ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

pointka
7. mar 2008

alica, diky. Uz som v pohode, som sa otriasla a povedala si, ze z inymi liekmi to vyjde!
Ale u dokiny som sa skoro rozrevala, ze ja sa toho transferu asi nedockam...

annaanna
7. mar 2008

ahoj pointka, to je škoda.
ten hypertimulák prebiehal ako?

alicag
7. mar 2008

pointka ja som tiež druhy krat sa ani transferu nedočkala.tak viem čo preživaš.u mna bol ale iny problem.mala som dobru vystelku maternice,len z8 vajok mi po predlženej kultivacii neostalo ani 1 😢 😢 pre mna to bola ta največia rana osudu.ale teraz som znova pripravena .nesmieme sa vzdavat. 😉 😉 🙂 🙂

pointka
7. mar 2008

Alica. ... no tak to je este horsie ☹ To neviem, ako by som zvladla ☹
Kedy chystas dalsie?

anna prejavuje sa to velkymi bolestami brucha a vodou v bruchu.

alicag
7. mar 2008

musim ti povedat pravdu,že mi trvalo asi polroka kym som sa z toho dostala a najlepšie bolo ,že všetky kamošky rodili alebo boli tehotne.ja bi som chcela začat tak v maji,juni?a zasa ma čaka ivf a icsi.snad to bude do tretice všetko dobre.už teraz uživam kalibrum baby plan a pijem alchemilku ako šibnuta.neviem či to pitie čaju je až tak dobre.ake vitaminy si uživala? 😉

pointka
7. mar 2008

no ved prave, ja uzivam prenatal + magnesium + probiotikum + dong quai + chilly kapsule a pila som alchemilku, ale lekarka mi povedala, ze mam vsetko vysadit, hlavne bylinky, lebo nevie sa ake su ucinky na tie lieky.
Asi budem uzivat len ten prenatal a nic ine.

alicag
7. mar 2008

prosimta a tie chili kapsule su dobre načo?volakedy som take niečo čitala ale neviem kde, 🙂 🙂

pointka
7. mar 2008

udajne na krvotvorbu a niekto zistil ucinky na maternicu. ale fakt uplne vsetko vysadim, len ten prenatal si necham.

alicag
7. mar 2008

budeš pit samozrejme čaje z alchemilky?niektory tvrdia,že je to dobre dlhodobo a niektory maju zas iny nazor 😝 ja si mislim,že tiež určite stačia tie vitaminy hlavne je že to obsahuje kys.listovu.

pointka
7. mar 2008

nie, hlavne bylinky nebudem a ani alchemilku. Bylinky mozu ovplyvnovat ucinok liekov a lekarka mi ju zakazala pit, nie je zistene, ci nahodou neznizuje ucinok prave alchemilka.
No ten prenatal obsahuje kys.listovu, ja si myslim, ze zakladna skladba vitaminov pre tehulky mi nemoze ublizit.

alicag
7. mar 2008

ja si mislim tiež,že ti to nemože ubližit.ved to obsahuje všetko,čo tvoj organizmus potrebuje.prosimta ako to chodi v iscare?odber vajok robi tvoj prideleny lekar?alebo každy robi niečo ine?napriklad 1 odber druhy transfer?toto si neviem predstavit.v heliku to robil 1 lekar,

pointka
7. mar 2008

nie, pokial je tvoj lekar v robote, nie na dovolenke, robi vsetko on.

petkaerdal
7. mar 2008

Ahoj pointka,tak to mi je hrozne luto...viem,co presne prezivas a ty vies,co som prezivala ja...ja som zase nemala co transferovat... ☹ ja to strasne...ale nesmieme sa vzdavat,inu sancu aj tak asi nemame...hlavu hore a ideme dalej,aj ja a aj ty....

alicag
7. mar 2008

petka držim ti palce abi ti to vyšlo 🙂

pointka
7. mar 2008

Ahoj Petka, no vravela som to aj Alici, to je urcite horsie, ked nemas embryjko ☹
Predstavte si, dnes 19DC som dostala menzes! Asi preto mi klesala sliznica..

alicag
7. mar 2008

pointka určite to bude tym. 😲 uvidiš dalšie lieky ti pomožu.len to všetko chce čas.

pointka
7. mar 2008

uz som trpezliva a som napocudovanie v pohode 🙂

alicag
7. mar 2008

to je fajn.mi sme všetky take,že rychlo chceme všetko. 🙂 🙂 ja bi som už chcela abi bol april.možno budeme sa pokušat skoro v rovnakom termine.už začneš teraz niekedy alebo budeš mat pauzu? 🙂 🙂

pointka
7. mar 2008

no ano, ja som specialne taka, ze chcem vsetko hned 🙂
volala som s doki, ze nech pockame dalsiu mrchu, suhlasim s nou, nech sa mi da telo dokopy a vyplavia aj hormony a lieky este z IVFka. Ja suhlasim, takze tiez mi to vychadza niekedy mozno na koniec aprila.

alicag
7. mar 2008

bože ti si si už tiež toho zažila.ono je dobre dat si tu pauzu ved ten naš organizmus musi mat z toho šou.hormony su svine 😀 mne to vždy dlho trvalo kym som bola o.k. musime len čarovat abi aj nas zasiahla tehu vlna 😀 😀 😀

alicag
7. mar 2008

tak nech slniečko pekne svieti a uži si vikendík 🙂 dobru nocku 😕

petkaerdal
8. mar 2008

pointka a lieky si uz vysadila? lebo ja som ich hned prestala uzivat a hned za dva dni som dostala menzes tiez...inak dr.mi vravel,ze mam lieky este tusim tyzden uzivat,prave preto,aby ten menzes nebol tak skoro,ale ja som ich hned vysadila...

pointka
9. mar 2008

petra, hej, kayala mi hned prestat vsetko brat. No ale az o 9 dni skor? Hm... a na to, ze som mala taku nizku sliznicu mam dost silny menzes, v noci som bola 4x menit tampon... hm... cudne, ja uz nicomu nerozumiem.

lauritka
9. mar 2008

pointka kolko si mala sliznicu..mne stale nedorasta ☹ moja bola 4mm ked nedosla menzes..nedali ti nic nato????

pointka
9. mar 2008

nie lauri, na sliznicu neexistuje vobec nic, teda na jej rast. Jedine tie estrogenove tablety/naplaste,m ale v postate nakopavaju cely reprodukcny system u zeny ako taky a to, ze narastie sliznica vdaka tym liekom je iba ich dosledok posobenia.
Ja som v utorok mala 6,5 mm a v piatok uz len ledva 6 mm.
Ale krvacam snad ako keby som mala 20.

lauritka
9. mar 2008

pointka ved ja som uz rozmyslala, ze si ich nasadim sama.. ved tako sa nedostanem ku KET ani v lete 😔
mna museli poriadne vyskrabta ...ved je to uz pomaly tri mesiace od kyretu.. to je neskutocne, ze sa nam takto lepi smola na paty !

pointka
9. mar 2008

chuda, to mas vesele, ja po kzrete si sice nepamatam ako mi dosla mrcha, ale urcitte som na nu tak dlho necakala.
lauri ani duphaston ti nepomoze?
inak v principe, ak mas ten estrofem, on by ti ublizit nemal, mozno by si to s nim mala skusit.
Asi tak ako to petra pisala, mne dosla mrcha na 19DC kvoli tomu, ze som vysadila lieky.... ktovie

pointka
9. mar 2008

lauri a ak by si nahodou potrebovala ten estrofem, mam 2 neotvorene mesacne balenie. Ja ich uzivat uz nebudem, mam teraz divinu, takze ak by si ich chcela, poslem ti ich postou.

lauritka
9. mar 2008

no ja neviem, asi sa radsej opytam lekara... ak nedojde mrcha tak za dva dni..objednam sa zase na uzv a uvidime, ci aspon trochu podrastla.. pri kolkych mm nastava krvacanie?? pri 4mm nebolo..myslis, ze 6mm je taka hranica ???

pointka
9. mar 2008

tak toto fakt netusim 🙂 ale ja mavam aj v beznom cykle okolo tych 6-7 a mrchu mam.
teda teraz, ked chodim do CAR. Predtym, ked som sa neliecila, tym, ze mam PCO som mala niekedy mrchu aj raz za po roka. Lauri inak na mrchu aj sex pomaha 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre