ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bobi3
14. júl 2010

@kaciatko81 ďakujem 😉 a ja tebe zlatko 🙂

@sakura o genetike doktor nevravel nič 😕

nemko
14. júl 2010

@sakura neboli sme na genetike pojdeme az teraz, ja som sice bola, ale spolu sme neboli takze si pred 3 IVF dame zistit "ci sa k sebe hodime" 😀 😀 😀

sakura
14. júl 2010

@bobi3
pýtaj sa na to. Mne to automaticky dr navrhla - že veď to prepláca poisťovňa tak prečo to nevyužiť 😀 tam vám urobia rodokmeň a odoberú vám krv 🙂

@nemko
😀 😀 😀 😀 že či sa k sebe hodíme 😀 😀 😀 . Som sa chutne teraz zasmiala 😀 😀 😀

sakura
14. júl 2010

@bobi3
stimulovala som Gonalom a Cetrotidom. Zniesla som 9 vajok 😀 😀 😀 Na tú genetiku ak chceš ísť tak sa pýtaj čo najskôr lebo je tam nátresk a na výsledok sa čaká caa mesiac.... 😒

nemko
14. júl 2010

@sakura 😀 😀 😀 😀 ved to preto lebo poznam pripady kedy dvaja nemozu mat spolu dieta a ked najdu inych partnerov tak ani nevedia ako sa podari, staci oprasit slipy a uz je baba v tom 😀 😀 mozno je to aj nas pripad 😀 moznosti je vela a ja chcem pred 3 IVF vediet preco to nejde a pokial sa bude dat vyriesit to.

sakura
14. júl 2010

@nemko
no škoda že to idete zisťovať až teraz.. Moja dr trvala na tom aby sme na genetiku prišli obaja.... Veď aký to má význam tam ísť sama? Ale radšej neskôr ako nikdy 😀 Takže nad tým KETom ani neuvažuješ?

nemko
14. júl 2010

@sakura neuvazujem , ani som neuvazovala v tom som mala jasno uz pred IVF 😉 u nas je podla mna chyba v tom, ze to embryo sa prestane vyvijat - ja osobne si myslim, ze v tom je ta vada a chcem to mat potvrdene od genetika.Ale nelutujem, ze sme tam nesli skorej, teraz si dam v auguste pauzu a potom tam pojdeme a medzitym si dam ziadost o tretie IVF, kym pridu vysledky z genetiky budem mat schvalenu ziadost a ideme do toho znova, aj tak musim mat medzi IVF prestavku a pekne mi to vsetko vyjde.A mozno sa medzitym aj rozhodneme pre ine centrum, neviem este v Iscare som spokojna, ale zistim v ktorom centre maju najvyssiu uspesnost lebo v Iscare sa mi to uspesne moc nezda aj ked som tam spokojna a nemozem nic zle povedat.Ale za dnesny den som velmi vela precitala na MK a budem zvazovat mozno ine centrum.Ale to je este velmi daleko a uidime ako dopadne genetika....

bobi3
14. júl 2010

@sakura a to sa ináč tá genetika štandardne nerobí? to si musíš vypýtať, či ako to je?

sakura
14. júl 2010

@nemko
no viem, spomínala si že si len za čerstvé 😀 ja len tak že či si si to náhodou nerozmyslela... No jasné treba si oddýchnuť,odreagovať sa, popremýšlať a pak ísť zase do toho 😵 😵
No počkaj ešte aby si nebola nakoniec prekvapená z krvičky 😉

sakura
14. júl 2010

@bobi3
no mne to dr navrhla hneď.... Ale viem že sú tu aj baby ktoré na to napríklad neboli - že im dr o tom nepovedali... Kedy ideš teraz do centra?

bobi3
14. júl 2010

@sakura až keď mi zavolajú, že je žiadosť schválená... 😕

nemko
14. júl 2010

@sakura mam doma este 4 testy 😀 skusim, ale zmenu necakam 😉 a som z toho v pohode az som sama prekvapena, ale ten smutok asi este len pride 😒 uvidime....stavaju sa aj horsie veci a som si povedala radsej ked to nevyslo teraz ako keby sa malo nieco prihodit neskor alebo ako keby som mala mat doma postihnute babo - to su ovela horsie veci ako jeden neg test

sakura
14. júl 2010

@bobi3
tak zavolaj Válkymu alebo sa na drzovku objednaj na tú genetiku na recepcii 😀 Neviem, ja osobne som rada že sme na to šli, vieme že sme v poriadku a ani jeden nie je nosičom nejakej genetickej vady....


sakura
14. júl 2010

@nemko
presne ako ja. Aj ja som teraz v pohode a ked to nevyjde tak budem určite smutná. Preto chcem hneď šupajdovať na dovolenku a utopiť žial v mori 😀
A ako si napísala - sú aj horšie veci ako jeden negatívny test....

kaciatko81
14. júl 2010

@bobi3 toto, co ti pise sakura je v podstate ten isty problem aj hematologia... ja by som to asi skusila oboje, najlepsie cez poistovnu.... 😉

sakura
14. júl 2010

@kaciatko81
no áno, pri IVF to ide cez poisťovňu. Normálne čo som pozerala že kolko stojí genetické vyšetrenie na vlastnú žiadosť tak ma skoro vystrelo - 1200 euro 😕 😕 😕

kaciatko81
14. júl 2010

@sakura hej, je to sila... len viem, ze kamoska si to chcela dat pred ivf a povedali jej, ze nie je zatial dovod, a ze ked na vlastnu ziadost, tak musi cvakat

sakura
14. júl 2010

to vážne? No my sme spísali žiadosť a hneď v ten deň sme sa aj objednali na genetiku.. To sme čakali cca 3 týždne na termín a tak skoro aj na výsledky. Záleží od toho či tam budú mať nátresk... Lebo genetiku tam robia iba v pondelok.

nemko
14. júl 2010

@sakura co obnasa ta genetika ked tam idete obaja?co sa vas pytali alebo ako to prebieha, prosim ta?

kaciatko81
14. júl 2010

@sakura mozno mala len smolu 😠

nemko
14. júl 2010

@kaciatko81 nemala smolu aj mne to bolo tak naznacene a preto som si vybavila genetiku aspon pre seba aj to bolo cez hematologiu a stalo ma to dost nervov kym sa niekto uracil teraz aspon niekto pochopi po mojom neg teste, ze ma tam mali poslat aj s partnerom - ja mam o niektorych lekaroch uz dojem, ze tie vysledky ani necitaju

sakura
14. júl 2010

@nemko
no dr sa pýtal najskôr na moju rodinu - kolko mám súrodencov, kolko majú detí,pýtal sa na tety, sesternice, choroby a úmrtia v rodine - takže si to trošku dopredu pripravte - môj drahý tam chudák habkal - ešte že má mňa a ja všetko viem 😀 No najskôr som teda bola na pretrase ja a potom priatel.
Po tomto rodokmeni nám vzali krv - že či máme v poriadku karyotyp a či máme správny počet chromozómov a ja neviem čo z toho ešte zisťujú 😀

@kaciatko81
no to asi ☹

nemko
14. júl 2010

@sakura to si musim napisat zoznam 😀 ale vdaka 🙂 u mojho draheho to bude problem, jeho rodina je divna oni davaju mne za vinu, ze nemame deti, ved on sa s nimi ani moc nebavi (ale to je uz o inom) takze tam to bude troska komplikovanejsie skompletizovat to , ale snad to zvladneme - spolocne 🙂

nemko
14. júl 2010

@sakura - VDAKA 🙂 🙂

sakura
14. júl 2010

@nemko
no ako tak to ozaj nemám slov.... ja som tu niekde na MK čítala podmienky nejakej poisťovne aby bolo zahájené IVF a tam bolo podmienkou aj genetické vyšetrenie 😠
Keď budem mať čas tak to pohladám 😉

sakura
14. júl 2010

@nemko
neni zač 😉
Jaaaaaj takých mám najradšej že dávaju niekomu za vinu že nemôže mať dieťa,vrrrrrrrrrrrr To ozaj bolí a je to smutné. Ešte aj preto že je to od rodiny 😠

sakura
14. júl 2010

@nemko
a pritom ani nevedia čím všetkým tá žena musí prejsť.. Jaaaj som sa naštvala..... Ale je dosť takýchto prípadov - čo som sa dočítala na MK 😒

nemko
14. júl 2010

@sakura ja ich ignorujem totalne, ich reci ma nerania oni nie su na poriadku v hlave takze to neriesim 😀 😀 😀 ved oni vsade hovoria, ze potracam, ze neviem donosit a ja som nikdy ani tehotna nebola 😀 😀 😀 😀 to je v poho co sa ich tyka - oni su na diagnozu do inej ambulancie 😀

sakura
14. júl 2010

@nemko
no zbohoooom..... Ako ozaj, tam prevláda IQ húpacieho koníka 😀 😀 😀

nemko
14. júl 2010

@sakura ja by som mohla o nich napisat knizku ake mam zazitky 😀 😀 😀 hroza 😀 😀 a inak ako sa citis? netestujes?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre