ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

pointka
15. jan 2008

aha a to preco ti robili IVM?
inak nezufaj s tym jednym, vela bab si nenecha viac ako jedno vlozit a podari sa im to.

petkaerdal
15. jan 2008

tak to mate vyssiu sancu,velmi vala zavisi od spermii...a robili vam ICSI? asi nie,ked mate spermie dobre...
my sme ten horsi pripad,ale zase si poviem,lepsie ako ziadne spermie...ale sanca o polovicku mensia...

pointka
15. jan 2008

hm.. to verim, my mame normospermiu, nepotrebovali sme ICSI.

petkaerdal
15. jan 2008

ja by som tomu mojmu malinkemu aj verila,vies...len keby nebolo zmrazene,obavam sa neuspechu pri rozmrazeni a tym padom bolo vsetko zbytocne,niekedy som uz ozaj na dne a nevladzem dalej...
to IVM mi robili presne kvoli OHSS,odobrali ich este nedozrete,preto som nebola s nimi spokojna...pripadala som si ,ako pokusny kralik...asi mas lepsiu dr.,ako som tam mala ja..

petkaerdal
15. jan 2008

tak ta potesim ja,tam je sanca velmi vysoka...lebo vajicka sa oplodnili same...mas sancu,ze to vyjde na prvy krat,verim,ze to tebe vyjde na prvy krat,este mas aj PK a vyberu len kvalitne embryjka..a mas ich dost...

pointka
15. jan 2008

hm... tusila som, ze to bude tym OHSS.
Inak vies o tom, ze statistiky su vyssie s mrazenymi embryami 🙂

Idem, dokukam serial a pojdem spat, som akasi vystavena 🙂
Drz sa a nech ti to embryjko vydrzi

pointka
15. jan 2008

dufam 🙂 po 10 rokoch a 1 MA by som uz bola rada 🙂

petkaerdal
15. jan 2008

su vyssie,ale vies preco? lebo sa velmi dobre nastimuluje sliznica v maternici,ale o to vyssia potratovost,velmi malo bab poznam,co maju babo po KET,je ich viac po transfere za cerstva,predsa su tie embryja cerstve a tym zmrazenim sa mozu poskodit...
nech to aj tebe vyjde...

pointka
15. jan 2008

no uvidim, ja mam s tou sliznicou jemne problemy, pri odbere som mala endometrium 8-9mm ☹ tak snad narastie este, pa a drzim palce

petkaerdal
15. jan 2008

kolko sa uz snazite? asi dlho,co?

pointka
15. jan 2008

s tymto manzelom som 5,5 roka, predtym som mala druheho 3 roky

pointka
15. jan 2008

a nikdy som nebrala antikoncepciu

petkaerdal
15. jan 2008

pa a aj tebe a daj vediet potom...

pointka
15. jan 2008

OK. pa

petkaerdal
15. jan 2008

a ako dlho sa snazite? my uz 3 roky a po roku neuspechu som navstivila centrum,od vtedy som tam...

pointka
16. jan 2008

ja dokopy 10 rokov

petkaerdal
16. jan 2008

ahoj 😀 ,tak to uz je riadne dlha doba a to az teraz si sa rozhodla do centra? nic ste predtym neskusali?...
kedy ides na ten transfer? v sobotu?

pointka
16. jan 2008

hej v sobotu, ale svojim sposobom mi to doteray aj vyhovovalo, kariera apod.

gabika24
16. jan 2008

ahojte.
chcem vam len tolko povedat,ze ja som chodila do ISCARe, su asi drahsi, ale vdacim im za nas maly pokladik.
bolo to po KET, uz snad posledna sanca, lebo vkladali 3 posledne emrya, ktore sa podarilo rozmrazit. 2x nam to nevyslo, na 3.krat hej, museli by sme ist uz odznova.
tak to len netreba vzdavat, ale verit. aj z jedneho odobrateho vajicka sa da otehotniet, aj ked to bohuzial nie je moj pripad (v oktobri nam nevyslo IVF), teraz zaciname znova (snazime sa o surodenca).
drzkajte sa 🙂

petkaerdal
16. jan 2008

Ahoj Gabika a rozmrazili sa ti v pohode vsetky 3? ja by som aj tomu mojmu bojovnikovi verila,je to krasna blastocysta...ale rozmrazenia sa bojim...nechcem aby to bolo vsetko zbytocne,co som podstupila...aspon nech tu sancu mam pri transfere...

gabika24
16. jan 2008

rozmrazovali ich sest a rozmrazili sa len tri.
neboj, nebude to zbytocne a ked je uz blastocysta...
aj ja som sa bala, ale zaroven verila. musis verit. a ked budes drzat v rukach maly uzlik stastia, uvidis, ze ziadna obet nebola zbytocna, ani ziadna bolest... naozaj

petkaerdal
16. jan 2008

snazim sa verit,aj ked je pravda,ze niekedy to totalne vzdavam...stale si vravim,ze ved co s jednym...keby ich bolo viac,bola by som ovela pokojnejsia a kludnejsia...nejako sa zo mna neda dostat viac vajicok,aj prvy krat som mala len 5 a to som stimulovala puregonom,co si myslim,ze su dost silne injekcie...ty si cim stimulovala?

gabika24
16. jan 2008

prepac, ze odbieham, krmim malu

gabika24
16. jan 2008

chvilocku, hned ti to napisem 😉

petkaerdal
16. jan 2008

v pohode,aj ja odbieham k vareniu 😀

gabika24
16. jan 2008

myslim, ze tiez puregonom...-teda na 99%.
teraz v Heliose to bol decapeptyl+menopur.
ale odobrali mi v len jedno vajicko, aj sa oplodnilo, ale neudrzalo. Lenze je pravda, ze som hned potom - teda asi 10 dni po transfere ochorela, takze asi aj to tomu pomohlo.. ☹
nechceli ma stimulovat silnejsie, pretoze v ISCARe mi odobrali vtedy 20 vajicok, 16 sa oplodnilo, ale nemohli mi robit transfer kvoli hyperstimulac. syndromu. takze museli zamrazovat vsetko.
tomu OHSS chceli predist - aj predisli.
ale teraz som sa dohodla s doktorom, ze to skusime nastimulovat viac - riskneme aj mozny OHSS - v najhorsom pripade nebude hned transfer - ako v BA. Inac ten OHSS mi potom neprepukol, kedze nevlozili. mala som ho len slaby, ale bolest brucha to bola teda poriadna.

petkaerdal
16. jan 2008

aj mne hozil ohss,preto bolo asi menej vajok,lebo ma stimuloval len mierne...tiez som teraz nemala transfer,zmrazili mi to embryjko,oplodnili sa sice 3,ale len jedno prezilo PK

gabika24
16. jan 2008

Inac do ISCARe som chodila asi necele 2 roky, kym to vyslo.
V Heliose sa mi zdaju pristupnejsi, viac ti o vsetkom povedia...
ale podstatny je vysledok, no nie?
Petka, spermiogram mate aky. Oplodnovali sa vajicka prirodzene ci ISCi?

petkaerdal
16. jan 2008

pozri hore,mas IP...

tija28
16. jan 2008

Ahoj bojovnicky, ja sa zajtra chystam na umele a vobec netusim, co ma tam bude cakat a ako to bude prebiehat.
Prosim, posmelte ma trosku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre