ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

alexia17
18. jún 2014

@ada83 co ste si dohodli s Dr.?

smejlicka
18. jún 2014

no uz som volala a vysledok z amh mam 8,66 a norma je 3 :( ... tak aj tu je potvrdene pco :(

agatulienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smejlicka
18. jún 2014

@agatulienka no mne navrhla umele s genetikou embrii..lebo z manzelovej strany je 50% pravdepodobnost...no to praveze neviem...to som bola len na konzultacie a zobrali mi na tento hormon krv...mame sa rozhodnut len neviem ako :(..ku komu chodis?

alexia17
18. jún 2014

@smejlicka co je to AHM?

kaciatko81
18. jún 2014

@alexia17 amh je v podstate hormon, ktory ukazuje kolko vajicok ti ostava.
@agatulienka @smejlicka pokial viem, liecit sa to neda. zvysenu hodnotu mavaju zeny s pco.

agatulienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
agatulienka
18. jún 2014

@kaciatko81 mne zatial nepovedala, ze mam PCO, musim sa jej opytat....

smejlicka
18. jún 2014

@agatulienka no tak moja gynekologicka od minuleho roku mi davala len vyvolavacku..krv mi nebrala, ked som sa pytala vsetko je v poriadku a stale ma tlacila aby som isla do CAR..v aprili som bola u endokrinologicky a ta mi potvrdila PCO a inzulinovu rezistenciu...na sone mi nic gynekologicka nevidela..a az v CAR na konzultacii mi doktorka povedala ze mam zvacsene vajecniky a v nich cysty...typicke pco a teraz aj tento hormon to potvrdil...:(

ada83
18. jún 2014

@alexia17 zase nic cakame dalsi mesiac mam tak nejaku zrazeninu krvnu

alexia17
18. jún 2014

@kaciatko81 a ked je ta vysoka hodnota je preco zle? Preco to vtedy ukazuje na PCO?

alexia17
18. jún 2014

@ada83 tak opat dake lieky aby sa to upravilo. Co na to Dr.? To je na nervy

ada83
18. jún 2014

@alexia17 nedala nic chcela dat antikon ale povedala som ze mi ju dala teraz povedala ze mame ist na dpvcu ze to mozno pomoze

alexia17
18. jún 2014

@ada83 dovolenka a vypnutie je urcite fajn. Ale ten cas navyse. Zas teda o mesiac. Dako neskoro ordinuje, ze poobede sak to tam uz nikto nebyva

ada83
18. jún 2014

@alexia17 len jedna sestricka tam je s nou po 15. To hej cas zase ale asi pockam do septembra

katulka25
18. jún 2014

@ada83 jaaaj adi, to ma mrzi, ze zas nieco ti nasla. mne inac pomohol liek ktory sa dava cukrovkarom, ale vedlajsi ucinok ma aj na vajecnik a pomohlo to aj mojej kolegyni a ta po nom prirodzene otehotnela. skus sa jej nato spytat. valky to casto dava a vyzera ze to pomaha. najlepsie by bolo keby ti ho dala teraz a mesiac ho budes uzivat a potom by ste skusili iui alebo ivf. silno drzim prsty

ada83
18. jún 2014

@katulka25 uz k nej mam prist na 8 den po kramov tak neviem idem skusi pravidelne brat inofolic uzivat si leta a potom pojdem na to ze skusime soft a tie lieky mi nepredaju v lekarni

katulka25
18. jún 2014

@ada83 no mozno aj hej, to neviem ci ich daju na recept. Volaju sa SIOFOR 500. skus sa spytat v lekarni. jedla som jednu denne, najlepsie po obede, alebo po vacsom jedle, lebo je to dost tazke na zaludok,

ada83
18. jún 2014

@katulka25 skusim u nas možno predaju skusim zajtra ak nezabudne neviem či sme ich aj doma nemali

sasa1983
18. jún 2014

Baby, pozrela som sem náhodou, Siofor sa nemá dávať len tak na skusy...nie je to sranda, ale normálny liek na recept proti diabetu melitu. Je pravda, že ho dávajú aj kočkám s PCO, ale mal by to indikovať aspoň endokrinológ, inak Vám to rozhádža hladiny cukru, ak ich nemáte zvýšené, hladina cukru by sa mala pri tom kontrolovať. Ani na tlak si človek nedáva tabletky preventívne na skúšku, ak nemá hypertenziu, alebo aspoň hranične zvýšené tlaky

ada83
18. jún 2014

@sasa1983 aj tak mám isť v lete k endokrinologicke tak sa jej možem opýtať

smejlicka
18. jún 2014

@ada83 mne siofor predpisala endokrinologicka

ada83
18. jún 2014

@smejlicka skusim sa jej opytat ci ho mozrm aj ja mala by som sa k nej aj objednat

katulka25
18. jún 2014

@ada83 no skus uvidis.
@sasa1983 mas pravdu, nema sa s tym experimentovat

denulka85
19. jún 2014

@ada83 Adi a s coho môžeš mat zrazeninu ? Nehovorila ?

denulka85
19. jún 2014

@ada83
@katulka25 ináč naposledy aj mne chcela dat ten siofor lebo šancu nevidela a vidíš predsa

ada83
19. jún 2014

@denulka85 ze to mohlo byt s tej antikon ze som mala slabu mrchu

katulka25
19. jún 2014

@denulka85 a nakoniec si ho nemala?

denulka85
19. jún 2014

@ada83 jaj ale zmizne to samo nie ?

denulka85
19. jún 2014

@katulka25 Kati nie dr nedávala šancu mojim 4 bunkovom embryam lebo ich bolo dosť vidíš uchytili sa nakoniec obidve ale jedno sa vstrebalo a druhé pride za pár dni ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre