ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

dorotka2013
5. jan 2015

@alexia17 hmmm tak neviem...na mna asi ucinkoval inak...tiez pijem alchemilkovy caj 🙂, uzivam femibion...no ale teraz uz nic s tym neurobim, skusime prirodzene a ked sa nepodari tak za 2-3 tyzdne iui...dufam ze vtedy prideme uz dost skoro 🙂...tak drzim palce teraz tebe 🙂 daj potom vediet co ti povedali...

alexia17
6. jan 2015

@dorotka2013 tak na 6 den to snad bude vcas ;) ja dufam ze mi da protokol a recept na injekcie. Vypocuje moju otazku a hlavne ze ma nezrusi kvoli tejto chorobe, ale tak do odberu sa urcite vyliecim ;) len tie atb snad nebude treba, aj to sa jej spytam. Urcite na mieste polovicu veci zabudnem;)

cucoriedkacucoriedka
6. jan 2015

@ada83 adi ja som nemala ani jedno iui.rovno ivf.

ada83
6. jan 2015

@cucoriedkacucoriedka to zalezi aj od veku ty si bola uz stara 😉 tak ste sli rovno na ivf

denulka85
7. jan 2015

@ada83 ada aj my sme mali hned ivf to záleží od diagnózy

nikusa6
7. jan 2015

Ahojte.aj my ideme rovno na ivf.koli sviatkom sa nam to prelozilo.na piatok som objednana k lenke tak dufam, ze uz nam da receptiky a ide sa nato ;) trosku stres ale verim ze to zmakneme.

nikusa6
7. jan 2015

@denulka85 ahoj.mam len otazocku ak neotravujem, vies mi tak zbezne napisat ako to vsetko prebiehalo a ako si to zvladla? My ideme v piatok k lenke a dufam, ze uz nam predpise recepty a ideme nato.dakujem

denulka85
7. jan 2015

@nikusa6 ahoj neotravujes 🙂 no my sme sa snažili dokopy 4 roky po dvoch rokoch sme išli k môjmu gynekológovi sledoval mi ovulaciu vsetko bolo ako ma a nechápali sme preco ja spermie ok vsetko ok tak ma poslal do gpn koch na laparoskopiu tam mi zistili ze mam zlepene vajcovody a odporúčajú mi ivf strasne som plakala ze prečo práve ja... Rozhodovali sme sa ze ako ďalej a môj dr mi odporučil Iscare dal mi letáky bola som zúfalá tak po laparke dva mesiace sme išli do boja mala Som 31 vajíčok 18 sa oplodnilo mala som ohss tak mesiac pauza. Dokopy som mala 4 vklady vsetko 4 bunkove prvy vklad nevyšiel druhy sa uchytil prestalo sa vyvíjať musela som ist na kyret mesiac pred svadbou nemala som chuť sa vydávať tak sme o mesiac išli na 3 vklad nic uz som revala kadiaľ išla rozmýšľala som uz nad adopciou nevedela som sa dostať s toho ze zas nic tak sme išli na posledný vklad bolo nam povedané ze mame podledne 3 embrya su slabé nemám si robit nádeje ze to vide tak som bola vyrovnáva ze posledný pokus nevzdavat to... Vkladali dve uchytili sa obidve ale jedno bolo bez zarodocnych štruktúr potom to vzdalo ostalo mi larka pomalí ma pól roka takze nevzdavat to je to tažké ale potom to je nádherne a testovať som testovala na 10 den bol duch a to ma dokopali virtuálne kamošky katulka25 gaga 83 a cucoriedkacucoriedka co im zato strasne dakujem 🙂

cuculik1
7. jan 2015

Baby sedela vam po ivf velkost plodu podla transferu s ultrazvukom ? Myslim v rannych stadiach tehu. Alebo tam boli par dnove odchylky ?

nikusa6
7. jan 2015

@denulka85 jeej dakujem.ako vidim niesom v tom vobec nastudovana.ohss je co? A tie embyjka to kolko bunkove su zalezi od niecoho alebo zalezi od toho oplodnenie? A injekcie co si pichala si ako zvladala?mam sa pripravit nato ze sa mi hormony poblaznia?dakujem ti a prajem vela zdravicka drobcovi aj tebe

katulka25
7. jan 2015

@nikusa6 urcite sa nevzdavaj, je nas tu viac ktore sme sa trapili a az niekolky pokus v poradi bol upesny. ale dr vedia co robia a pomozu ti uvidis. ohss je dost bolestivy a neprijemny, ja som ho nemala az tak vazny, ale tiez som kvoli tomu musela odlozit vklad. je to voda v bruchu. pri stimulke a hlavne po odbere vajicok treba velmi vela pit a jest vela bielkovin. ale niekedy ani to nepomoze. ale hlavne na ohss nemysli aby si si ho neprivolala. drzim prsty

dorotka2013
7. jan 2015

@alexia17 ako?

nikusa6
7. jan 2015

@katulka25 dakujem ;) tym padom ze o nom neviem nemam naco mysliet a ako vidim radsej to necham plynut a nebudem studovat ;) okisko takze od pichania injekcii pit a bielkoviny ;) no ja bezne vypijem cca dva litre mamyo potom navysit?

denulka85
7. jan 2015

@nikusa6 ja Som mala elonvu 200€ som platila len za ňu potom cetrotide a puregon mne sa embrya tak delili na 4 bunky nemala som predĺženú kultivaciu raz mi ju dali a embrya to nezvládli :( veru ako katus píše nestuduj ohss strasne veľa vody pi a bielkoviny a po vklade pi a papaj Ananas a 100% dzus pi a ja som jedla tri mesiace vitamín e je dobrý pri uchyteni veľa štastia prajem a hlavne veľa veľa síl do boja a to každej snazilke

alexia17
7. jan 2015

@dorotka2013 mam injekcie na 4 dni, protokol, na 6 DC KONTROLA A DALSIE LIEKY. Dr zodpovedala vsetky moje otazky a pre moj klud dala este jeden rozbor krvi. Atb ak by bolo treba si mozem kludne dat. Ze radsej skor preliecit. Treba vybavit predoperacne. Inak pohoda. Jo a ovulka tento cyklus az tutu sobotu, tj 16 DC

dorotka2013
7. jan 2015

@alexia17 takze ivf na buduci cyklus? teraz si ktory DC? a preco mas injekcie uz teraz?

alexia17
7. jan 2015

@dorotka2013 no ja som tam isla s tym ze pre injekcie pre IVFko. Hej na buduci cyklus IVFko. Teraz som 13DC. Neskor mi to nevyhovovalo tam ist kvoli praci a netusim kedy pride najblizsia MS. Chodi si ako xe, aj dr som to tak povedala.

katulka25
7. jan 2015

@nikusa6 presne tak hlavne vela nestuduj lebo budes velmi zmatena. Dolezite je pit denne aspon 3 litre vody nie mineralky, mineralky v minimalnom mnozstve. A po odbere som denne vypila 0,5litra acidka a raz za tri dni si dala pohar cerveneho vinka. Aj tvaroh je dobry, alebo hydina. A hlavne mysli pozitivne a optimisticky a uvidis ze to vyjde 🙂 drzim prsty a keby ta cokolvek napadlo pytaj sa, snad bude vediet pomoct 🙂

dorotka2013
7. jan 2015

@alexia17 tak teraz cakas na dalsiu ms... aspon sa dovtedy vyliecis 🙂 takze cakame spolu...

nikusa6
7. jan 2015

@denulka85 ach.ja nicomu nerozumiem 🙂 heh. predlzena kultivacia je co? a aka este existuje a od coho to zalezi? no co sa tyka financii nam povedali okolo 1000eur. mame ICSI, takl koli tomu viacej. okis a preco prave ananas?

nikusa6
7. jan 2015

@katulka25 ste fakt zalte dievcata 🙂 oki tri litre zmaknem. a acidko bez problemu to mozem 🙂 ale to cervene vinko? skor som myslela ze aj koli tym liekom a vsetkemu okolo nic... dakujem za rady

alexia17
7. jan 2015

@dorotka2013 hej cakame, ja vobec nevim kedy cakat. Ty kedy asi MS? Musim sa doliecit, uvidim ci to prejde a pripadne ist pozriet obvodaka. Naplanovat predoperacne, len ked nevim kedy pride MS sa mi to zle planuje. Ziadost mas podanu? No ak to stihnes mozno budeme aj spolu stimulovat ;)

alexia17
7. jan 2015

@nikusa6 jo clovek necaka co to vsetko obnasa, je to velka veda. Neboj dostanes sa do problematiky ;)

nikusa6
7. jan 2015

@alexia17 staci dostat sa do stavu tehotenstva;) heh . Tebe to postupne povysvetlovali lekari?

alexia17
7. jan 2015

@nikusa6 nie, na nich by som pozerala ako ... Tu na konikovi som si nacitala a dostala akótak do problematiky. Inak by som nevedela o com mi dr hovori ;)

denulka85
7. jan 2015

@nikusa6 pk je ze dajú embrya do inkubátora a sledujú ako sa delia neboj ani my sme ničomu nerozumeli ale baby co uz tym prešli poradili preto sme tu veru kľudne sa pýtaj za pk sa platí tuším dalších 150€ a preco icsi mate zle spermia ?

katulka25
7. jan 2015

@nikusa6 no jasne s tym vinkom ako chces 🙂 ale je to dobre na prekrvenie maternice a lepsie uhniezdenie, po pozitivnom tehu teste som uz nepila nic

dorotka2013
7. jan 2015

@alexia17 no lenka mi povedala ze ziadost uz poda...ze kym ju schvalia bude aj tretie iui...teraz som aj ja tak ze neviem kedy bude ms...mala som o 4-6 dni asi skor ovulku...takze neviem podla coho mam pocitat kedy bude ms :(...ak by som na toto neprihliadala tak by mala byt asi 21eho? ale my asi pojdeme este na iui a potom vo februari na ivf... a ty? kedy asi cakas?

ada83
7. jan 2015

@katulka25
@denulka85 a mne co poradite 🙂

ada83
7. jan 2015

@dorotka2013 tak ideme spolu vo februari 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre