ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

saffi
2. sep 2008

ahoj andy, dakujem aj za privitanie aj za odpoved. ja len tak, ze ci mam ist s nim vobec. ako moralna podpora. ved vies, chlapi su jesitni 😀 tak aby som sa vedela pripravit. kolko ste sa snazili bez zasahu lekarov?

andy26
2. sep 2008

ahoj pupo... to je moc smutné ☹ , veľmi ma to mrzí. Tak veľmi som ti držala pästičky.. že aspon tebe nech to výde,ked nikomu... čo teraz? Urob si niečim iným radosť. Ako ta potešiť?

andy26
2. sep 2008

Saffi, môj mužíček to zvládal aj sám, bol tam asi na 3 sperm., ale ked chceš isť s ním, je to aj pre neho lepšie asi.
Týka sa vás to oboch predsa, tak ak máš čas a môžeš, tak isto bude rad. Môj mužíček pracuje v BA, tak si takéto veci vybavoval popri robotke. A ja už tak dosť vymeškávam v práci a nepracujem v BA, takže by to bolo dosť komplikované. Ale zvládal to hrdinsky aj bezo mna.
My sa intenzívne pokúšame 3 roky, a asi rok pod drobnohladom lekárov.. a ništ.
Vo štvrtok idem na krv, či bolo 2 IVF uspešné... ale asi nič tiež z toho nebude

saffi
2. sep 2008

no ja tiez pracujem mimo BA, ale este s nim hodim rec, ked bude chciet tak pojdem s nim. my sa snazime tak intenzivne rok a predtym ako sme zacali tak "naozaj" tak sme asi takeho pol roka ochranu aj pouzili aj nie.
ale ved predsa nadej umiera posledna, ci nie? drzim palce 😉

saxo
2. sep 2008

ahoj andy, teda na zajtra ti drzim palce. inak v 6tt som si myslela, ze som dostala alebo co, ale ze to nie je babatkom vyplnena cela maternica, preto sa z nej odlupuju niekedy nejake casti a ako keby to bola ms. to si ma tyzden nechali v nemocnici, no ine stavy som prezivala. druhy krat mi po ohss praskla cysta aj s cievkou, takze zas krvacanie, zas tyzden v nemocnici. treti krat mi praskla cievka ako sa tak velmi roztahuje maternica a zas tyzden v nemocnici, ale dvojicky tam stale boli, pekne rastli a uz sme to zvladli do 5.mesiaca. takze sa nevzdavaj, ja som sa tesila, ze mi vyslo hned 1.ivf, ale stavy som teda prezivala "uzasne". drzim palce!!!

scarlette
2. sep 2008

ahojte, bola som u lekara a tak zajtra zaciname so stimulkou, chcel ma ukecat az na dalsi mesiac ale ukecala som ho na moju diagnozu a tak zaciname, predbezne stanovil odber na 15/09 +-3dni tak uvidime, len mam pb s vajecnikom, po operacii sa svinucha schoval za maternicu a su medzi nimi zrasty tak vraj odber asi cez maternicu nezvladnu... uvidime, hadam budu rast folikulky spravnym smerom aby sa odber zadaril...
kvoli liekom som uz bola v lekarni mi ich objednavali a o siestej sa mam stavit tak dufam ze budu

scarlette
2. sep 2008

Silvi ty si ako dopadla?

karkulka522
2. sep 2008

ahojte,PUPO to mi je velmi lúúúúúto,aspon tebe sa to uz malo zadarit. ☹ Tak som verila ze aspon niektorej z tejto varky sa to podari no vsetko smutne spravy.Ja som do poslednej chvile verila a ked som si zavolala o vysledok tak som sa nemohla udrzat od slz.Uz som sa videla ako mi rastie brusko a pekne si ho hladkam,ako kupujem male vecicky............... 😢 😢 😢 😢 Uz som si poplakala,uz aj tabletku od bolesti si dala a isla som radsej pomahat muzovi s prerabkou aby som sa ukludnila a prisla na ine myslienky.Od zajtra nastupujem do prace tak este prezit zajtrajsok a snad to preboli.

scarlette
2. sep 2008

pupo, karkulka 😢

pupo
2. sep 2008

Karkulka je mi to lúto 😢

karkulka522
2. sep 2008

dnes mi znova tak zle napichla žilu, že mi ihlou šmatrala dolava a doprava kym natrafila na nu.Tej sestricke to nestacilo a este pritlacila prstom na ihlu ale to som sa uz ozvala ze to boli 😠 uz sa mi robi modrina 😠

scarlette
2. sep 2008

karkulka to ktora je tam taka sikovna?

karkulka522
2. sep 2008

taka blondina okolo 30-35,mlada ,zda sa mi ze trosku susle

scarlette
2. sep 2008

ta kratkovlasa ci ta dlhovlasa ? su tam totiz dve, dnes som si ich mala cas poobzerat, som tak sedela do kopy hodinu a pol

adinam
2. sep 2008

Ahojček Andy,ako sa cítiš?Dúfam,že MS nedorazila,ja ešte stále akosi dúfam a myslím na Teba,že to bude pozitívne. 😉
Veru dievčatá,aj mne tam minule takto zmaskrovali obidve ruky...Presne tak isto sa mi vŕtala tá istá sestra v žilách,že som tam skoro odpadla.Musela ju druhá sestra vymeniť.Vyšla som odtiaľ s oboma rukami zalepenými,no hroza!!!

karkulka522
2. sep 2008

dnes to bola ta dlhovlasa

scarlette
2. sep 2008

mne minule brala krv ta kratkovlasa a bez pb
som zvedava kto mi zajtra bude pichat injekcie, som si prave bola po ne v lekarni, manzelova kreditka a ucet za 6tis 😀

dior
2. sep 2008

ahote spolubojovnicky 🙂

aj mne ta sestricka vzdy zle napichne zilu, naposledy mi ju praskla,tak ked to vrchna sestra videla, tak to urobila sama- taku modrinu som este nemala ☹ fnuk fnuk

teraz sa tam pomali chystam zase , idem na 3 ivf- asi by bolo najlepsie prist na 2 DC, nech mi mozu zobrat hp, lenze vlastne som sa dohodla s dr, ze mi da antikoncepciu, tak to by som mala prist 1DC,aby som si ju hned mohla dat-nie? brali vam HP?

saxo- pozdravujem-drz sa nam 😵 😵 😵

karkulka522
2. sep 2008

no super,tolke peniaze,tak dufam ze to bude stat za to. ACH ako dobre ze tu ste,ste pre mna ako butlava vrba.Inak by som asi uz bola na praskoch. Nik nevie tak dobre co prezivam ako vy a velmi malo ludi to aj pochopi. 😖

scarlette
2. sep 2008

dior mne HP robili ale bolo to mimo cyklu kedze ja som kvoli liekom bola od januara bez menstruacie, dnes som tam nabehla 2DC a uz mi ho nerobili lebo ten predtym vysiel OK...
preco ti chce dat dr antikoncepciu?

andy26
2. sep 2008

Tak ahojte všetky, ahoj Adinka,

tak nič moc.. nieto dobrej správy ani u mna. MS ja neviem či ju mám tak teraz nazvať, je aj čerstvá krvička.. ale menej ako normálne, neviem to zaradiť nikam, ale asi by som povedala skôr že je to mrchaňa. Už ani 0,1 % nádeje vo mne nežije, že by mohol byť test pozitívny vo štvrtok. Takže už som sa z toho všetkeho vyplakala a psychicky sa pripravujem na KET. Až sa teda podarí úspešne rozmraziť zmrzky.
No čo.. byť smutná a pesimistická mi asi k pozitívnemu vysledku nepridá.. takže ideme s mužom do ďaľšieho boja a nebudem sa tu opúšťať a plakať.

andy26
2. sep 2008

A zabudla som na Teba Saxo 🙂 , ahooooooj.
Najskôr za mna pohladkaj bruško a ďakujem za podporu a že si tu, ked som tu aj ja 🙂
No, my sme zase neuspešní, ale nič to.. štastie raz isto príde... ved nemôže byť stále pod mrakom.
Verím, že si si prežila dni hrôzy a isto ani dnes ešte nespávaš uplne spokojne, ale čoskoro budeš mať slniečka v náručí, tak sa ti trošku ulaví. Vy by ste mali asi s Adin rodiť v podobnom termíne, však? To bude moc milé..
🙂 🙂 🙂

adinam
2. sep 2008

Andy,to ma mrzí ☹ ,ale zároveň mám radosť,že ideš ďalej bojovať 😉 .Myslím,že takto isto to prežívame všetky.Prvá fáza totálna bezmocnosť,bolesť na duši...No a tá druhá fáza je už lepšia-znova chuť postaviť sa nepriazni osudu. 😉 Budem Ti držať palčeky,aby si odchádzala vo štvrtok z ISCARE pozitívne naladená na KET.A samozrejme,nech sa s
snehuliačikovia ukážkovo rozmrazia 🙂 .Daj potom vedieť,budem tu pozerať,ako sa Vám darí.
Inak vieš,že aj ja som z toho ešte taká,že sa bojím aj ten pas tu zmeniť...

andy26
2. sep 2008

Ahoj Adin, ďakujem za podporu, veľmi si to vážim...Ked som si čítala, že sú tu kočky, ktoré toho majú za sebou viac a bojujú ďalej, tak ma to trochu posúva ďalej a neutápat sa v žiali.
Mrzí ma, že tieto Vianoce budeme ešte sami, ale vypadneme asi kamsi do hor na lyžovačku za známymi, lebo aj mojmu bratovi sa narodí babo pred Vianocami a mužovej sestre tiež o 2-3 týždne. A to bude na mna asi strašne strašne ťažké.. a hlavne ked viem, že som bola na tie Vianoce taká nastavená.. ale utečieme od nich aby sa nikto nehneval 🙂
Ja sa isto ozvem vo štvrtok večer a potom ti dám vedieť ako sa budem pripravovať na KET.
Aj ja na Vás myslím.

anielik
2. sep 2008

ahojte, dlhsie som tu nebola....

co to citam, same smutne spravy, babulky vsetkym vam drzim palceky aby vam to tentoraz vyslo.

My ideme akurat v sobotu na dofcu do chorvatska, velmi sa tesim. A dnes nam prisla aj sprava y poistovne ze nam schvaluju 2 IVF tak sa tesim..netesim. Ja sa toho vsetkeho bojim, vsetky tie sklamania..
ked sa vratime z dovolenky tak ideme na to...drzte nam palceky.

Andy, matulko ti posiela pusinky a mojka sa k tebe aby sa daco na teba z "babatka" nalepilo a uz aj si bola tehulka 😉

macous
3. sep 2008

Ahoj holky, snažila jsem to všechno dočíst, ale mám v tom trochu hokej ......
Přidávám se se smutnou zprávou, test z krve na HCG mi vyšel včera negativně, a zároveň vzkazuji všem holčinám, které dopadly tentokrát jako já, že NIKDO JEŠTĚ NEVYHRÁL BEZ BOJE 🙂 takže já jdu do dalšího a vy pojďte se mnou, ať je nás na to víc 😵 😵 😵
Andýsku, promiň, já toho měla včera moc, ale už se zase hlásím 😀 to tvoje krvácení mě pěkně štve, zítra budu ale stejně čekat na tvůj výsledek z krve, protože naděje ještě je 😉
Já teď čekám na mrchu, už aby tu byla 🙂
Andýsku, koukala jsem, že jsme na tom v IVF programu hodně podobně, tak se budem navzájem podporovat 😀 a jednou si určitě budeme posílat fotečky miminek 🙂 🙂

morryghan
3. sep 2008

Ahojte baby,
budúci týždeň ma čaká predstimulačná konzultácia u dr. Ďurechovej a musím sa priznať, že už teraz som nervózna. Ešteže ste tu vy a môžem s vami pokecať a posťažovať sa 😉 neviem, či mám ísť do stimulácie už tento mesiac, pretože som minulý týždeň absolvovala operačný zákrok v celkovej nerkóze, či to nebude príliš veľká záťaž pre organizmus. čo myslíte? Máte tu niektorá skúsenosti s PiGD? nám to teraz odporučili v CAR nakoľko už ideme do tretieho cyklu.
ANJELIK,
úplne chápem, že sa aj tešíš aj netešíš, že už môžeš ísť do ďalšej stimulácie. my sme mali teraz asi 8 mesiacov pauzu a musím povedať, že tých 8 mesiacov som bola psychicky na tom úplne super, pretože som nemusela stále myslieť na to, že zasa príde ďalšie sklamanie po neúspešnom pokuse v CAR. Teraz mám úplne rovnaké pocity ako ty, aj sa veľmi teším, že už sa bude niečo diať a možno z toho bude aj mimi, ale mám aj obrovský strach, že sa to zasa nepodarí a všetko sa bude musieť opakovať a tentokrát bez finančnej podpory poisťovne a zasa s neistým koncom ☹ ale snažím sa presvedčiť samu seba, že tentokrát sa to už musí podariť, veď nemôžeme mať stále len smolu 😉

andy26
3. sep 2008

Sylvi, kam si sa stratila? Ako sa ti darí? Mrška už prišla?

Anjelik, ďakujem za povzbudivé slova, ja dúfam, že už dlho nebudeme čakať a všetky, čo sme tu boli tento krát neuspešné, budeme minimálne polovica uspešná najbližšie. Ved to nemôže trvať večne takýto smutok.

Pupo, zajtra sa teda asi stretneme.. ja síce prídem ráno, ale krv asi ani nebudú musieť brať, ja mám originál protivnú MS aj s bolesťami v podbrušku, takže škoda ihly a námahy nájsť žilu.

Inak, dnes celkom vážne rozmýšlame s mužom nad zmenou centra... Ferticent. Čo si o tom myslíte? Čítala som si tu kočky, ktoré písali že je to aj lacnejšie, ale hlavne že je to lepšie čo sa týka kontaktu s doktorom, že nikdy nečakáš ked si dohodneš termín, že tam viac komunikujú o probleme a hlavne, je to ich hlavná pracovná činnosť, nie ako v I. že doktor robí na štyroch pracoviskách.

mirka.m
3. sep 2008

ahojte babulky, prosim vas nema niektora skusenost s Utrogestanom- znizovanie davok? Mam postupne znizovat davku, len som sa pozabudla doktorke spytat ci ho mam az uplne vysadit. Brala som 3x2. neviete mi poradit?
dakujem

andy26
3. sep 2008

Neviem ti poradiť, ale ja by som jej asi zajtra zavolala, ak môžeš.

Adin, ty nevieš poradiť?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre