ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

jajka12
2. dec 2008

pointka, a ako sa zistí, že vajíčka nedozrejú???

saxo
2. dec 2008

jajka, to vidia na sone ze su male a nedorastuu do takej velkosti aby folikul mohol prasknut a ostat len vajicko cakajuce na spermiu.

saxo
2. dec 2008

este jajka, aj mne robili len laparku a krv. a keby nevyslo opakovane ivf, vtedy by doporucili hysteroskopiu

sylvia21
3. dec 2008

Ahoj Scarlettka - vysledky budem mat az o pat tyzdnov, poslu mi ich postou.

jajka - nepriechodny vajcovod tiez znizuje percento rychleho otehotnenia, treba chvilocku vydrzat a urcite to vyjde. Este uvidis krvicku v piatok, casto sa testy mylia. Takze teraz uz mas schvalenu ziadost na ivf? Zapis sa i v kancliku do poradovniku, aby si potom nemusela nahodou cakat do dalsieho mesiaca, keby mali uz plno. Toto bude tvoje prve ivf? Pytas sa na vysetrenia, mne tiez okrem laparky robili genetiku, hysteroskopiu a bola som u endokrynologa a teraz v tej Prahe na vysetreni imunity plodnosti + samozrejme manzel ma za sebou spg a genetiku a tiez vysetrenie v Prahe. Ani sa to nezda tak vela, ale nabehala som sa okolo toho teda poriadne.

Ahoj saxo, ako sa dari 😅 ?

Caucik Pointka 🙂

saxo
3. dec 2008

sylvi, mne sa nedari dobre. v septembri som prisla o dvojicky v 20tt. dlhsi cas som sa koniku vyhybala, ale vas som sem-tam citala. co uz narobim, po novom roku idem teda behat okolo veci na 2.ivf

pointka
3. dec 2008

saxo, boze, to mi je strasne luto ☹ ako sa to mohlo stat? teda ak sa ti o tom chce hovorit ☹

saxo
3. dec 2008

ja neviem preco, uzavreli to doktori s tym, ze dve boli na prve tehotenstvo na mna vela a ze niektore veci su v prirode nevysvetlitelne. a mala som vysoko krcok, ten mi nikto neodmeral a krpci nan asi velmi tlacili, inak ze mi to mohli podviazat a bolo by. co uz teraz, to ma asi kazdy clovek studovat medicinu alebo co aby vedel ake vysetrenia by mu mali spravit alebo co. ale "horsie" bolo to, ze drobci boli uplne zdravi

pointka
3. dec 2008

ach jaj saxo ☹
to mi je strasne luto a mam pocit, ako ta citam, ze si dalsi pripad, kde asi lekari pochybili ☹
a tie blbe keci, ze priroda a prve tehu. to je blbost, to sa nestava v 20tt prirodou ☹

uz si v pohode? viem si predstavit, co si asi prezivala, ja by som asi skoncila niekde s diagnozou ☹

saxo
3. dec 2008

bolo to tazke, ale musim to brat tak, ze zivot ide dalej, nic ine mi neostava. kdesi som citala, ze ak sa zena z toho nedostane do štyroch tyzdnov, mala by ist k psychologovi. poznam aj jednu babu, co sa jej tyzden pred porodom babo udusilo pupocnou snurou. a dobre mi doktor v care hovoril, neradujte sa, este ste neporodili. a ja ze aky je na mna zly, ale asi vedel co hovori...

pointka
3. dec 2008

hm ☹
boze ake zle veci sa deju v zivote ☹ saxo som rada, ze si ok.
ja som tiez o prve prisla v 8tt a vsetci lekari vravia, ze druhe tehu je uz silnejsie, tak ti strasne drzim palce, nech sa to najblizsie podari DO STASTNEHO A ZDRAVEHO KONCA!!!
drz sa.

saxo
3. dec 2008

aj ty sa drz a asi sa prehlasim ku tvojej dr. ked take vyborne recepty predpisuje 🙂

pointka
3. dec 2008

vyborne recepty? 🙂
ona je hlavne velmi starostliva a naozaj vzdelana, verim jej nadovsetko a verim aj tomu, ak by sa mi nieco podobne malo stat, nepokazila by to nezmeranim krcka a pod.

saxo
3. dec 2008

to nebolo len krckom. ja som od zaciatku mala problemy, 4x som lezala v nemocnici, velky napor na maternicu, musela sa dvojnasobne roztahovat a stale mi v nej praskali cievky a este k tomu vsetkemu som po ET dostala ohss a spravilo sa mi vela cyst a aj tie praskali. a tak ☹

cigaretka5
3. dec 2008

kocky ako ste spokojne v ISCARE? zvazujem ze tam zajdem ale nejake dobre ohlasi som zatila nepocula? co hovorite na Marsika?

saxo
3. dec 2008

cigaretka, ja som v iscare spokojna, nikde inde som ale nebola. a Marsik - vkladal mi embrijka a vlozil dobre, lebo sa obidve chytili. aj predtym vlozenim srandoval, ze ci si to nechcem este rozmysliet a tak... hovorim mu, ze nech mi tam nedava cernochov,ako to doma vysvetlim.... 🙂

cigaretka5
3. dec 2008

no ale moc dobre som na toto centrum nepocula, a vraj sa dost vela doplaca, co sa iscare doplaca cez poistovnu to stoji inde ako samoplatca ....................

gabika24
3. dec 2008

ahojte.
len som nakukla, že čo nové.
saxo, myslela som na teba, že kam si sa stratila a čo to čítam... ☹ je mi to ľúto. určite sa raz dočkáte, aj my sme sa dočkali...
a kamoške sa stalo to, čo tebe, dnes má 2 zdravé deti - nie naraz, ale pekne postupne. moc držím palce.

pointka, ahoj, konečne som ti poslala foto 😵

saxo
3. dec 2008

vraj je najdrahsie, ale na druhej strane je ako prve na slovensku, ma najviac skusenosti a najvacsieho odbornika - Valkyho. a mna ivf stalo akurat cca 4500, a to bola cena injekcii. ale hlavne sa plati za to, ci chces embrija mrazit, kolko ti ich zmrazia, ci chces priamo pichnut spermiu do vajicka... mne nic take nerobili, tak som ani neplatila. podla toho ake ukony chces naviac, take musis zaplatit

scarlette
3. dec 2008

saxo 😢

cigaretka ja chodim k marsikovi a nemozem na neho povedat nic zle, hlavne sa mi paci ze nema problem mi cokolvek vysvetlit a tiez je odbornik v tejto tematike, co sa tyka doplacania je to tak ako pisala saxo, ono zalezi aj od centra ake liekz davaju

sylvia21
3. dec 2008

Ahojte kocky 😉

Saxo - mam kamaratku, kt. tiez prisla o babatko v 20 tt a teraz ma troch krasnych chalanov. Viem, ze to velmi nepotesi, ale aspon troska nadeje.... Ved mi to dokazeme. Kedy zacinas s 2.IVF?

Cigaretka, je pravda , ze Iscare je financne velmi narocne. Je to na tebe, co si vyberies. Myslim, ze ak nemas specificky problem, ktory ta nuti vybrat si niektore centrum, lebo v inom sa urcite vysetrenia nerobia, tak si mozes centrum vybrat. Myslim, ze ziadne centrum Ti neda 100 percentnu zaruku, ze tam otehotnies, bez rozdielu na to, kolko penazi do toho investujes.

pointka
4. dec 2008

Ahojte.

Tak uz mam tehu knizku hura 🙂 Uz som oficialna tehulka 🙂
Vysledky vsetky OK, este nebol vysledok toxo a rubeola, ale myslim, ze aj to bude ok 😀

saxo
4. dec 2008

pointka gratulujem, len uz by si mala preskocit do inej temy 🙂
sylvia, skusime najprv normalne a ked to nepojde, tak na jar si dam vypisat novu ziadost. ked to nejde,tak to nejde...

saxo
4. dec 2008

andy26 co je s tebou, zijes? 😉

pointka
4. dec 2008

saxo diky 🙂 ja som aj v inej teme, ale vas sa proste nevzdam, chcem sledovat vas a vase pribehy 🙂

treba skusat prirodzene, ja som toho dokazom a aj dokina povedala, ze na moje PCO sa nic lepsie stat nemohlo ako prirodzene tehu, lebo po ivf by som to mala tiez velmi zlozite kvoli cystam, ohss a pod.

scarlette
4. dec 2008

pointka supeeer, ale obcas by si nas mohla zavirit 😉
aaaa bola som dnes v CARku a buduci stvrtok mam naplanovany KET, sliznica je pekna sice trosku vystraja moj krcko ale povedal ze stale sa transfer da spravit a teda len pockat aby drobci prezili rozmrazenie 😵

pointka
4. dec 2008

scarlette, ved chodim a roznasam na vas tie tehu virusy 🙂
drzim ti palce ku KETu, neboj, krpci sa urcite rozmrazia a pojdu pekne do teplucka, kde ostanu az 3 mesiacov 🙂

scarlette
4. dec 2008

pontka 🙂

pointka
4. dec 2008

jezis, namiesto 9 mesiacov som dala 3.... aka som blba 🙂

pointka
4. dec 2008

myslim, ze to asi zacina byt pravda, ze tehule asi hlupnu 🙂

beke
4. dec 2008

saxo, je mi to ľúto čo sa ti stalo...dúfam len, že druhé tehu ti už určite vyjde

pointka, gratulujem k tehu knižke 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre