ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

dorotka2013
22. máj 2016

@melmel78 chodievam sem citat ako pokracujes...ozaj veeeelmi drzim palceky...isto to vyslo!!! Verim tomu 😁😁😁 Uplne ta chapem preco nechces testovat...ja som tiez netestovala, ani jediny test som neurobila...ale lutujem to, lebo ked mi volali ze negativna krv tak som na to nebola pripravena...ak by sa mi konecne podaril dalsi vklad tak by som urcite den pred krvou aspon jeden testik urobila 😉... Ja nic moc, mam pocit ze zase z toho nic nebude, na 9dc sliznica 4mm...este zajtra kontrola, to bude 12dc...ale nevidim tam realnu sancu ze by narastla...

kaciatko1104
22. máj 2016

@melmel78 idem idem 😊 mala som chvilkove zlyhanie ale to je preč

melmel78
22. máj 2016

@dorotka2013 dakujem pekne a vies co mozno zajtra spravim test aby som aspon v utorok tusila ze co ma caka 🙂 . Aj ja sem zavitam pozriet komu sa ako dari a co nove. Som rada ze taketo forum existuje. 4mm mas sliznicu? Snad este narastie. Niekde som citala ze pre vklad staci aspon 6mm. Vraj aj ak prirodzene zena otehotnie tak nie je vyssia ako 6mm. Nejaky lekar z Heliosu to tusim pisal. Ja mam tiez s tym problem a na poslednom sone som mala 7mm po liekoch. U mna je problem dlhodoby a nie vsade mam rovnako vysoku sliznici. Co ti na to dali? Mne zrejme Provera a Divina aspon trochu pomohli. Doktorka hovorila ze ma tehotne s takto nizkou sliznicou tak mi ostava len dufat.

melmel78
22. máj 2016

@kaciatko1104 supeeer to rada citam 😉 Kedy zacinas?

dorotka2013
22. máj 2016

@melmel78 viem, tu Proveru a Divinu si mi uz pisala...preto som aj zvedava ci to pomohlo 😉... Ja to riesim uz viac ako rok, mesiac co mesiac stale dokola...a stale nic... Teraz mam Dipherelin a estrimax... 4mm na 9dc je malo...neverim ze este narastie aby mohol byt vklad...😪

lily311
23. máj 2016

Baby, v stredu som mala mať odber 4 folikulov, ale dnes n UZV bolo vidieť, že dorástlo ešte niekoľko menších folikulov, tak mi Dr. OPU presunula na štvrtok, myslíte, že to nebude mať žiadny vplyv na tie folikuly čo mali ísť von v stredu, keďže sa to predlžuje tým menším naťahuje?

melmel78
23. máj 2016

@dorotka2013 no to som zvedava aj ja, ci mi to pomoze. Ty mas Lenku? Nepytala si sa jej na iny sposob aby to bolo ok? Rok je fakt dlha doba na to, aby sa s tym nieco robilo. Teda nie som lekar, neviem ako sliznica rychlo reaguje na rozne lieky, ale zda sa mi to dlho. Inak na ten Estrimax som sa pytala este pred uzivanim Diviny a Provery mojej doktorky a ta mi ju nechcela dat. Neviem z akeho dovodu, to nepovedala, no vraj toto je pre mna lepsie. Ta Divina to je normalna antikoncepcia, ktora ma biele a modre tabletky. Tie biele iba berie. Mne sa sliznica zacala dvihat trochu po Dhei a Provere co mi nasadila, nasledne po tejto Divine. Inak tiez ju mam stale nizku. Aj som sa pytala doktorky, ze ci mi pomozu nejake vitaminy, caje atd....vraj je dobre ich pit, jest, ale na sliznicu aby narastla jedine hormony. Drzim ti moc palce, snad sa ti to upravi cim skor. 😉

melmel78
23. máj 2016

@lily311 ahoj, no podla mna keby vadilo, tak ti hned tie 4 vezmu a neriesia tie mensie 😉 . Zrejme mas ovela viac mensich, ako tieto vacsie a je tam lepsia sancsa, ze ked ti ich odoberu, budu aj kvalitne a vhodne na oplodnenie. Tieto 4 snad vydrzia do stvrtka, ak nie aj vsetky, aspon niektore. Nie vzdy dozreju vsetky naraz. Ja som mala tak isto jeden dominantny folik a ten praskol, ostatne dozrievali este a cakalo sa na ne. Prajem nech mas co najviac kvalitnych vajok

melmel78
23. máj 2016

dievčata, dnes som si rano robila test, nedalo mi to 🙂 a boli tam dve ciarocky 🙂 . Hovorim si, ze aspon sa pripravim na zlu spravu a zajtra to nebude na mna tak zle vplyvat. Potesilo ma to, akurat si hovorim, ze ci to este nie je ten Pregnyl, co mi v piatok pichli 2500IU. Teraz sa bojim este viac, ze zajtra z krvy povedia nieco ine, nez co vidim na teste ☹

lily311
23. máj 2016

@melmel78 To práve mám 4 foliky už 19 mm a tri foliky 12 mm a čaká sa na tie tri....tak dúfam, že vydržia všetky.. zajtra prajem veľa šťastia 🙂 mne osobne sa pregnyl v moči drží dlho, aj 10 - 12 dní, takže ja nemôžem ani testovať...

dorotka2013
23. máj 2016

@melmel78 supeeeer...dufala som ze ti to vyjde 😁

melmel78
23. máj 2016

@dorotka2013 🙂 dnes som happy ale uvidime zajtra, krv je rozhodujuca a vecer skusim este jeden test urobit, toto bolo z ranneho mocu. Moze to byt aj ten zradny Pregnyl 😠

ssegra
23. máj 2016

@melmel78 supeeer velmi dobra sprava...drzim ti paste, aby to nebol pregnyl 🙂

dorotka2013
23. máj 2016

@melmel78 mohol by byt pregnyl...ale nebudeeee 😁😁😁 Jasne, az krv je istota, zajtra ti to urcite potvrdi.. No ja neviem ale mne Lenka povedala ze na sliznicu LEN estrimax! Uz som ho brala na vsetky mozne sposoby...ale mam pocit ze cim dalej tym horsie... Ja neviem preco mi neda nieco ine...uz som z toho zufala...mesiace utekaju, mne sa krati cas...neviem co dalej...😪

pupa_obtecta
23. máj 2016

Ja som z toho pregnylu a lutinusu taka nafuknuta, ze ani gace nezapnem. Vcera ma pol dna pichalo v podbrusku a furt by som len spala. Som teraz 23 dc a 31/5/ ma caka kontrolna krv. Trochu na mna uz idu stresy z toho, co z toho bude, aj ked sa to snazime brat sportovo.

lily311
23. máj 2016

@dorotka2013 máš problémy so sliznicou? Ja mávam tiež nízku, dnes som 10 DC a len 5,5 mm, dúfam, že do vkladu ešte podrastie, skúšala si gynastan čaj?

melmel78
23. máj 2016

@dorotka2013 neviem ako funguju doktori na klinike a ci medzi sebou sa radia, mohli by veru. Mozno by nebolo od veci, keby si takto aspon vymienali informacie o liecbe a ked maju napriklad taku pacientku ako si ty, tak ju zbytocne dlho netrapit, ale skusit zistit, ci to nejde aj inak. Toto ma hneva u nas 😒 . Ale tak sto ludi, sto sposobov a to plati aj na doktorov. Verim, ze Lenka je sikovna doktorka, ale mlada. Niekedy je lepsie sa poradit so starsimi, predsa len maju viac skusenosti. A to plati aj na starsich doktorov, ak treba nazor na nove veci od mladsieho. Netreba byt hore nos a zakazdym si stat za svojim . Ach jo, no drzim ti palce, aby to dobre dopadlo. Akurat netusim, preco ta cpe Estrimaxom, ked sa dlhodobo u teba stav nemeni. Zrejme postup nie je az taky spravny. Opytaj sa jej, kolko to mas este brat, aby ti narastla sliznica a ci vobec narastie.

melmel78
23. máj 2016

@ssegra dakujem, tiez dufam, ze je pregnyl fuc 🙂. Akurat sa obavam, ze tam este trci, lebo ked 5000IU vycurame za 8-10 dni, tak polovicu zrejme za 4-5dni a to este neuplynulo od piatku....ale mam ten test odlozeny, tak dobre sa na neho pozera. To je moj uplne prvy pozitivny test 😅

melmel78
23. máj 2016

@pupa_obtecta jasne, treba to brat sportovo 🙂 .Ja si tiez mysel zamestnavam vselicim moznym, len aby som na to nemyslela. Je to tazke, staci ak v telke vidis babo, alebo tehulku, pripadne preletis okolo plagatu s dietatom a myslienky su nazad. Tebe sa to tiez krati, ubehne to ako voda. Ja som tiez nafuknuta z Utrogestanu aj z ostatnych tabletiek. V sobotu som neobliekla kratase z minuleho roka, stav sa nezmenil, stale som balon. Pri poslednej stimulke som nebola takato nafucana. Tak isto mam pichanie, bolesti ako pred MS ale to hlavne vecer. Cez den si to nevsimnem, akurat prsia ma trochu bolia. V sobotu aj v nedelu ideme na oslavu narodenin, som zvedava, co si v tom horku obleciem 😕

ssegra
23. máj 2016

@melmel78 uvidis ci bude zajtra silnejsi a podla toho budes vediet ci to je pregnyl, alebo nie...dufam, ze nei sklamani si zazila uz urcite dost

pupa_obtecta
23. máj 2016

@melmel78 moja presne toto. verim, ze su to vsetko dobre znamenia. ;) ja akurat idem dat daky shopping a kupit daco pohodlne, aby si uz teraz ludia nemysleli, ze som v tretom mesiaci, lebo momentalne tak vyzeram s tym nafuknutym bruchom. my sme boli v sobotu na 60tke a to som si dala roztahovacie nohvice, co som kupila po laparke, aby ma netlacila jazva na pupku. kazdopadne idem sa odmenit. 😎 drzim palce! nech len same dobre spravy sa valia. 😇

dorotka2013
23. máj 2016

@melmel78 mas pravdu...zial je to presne tak... Netusim preco mi ho zase dala...vraj novinka v kombinacii s Dipherelinom...ze skusme...ale uz som unavena z toho skusania...psychicky je to velmi narocne... Dnes mi to zase trochu pomenila...znizila estrimax a pridala nejake naplaste...tak uvidim, stvrtok zase kontrola...

dorotka2013
23. máj 2016

@melmel78 mas pravdu...zial je to presne tak... Netusim preco mi ho zase dala...vraj novinka v kombinacii s Dipherelinom...ze skusme...ale uz som unavena z toho skusania...psychicky je to velmi narocne... Dnes mi to zase trochu pomenila...znizila estrimax a pridala nejake naplaste...tak uvidim, stvrtok zase kontrola...

dorotka2013
23. máj 2016

@lily311 to mas este celkom dobre, este moze narast...ja kolkokrat taku nemam ani na 14-15dc...skusala som uz asi vsetko...gynastan, alchemilku, cervene vino, grepovy dzus, vitamin E, Dheu, cayenske korenie... Nic nezabralo 😪😪😪

lily311
23. máj 2016

@dorotka2013 To mi je ľúto, ak som správne pochopila tak aj s estrimaxom ju máš stále rovnakú? Bola si dnes v ISCARE? Ja som tiež dnes bola, niekedy, keď tam sedím, tak rozmýšľam, či tam nie je aj nejaká kočka z MK, s ktorou som si popísala...

dorotka2013
23. máj 2016

@lily311 no mam pocit ze s estrimaxom je este horsia 😪😪😪...jediny vklad co som za viac ako rok mala bol v prirodzenom cykle bez liekov...to bola sliznica 6.9mm...inak bezne okolo 3-5mm... Hej, bola som dnes, ale az poobede, tiez ma to vzdy napadne ci tam nie je niekto s kym si aj pisem len sa nepozname osobne...

melmel78
24. máj 2016

a je to tam // 😉 🙂 Neveriiiiim ja fakt tomu neveriiiiiiiiim . Ale ostavam zatial skepticka, o 2 tyzdne idem na sono, ci je tam pritomnost srdiecka. Juuuuj baby, ja sa tak strasne tesiiiiiim, ze ani neviem ako to napisat. Hned by som vam vsetkym dala pusu a vyobjimala vas. Dakujem za super podporu vsetkym

pupa_obtecta
24. máj 2016

@melmel78 aaaa tesim sa s tebou! 😘

melmel78
24. máj 2016

@pupa_obtecta dakujeem 🙂 ale vies co, ja tomu proste nemozem verit, ze to je fakt. Asi pred hodkou mi volala doktorka, ze je to pozitivne a nadiktovala rozne instrukcie co mam brat a kedy prist na sono. Az po tych 2 tyzdnoch co pridu mozem povedat, ze to je v pohode. Ja len dufam, ze to fakt neni Pregnyl a ja sa tu tesim ako trubka.

dorotka2013
24. máj 2016

@melmel78 ale to by oni vedeli keby bol pregnyl...Gratulujeeeem!!! Ozaj sa tesim...😁😁😁

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre