ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nemko
12. okt 2010

ja by som ich preniesla do Antolskej je tam MUDr.Durechova, zariadenie je uplne suprove a lekarka najskvelejsi clovek s akym som s z celeho Slov.zdravotnictva mala cest(predtym MUDr.bola v Iscare) ja som z Iscare odisla za nou a nelutujem, lutujem akurat IVF s ktorym sme mohli pockat a zrealizovat ho s nou na Antolskej.

bobi3
13. okt 2010

ahojte babulky 🙂
neviete do koľkých mesiacov musíte začať so stimulkou od schválenia žiadosti??? Ako dlho vlastne platí? 😨

nemko
13. okt 2010

@bobi3 v Dovere to plati pol roka teda bolo to tak teraz v juni ked som si davala schvalovat ziadost

bobi3
14. okt 2010

@nemko ďakujem, ja mám VšZP 😒

bibi24
14. okt 2010

@bobi3 Nie som si uplne ista, ale myslim, ze Vszp to ma tusim az rok od schvalenia ziadosti. Prever si to na ich stranke. 😉

bobi3
14. okt 2010

@bibi24 vidíš, dobrý nápad, ďakujem 😉 😵

bobi3
15. okt 2010

holky, odpísali mi zo Všeobecnej:

Dobrý deň,
zasielame Vám vyjadrenie kompetentnej pracovníčky Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s.:
Schválená úhrada výkonu IVF je platná jeden rok od vystavenia žiadosti, alebo do navŕšenia 39. roku poistenky. Ostatné informácie ohľadne začatia simulácie Vám podá centrum asistovanej reprodukcie, v ktorom bude výkon realizovaný.

😵

erickaa
22. okt 2010

nejako to tu viazne... 😀
Ja idem dnes do centra na konzultáciu po neúspešnom IUI a pre ďalšie liečiky. Dúfam, že bude kde zaparkovať, a že nás znova neodtiahnu 😀

bibi24
22. okt 2010

@erickaa No, veru viazne. Ja ale nemam co pisat, ja som mesiac po neuspesnom KET. Uz som bola aj na konzultacii, ze zacnem dalsiu stimulku na KET, ale rozhodla som sa este mesiac pockat, takze pre mna to bude opat aktualne tak o necely mesiac 🙂
A parkujte radsej v bocnych ulickach, nie na tom zakaze 😉 Tam chodia casto kontrolovat.

erickaa
22. okt 2010

@bibi24 nikdy neparkujeme v tom zákaze, v tom čase tam aj odťahovali...ale sme tam krúžili asi 10 minút, žiadne miesto nikde, tak sme si našli také v bočnej uličke, aj sme tam chodili okolo auta, či nezavadzáme, či sme neni v križovatke...a tak sme uznali, že sme ako-tak dobre (boli tam aj horšie prípady). A hádaj koho odtiahli??? 😀 TAk dúfam, že budeme mať väčšie šťastie 🙂
Držím palce na KET-ku, teraz načerpaj nových síl a oddýchni si. A možno na Vianoce... 😉 😉 😉

bibi24
22. okt 2010

Eri, a ty by si kedy mala mat IUI?
No, tak to je smola s tym autom 😒 S tym parkovanim je to tam naozaj na figu.

barbi4
22. okt 2010

Ahojte, neviem ci sa pytam v spravnej teme, ale potrebovala by som poradit. Uz skoro rok sa snazime o babo no zatial bez uspechu. Manzel ma spermoigram na jednotku a ja som podla mojej doktorky tiez v poriadku, no niak sa mi to nezda. Mame uz dcerku a uz je to vyse roka co ju nekojim a este stale mam mliecko. Myslela som si ze problem bude prave v tom, ze mam zvyseny prolaktin, no doktorka mi zobrala krv a povedala, ze v prolaktine to nebude, ale vobec nemala snahu risit to dalej, pripadala som si ko keby som ju otravovala. Prvu dcerku sme mali bez problemov, tak by som chcela vediet, ze co bude lepsie. Ci mam skusit ineho doktora alebo sa mam rovno objednat na konzultaciu do Iscare, neviem ako to tam chodi. Velmi pekne vopred dakujem za nazory a rady.

erickaa
22. okt 2010

@bibi24 no zatiaľ to vychádza tak, že budúci týždeň v piatok..ja len dúfam, že to nevyjde nejako na víkend, lebo je ešte aj predĺžený 😖

erickaa
22. okt 2010

@barbi4 rok je dosť dlhá doba, hlavne, ak ste predtým nemali problém. Ja by som bola za to, aby ste išli rovno do centra a tam ti aspoň porobia všetky možné vyšetrenia 😉 Lebo, aj keby si zmenila lekára, tak by vás pravdepodobne poslal do centra.

barbi4
22. okt 2010

erickaa, dakujem velmi pekne, ja som nad tym tiez rozmyslala, len som sa chcela uistit, lebo som uz pocula aj take nazory, ze v centre zaplatim zbytocne iba peniaze, ale myslim si ze tam su predsa len vacsi odbornici a pridu na to kde je problem. Dakujem este raz 🙂

erickaa
22. okt 2010

@barbi4 za konzultáciu a vyšetrenia neplatíš nič, platí sa až za jednotlivé zákroky a lieky (pokiaľ ich nepreplatí poisťovňa). 🙂 Držím palce 🙂

bibi24
25. okt 2010

@erickaa S tym predlzenym vikendom by nemal byt problem. V iscare robia aj cez vikendy. Dokonca, nedavno som tam volala, pytala som sa ako budu robit cez vianocami a povedali mi, ze mozno aj 24. tam niekto z lekarov bude.

erickaa
25. okt 2010

@bibi24 fíha, tak keď takto pracujú, tak hádam to bude OK. V stredu idem na kontrolu a dozviem sa presne 🙂

yeliel
25. okt 2010

Ahojte baby..prepacte ,ze Vam sem takto vpalim ale potrebujem radu..Dnes som sa dozvedela,ze moje KET je zas negativne a v Car ktore som navstevovala doteraz uz v nom dalej nechcem zostat.
Pocula som,ze je nove Car na Antolskej a je tam aj Dr.Durechova..chcem Vas poprosit ci niektora z Vas nema na nu kontakt alebo na Car na recepciu alebo nikede aby som sa tam neako dopracovala..
Dakujem,,

sneznicka
26. okt 2010

Ahojte, neviete nahodou, ako funguje Iscare pocas vianocnych sviatkov ? Maju tam nejake terminy, kedy tam skratka nie su lekari? Potrebujem si nejako nastavit IVF... tak vdaka

bibi24
29. okt 2010

@sneznicka Ahoj 🙂 Tak idete do dalsieho ivf? A kedy, uz v decembri? Ja by som mala mat zaciatkom decembra KET.
Ja som tam inak volala presne s touto otazkou, tak este mi nevedeli presne povedat, ale ze byva to tak, ze vzdy tam aspon jeden lekar ma sluzbu. Ze dokonca aj 24. je tam niekto. Proste nezatvoria iscare na 2 tyzdne, ale funguju v trosku obmedzenom rezime.

holly74
29. okt 2010

@sneznicka
@bibi24
Ahojte babuľky, zdravím vás zase po čase...hlásim že som dnes bola na KET, dali mi 2 embryjká 6 a 8 bunkové, tak mi / im držte palčeky, nech sa ujmú ! 😉 A všetko všetko nech sa dobre zadarí aj vám !

mamartinka
29. okt 2010

@holly74 drzim palce 😉 🙂

ondre
29. okt 2010

ahojte. prave som objavila baby co chodia tiez do ISCAru. ja patrim panovi docentovi. ja som s nimy celkom spokojna aj ked v lete to nevyslo, sme sa postavili na nohy a ideme zas do toho. mozno sa aj budem s niektorou z vas tam stretavat.
🙂

sneznicka
30. okt 2010

@bibi24 ahoj, chcela by som to stihnut este do konca roka, druhe IVF, len cez vianoce to na chvilu zatvaraju, lebo cistia labaky... tak zavisi, kedy dorazi mrcha, nesmie ani den meskat, inak to nestihnem, potom sa to odklada na januar... co by som nebola velmi rada. Tak uvidime, co bude... Ale Tebe drzim palce na KET 🙂

sneznicka
30. okt 2010

@holly74 perfektne, tak sa setri a nech to dobre dopadne!!!🙂 Cize o dva tyzdne ides na krv? No daj vediet🙂

sneznicka
30. okt 2010

nemate niekto skusenosti s Profertilom? To je nieco, co dostava muzske spermie do pohybu🙂 malo by sa to brat aspon 3 mesiace alebo aj pol roka...Dvaja gynekolovia mi o tom basnili a aj lekarnicka v lekarni... ale nepoznam nikoho, kto s tym ma osobnu skusenost...

holly74
30. okt 2010

@mamartinka Ďakujem
@sneznicka Profertil "sme" brali, a spg sa zlepšil, ale ani predtým nebol zlý, len na spodnej hranici normálu čo sa týka pohyblivosti. Pri OPU bol už úplne v norme.
Držím ti palce na ten december. 😎

majka21
30. okt 2010

yeliel, dr. Durechova 0905 423 411, CAR Antolská 02 686 727 01.
Držím palce.
Ja chodím do Martina do Heliosu a môžem len odporúčať.

aduskatt
30. okt 2010

@sneznicka ahoj, ja mam........potrebujes nieco konretne vediet?🙂 teda skor manzel ako ja, xixi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre