ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

aduskatt
30. okt 2010

@ondre aj ja chodim do ISCARU🙂

mamartinka
30. okt 2010

@bielalady uz mate tie vysledky z genetiky?Ako ste dopadli?

sakura
31. okt 2010

@sneznicka
ahojky 🙂
Tak aj my sme mali zlý spermiogram a pýtali sme sa na konkrétne embryologičky na tieto lieky. A tá s úsmevom na tvári povedala že sú to zbytočne vyhodené peniaze...
Tak sme trošku upravili stravu, viac ovocia, zeleniny a kúpila som som ešte vitamín E 400.
No a pri OPU bol spermiogram ukážkový 😉
DRžím palce 😉

bielalady
31. okt 2010

@mamartinka, ahoj, výsledky po mesiaci ešte neprišli.... ☹

mamartinka
31. okt 2010

@bielalady No nam by uz teraz v Novembri mali prist.Uz to budu 2 mesiace.A ako sa inak mas?

sneznicka
1. nov 2010

add
@sakura , aduskatt, holly74 ahojte dievcence, dakujem Vam za Vase skusenosti s Profertilom. Zvazujeme, ci to kupit alebo nie, ublizit to neublizi, mozno pomoze. Len si vravim, ze keby to bolo take ucinne, polovica z nas neriesi IVF. Ale z psychologickeho hladiska to asi zaobstaram, nech aj partner ma pocit, ze sa do procesu zapaja🙂)

sneznicka
1. nov 2010

@majka21 ahoj, v com je podla Teba Helios lepsi? Uvazujem trochu nad nim, len to mam od ruky... Skusala si aj inde? dakujem

majka21
1. nov 2010

sneznicka, ten prístup sa nedá ani porovnať,profesionálny. Bez toho, aby ti neurobili kompletný hormonálny profi ciže za jeden menštruačný cyklus berú krv 3x, protilátky proti spermiám a placente, hormony štítnej žlazy, sa s tebou ani nebavia. Najprv riešia problém a až potom idú na vec. Im zatial ešte ide o štatistiku a nie čiste o peniaze. Sú síce o niečo drahší ako iscare, ale majú úspešnosť a fičia na predlženom protokole. Som zatial spokojná.
Ja to mám 135 km z domu a do BA som mala 160. Inde som neskúšala, chcela som ísť do Piešťan ale tie zanikli.
Ostatné kočky pozdravujem.

bibi24
1. nov 2010

@sneznicka Ahoj, k profertilu - aj my sme ho brali, podla mojho nazoru uplne zbytocne. Spermiogram sa nezlepsil ani trochu. Mozno pomoze pri mierne zhorsenych spermio. Ak ho chces vyskusat, radsej si zozen vitaminy jednotlivo. Na stranke profertilu najdes jeho zlozenie. Vyjde to rozhodne ovela lacnejsie a je to presne to iste 😉

sneznicka
1. nov 2010

@bibi24 tak dik, stale vaham🙂

sneznicka
1. nov 2010

@majka21 super, dik za sprehladnenie situacie, z BA to naozaj nie je na skok, uvidim, teraz som druhy krat rozbehla Iscare, mozno nabuduce🙂 Ale aj ja som sa poistila a vsetky tieto vysetrenia som absolvovala u jedneho spickoveho gynekologa mimo Car, takze od nich potrebujem prakticky uz len ukony🙂 vybrat spojit, vlozit🙂 snad to zvladnu... Co znamena predlzeny protokol?

majka21
3. nov 2010

Najdeš to aj na stránke v iscare v popise liečby. Je to dlhšia hormonálna príprava, nielen šup-šup a peniažky von z vačku do vačku.

bibi24
3. nov 2010

@sneznicka Dlhy protokol znamena, ze hormonalna priprava na ivf sa zacina okolo 22 dna cyklu a pokracuje sa aj pocas ms, az do nejakeho cca 14 dna dalsieho cyklu. Je to dlhsi pocet dni. Kratky alebo dlhy protokol vybera lekar na zaklade zdravotneho stavu pacientky. Protokoly sa lisia v dlzke a kombinacii podavanych liekov. Nie je to len o peniazoch, ako pisala Majka21. Financie ta aj pri jednom, aj pri druhom protokole vyjdu zhruba rovnako, zalezi od toho, ake lieky mas, kolko ml denne si pichas a pod. 😉

sneznicka
6. nov 2010

@bibi24 dakujem, pozriem, ani som nevedela, ze aj take je...🙂

holly74
8. nov 2010

Babulky, ked bola 10. deň po KET na teste iba jedna /, tak asi je už zbytočné dúfať, či...? Mala som strašnú migrénu, tak som rieišla či si dať ibalgin, tak reku testnem...a výsledok ma teda vôbec nepotešil....radšej // a bolesť hlavy, ako takto.... v piatok na krv, ak dovtedy nepríde mrcha...ale moc už nedúfam 😒

kaciatko81
8. nov 2010

@holly74 mne v car povedali, ze sa stava, ze test je negativny a krv pozitivna, tak tazko povedat, ci naozaj alebo to bolo len ako povzbudenie... ja som mala napriklad krv skoro 300 a test biely, tak pockaj... inak mna desne bolela hlava, ale s tehu som to nespajala... a sranda je, ze odkedy som bola tehu (nedopadlo to dobre), tak sa mi migreny dost skludnili, ale aj ja som sa skludnila, tak neviem

holly74
8. nov 2010

@kaciatko81 Ja som to práveže spojila s tým, že na mňa ide mrcha, vtedy mávam takú bolesť hlavy...no, zatiaľ nedošla, ale šak som pod hormónami, a mešká len 1 deň, tak to zatiaľ neberiem ako relevantné...

holly74
8. nov 2010

@kaciatko81 A je mi ľúto, že to nedopadlo dobre ☹

kaciatko81
8. nov 2010

@holly74 presne ako ja, migrena a na druhy den mrcha... neviem, mozno naozaj pride, samozrejme, ze istotu ti da az krvicka. drzim velmi palce. a dakujem

erickaa
9. nov 2010

Ahojte, v piatok idem do iscare na krv po IUI a chcem sa spýtať, či mi dajú výsledok vedieť v sobotu alebo až pondelok? 😉 Ďakujéééém

auroruska
9. nov 2010

@demeeri

Ahoj aj ja s manzelom sme najskor chodili do GIN Fivu ale sme radi ze sme odtial prestupili. Boli sme tam raz na Spermiograme a na prvom pohovore s panom prednostom. Stacilo nam ked na nas povedal tri vety (podotíkam ze cele boli v ich odbornom latinskom jazyku) jedine co som mu rozumela bolo lave ovarium 🙂 . ked sa ho manzel spytal ci by nam to nemohol povedat ako ludom co latinsky nevedia, tak mu odvrkol, ze hlavne ze on vie. A to bola posledna kvapka 🙂 . Presli sme do Iscaru kde sme mali stastie na Mudr. Durechovu. Velmi nam pomohla a momentalne sme v 31 tt. a cakame 🙂 chlapceka.
Podla mojich poslednych info je otvorene nove CAR na Antolskej v Petrzalke, kde Mudr. Durechova posobi.

kaciatko81
9. nov 2010

@erickaa mali by ti volat este v piatok 😉

erickaa
9. nov 2010

@kaciatko81 ďakujem kači 🙂

erickaa
9. nov 2010

@kaciatko81 ďakujem kači, som tam volala, že piatok poobede mi dajú vedieť.. 😕 😕 😕

kaciatko81
9. nov 2010

@erickaa 😉 to by bolo od nich uplne neludske, keby ti volali az v pondelok 😀 oni maju tie vysledky uz poobede, ale myslim, ze to najprv musi vidiet lekar a az potom ti volaju 🙂

holly74
9. nov 2010

Aj ja idem na krv v piatok, ak nedostanem dovtedy mrchu...bo mám pocit že už na mňa lezie...... ☹

erickaa
9. nov 2010

@holly74 tak to sa tam stretneme 🙂 Budem nám držať palce.. 😅 A pokiaľ berieš utrogestan, tak mrchu čakáš zbytočne, tá sa začne spúšťať až pár dní po vysadení.. Takže by ten tvoj pocit mohlo byť teoreticky niečo iné 😉 Držím palce
Ja nemám žiadne pocity, ale nikdy nevieš 😵

mamartinka
9. nov 2010

Caute baby.Tak ja som dnes volalaa na genetiku a vysledky uplne bez chyby. 🙂 Vsetko v poriadku bez neakych problemov.Tak som rada.Pekny dnik zelam.

kaciatko81
9. nov 2010

@holly74 myslim, ze na krv treba ist aj tak 😉
@erickaa nie kazdemu utors stopne mrchu, niektore kocky ju dostanu napriek nemu

erickaa
9. nov 2010

@kaciatko81 ahááá, to som nevedela.. tak potom beriem späť 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre