ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sakura
30. mar 2011

@nemko
moja tie obavy - ja som mala to isté 😒 A vlieklo sa to so mnou celé tehotenstvo 😒 Každé vyšetrenie, každý ultrazvuk som mala žalúdok až v krku..
Ale neboj, všetko bude ok 🙂 Narodilo sa nám také šidlo až až 😅 Dokonca už vážim menej ako pred tehotenstvom.. Dá nám riadne zabrať - ale nevadí, je to naša najväčšia radosť a sme nesmierne radi že ju máme 😵 😵 😵

petuska123
30. mar 2011

@moischaaa ty musis najpr podstupit hysteroskopiu pred ivf???no aj mna by to zaujimala ci na to pojdem.

holly74
30. mar 2011

Kočky zlaté, a kedy je vlastne indikovaná hysteroskopia? Mne ju totiž nerobili, ani nenavrhli 😒

huginka13
30. mar 2011

...ahojte kočky...hysteroskopia sa robí až ked sa nepotvrdí nepriechodnosť vajcovodov,pri podozrení na endometriozu,zrasty.....atd....nie je podmienkou pred IVF.....

lowee
30. mar 2011

@monikad musis mat plny mechur ja som neocuvla a ma na stole nadvihovalol ; 😀 😀

lowee
30. mar 2011

@moischaaa nieje take zle myslim tu histero... aj ja wom sa bala za 15min si hore ,potom az mas cakas na schvalenie... potom v den menzesu zacinas s liekmi podla toho ake ti daju pripadne likey plus injekcie... potom ta caka odber vajicok. ten je pohode...... a potom cakasssss ci si v tom alebo nie a to je najhorsie.. ja budem vediet o par dni a velmi som zvedava

lowee
30. mar 2011

@petuska123 kazdy musi ist podla toho sa urci ci mozes ist na odber ,lebo histeriskoia sa robi preto aby skontrolovali ci nemas myom polypi alebo zrosty ... ked mas maternicu a okolo ok tak je to ok ak ie odstrania tu malickost a tiez mozte do bojaa...

lowee
30. mar 2011

@huginka13 niekomu robia histeroskopiu ,niekmomu laparoskopiu ..
teraz sa mozno myslim ale laparoskopia sa skor mujsi robit ,ked ide niekto na iui tam musia mat istotu ze su priechodne vajecniky !!!!

histeroskopia sa robi preto aby mali istotu ze mas cistu maternicu aby neboli pri odbere vajicok probolemy ::::

huginka13
30. mar 2011

@lowee ...zdravím...ja mám za sebou IVF,nikto mi nerobil ani hysteroskopiu ani laparoskopiu......iba v januari RTG vajcovodov-hysterosalpinografiu....tým mi zistili nepriechodnost vajcovodov... fnuk...problémy pri odbere som nemala...ako sa Ti darí?

mary10
30. mar 2011

@holly74 mne navrhli hysteroskopiu, ked mali podozrenie na polyp v maternici a struktura sliznice sa im nepacila, ale prve co som mala to bola laparoskopia, kde vylucili nepriechodnost vajickovodov, ale to vsetko som absolvovala mimo SK, takze neviem, ci je taky isty postup aj v BA. ale myslim si, ze ked ti neodporucili hysteroskopiu, tak by mala byt sliznica maternice v poriadku-co je pozitivne a velmi dolezite pre uhniezdenie embryjka 🙂

ladybaby
30. mar 2011

@holly74 mne robili preto, lebo mali podozrenie na polyp....

lowee
30. mar 2011

@huginka13 aha tak potom to bolo inak 🙂
no ja mam za sebou prve ivm odobratie nezrelych vajiciek mam vela hormonou mam pco .moj priatel 1mil spermii tkze biedne obidvaja .. bopli mi odobrate 5vajok a s toho len 1 jedine sa oplodnilo a malo dve bunky utorok idem na krv ,a neviem ako to brat cisa podari ci nie velmi sa modlim chcela by som 🙂

tina1303
30. mar 2011

ahojte babky, gratulujem novym tehulkam. Davate nam nadeje. takze velke diiiiiiiiiiky . ja som po odbere vajicok . uz ani neviem, ci som to tu pisala. Odobrali 22, z toho 15 bolo dobrych a mame 8 embrijok. vsetky museli zamrazit koli OHSS. lenze som to vsetko nejak v pohode prezila, co som rada. mala som nafuknute brucho asi 2 dni. vela som pila a vsetko pominulo. aj bolesti a brusko. no a dnes som dostala mrchu. o 10 dni skor ako som mala. Dufam, ze to nebude problem. zatial som nikdy nemala problem s ovulkou. Na buduci mesiac pojdem do BA na pripravu materinice a potom transfer.

silvinnka
31. mar 2011

dockala som sa,v utorok alebo v stredu mame KET,zajtra ma caka rande s embryologickou a uz len verit,ze embryjko sa pekne preberie 😀

holly74
31. mar 2011

@huginka13 Ja som to mala takisto, ako ty..ale keďže sa neujalo pri 3 vkladoch žiadne embryo, tak možno je problém aj v maternici.... ☹
@silvinnka držím palce!

karkana
31. mar 2011

pred tým som mala leukocity v poriadku,ked sa mi nedarilo ,,teraz ich mám málo-bielych krviniek,neviem či aj to nebude vplývať nato,či sa to podarí,nevie niekto?a zabudla som to povedať doc.,vždy mám toho zoľko,že na niečo zabudnem

andysok
31. mar 2011

@lowee a ako sa inak citis?

karkana
31. mar 2011

v podstate tak isto,necítim zmeny ,imunologička mi predpísala Imunor na posilnenie imunity,ale ak mi da doc,Prednison neni to niečo na posilnenie imun.tiež,?či ?

holly74
31. mar 2011

@karkana prednison je práveže na utlmenie imunity, aby imun. systém nebojoval proti embryu a nebránil mu v uhniezdení

lowee
31. mar 2011

@andysok ahoj andy..vies ko_? momentalne sa citim ze ma bolia dost ladviny a podbrusku ako typicke predmenstruacne bolesti .... prsia ma boleli strasne asi 10dni kuse ano dotknut ani nic ....
tie teraz celkom presli uz len take mierne bolesti ale ako nic vazne ...
utorok rano idem na krv nebudem si robit uz test lebo som nervozna ako tol ma byt tak to bude..
doma mame strasne roboty dali sem sa prerabat kuchynu secko vynovujeme ,tak by som bola rada keby sa nam to podari ,uz len nato cakame .. sme pripraveny , dali sme sa na vsetko preto lebo sme planovali ze do noveho budeme mat baboa vyskytlisa problemy... tak dufam ,ze bolo silne a mohla by byt nadej ... uvidim ,, ty si nemala boelsti alebo citila si nieco? 😉 😉 😉

andysok
31. mar 2011

@lowee fuuu ja uz si ani nepamatam obcas ma pichalo v boku, prsia si uz nepamatam, ale zda sa mi ze boli citlivejsie, ja idem do isc. v pondelok tak v utorok budem na teba silnooo mysliet 😉

lowee
31. mar 2011

@tina1303 ti koks 🙂 krasne cisloooooooo uu tak to mozes byt velmi rada ze mas tak vela vajicok ..
noa ja tiez s5 jedno dobreeeee aspon 🙂

lowee
31. mar 2011

@andysok dakujem ti pekne 🙂 no tak ja sem potom napisem budem cakat ..... al myslela som si ,ze tych 14 dni bude tazkych ale premna bolo asi silno najtazsie ,ked som cakala ci sami s tych dvoch neco ujalo🙂 dakujem ti velmie pekne andy 😵

andysok
31. mar 2011

@lowee 😉

lowee
31. mar 2011

@andysok dobre moja idem teda makat doma caka to namna 🙂 pa zatal

andysok
31. mar 2011

@lowee ale opatrne 😉 paaa

huginka13
31. mar 2011

@lowee ...držím palčeky,zázraky sa deju,mne tiež zostalo len 1 vajíčko-8 bunkové....ale Ty máš velku výhodu-vek,vieš o tom?? 🙂 ...v máji ideme na to znovu,tak snád to vyjde,čítam tu rozne pribehy,dala som si slub,že nebudem tak stresovať 🙂 pa

karkana
31. mar 2011

kámoške sa podarilo v iscar otehotnieť na 7pokus z čerstvých, malý už má 5rokov,teraz chodila do Martina trikrát vložili ale neúspešne tak to ide zas skúsiť do iscar ,chodila k docentovi

lowee
31. mar 2011

@huginka13 dakujem ... no len ja som ho mala ked ho vkladali len 2bunkove to ma odradza ... ale musim si verit .... viem ,ze sa stava hicico.... len som sa dopocula tuto od ejdnej ,ze ked ma mao bunky neni tam taka sanca a to ma bere :(

huginka13
31. mar 2011

@lowee no,ono je to asi tak,že ked sa má ujať,tak sa ujme od samého začiatku,ked to nemá byt,možeš robiť čo len chceš...nech sa ti pekne delí 🙂 potom daj vedieť....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre