ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

janielik87
18. nov 2013

@lindush123 🙂 no uz sa len pekne tes z tehu.
🙂 a hlavne nemysli na strach. Dost mi pomohlo, ze aj ty mas na neho ten isty pohlad.
Tak co myslis, mam skusit ine CAR? ked ja mam poci, ze je to mozno vsade len o eurach... ja uz neviem...
Ale zas pestovat jedno vajce sa mi fakt nechce... to mam aj bez liekov. Ved sam videl na usg...

janielik87
18. nov 2013

@ada83 no veru...asi skor ja odidem...

lindush123
18. nov 2013

@janielik87 vsetky pohlady su subjektivne, kazda z nas ma ine skusenosti, niekto pozitivne, niekto negativne, niekto take medzi... nechcem byt zly radca, no my sme velmi zvazovali, ze na druhe IVF pojdeme rovno do Brna, mam zname, ktore tam presli a na prvykrat otehotneli... za zmenu nic nedas, zalezi vsak na tvojich pocitoch... bohuzial, na SK mam pocit, ze zacina ist o biznis, hoci odbornikov mame, co nemozeme popriet...

janielik87
18. nov 2013

@lindush123 mas pravdu, kazda mame ine skusenosti...len ja uz som o sebe pochybovala, ze ja som ta paranoidna :/ ale vidim, ze su aj ine, co citia pri doc. to iste...
Ja mam 26 a este aspon jeden pokus (dufam, ze bude posledny) chcem skusit tu na SVK cez poistovnu. Potom asi tiez Brno...moj mm je dost nakloneny tomu. Uvidime.

lindush123
18. nov 2013

riadte sa intuiciou..., moja spoluziacka z VS bola v Martine - Helios, dr. Krajkovic, nevedela si ho vynachvalit... inak Brno si zaplatis cele, ale slovenska poistovna ti to potom preplati naspät po predlozeni dokladov... takto to mali tie zname...

efkac
19. nov 2013

takže dnes večer pregnyl a vo štvrtok moje druhé IUI....už len zistiť kto mi pichne ten pregnyl..☹ aké skúsenosti máme s pohotovosťou v BA?

lindush123
19. nov 2013

@efkac ja som bola v septembri na antolskej a kedze tam bolo vela ludi, pichli mi to na ortopedii 🙂

efkac
19. nov 2013

@lindush123 na ortopedii? a to si sa tam prosím ťa ako dostala?..🙂

santamonica
19. nov 2013

caute baby, musim sa docenta zastat, vsetci ti mladsi doktori/rky , ku ktorym chodite sa totiz ucili od neho a ano uz sa prejavuje jeho vek, ale stale doteraz chodia svoje pripady konzultovat a radit sa k nemu, tak by si snad zasluzil trosku viac ucty od nas a nie hned ho posielat do dochodku 😖 ..... a ja som si vsimla ze je taky roztekany niekedy,ale ked si potom k nemu sadnem a opytam sa, ze co a ako, vsetko mi pekne vysvetli, tak neviem, mozno je to aj o komunikacii......a poznam osobne par, ktory sa pokusal 10 rokov marne po roznych caroch a az on im to babo "vybavil" 🙂, niekedy to nejde na 1-2 krat, ja sa tam necitim ako iba zdroj penazi pre neho a to som samoplatitel, vam vacsinu preplaca poistovna, co vam zavidim .....inak mne zrejme naozaj pomohol ten inofolic na vajicka, lebo pri prvom pokuse boli velmi zle a teraz omnoho lepsie 😀 , brala som najprv 2 denne a posledne 2 tyzdne uz len po jednom.

mpikusova
19. nov 2013

Ak mozem aj ja prispiet, tak nam sa druhe dieta nedarilo ale 2 roky, tak som sa rozhodla, ze vyskusame ISCARE v BA, najkosr manzel si porobil testy, vsetko bolo OK, potom som isla ja, sice mi zistili polycysticke vajecniky, nepravidelnty cyklus a bez ovulacie, ale vsetci mladi doktori hned, ze umele teda spravime, ked to nejde. Ale prve dieta sme mali prirodzene. Jedine docent VALKY hladal riesenie, aby sa nam aj druhe podarilo prirodzene a nastastie nasiel, dal mi tabletky na cukrovku a do 4 mesiacov som bola tehotna s druhym babom, ktore uz tento strok bude mat 2 roky a ked bude treba, tak tam pojdem zas, ked sa nam nebude darit tretie.

janielik87
19. nov 2013

@santamonica ja som to nemyslela zle, ani mi nie je nesympaticky..ale proste zakazdym nam povie nieco ine... ja som tam rok, schudla som, ovulujem a aj tak nic... a naozaj len nerozumiem tomu, preco chce pestovat na IVF jedno vajicko, ked jedno mam aj prirodzene. Viem, mala som sa ozvat. Ale som asi malo drza a bola som velmi zarazena, ked to povedal... :( Teraz sa citim velmi beznadejne. u nas su to uz tri roky a stale nic. Uz sme skusali fakt nemozne.
Inofolic mi urobil dobre vajka. Ale nechapem cenu IVF a injekcii, ak mame pestovat nieco, co vypestujem bez injekcii s inofolicom pekne aj sama... :( Chapes ma?
@mpikusova verim, ze mas dobre skusenosti...a zrejme myslis siofor...ja som ho brala 3-4mesiace do prveho a neuspesneho IVF

coffea
19. nov 2013

@ada83 ďakujem, už som sa k nej chcela objednať ked som si uvedomila, že mám dostať menštruáciu. Takže sa k nej objednám až po. Ale som pre ňu rozhodnutá.

mpikusova
19. nov 2013

@janielik87 Hej, tusim to bol siofor, jemu hlavne zo zaciatku islo o to, aby som mala pravidelny cyklus, co sa podarilo a prvykrat, co sme boli u neho v septembri, ci v oktorbri 2010, tak za 4 mesiace sme mali vysledok. A aj mne kazal schudnut, ale to sa mi nepodarilo. Tak ale my sme uz mali jedno prirodzene, tu islo o to, zistit, kde je vlastne problem, kedze moj gynekolog mi stale daval nejake tabletky, ci uz na pravidelny cyklus alebo ovulaciu, ale vysledok ziadny. Tak som mu na rovinu povedala, ze idem do ISCARU. A moj gynekolog o tom siofore ani natusil a ked som mu to povedala, tak len oci vyvalil, co on riesil 2 roky, tak tu to vyriesili za 4 mesiace.

janielik87
19. nov 2013

@mpikusova no vidis, ja som cyklus mala vzdy okolo tych 34-36dni, nikdy viac a kramy ako hodinky normalne a 4-5dnove... :(, teraz mavam okolo 32dnovy viacmenej stale. A (najmenej) dva mesiace co meriam BT a bola som na usg, tak aj ovu byva. A schudla som 20kg ... Za rok (menej ako rok, ale posledne 4mesiace len udrzujem).

mpikusova
19. nov 2013

@janielik87 Neviem, kolko mas rokov, ale ak ta vek nesuri, tak sa na to nesustred tolko, ja som tiez strasne chcela druhe, kedze som nechcela mat velky vekovy rozdiel, tak max. 3 roky. Potom som to uz nechala tak, ze ked to pride, tak to bude fajn a ked nie, tak raz ano, asi to tak ma byt jednoducho, som si povedala. A moje cykly su velmi nepravidelne, mozno tak 4x za rok. Takze ked budeme chciet tretie, tak asi tiez smer ISCARE, ked nepomoze moj gynekolog.

lindush123
19. nov 2013

@efkac no kedze na internom mali vela a nestihli by mi to pichnut, tak som zaklopala o dvere dalej a to bola ortopedia 🙂

janielik87
19. nov 2013

@mpikusova ja mam 26, mm 28.
Vek ma nesuri, ale o veku to naozaj nie je. Niekto sa v 26 este ani neciti byt rodicom. Ja som vzdy tuzila po velkej rodine... :(
Vidis, ja som povazovala za odchylku mat 36dnovy cyklus... Maximum bol u mna 46dni...ked este moja gynkacka na mne skusala lieky... My mame okrem mojho PCO aj zly spg...cize... to nie je take jednoduche.
Ale ja som zmierena uz s IVF, akurat nechcem to jedno vajko pestovat... to sa mi zda hlupost , ale mam strach odporovat lekarovi... je pre mna autorita.

lindush123
19. nov 2013

@santamonica nie, nie, to netreba brat ihned ako utok na dr., kazda z nas tu vyjadri svoje pocity z centra a aj doktorov, preto sa tato tema vola Skusenosti s lekarmi z Iscaru, Ked som sa rozhodovala pre Iscar, tak len docent alebo Petrova... pisala som,ze je odbornik a nepopieram to, ale asi by uz mal zvolnit, pretoze skutocne byva casto roztrzity a nepamäta si... a mal by byt len odbornym garantom a pomocnikom pre svojich kolegov. Samozrejme, kazda z na vie, ze vsetkych zaucal, je to normalne, je zakladatelom IVF na Slovensku, to je asi vsetko, proti nemu ako proti cloveku nic. Inak sama som brala tri mesiace infolic a cele okolo a tiez som si vela doplacala, napriek tomu, ze mi cast preplacala poistovna a tiez sa nam napokon podarilo prirodzene otehotniet....

mpikusova
19. nov 2013

@janielik87 Ja viem, ze to nie je o veku, ale o tom, ci sa citis mat dieta a ci to zvladnes. Ale pokial uz sa u vas neda prirodzene, tak je to v podstate jedno. Som myslela, ze je tu nejaka sanca na prirodzene otehotnenie u teba. Tak preto som sa pytala na vek. Ved nemusis mu odporovat, len sa normalne spytaj, ci by nebolo lepsie pestovat viac vajicok. Autorita byt moze, ale je to predsa len clovek. A ked mas nejasnosti, tak sa kludne spytaj.

janielik87
19. nov 2013

@mpikusova no ved ja nevravim, ze neni ziadna nadej, ale nevidim to ruzovo... a stale dufam, ze IVF by nam mohlo priniest vytuzeny poklad, ale neverim, ze je skvele vypestovat len jedno vajko. Na nasom prvom sme mali dve, obe oplodnene a jedno vlozili a neujalo sa. Je to samozrejme len vec nahody a stastia, ale sama som vravela embriologicke, ze dajme obe a docent nesuhlasil, ze som mlada...
Ja mam iny nazor proste. Nemala som ani nabeh na OHSS...ani iny dovod, preco by to bolo riziko :(
A tiez by bolo fajn mat mrazacikov a nemusiet vsetko stale dokola absolvovat. Aj po financnej aj po fyzickej stranke.

santamonica
19. nov 2013

@janielik87 mne je take zvlastne, ze by ti chcel pestovat iba jedno vajko, to som este v zivote nepocula, si si ista, ze si mu dobre rozumela?..... vsak to sa ani takto podla mna naplanovat neda, ze 1 vypestujeme...skus sa ho na to este opytat, mozno si on nieco analyzoval pre seba a ty si zachytila iba ze 1 vajko....podla mna to tak nemyslel

janielik87
19. nov 2013

@santamonica no nemyslim, ze som zle pocula...lebo tam vlastne sa rozbehol nas problem s nim, ze co to vravi....ze teraz pojdeme na to zlahka, staci ked vypestujeme jedno vajko...
Ale ved ja jedno vajko mam aj bez liekov...
Vtedy som bola sokovana a nejaka neschopna reci, co si teraz vycitam :(
Ked sme boli naposledy, povedal dokopy dve vety. Jedna z nich bola, ze mame folikul a pichneme pregnyl... Ale k IVF nic... a kedze som uz bola rozhodnuta ist inam, nemala som ani chut tu temu zacinat... Nebol velmi ukecany naposledy...:(

cucoriedkacucoriedka
20. nov 2013

@zembla ahoj moja, kedy máš termínik pôrodu? ideme rodiť spolu, čo? 🙂

cucoriedkacucoriedka
20. nov 2013

@coffea odporúčam dr. petrovu🙂

cucoriedkacucoriedka
20. nov 2013

@santamonica aj moja dr. petrová, povedala, ak nám nevyjde druhé ivf, čo vyšlo, chvála bohu, u mna je nábeh na ohss, aj som silný mala, mesiac v nemocnici s hrudným drenom, ale drobec to prežil a už je fajn, tak vravela, že u mna by to robila tak, že mini pidi dávky hormonov aby boli max --3 vajíčka. nič viac....tak asi je to možné aj takto.

cucoriedkacucoriedka
20. nov 2013

@janielik87 no tak nemusíš mať aj bez liekov jedno vajkom môže byť prázdy folikul, ale šak áno, aj s mini dávkami sa môže stať, že bude prázdny, ale to je zriedkavé🙂

janielik87
20. nov 2013

@cucoriedkacucoriedka a ako zistim, ze je to prazdny folikul? toto mi lekar ani raz nespomenul

cucoriedkacucoriedka
20. nov 2013

@janielik87 nezisti to ani on....až ked sa odsaje obsah pri OPU..bohužiaľ:(

janielik87
20. nov 2013

@cucoriedkacucoriedka uprimne si nemyslim, zeby toto bol moj pripad 🙂 ale vdaka za info

cucoriedkacucoriedka
20. nov 2013

@janielik87 ale jasné že nie, to bolo iba na objasnenie🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre