ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

yvoneta
8. sep 2014

Ahojte snazilky, robili vam niektorej IVM ( odber vajicok pred dozretim ) ??? Pred samotnym IVF.Snazim sa zistit, ci sa aj v tomto pripade najskor hormonalne stimuluje. Dakujem.

dorotka2013
8. sep 2014

@nimana
@alexia17
@adkanr takze dnes vajicko 19mm, sliznica 6,1 (stále malo) ale dr. mi dala ešte na dnes tabletky a zajtra IUI...pýtala som sa či ta sliznica stačí, vraj by mala byt aspoň 6,8 ideálne býva aj 8-10, ale ze mame skúsiť...vraj mala pacientku co otehotnela so 4,5mm sliznicou... Držte mi palce, prosím... 🙂 dúfam ze to vyjde...

alexia17
8. sep 2014

@dorotka2013 super. Drzim palce ;) daj zajtea vediet. Komu ti chodis akej dr?

nimana
8. sep 2014

@dorotka2013 aj ja ti samozrejme drzim palce!!!! joj nech to vyjde, hlavne treba pozitivne mysliet a snazit sa byt v co najlepsej psychickej pohode 🙂

dorotka2013
8. sep 2014

@alexia17 k reismullerovj chodím...

alexia17
8. sep 2014

@dorotka2013 ona je fajn, vsetko vysvetli ukaze. Si spokojna?

dorotka2013
8. sep 2014

@alexia17 zatiaľ som... Uvidíme aké budú výsledky... Aj sestričky sú veľmi milé... Dnes nás objednali zajtra na ten zákrok, zaželali veľa štastia, usmievali sa, ozaj boli milé...aj manžel do to uvedomil 🙂 aj ty k nej chodíš?

adkanr
8. sep 2014

@dorotka2013 ahoj dorotka 🙂 ,budem na teba mysliet a drzat ti palce,skoda ze nie je sliznica trosku vyssia,ale nevadi,dufam ze to vyjde! tak podaj potom spravy 🙂 vela stastia zelam aj ja. 😉

dorotka2013
8. sep 2014

@adkanr no škoda... tie injekcie nieco pomohli... v piatok bola len okolo 4mm... ale stále malo...možno ešte den-dva by pomohli...len to uz asi vajko by nevydržalo...no co uz...ostáva nám len veriť ze to vyjde aj takto...a možno tie tabletky co som dnes dostala ešte nieco pomôžu 🙂

ada83
9. sep 2014

@dorotka2013 drzim palce

alexia17
9. sep 2014

@dorotka2013 no ako? nie ja chodim dr. Grossovej,a le bola som u nej ked tam moja dr. nebola, ale 3x
hej personal v CAR je velmi mily 🙂

alexia17
9. sep 2014

@ada83 ako si na tom, kedy ides do toho?

ada83
9. sep 2014

@alexia17 dnes prisla mrcha bud stredu kontrola a rozhodne sa ci ideme na soft a ci mi da lieky

alexia17
9. sep 2014

@ada83 tak sa ti to rozbehlo. ten soft, je ze neskor lieky a menej. preco soft odporucila dr.?

ada83
9. sep 2014

@alexia17 hej ze od 8 dna od kontroli nieco nasadi podla toho ci budu vajka hej dr odporucila, lebo pri 2 ivf som pichala 175 j a malA som len 3 vajka a 2 sa oplodnili a 1 ivf som pichala 150j a bolo 8 vajok 7 oplodnily a 5 prezilo pk

alexia17
9. sep 2014

@ada83 v podstate nebudes stimulovat, necha to na organizmus kolko vytvori vajok a potom ich iba dako podpori? A na kontrolu od 1 DC ides az na 8 den. Zaujimave

ada83
9. sep 2014

@alexia17 hej presne tak pred iui som bola tiez na kontrole 8 den a potom dom pichala merional a puregon nakoniec tak bude asi aj teraz taky postup si myslim

alexia17
9. sep 2014

@ada83 ja som pred IUI nemala nic iba pregnyl. Uvidis das nam info co to obnasa ;)

ada83
9. sep 2014

@alexia17 ok ja som tiez 1 iui mala clostyl 2 iui aj 3 iui len pregnyl ale to je 2 roky dozadu a ina dr a teraz sme po ivf skusili dalsi mesiac doma dala 8 den merional a dalsi mesiac tiez merional a pregnyl a potom iui

alexia17
9. sep 2014

@ada83 a IVF si mala aj u jednej aj druhej dr. ? Aj tam maju iny pristup? Terz chodis stale Lenke? Ci musis aj inam?

dorotka2013
9. sep 2014

Tak a mame to za sebou...bola som u Dr. Grossovej...taká rázna oproti Reismullerovej...teraz uz len čakať 🙂...dúfam ze to vyjde, dostala dom ešte nejaký utrogestan na najbližšie 2 týždne...len ma trosku prekvapilo ze mi nerobili utz pred zákrokom...chcela som vedieť aká je ta sliznica a či prasklo vajicko, Dr hovorila ze to nemá význam, lebo keď uz prasklo tak aj tak nevedia kedy, a keď ešte neprasklo tak môže aj za hodinu...včera mi hovorili ze take veľké vajko uz dnes určite praskne ale ja nic necítim, a doteraz som vždy cítila ovulku...tak dúfam ze bude,inak mi to asi robili zbytočne...:(

ada83
9. sep 2014

@alexia17 hej chodim k lenke len opu a vklad mi robil valky lebo lenka nemala sluzbu no vidis kazdy ma iny postup 😉

ada83
9. sep 2014

@dorotka2013 tak uz len cakat oni nikdy nerobia ultrazvuk pred iui jej grossova je uplne ina ako reismulerova je trochu raznejsia ale dobra je aj ona neboj

dorotka2013
9. sep 2014

@ada83 nepochybujem o nej, len som zatiaľ vždy bola len u lenky 🙂, na jednej strane chápem ze nerobia utz ale na druhej možno keby ho urobili a zistili ze vajíčko napr. neprasklo, alebo sliznica ešte nie je dosť vysoká mohli sme to odložiť na zajtra, pozajtra...keď je tam vyššie istota otehotnenia...neviem...nie je to zadarmo, myslim ze by im na tom mohlo trochu záležať aby sa to podarilo...

ada83
9. sep 2014

@dorotka2013 ale dala ti pregnyl alebo ovitrele a to by malo prasknut vajicko viem vsetko stoji peniaze a nie je to lacne uz sme tam dos penazi nechalin 😉

dorotka2013
9. sep 2014

@ada83 nie nedala...nic...veď práve o tom píšem...

ada83
9. sep 2014

@dorotka2013 to som si necitala lebo mne vzdy dali na prasknutie bud ovitrele alebo pregnyl 36 hodin pred ivf alebo iui ci som isla z tabletkami alebo bez nich aj dr grossova ked som k nej chodila a poto,aj reismullerova

dorotka2013
9. sep 2014

@ada83 no mne nedali...bola som tam včera, vajko 19mm sliznica len 6,1...vraj dnes určite praskne...o tom tu vlastne píšem, co keď nie? Tak sme dali zbytočne spermijky...zbytočne sme sa tam trepali, zbytočne sme platili...:(. Viem...musím myslieť pozitívne, veriť ze sa podarilo, ale za týchto okolnosti sa mi úplne nedá...nie som žiadny odborník, len logicky mi to tak vychádza... Myslela som ze to skontrolujú pred zákrokom, či ma zmysel ho robiť...:(

ada83
9. sep 2014

@dorotka2013 to hej to mas pravdu mala ti vcera dat dr o 22 pichnut injekciu aby prasklo urcite ale musis je verit ze prasklo aj bez toho a spermie ziju v tebe min 12 hodin a do vtedy moze prasknu a kazali vam este vecer sex lebo nam hej aby sa to este ujistilo

dorotka2013
9. sep 2014

@ada83 no budem dúfať...veľmi 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre