😉

insolka
28. sep 2009

Majka dakujem ...prvý krat ked som bola som držala hodinu a nepomohlo tak uvidime🙂)..... 😒 😒už začínam mať obavu ako to zajtra dopadne ešte vetsiu ako ked som bola prvy raz 😖 😖 😖

majka212
28. sep 2009

insolka budem drzat palce a posielam ti aj tehu virusik, nech sa nakazis 😉 nech to uz teraz dobre dopadne!!!!

insolka
28. sep 2009

majka dakujem a chytááááááááááááááááááááám 😀 😀 ...ozaj ked si bola po vloženi čo si robyla resp.čo si nerobyla ?

bubina1
28. sep 2009

insolka.... budem na teba mysliet stráááááááááášne....
potom sa ozvi....
ak mi majka dojde na skype, tak jej poviem nech ti napíše.... teraz práve nie je pri pc....
...ale asi nerobila nič....v pravom slova zmysle 🙂))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) 😀 😀 😀 😀 😀 😀
monika...ja som s iscarom véééééééélmi spokojná....

insolka
28. sep 2009

bubima dakujem ........hned ako to bude možne budem písať 😉 😉 😉

monika0001
28. sep 2009

majka - podla toho co si mmm pameta tak bz to mala byt MUDr. Andrea Ďurechová. a Maji čo máš za sebou? aj IUI u nich, či hneď IVF?

chcela by som vedeiť ako sa to u nich robí a tak...
dakujem !!!

bubina1
28. sep 2009

monika.....ja mam Dr. Ďurechovu...velmi zlata, prijemna žena.....
v centre to funguje ako na bežiacom páse...tak to ti možno bude trochu prekážat...mne to až tak nevadilo....ja som sa plne odovzdala do ruk personalu a co povedali to som robila.....vedia co treba robit, to je isté......
každý prípad je iný...... tak je zbytočne aby sme ti opisovali co sa presne ako robí....stačí ti to až ked budes vediet, co mas navrhnute.....
určite si na prvu navštevu zober výsledky vyšetrení, čo si už absolvovala...manžel by mal odovzdat spermie na spermiogram....takže je dobre mat pred prvou navstevou sex.zdržanlivost 3-5 dní...(je dobre ak sa v car objednate tak, že aj spermiogram chcete aby ste to mali všetko naraz absolvované, za spermiogram sa platí nejakých 8 eur tuším) a aj tebe sa urobí vstupna prehliadka.... potom ti dokyna povie čo dalej...pošle ta možno este na nejaké vyšetrenia...asi ti budu chciet urobit aj hormonálny profil a tak... nerieš tieto veci pred prvou navštevou, je to zbytočné...nakoniec može byt všetko uplne ináč... 🙂
ked budes vediet aký postup navrhuju tak ti hociktorá z nás (ktorá to absolvovala) povie čo a ako........

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre