ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

flock
6. mar 2009

🙂 ja chodim k dr. marsikovi. akurat ja beriem tie menopury tri ampulky denne a aby som nemusela kupovat cele balenie, kde ich je desat, predpisal mi 3 x merional.

a ted babo rad

jaja1118
6. mar 2009

dr.Petrova mava v supliku nejake zbytne lieky,tak sa ho skus spytat ci aj on nieco nema....ved keby ti chce pichnut len v nedelu-tak ti stacia tie moje plus jeho jeden.ale ak ti chce pichat este dlhsie,tak budes potrebovat asi viac.urcite mu povedz ze mas tie 2 a ked chces tak si pre ne prid aj zajtra

jaja1118
6. mar 2009

ja mam teraz ten merional .ten moj je baleny po jednom a dolacala som v lekarni 2.15 za kus

flock
6. mar 2009

si zlata 🙂

s menopurom mam ten problem, ze mi moc nezabral, mam iba jedno vajko, tak neviem, ci by nepomohol viac merional....no neviem tak to skusim nejako premysliet.

zatial diky, idem sa napapat 😀

jaja1118
6. mar 2009

uz som to asi vykoumala.ten merional je zrejme to co menopur-tiez 75IU-tak ked ho budem pichat podobne ako menopur-tak na konci to bude asi tiez 2-3ks-a ked tebe predpisal 3ks,tak je to asi len na tu nedelu.tak sa ho spytaj,ci ti nestacia dva,alebo ci nema on nieco v sufliku 🙂 jaj a vlekarni som doplacala-alebo dolacala?

flock
6. mar 2009

ano ma to byt nieco podobne, a predpisal to asi preto, ze je to balene aj po kusoch

menopur som mala 30 ampuli na 10 dni, ale moc na to nereagujem, tak mam prist este v nedelu na kontrolny utrazvuk a po nom rozhodne, ci este dat jednu davku alebo nie.

tak pockam na ultrazvuk, preberiem s dokim jeho suflicek a uvidime 🙂

este raz vdaka koumacko 🙂

jaja1118
6. mar 2009

nemas za co-drzim palce 🙂

sylvia21
7. mar 2009

Ahoj Misik a Scarlett - som skvela , vydrzala som 😀 😀
Ozyvam sa Vam az teraz, mala som troska poruchany pocitac i nervy 😉 Uz je ale dobre 😉 alebo lespie 😉

Mib - tie tabletky mozes niekomu ponuknut, samoplatcovia to uvitaju, ale nepis tam, ze predam, to je protizakonne, uz tak zrusili jednu temu .

Ahoj Jaja, ides do dalsej stimulky? IP mas jednoduche, hore uplne hore nas stranke sa Ti cervenym zobrazi cervenym, kolko mas novej posty 😉A ked chces niekomu konkretnemu napisat, tuknes na onalku so sipkou pri jeho mene a ono ta to privedie do posty. Vyskusaj, ak by Ti to neslo, poradime 😉

Ahoj Flock - pozor , aby si si pichla spravnu davku. Mne vcera omylom pichla sestricka vyssiu davku 😕 ale ze vraj mi to neublizi 😝 Tak dufam, ze ani velmi neposkodi 😝

Dnes i vcera bol pre mna velmi narocny den, mala som hrozne nervy, vsetko ma totalne rozculovalo a samozrejme si to zlizol chudak moj MM 😲 Ale pomaly som sa ukludnila 🤐

jaja1118
7. mar 2009

ahoj sylvia.dakujem za IP-info-uz je to vykoumane 😅 .ano v utorok idem do iscare a asi aj hned zacinam pichat.

sylvia21
7. mar 2009

no vidis Jaja, si velmi sikovna 😉

misik1
7. mar 2009

prijemny vecer baby..... 🙂
sylvi ty mas kedy dalsiu kontrolu? flock zajtra ze, tak si pozriem ako to vyzera a co ste vymysleli s liekmi...
jaja vela stastia v dalsej stimulke...
aj ostatne ahojte 🙂

jaja1118
7. mar 2009

misik dakujem.ty si uz ok po tej laparke?

misik1
7. mar 2009

no konecne dnes mozem povedat,ze ano...nejak mi to trvalo,ale stane sa,ze ma poboli, co tak zrazu picha ak sa dlhsie mocem a nieco robim....a tvrdne mi brusko...ale pomaly zabudam,ze som tam bola...v stredu mi vyberie stehy a bude to vybavene... 🙂

pointka
8. mar 2009

ahojte.
Tak ja som zase v nemocnici, museli ma zasivat, krcok mi akosi nechcel drzat ☹
Sme zatial ok, len sa bojim, aby vydrzal este aspon 10 tyzdnov.
To je hrozne, co si ja vytrpim, dufam, ze moje dieta bude anjelik 🙂

sylvia21
8. mar 2009

Misik - som rada, ze sa citis uz lepsie, ale je to klamlive, stale si davaj na seba pozor 🙂 A neprehanaj to 😉

Pointka - ty si ozaj toho vytrpis, budem na teba mysliet, aby ste vydrzali. Co ti lekari povedali, preco sa ten krcok stale otvara? Ked si v nemocnici, nevadi, ze pouzivas internet, nerusi to ziadne kontrolne pristroje?

Jaja - uz mas schvalenu ziadost ?

Szilvia, Andy, Adinam, FLock a dalsie kocky = krasnu nedelu 😉

sylvia21
8. mar 2009

Dnes je Medzinárodný deň krásnych, inteligentných a úspešných žien. Pokiaľ nejakú poznáš, pošli to ďalej. Späť nie, o sebe viem. 😉

sylvia21
8. mar 2009

Žena je slovo, ktoré skrýva v sebe čarokrásu, duchaplnosť i zmyselnosť. Bez Vás by bol svet pustý ako lúka bez kvetov, ako nočná obloha bez hviezd či ako srdce bez lásky. Si jednou z tých, ktoré napĺňajú slovo žena krásnym pôvabom. Prajem Ti pekný Medzinárodný deň žien a život plný úprimnej lásky a zaslúženej úcty

mib
8. mar 2009

Ahojte babulky, vsetkym krasnu nedelu.

Dufala som, ze injekcie, ktore mi zostali po prvej stimulke vyuzijem aj na druhy krat, ale murphyho zakony asi nepustia. Ja uz v tomto mesiaci urcite stimulku nezacnem. Doktorka to nechce riskovat, takze sa mi to posunie minimalne na zaciatok aprila. 😖

Doma mam v chladnicke 10 ampuli Merionalu 75 IU, ktore treba spotrebovat tento mesiac. Takze ak niektora z vas potrebuje v kratkom case Merional, mozem ho posunut.

Flock, daj vediet ako si dopadla. Ak by si este potrebovala Merional, mozem ho zajtra rano priniest do Iscaru a dat ho sestrickam.

Jaja a ostatne babule, plati to iste. Ak potrebujete Merional, ozvite sa.

szilvia31
8. mar 2009

ahojte baby prajem vam krasny den zien 😵 😵 😵 😵 😵 🤐 🤐

jaja1118
8. mar 2009

Ahojte kocky.Tiez NAM prajem pekny den a aj peknu nedelu.
Sylvia-ano,ziadost uz mam davno-v utorok zacinam pichat.
Mib-ak by si potrebovala ten merionl vymenit,tak ten moj ma trvanlivost do 2010.Teraz budem casto chodit do Iscaru-tak sa mozeme dohodnut.....

flock
8. mar 2009

ahojte babulky,

vsetko krasne k nasmu dnesnemu sviatku 🙂 🙂 🙂

mib - pozri IP 😀

flock
8. mar 2009

dostala som od marsika kyticku snezienok k nasmu sviatku🙂
no a to bola asi posledna dobra sprava dnesneho dna, moja kontrola nedopadla moc dobre 😠

lava strana nic, na pravej strane stale iba 1 folikul, akurat na maternici vidiet, ze sa nieco deje. uz mam E6. problemom je vsak hladina hormonov v krvi, ktora bola vo stvrtok este nizsia ako v utorok 😲

takze v utorok opat krv a ultrazvuk - jaja na ktoru ides v utorok? mozno sa stretneme 🙂

ak sa to zlepsi, tak vo stvrtok moze byt OPU, ak nie, tak mi to asi stopne 😠

jaja1118
8. mar 2009

na 9:30.-a dnes Ti uz ani nic nepichol?

flock
8. mar 2009

na dnes som mala objednany 3 ampulky merionalu u nas v lekarni, tak sme tam hned z iscare isli a susedka mi ho hned pichla.

ale este musim pichnut v pondelok rano, v utorok na krv a ultrazvuk a potom povie, ci este nieco alebo uz vobec nic 😠

ja idem na osmu, kvoli krvicke a uvidim, ako dlho budem cakat na ultrazvuk, vo stvtok sme cakali hodinu 🙂

flock
8. mar 2009

sylvia - ja si svoje davky poctivo kontrolujem, vyberam si ich vzdy sama, tak sa mi este nestalo, ze by mi pichli zlu davku. co sa setricka zabudla pozriet do protokolu?

misik - davaj na seba pozor, aby si bola cim skor fit

pointka - veru je hrozne, co si musis vytrpiet, precitala som celu diskusiu, nez som do nej vstupila, takze viem aku si mala narocnu cestu....prajem ti, nech ti to rychle a bezproblemovo ubehne a tvoj anjelik ti vsetko vynahradi 🙂

sylvia21
8. mar 2009

kocky - nakoniec sme zistili, ze mi sestricka pichla dobre, ta ampulka, kt. nam chybala mi vypadla v kabelke. Bolo mi luto tej sestricky, lebo ta bola velmi mila a videla som, ze si to skontrolovala, ale uz okolo mna ten ludsky faktor osobi neustale, tak clovek si mysli, ze dalsia chyba a to bola len cista nehodicka. Snazila som sa jej i dnes dovolat, aby som jej to povedala, lebo ju to mrzelo a vedela, ze mi ichla len jednu, ale nedalo sa, tak jej poviem v pondelok.

Flock - neskusite to aspon s tym jednym vajkom?

flock
8. mar 2009

ahoj sylvia 🙂

ty sa v tychto veciach vyznas lepsie - ked mam 1 folikul, kolko tam moze byt vajicok? ja to chapem tak, ze folikul je nieco ako vacok a v nom su vajicka, ale neviem aky pocet

ked je nizka hladina hormonov, neznamena to, ze vajecniky nereaguju? ma potom zmysel podstupit odber?

sylvia21
8. mar 2009

Flock - v jednom folikule moze byt jedno vajicko, alebo i ziadne. Na menour alebo merional nereaguju vsetky pacientky pozitivne, v dalsom cykle Ti urcite lekar navrhne predpokladam dlhy protokol a bud puregon alebo gonal, to su cistejsie a kvalitnejsie hormony, ale su i drahsie. Uvidis, co Ti lekar navrhne. Ja som minule isla na odber, aj ked sa podarilo vybrat len jeden folikul.
Z tohto folikulu potom embryolog vybera vajicko, ktore potom oplodni. Ak sa embryjko bude pekne delit, tak by Ti ho vlozili. Je to podobne ako pri soft, cize mensich davkach hormonov ako si mala dnes. Tiez to takto riesia. Ja sby som ak sa da vyuzila i tuto malu sancu. Ale do stvrtka sa moze este vselico zmenit a doki Ti presne povie, co treba. 😉

flock
8. mar 2009

som vedela, ze ty mas v tomto viac vedomosti 🙂

v utorok uvidim ako dopadne ultrazvuk, preberiem s dokim vsetky moznosti a uvidime. keby mi to stopol - nevies co to znamena? budem aj za to platit?

asi sa nevyhnem tomu, dat si dalsi cyklus drahsie lieky, na prvy som nechcela. je v cene velky rozdiel? za menopur a orgalutran som platila 9.100,- Sk, merional 1.080 stoji jeden, aj s tym zajtrasim to je celkom 11.260,-Sk za injekcie....sorry, ale ja som stale na korunach 😀

flock
8. mar 2009

mib - si tu? potrebovala by som ten merional 🙂

viac mas v IP

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre