ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

genderka
4. feb 2011

@sakura ahoj, mozem sa opytat, akeho doktora mas v Iscare???

lowee
4. feb 2011

@kaciatko81 ved jasne ale mna ma mama jedinu a strasne ma rada deti by bola s toho nestastna keby nemam ja , no ja by som velmi chcela sice mama len 21rokou partnera mam dost dohlo nato aby sme mohli mat uz. on velmi chce no ked zistil ze ma malinko spermii velmi dlho bol soknuty. dnes nakoniec mne povedali z,e mam prave vela hormonu....
a tak sme velmi smutny doktor hovoril,ze zeny co maju tuto diagnozu tazsie otehotneju a tak. teraz pondelok idem na histeroskopiu kolko trva anestezia minut ?

petuska123
4. feb 2011

ahojte baby.tak v nedelu o 21hod.si idem dat pichnut pregnyl do zadku a v utorok o 9:30 mam IUI. dnes na sone bol dominatny folikul o velkosti 15mm.este do utorka musi narast.

lowee
4. feb 2011

este mam jednu otazku ale ako vidim cakam tu a nikdo nepise----- ked mi teda zistili pco tak co mi zacnu obit daju mi aj injekcie a lieky alebo mi len vyberu vajicka daju lieky ,a nehaju moje vajicka dozriet mimo tela zeny!???? velmi som zvedava ------- dkaujem 😀

eva76
4. feb 2011

Ahoj aj ja som chodila do ISCARu cca 4 roky a teraz uspesne cakame 1 babetko. Malo by sa narodit teraz v marci. Velmi sa tesime.

eva76
4. feb 2011

@lowee
Ahoj ja som prvý krát dostala injekcie na to aby dozrely vajicka, ktoré potom vybrali a následne o dva tri dni dali oplodnené späť a čakalo sa. Nam to vyslo az na 4 pokus.

eva76
4. feb 2011

@lowee
ahoj narkozy sa neboj aspon si trosku pospinkas nic nebudes citit.

lowee
4. feb 2011

@eva76 ahoj dakuejm ti velmi pekne🙂 to je super gratulujem ti 🙂) 😀 to musi byt radost juj a metoda bola zvolena aka icsi? platilA SI LEN 1POKUS? A 2 BOLI ZADARMO?TEDA SAMOZREJME PLATIT LLIEKY? ODKIAL SI A KOLKO MAS ROKOU?:

eva76
4. feb 2011

@lowee
dakujeme velmi pekne strasne sa tesime, uz to nebude dlho trvat malý by sa mal narodit v marci.
Ja pochádzam z BA ale vydala som sa do Veľkého Medera, na babetko sme čakali 10 rokov a mam 34 rokov.

To co sam ja absolvovala ani neviem ako sa to volá, ale viem, že som najskôr dostala injekcie na dozretie vajícok, ktoré mi boli potom odobrate, pri prvom pokuse boli 3 ale len jedno bolo ok, vtedy to nevyslo. Druhý krát to bolo 19 a 10 bolo ok a z tých nam to vyslo na 3 pokus. Viem ze 3 pokusy, ktore su od zaciatku platí poisťovňa ale aj my sme museli doplacat, Za injekcie som platila cca 600 eur + - . Nebolo to malo ale stalo to za to. Ak uz mas zmrazené embrijka tak platis len za lieky a injekcie (uz neviem kolko) + v ISCARE cca 150 eur + -.

lowee
4. feb 2011

prave ze ja sa chystam uz len na postup cop mi nasadia . doktor povedal ze prvy pokus neurobime nechapala som len som pochopila ze uz ked mamja pco a mama vela vajicok ze mi len vyberu a oplodnia.povedal ze mi da mrazit a potom budeme skusat pokusy--- a tvoj manzel ma tiez nejaki problem ? moj ma oligoastenospermiu zli tvar pohyby di stran a ma teraz uz 1milion mal len 300 000 a zvysilosa to ale nepomoze nam to. raz mi powedali sestry ze budem do 1000e platit a neska valky ze do 500 eur ze len odber 200ecek a lieky 200eur teda tak nevem ...no to ti verim ze musite mat velmi velku radost po tolkych rokoch 🙂 wWAW,,,, MY SA SNAZIME LEN ROK ALE AJ TO MA DOST TRAPI

lowee
4. feb 2011

@l
@eva76 A ZAPLATIS CTEDA TO ZNAMENA ZE 3MAS ZADARMO LEN OKOLO LIEKY DOPLACAS A CO TREBA INJEKCIE? TAK?

diankas
4. feb 2011

baby, takze v pondelok rano sa asi s niektorymi vidime v iscare a samozrejme vsetkym nam drzim silno palceky, nech nam vsetko dobre dopadne... 🙂 prajem krasny vikend....

kaciatko81
4. feb 2011

@lowee vies, to ze tu nikto nepise... maloktora z nas ma cas sediet tu cely den. jednoducho ked sa da, tak piseme a ked nie, tak nie. vies, to co tu pises vyznieva tak trosku chaoticky a obavam sa, ze nikto z nas ti nevie povedat, co sa vlastne s tebou chystaju robit. mala by si si to nechat vysvetlit od doktora 😉 ako sme ti uz vysvetlovali pri pco vela vajicok znamena, ze na utz je vidiet vela folikulov, ale tie nedozrievaju! inak, bola by si prva, co viem, ktorej by nechavali vajicka dozrievat v laboratornych podmienkach. viem, ze to maju v ponuke, ale neviem o nikom, komu by to robili. poistovna ti hradi 3 cykly-zakladne vykony (poyri si ich cennik, vsetko tam mas) ostatne doplacas, plus platis doplatok za lieky
vsetkym krasny weekend 😀

sakura
5. feb 2011

@genderka
ahojky 🙂 Chodila som k dr Petrovej 🙂 Maximálna spokojnosť 🙂 Keď si pôjdeme pre druhé bábo tak jedine k nej 🙂

sakura
5. feb 2011

@simonini
Vynikajúci výber dr 😵 😵 😵
Nooo malá bude asi boxerka 🙂)) Ale myslím že to bude tým že nemám nejako extra velké tehu bruško...DR vravela že sa tam malá tlačí a že preto všetko cítim...
Juuj a že vyvliekla 😀 😀 😀 😀 Myslíš že vydržím sa na nich len tak pozerať? Kdežeeee 😅 😅 😅 A to máš tak - čo si sama neurobíš tak to nemáš 😅 😅 😅 No ale s velkými vecami sa jasné že nenaťahujem 🙂 To nech robia chlapi 😵

lowee
5. feb 2011

@kaciatko81 no vidis a ja predsa mam cas sediet tu hoci aj celi den ja nerobim lebo som len teraz dokoncila skolu a uz mam problemy s neplodnostou.ja neviem co ki budu robit,ked mi to doktor ani nevysvetlil ponahlal sa takze dost som bola zaskocena s toho co mi nasli na vajecniku tak som nevedela ani co kde som......neviem co mi urobia s vajickami ale viem ze nepotrebujem hormony nato aby som mala vela vajicok kedze uz ich mama dost teraz dakujem ti. aj tebe pekny den 😠

simonini
5. feb 2011

Ahojte babule, tak uz mam za sebou 1. injekciu Puregonu .... uz nech to mame vsetko za sebou 🙂

mili78
5. feb 2011

ahojte babenky...dnes som bola na kontrole...v utorok je nas velky den 😉

petuska123
5. feb 2011

@mili78 ahoj co ta caka v utorok???

genderka
5. feb 2011

@sakura ahoj, a na ktory pokus si otehotnela??? ja chodim k tazberikovej

mili78
5. feb 2011

@petuska123 ...ahoj...no predsa OPU 😉

eva76
5. feb 2011

@lowee
pokial viem 3 pokusy od uplneho zaciatku hradí poistovna, ja som si hradila vsetko ostatné. Za injekcie mi tiez nieco poistovna preplatila.

lowee
5. feb 2011

@eva76 ano ano dakujem uz viem no pondelok ma cakka hsk sa bojim jajj

simonini
5. feb 2011

kokooos ta nuda v tv...... bambule, viete mi poradit nejaky slusny bazen v Ba, ktory aj dr. odporucaju?

sakura
6. feb 2011

@genderka
ahojky. No podarilo sa nám hneď na prvý krát.
Ty ideš na prvé IVF?

genderka
6. feb 2011

@sakura ahoj, ja uz som bola na vklade a teraz cakam zato sa pytam ,ci je mozne aby sa to podarilo na prvy krat a ako si sa citila?

sakura
6. feb 2011

@genderka
dá sa aj na prvý krát 🙂 A každej z nás ktorá IVF podstupuje to želám aby sa to podarilo hneď na prvý krát 😵 😵 😵
No ja som sa cítila tak dosť unavene, trošku ma pobolievalo podbruško.. Ale potom som sa začínala cítiť dosť zle - ale to už som mala OHSS ...
A kolký deň po vklade si? Kolko ti vkladali?

lowee
6. feb 2011

a ja idem zajtra rano na histeroskopiu bojim

genderka
6. feb 2011

@sakura ahoj, zajtra to bude desiaty den, no mne tiez sem tam pobolievala podbrusko a neviem ci je to dobre alebo nie. a vkladali mi dve

sakura
6. feb 2011

@genderka
noo tak o chvílu už budeš testíkovať,že? Strašne ti prajem aby boli na teste // 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre