ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

andy26
27. máj 2009

Poi, ďakujem dakujem a ešte raz ďakujem 🙂 🙂 a ty ako sa máš? Už to máte za pár 😵 😵 , Poi aj tebe to šlo tak pomály a s obavami ako mne?

pointka
27. máj 2009

andy ano, islo mi to strasne pomaly a aj s obavami a akymi 🙂 neboj, zase na druhej strane sa nenazdas a uleti to. Tiez som vzdy ratala kazdy den, ale zistila som, ze ak som niecim zamestnana ide to rychlejsie no a islo, uz za par dni koncim 🙂 teda zacinam novy zivot. Neboj, vsetko bude OK, hlavne treba verit, to je dolezite a stres obmedzit na minimum. Ale hlavne na zaciatku som aj ja trpla nad kazdym UTZ, potom pri komplikaciach, ale uz som ako sa vravi za vodou, teraz mam zase iny strach 🙂
drz sa!

flock
27. máj 2009

ahojte babuky,

mib - co sa tyka MG, tak ja som s nim bola spokojna, pred ivf-kom mi dal viac info ako marsik, vypisal ma na pn-ku pred OPU, vzdy mi odpovedal na to, co som potrebovala, aj ultrazvuk mi spravil, ked som tam bola. Ale budem pokojnejsia, ked ma bude marsik nadalej sledovat a rodi na antolskej, tak preto. Vsak si neskor mozeme povedat viac.

jaja, mib - dalsi vikendik by sme mohli dat stretko, potom uz cestujem do chorvatska!!!!!!!!!!!!!!!!

majka - vitaj opat medzi nami. ako uz pisala mib, ja som mala rovno ivf a podarilo sa!!! mala som iba 4 vajicka, 3 boli zrele aj sa oplodnili, 2 mi vlozili a to tretie sa prestalo delit, takze mrazacika nemame. No a jedno z tych dvoch sa uchytilo a dufam, ze sa uz nepusti 🙂 🙂 🙂

andy - teraz to pojde pomaly, najprv cakas 2 tyzdne na ultrazvuk, potom mesiac na dalsiu kontrolu a strasne pomaly to uteka 😀 😀 😀

pozdravujem aj ostatne babulky 🙂 🙂 🙂

mib
27. máj 2009

... tak sa nam to pocasie takto zmrsilo ... 😠

majka, my sme uz absolvovali dve IVF a jeden KET. teraz nam zostali nejake embrijka, takze ak sa po rozmrazeni budu delit, pojdeme na dalsi KET. momentalne sme ale v stadiu dalsich vysetreni - objednali sme sa na imuno, genetiku a mne zobrali krv na zistenie zrazanlivosti. takze momentalne ani neviem, kedy nas ten KET caka. 😖 ... co sa tyka pitia vody, tak to je potrebne az po odbere vajicok ... aspon tak mi vravela doki. v kazdom pripade, je dobre zacat uz pocas stimulky, aby si sa natrenovala, lebo potom bude treba vypit aj 4-5 litrov denne. kedy odhadujes, ze zacnes stimulku?

andy, s tymi spermiogramami ma napadlo presne to, co teba. preto som celkom rada, ze pojdeme na tie imuno testy, kde budu robit aj spermiogram. budem to moct aspon porovnat. ... aj ked ... skusame to aj bez toho. 😎

flock, pusti - pusti, ale az ked bude spravny cas. 😉 ja by som mala byt dalsi vikend v pohodicke. ... mozeme dat stretko tentokrat u nas. ... ten vas drobec sa ma u vas dobre ... este nie je na svete a uz ho beriete k moru. 😀

pointka, ... ked si uvedomim, ze tym uchytenim embrijka sa ten kolotoc strachu este len zacina ... ale aj tak sa na nho vsetky kocky vzdy hrozne tesia. kde budes rodit?

scarlettka, jaja, szilvi ... ako sa vam dari? ... pozdravujem aj ostatne koculky.

pointka
27. máj 2009

mib ani nehovor o strachu, co som si toto tehu prezila strachu... a este strach stale trva a najhorsi je strach z porodu, toho sa dost bojim, hlavne, aby bola mala v poriadku.

Budem rodit v Ruzinove, este asi 3 tyzdne 🙂 Uz mam strach. Dnes som bola na UTZ, mala ma uz 2,8kg.

mib
27. máj 2009

poi, tak to uz urcite ubehne rychlo. 🙂 nebudes si davat epidural alebo nieco podobne, ked mas strach?

pointka
27. máj 2009

ale ano, epidural mam uz vybaveny, len sa bojim porodu ako takeho, je to pre mna nezname a hlavne sa strasne bojim, aby bola mala v poriadku 🙂

scarlette
27. máj 2009

ahojte babulky 🙂
pointka drzim palce, uz to mas za par, ten cas teda uteka 🙂
flock kam idete do chorvatska? my sme si dnes objednali zajazd tak sa vytesujem ako mala 🙂
andy obavy a netrpezlivost budu vzdy, ja mam stale "stres" pred kazdou kontrolou ci je vsetko ok, vzdy je len treba verit 🙂

andy26
27. máj 2009

ano, to cakanie je najhorsie ale snad nas to uz vytrestalo dost a bude vsetko v poriadku, musime verit insie nam neostava 🙂... ine baby,ktore si neprezili to co mi to asi tazko pochopia...verim tomu baby,ze nam to vsetkym dobre dopadne a budeme stastne maminy 🙂 🙂 🙂

majka212
27. máj 2009

flock silno ti drzim palce, nech vsetko dobre dopadne!

mib to ma mrzi, ze vam to uz tolkokrat nevyslo. ale raz predsa MUSI!!! veeelmi ti drzim palce!
So stimulkou zacnem mozno piatok alebo sobotu... cakam na mrsku a potom sa hned do toho pustam. uz ma zacina boliet brucho, tak dufam, ze pride co najskor. Teraz ma sice caka narocne obdobie v praci (som ucitelka, a pred koncom skol. roka je prace az-az), ale nejak to hadam zvladnem.

Ozaj, boli ste pocas stimulky aj PN, ci az po transfere?

flock
28. máj 2009

ahojte babulky,

scarlete - pozri IP

majka - dakujem, my si vsetky navzajom drzime palce!!!!
ja som bola na PN-ke den pred OPU 🙂

mib - urcite sa dohodneme ohladom stretka, uz sa tesim 🙂

jaja1118
28. máj 2009

ahoje dievcata.

tak prva tehu kontrola je absolvovana.vsetko ok.aj knizku uz mam.....
inac vsetko po starom.sem-tam este vrackam ale zle mi uz nie je tak casto.....
flock mib na stretko sa uz teraz tesim....

vsetkym kockam pekny vecer

flock
29. máj 2009

ahojte

jaja - tak ti uz mas aj knizku 🙂 🙂 🙂

jaja. mib - pisala som vam do IP 🙂

zuzi1211
29. máj 2009

Ahojte babulky.

Pomaly Vas docitavam. Dlho som tu nebola. Zle obdobie. No uz sa z toho pomaly dostavam.
Flock, Jaja velmi sa z vas tesim.
My sme boli teraz v polovici maja na genetickych testoch, urobili mi aj hematologiu, tak teraz cakam na vysledky. Asi si budem musiet dat urobit aj imuno. Babulky neviete mi poradit? Robia to aj na slovensku alebo len v Cechach? Cca kolko to stoji?

flock
29. máj 2009

ahoj zuzi,

vitaj spat medzi nami 🙂 myslela som na teba, ako sa mas a dufala, ze zasa k nam prides 🙂

co sa tyka imuna - tak ti poradi mib, ju to tiez caka v najblizsej dobe, urcite ti napise co a ako

mib
29. máj 2009

ahojte kocky,

posledne dva dni som bola na skoleni, takze som sa nedostala na konika. ale vsetko som pozorne docitala ... 😉

zuzinka ahoj, to je fajn ze si spat. 😉 pozri do ip - poslala som ti nejake info o tych vysetreniach. nechcem to tu rozpisovat, lebo kockam som to uz patricne vylicila. 😀

majka, tak ako .... prisla mrska vcas alebo na seba necha cakat? je dobre ist od odberu na PN alebo zobrat dovolenku. po odbere vajicok mozes mat mierne bolesti v podbrusku a vtedy je fajn ked si mozes oddychnut. ja by som nemohla chodit do prace ani kvoli pitiu. behala som kazdych 10 minut na vecko ... ved kde by som to v praci zvladla ... wc je na druhej strane chodby 😀

jaja, gratulujem k tehotenskej knizke. 😉 ... ale hlavne k tomu, ze uz ustavaju tie nevolnosti.

flock, jaja, uz to vyzera, ze prvy trimester je pomaly a isto o chvilocku za vami. to je fantasticke. 😉

zuzi1211
30. máj 2009

Ahoj mib aj ostatne babulky,

mib nič mi nemam v IP, prosim ta mozes mi to poslat este raz? Dik
Juj ale mame dnes skaredy den, no ale aspon sa donotum poupratovat vo vnutri lebo ked bolo doteraz tak krasne tahalo ma to len von.
Pekny vikendik prajem 🙂 🙂 🙂

jaja1118
30. máj 2009

Ahojte kocky

zuzi 🙂 -ako sa mas?casto som na teba myslela.-fajn,ze si pripravena dalej bojovat.drzim palce....

pekny vikend vsetkym kockam

majka212
30. máj 2009

Ahojte!
Tak mrska dosla a od dnesneho dna stimulujem.... menopur 2 amp. a potom cetroide... no, dufam, ze to vyjde 😉
stimulacia by vraj mala trvat okolo 10 dni, tak uvidime....

scarlette
30. máj 2009

majka super, tak nech je pekna urodicka 🙂

majka212
31. máj 2009

scarlette dakujem... budem sa snazit 😉

mib
31. máj 2009

Ahojte kocky,

planujeme s jajou a flock stretnutie - zatial sme sa bavili o buducom vikende. nemali by ste chut pridat sa? 😉 mozeme sa stretnut u nas na dome (sc). malo by byt pekne, takze by sme mohli posediet vonku. ... a ked bude chladno, presunuli by sme sa dnu. ... no a ak by sa nas snad bolo viac a hrozilo by, ze sa nezmestime, mozeme sa stretnut niekde vonku. 🙂

tak co na to hovorite? 🙂

jaja1118
31. máj 2009

Ahojte kocky.
mib tiez ma napadlo,ze by mohlo prist aj viac kociek....
scarlet je uz ista?
moc sa tesim....
pekny vecer....

mib
31. máj 2009

Ahoj jaja,

ja dufam ze scarlet je uz ista, aj ked zatial sa neozvala ... otazkou zostava, ci bude vyhovovat termin. ... ale ak nie, pokusime sa najst taky, ktory bude sediet vsetkym. 😉

... babky, prajem krasny zaciatok noveho tyzdna. 🙂

flock
1. jún 2009

ahojte babulky,

majka - uz stimulujes, super, ja som mala tiez menopur 🙂 🙂 🙂

mib - super napad, rada spoznam aj ostatne babulky - spolubojovnicky. Mne by to vyhovovalo v sobotu, v nedelu k nam pride navsteva z ciech 😀 😀 😀

na stretko sa uz velmi tesim 🙂 🙂 🙂

pekny zaciatok tyzdna

scarlette
1. jún 2009

caute babule 🙂
ja okrem vas zatial buduci vikend nic nemam takze mi staci dat vediet kedy a kde a ak sa nic nezomelie pridem 🙂

inak ja idem aj zajtra rano do senca, ale len na kataster 😀
a kocky 10teho idem na sono a uz by sme aj mohli vediet co cakame 😵

jaja1118
1. jún 2009

ahojte kocky.
tak aj ja pocitam so sobotou.....
tesim sa

saxo
1. jún 2009

caute babulky, vy ste tu vsetky tehu, ja sa nehraaam... ☹ ale mna mozno uz tento mesiac caka stimulka, takze snad z toho nieco bude.
scarlettka, jasne ze to uz bude vidiet co to je, teda ak beťári nebudu mat spolu nozicky. daj na mna - 2 chlapci. iscare "robi" len chlapcov 😵 😵 😵

scarlette
1. jún 2009

saxo ale my chceme babu a chalana 😀 vsak este moja zvedavost bude musiet vydrzat...a ak sa otocia susnici zle tak 5.jula ideme na 3D 😉

majka212
1. jún 2009

flock ano, uz sa to rozbehlo.. 🙂 mam uz za sebou tretiu injekciu... neviem ale, ci je to pocasim alebo injekciami, ale od kedy som si ich zacala pichat, chce sa mi stale spat.... co je pre mna v praci dost narocne, kedze som ucitelka malych "zivych" prvacikov.... 😖
zajtra idem na ultrazvuk, tak som zvedava, co tam lekarka uvidi.. Ozaj, a ty si po menopure pichala co? ja mam cetrotide...
mate niekto skusenost alebo dobry vysledok po takejto kombinacii injekcii?

prajem vam vsetkym pekny tyzden!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre