ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

fatma1
26. jan 2016

@smejlicka Som velmi stastna s Vami....malinky anjelik...posielam boztek....drzte sa! ;)

lilienkalilina
27. jan 2016

ahojte baby,ide niekdo piatok na odber?

alica311
29. jan 2016

Ahojte baby, v utorok mi prišiel mejl od dôvery, že mi schválili žiadosť na ivf, z centra ešte stále nevolali ☹ neviete kedy sa asi ozvú, som už dosť netrpezlivá...

kika0510
29. jan 2016

@alica311 zavolaj tam ty... necakaj na nich... ;)

lilienkalilina
29. jan 2016

@alica311 treba im zavolat a objednat sa

alica311
29. jan 2016

@lilienkalilina fakt?, mne povedali, že budú volať, keď mi to schvália, tak teraz neviem

lilienkalilina
29. jan 2016

@alica311 tusim,ze aj mne volaly,tak vidrz este tyzden,ale ked si nedockava kludne im zavolaj,a potom sa objednaj na konzultaciu

alica311
29. jan 2016

@lilienkalilina
@kika0510 Baby, tak som tam volala, objednali ma na pondelok, to budem deň pred mrchovou, a povedali mi, že injekcie sa začínajú pichať 2 DC... to ako budem mať krátky protokol? mám zvýšené fsh, tak som čakala dlhý protokol? Čo som si načítala tu na koni, tak je lepší pre viac folikulov dlhý protokol...

lilienkalilina
29. jan 2016

@alica311 ja som mala kratky protokol a dnes odber 11 Vajicok.zajtra nam budu volat kolko sa oplodnilo

lilienkalilina
29. jan 2016

@alica311 ja som mala kratky protokol a dnes odber 11 Vajicok.zajtra nam budu volat kolko sa oplodnilo.ku komu chodis?

alica311
29. jan 2016

@lilienkalilina Tak to si mala naozaj celkom pekne, aj chcem 11 🙂 chodím k dr. Reismullerovej. Kedy pri krátkom protokole začala pichať, ja mám ms dostať v pondelok a modlím sa, aby neprišla skôr. A ty komu chodíš?

kika0510
29. jan 2016

@alica311 ja som mala tiez kratky, a mala som 25.... z toho 20 zrelych... 15 sa oplodnilo... ale ja mam PCO... a schytala som aj hypertimulak... a hlavne plati, ze kvantita nie je kvalita.. takze radsej mat menej vajok, ale krasnych ako maju byt.. ako vela a budu ti na prd... mas problem so stitnou...??

alica311
29. jan 2016

@kika0510 Aj áno aj nie, každý rok chodím k endokrinologičke na kontrolu ale vždy našťastie zostávam bez liekov, takže sa držím, ak by som ostala tehu, tak lieky budem musieť. Posledné výsledky na štítnu a HP čo mi robili v iscare neviem, lekárka mi povedala, že to sú čísla skôr pre ňu, čo ma dosť nahnevalo, lebo sú moje výsledky a mám nárok aby som vedela ako som na tom...mám vyššie fsh, u môjho gynekológa 11.27 ale asi mi išlo hore, lebo sa mi cyklus skrátil z 30 dňového na 27 ☹ tak sa bojím, ako budem reagovať, amh našťasie celkom ok 1,56. 20 vajok je naozaj krása 🙂 Ku komu chodíš a si už po vklade? nevieš podľa čoho sa určuje dlhý alebo krátky protokol?

kika0510
29. jan 2016

@alica311 na tvojom mieste, by som si tu stitnu dala este skontrolovat pred vkladom.... ja som chodila Dr. Grossovej , ale je na materskej uz... mam za sebou uz 3x KET... 2x uspesne, ale prekazil nam to hematom :( a 3x nic... teraz v niekedy by som chcela ist na 4. a co sa tyka tych vysledkov, tak mas pravo ich vediet, aj ked ich hradi poistovna, stale su to tvoje peniaze... ak nieco budes chciet vediet, tak kludne napis spravu. a neviem podla coho sa urcuje dlhy alebo kratky protokol.. ale ako som ti uz napisala.. je lepsie mat menej vajok a kvalitnych... 🙂

alica311
29. jan 2016

@kika0510 To mi je ľúto ☹ ale je dobre, že máš toľko emrbrijok a nemusíš znova stimulovať, štítnu mi kontrolovala endokrinologička v septembri 2015 a bola celkom ok, zostala som aj naďalej bez liekov, kontrolu mi dala až o rok, v prípade tehotenstva 🙂 Prečo si ju mám dať skontrolovať pred vkladom, aký to má vplyv na uhniezdenie fazulky?

alica311
29. jan 2016

@kika0510 a ten hematom si mala z čoho?

alica311
29. jan 2016

@kika0510 v prípade tehotenstva hneď, som zabudla napísať

kika0510
29. jan 2016

@alica311 stitna je velmi dolezita... proste ona reguluje vsetko v tele... nechapem, preco neberes lieky, co i len najmensiu davku... aby si ju mala stale v norme... lebo viem, ze tieto veci sa menia a od septembra je uz pomaly a isto pol roka... ... a aj urcitu dobu trva, kym lieky zaberu.... ja berem 50 euthyrox... a endokrinolog mi povedal, ze od prveho dna cyklu, v ktorom pojdem na vklad, si mam zvysit na 75... a v pripade tehotenstva prist na kontrolu a uvidi sa.. ale samozrejme je to na tebe... hematom..?? mam hranicne hodnoty zrazanlivosti krvi... tak teraz berem preventivne lieky a aj budem pichat fraxik, ked pojdem na vklad.. len skoda, ze mi to zistili, az po potrate..!! no uz ich vela nemame..len tri prvojadra, jednu blastu a morulu...cize 5 z 15.....

podlaaa
29. jan 2016

@alica311 ahoj Alica jasné robia HYFOSY v Iscare,ale nemusíš sa ničoho báť je to iba ambulantná záležitosť žiadna narkóza, tiež som to absolvovala v Iscare Martine bolo to však dávnejšie, už si nepamätám koľko sme platili, ale je to bezbolestné. Robia to takou akousi špeciálnou penou pod ultrazvukom nič strašné ;).

alica311
29. jan 2016

@kika0510 ok, ďakujem za vysvetlenie, zavolám na endo hneď v pondelok, nech ma tam niekam strčia...nech mám istotu, ale myslela som, že štítku robia aj v iscare a keby dačo tak povedia, vo výsledkoch som videla len nejaké TSH, ale hodnotu neviem... no ja sa začínam nejako vo všetkom len orientovať, viem len čo znamená blasta (čiže päťdňové embrijo), ale čo je morula a prvojadrá 😖 Hej, ten fraxiparín si pichala aj kamoška, tiež jej to zistili až po potrate, aj to si vybavila nejakého dr., lebo to vyšetrenie robia štandardne až po dvoch MA, úžasné, nechajú ťa prísť o dve detičky kým sa rozhýbu, myslela som, že v Caroch je celkovo lepšia situácia, nehovorím na nič nič zlého, len by som čakala viac kontrolných vyšetrení pred ivf, nie až po neúspechoch. Ja ani neviem presné výsledky ani jedného z nás, čo nám tam robili, len mužovi povedali, že mám zlú dna spermií 30% a ja viem o fsh, lebo to mi robil pred polrokom môj gynekolog, aj hodnotu amh som si pozrela sama v karte v iscare, keď tam nik nebol, lebo inak by som tu hodnotu ani nevedela.

alica311
29. jan 2016

@kika0510 dr. resmillerová je zlatá, taká drobná žienka, len sa vždy dosť ponáhľa a nechce mi nikdy povedať čísla, keď som sa na ultrazvuku pýtala na výšku sliznice povedala, že je pekná ale to je všetko, možno aby ma nestresovala ale aj tak je to nefér od nej ťahať naše výsledky ☹

alica311
29. jan 2016

@podlaaa ahojky, hysocy je mi už nanič ☹ idem na ivf, mužovi zistili zlú fragmentáciu dna, ja mám zvýšené fsh...takže tak ☹

podlaaa
29. jan 2016

@alica311 To mi je ľúto, ale! treba myslieť pozitívne ;) Ja chodím k doktorovi Válkymu starší pán ale veľký odborník, a zároveň psychológ v jednom. Vždy vie povzbudiť, je veľmi ľudský a vždy utrúsi nejaký ten vtip na odľahčenie 🙂

alica311
29. jan 2016

@podlaaa ja dr. resmullerovej, ale troška ľutujem, že som tiež nešla Válkymu,...nám sa to nejako so všetkými tými diagnózami začína komplikovať, tak som teraz nejako negatívne naladená a bojím sa, či vôbec ivf niekedy klapne

lilienkalilina
29. jan 2016

@alica311 ja chodim tiez k dr raissmulerovej.je velmi mila.ja som mala vzdy kratky protokol,takze neviem ti povedat.ale suhlasim s tým ze radsej menej vajicok,ale kvalitne.

alica311
1. feb 2016

Baby, prosím, čo všetko zahŕňa predoperačné vyšetrenie pred Opu, potrebujem súrne vedieť, ďakujem 🙂

hennka2
1. feb 2016

@alica311 .. ahoj, mne zobrali niekolko ampuliek krvi, potom tlak a potom pohovor s doktorkou, pocuvanie hrudnika, choroby ...

hennka2
1. feb 2016

@alica311 .. a EKG som zabudla ...

alica311
1. feb 2016

@hennka2 ďakujem 🙂

gennara
1. feb 2016

@alica311 Ahoj, čítala som si, čo si písala o štítnej žľaze. Mne v Iscare nič nepovedali, len že je hodnota TSH v norme, teda do 4,7. Mala som 3,5. Potom som prešla do Reprofitu v Brne a tam, že je síce v norme, ale na otehotnenie je najlepšie dostať ju pod hodnotu 2,0. Dokonca vraj v Rakúsku ani nerobia vklady, keď je hodnota vyššia, takže hneď naordinovali Euthyrox 50. Predtým som mala neúspešné vklady a odkedy beriem Euthyrox, hneď nasledujúci vklad vyšiel. Mnoho lekárov na Slovensku to nerieši, že je v norme. Ale na otehotnenie je norma prísnejšia ako na bežný život.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre