ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

tija28
20. jan 2008

Ahoj gabika24,
diky za povzbudenie, z prispevkov som vycitala, ze asi na treti pokus sa vam to konecne podarilo. Neviem, ci si budes este pamatat na to posledne uspesne tehotenstvo, ale mna by velmi zaujimalo, ked si odchadzala po zakroku domov, a trpezlivo si tyzdne cakala na vysledok, ci si hned po niekolkych dnoch od vlozenia citila nejake zmeny. Ak ano, ako sa to prejavovalo u Teba. Mala si nejake bolesti hned po par dnoch, alebo nie ? Diky za odpoved.

pointka
20. jan 2008

ahoj lorry 🙂

lorry
20. jan 2008

citala som pointka, ze mas bolesti bruch a mas vodu v bruchu? ako je to mozne ked si pila tolko vody to ja by som asi nemohla uf 😉

gabika24
20. jan 2008

ahoj tija. na to tehotenstvo si pamatam - ved to bolo ako zazrak.
sem-tam som citila nejake pichnutie v podbrusku, ale to je normalne a bolo to aj predtym.
jedinou podstatnou zmenou bolo, ze tomuto som akosi od zaciatku hned verila, proste som to vedela, vlastne som si inu moznost ani nepripustila - manzel sa dodnes smeje, ze som uz vtedy komunikovala s malou.vtedy, ked sa ma opytal, ci si myslim, ze som tehotna, vzdy som povedala (velmi presvedcivo-tak, ze tomu uveril aj on) ano.

vies, psychika je velmi silna vec, tak som si povedala, ze ked je taka silna, tak to zvladneme - jednoducho som si uz nepripustila iny vysledok... neviem to inac opisat.
ked nam teraz v oktobri IVF nevyslo, manzel vravel, ze to tusil, lebo ked sa ma spytal, ci si myslim, ze som, povedala som, ze neviem - niekedy ano, niekedy nie - co sa mi pri tom uspesnom nestavalo. inac som priznaky nemala ziadne - ale vobec...
takze sa snaz nejako velmi nesledovat. niekedy sa mozes citit ako by sa ti blizila menstruacia, ale pritom to moze byt znakom tehu. hlavne pohodu... 😉
moc moc moc moc drzim palceky, urcite to vyjde - musis tomu verit.

pointka neboj, to ja som bola smoliar - aj ked so stastnym koncom .... 😀 - tebe sa to urcite podari skor...

pointka
20. jan 2008

lorry, to je to PCO, zial prestimulovane velke vajecniky prepustaju vodu.
gabika, ale aj ja som smoliarka ☹ 10 rokov nic, 1 x MA ☹

petkaerdal
20. jan 2008

ahoj Tija,tak si drzkam palceky...si na tom presne,ako som bola ja...tiez som mala 5 vajicok a vlozili mi 2,ani jednu zmrzlinku sme nemali....troska by si mala ale lezat,je to tazke vydrzat v posteli,viem...ja som lezala 2 dni aspon...
kedy mas ist na krv? daj potom vediet,prajem //...
Pointka a kedy pojdes asi na KET? ja som dostala menzes asi tyzden po odbere a na tento dalsi zacnem brat uz lieky...ale musim zajtra na injekciu,lebo meska...pa

pointka
20. jan 2008

no cakam na menz a mozno este jeden podla toho, ci budem mat vajecniky normalne

petkaerdal
20. jan 2008

mne hrozil tiez riadny ohss,ved vies...isla som na kontolu po mesiaci a vejecniky som uz mala krasne zmensene...musis to vydrzat a neboj,aj ked byva uspesny...ved mas vela embryjok....
ako sa citis? je ti troska lepsie?

kikafilipko
20. jan 2008

Ahojte. Tak aj ja sa podelím so svojimi skúsenosťami.
Zhruba 3,5 roka sme sa snažili o bábo a nedarilo sa nám. Doktor mi povedal, že po roku sa to začína riešiť. Takže po neúspešnom roku sme išli na spermiogram, ktorý nebol až taký zlý, ale ani moc dobrý. Dr mi povedal, že chyba bude asi tam a mňa neriešil. Manžel začal brať vitamíny, ale nepomohla a po 2 rokoch som sa rozhodla, že skúsim ísť do Iscaru. Objednala som sa k dr. Petrovej. Bola veľmi milá a hneď nám odporučili umelé oplodnenie, čo sme sa samozrejme zľakli a pýtali sa či sa to nedá riešiť inak. Vraj nie. Tak sme si dali žiadosť na poisťovňu, schválili a kúpila som si aj lieky. Lenže na poslednú chvíľu som ochorela a povedali sme si s mužom, že ešte pol roka počkáme. Rozhodla som sa, že si zmením doktora. Tento doktor mi hneď urobil test ovulácie a div sa svete nedozrieval mi folikul. Dol mi tabletky a hneď ten cyklus som otehotnela a teraz máme doma krásneho chlapčeka, takže niekedy treba len počkať, viem, že sa to ľahko hovorí (aj ja som to neznášala 🙂 Ale nebojkajte všetko dobre dopadne a veľa šťastia.

gabika24
20. jan 2008

pointka, neboj, vyjde to.
ked nie je ina sanca IVF (KET)sancou je. nam sa mala narodila skoro 6rokov po svadbe a to sme sa snazili uz pred nou.
hlavne sa drzkaj. neboj.
petka, cau, blbne mi net, zajtra sa ozvem. 🙂

petkaerdal
20. jan 2008

Ahoj Gabi,vsimla som si...zajtra rano idem na SK,pridem az v utorok vecer...pa

lorry
20. jan 2008

kikafilipko a ake lieky ti dali?

tija28
20. jan 2008

petkaerdal a gabika24, diky vam za rady.
Lava strana podbruska ma dneska pobolieva cely den, tak neviem. Ale jednu zmenu na sebe vidim, neviem ci je to sposobene tymi liekmi co beriem (ESTROFEM a UTROGESTAN), ale v zivote som nevypila za den viac vody ako 4 dcl a teraz uz skoro 2 litre. Som smadna ako tava. Co sa tyka odberu krvi, tak o 13dni zistim, ci som v tom. Potom vam dam urcite vediet. Este raz diky, a zelam vam vela stasticka.

pointka
20. jan 2008

petra, no lepsie, trosku, sice brucho mam jakloptu, dufam, ze po zjtrajsej punkcii mi bude uplne lepsie a snad februar KET 🙂 si verim, co? 🙂

petkaerdal
20. jan 2008

treba si verit 😝 ...ak mavas pravidelne menzes,tak koncom februara alebo zaciatkom marca...

gabika24
21. jan 2008

ahojte, odchadzam do prace, tak len na chvilu.
pointka daj vediet, ako dopadla punkcia - ale po nej by ti uz malo byt dobre - odsaju ti tu tekutinu.
petka, ked prides, ozvi sa.
pekny dnicek vsetkym 😀
tija28 dufam, ze fajn a setri sa... 😉

petkaerdal
21. jan 2008

Gabi,ty rano este stihas aj konika? 😕 ....ozvem sa,pa pa

olivia.a
21. jan 2008

kikafilipko tak to je teda nášup. Jde úplně jasně vidět, jak chce klinika vydělat peníze bez ohledů na pacienty. doporučovat někomu IVF, když ani neví, jestli máš ovulaci, bez zkoušení stimulace... Já byla v podobné situaci, ale trvala jsem na všech vyšetřeních a několika inseminacích, než dospějeme k IVF. Dobře jsem udělala. Příští týden rodím a stačila na to inseminace. jen na mne tolik nevydělali.
Jinak do iscare jsem byla jednou objednaná na konzultaci ohledně metody p. Mojžíšové, fyzioterapeutka měla zlomenou nohu a z Iscare se ani nikdo neobtěžoval mi zavolat, že nemám chodit. Můj telefon samozřejmě měli. Tehdy jsem si řekla, že s tímto ústavem nic společného mít nebudu a šla do Podolí.

kikafilipko
21. jan 2008

lorry doktor mi dal clostilbegit (myslím, že sa to tak píše). Brala som ho (ak si dobre pamätám) 5 dní. Začala som od 3 dňa menzesu (myslím) a okolo 14 dňa som prišla na ultrazvuk, či mám pekne vyzretý folikul, mala som a s doktorom sme sa zasmiali pretože mi nakázal práve v ten deň sa pritulkať 🙂 a keď mi meškal menzes 5 dní som prišla k nemu a povedal, že to vyzerá na tehotnosť a že vraj nie je divu, pretože tabletky mi výborne zabrali. Tak ako som spomínala dnes sa tešíme z krásneho chlapčeka 🙂

olivia môžem povedať, že v Iscare boli milý, ale nikto sa neobťažoval so mnou, keďže nám povedali, že manžel má veľmi slabý spermiogram a dokonca nás môj doktor poslal, pre istotu na kontrolny a rozdiel bol veľmi veľký, myslím, že okolo 2 mil. Na to mi povedal, že má skúsenosti s tým, že tieto centrá trošku, nechcem povedať, že klamú, ale je fakt, že ten rozdiel bol dosť veľký. Možno len u nás, no ktovie. Inak sme mali platiť okolo 25000,- plus ešte lieky vyšli okolo 4500,- A nakoniec stačil len clostilbegit a doplatok tuším 40,- 🙂 Ale tie peniaze by som obetovala, lebo je to nádherný pocit pozrieť sa na to malinké v postielke (hlavne keď spinká a nekričí 🙂 ale aj keď kričí)
Tak drží päste nech Vám pôrod dobre dopadne a nech si ty aj malinké v poriadku

pointka
21. jan 2008

ahojte.
Tak som po punkcii - odsali mi 1/4 l vody. Brucho mam uz normalnejsie, nebolestive i ked musim stale vela pit, lebo sa to moze zopakovat. Este dostavam injekcie proti tromboze, teda na zriedenie krvi.
Nic ma teraz neboli, len ked vela vypijem, tak fucim, lebo mam plne brucho vody, ale je to svojim sposobom ulava.
Lekarka vravela, ze vajecniky sa zmensuju, takze este je nadej na KET po 1. menz

gabika24
21. jan 2008

pointka to je fajn. neboj, urcite to vyjde. 😀
ja som injekcie proti tromboze brala az po porode - asi 3 tyzdne -uz neviem presne.
tak sa pekne drzkaj, oddychuj a daj potom vediet ako sa citis.
dobru nocku (prip. pekny dnicek - podla toho, kedy to citas 😉 ).

pointka
23. jan 2008

ahojte, tak som uz dnes jak vymenena 🙂
konecne sa citim dobre, tak uz len cakam na KET, resp. mrchu
Gabika dik za prijemne slova 🙂

gabika24
23. jan 2008

pointka - nie je zac 🙂
potom urcite napis co a ako pokracujes. drzim palce mooooooooooooc 😀
tija28 ako sa citis? dufam, ze vsetko ok.
ja mam strasne vela roboty, tak velmi nestiham -momentalne relaxujem, pozeram si stranky na konikovi, ale uz musim ist robit to co mam... papa

gabika24
23. jan 2008

ozaj petka, ako?
potom sa ozvi 🙂

tija28
24. jan 2008

Ahoj baby, tak ja som to nakoniec nevydrzala a utekala som si kupit test.
A to viem, ze je to este teraz uplne zbytocne, ked som len 5 dni po IVF. Ta moja zvedavost ma nici. Myslela som si, ze ked budem pracovat ako zerava, prestanem na to mysliet, ale moc sa mi to nedari. A ten test vysiel dokonca tak, ze jedna ciarka je maximalne vyrazna a druhu je ledva vidiet. No, ale aspon som sa vam mohla so svojou netrpezlivostou zdoverit. Teraz sa otestujem az odberom krvi(dufam, ze nebudem mat znovu nutkanie).
Ale ak mam byt uprimna, tak sa mi trosicku ulavilo, opadol so mna ten tlak, to napatie, ktore ma dusilo pocas pripravy a zakroku, a to aj napriek tomu, ze vysledok bol vlastne ziadny. My zeny sme uz raz take....

pointka
24. jan 2008

tija, nechcem ta zatial oberat o iluzie, ale este je na t est skoro, hlavne kvoli injecii pregnyl alebo choragon, co obsahuje hcg hormon, urcite ti to pichali.

pointka
24. jan 2008

ale ja som taka ista 🙂
tiez po IUI som nevydrzala a do krvneho testu som doma minula asi 5 testov 🙂

tija28
24. jan 2008

Tak aspon nie som sama. A pregnyl mi pichali, to mas pravdu.

pointka
24. jan 2008

tak musim cakat 🙂
predchvilou som niekde citala, kde odpisoval lekar, ze na 6. den sa nic neobjavi ani keby si cakala dvojicky, na 14. den uz ano a spolahlivejsi je krvny test.
Tak vyckaj 🙂 urcite budes prijemne potesena

gabika24
24. jan 2008

ani ja som nemohla nikdy vydrzat - teda robila som si test az tak 10 den a pozitivny bol len jedenkrat - ten, ked som bola tehu.
tija - trpezlivost, drzim palce, potom daj hned vediet...ved uz len par dni - aj ked sa ti budu zdat ako vecnost...
pointka, ty ako? beries aj nejake lieky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre