ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

dorotka2013
16. máj 2016

@lenka0402 davaju to teraz namiesto utrogestanu...ma viac ucinnej latky v jednej tobolke, preto si ho staci davat menej... A ja mam skusenost ze aj menej vyteka 😉

kaciatko1104
16. máj 2016

@melmel78 no mne je dosť zle od strachu fakt sa bojím veľmi zavolajú okolo 1 asi sa zblaznim do vtedy

melmel78
16. máj 2016

@kaciatko1104 neboj , ale chapem tvoje pocity...mna to caka o tyzden. My zeny sme silne chlap by sa uz zlozil

kaciatko1104
16. máj 2016

@melmel78 praveze ten môj to zvláda veľmi dobre on verí že je S nami V brušku iné si nepripúšťa

kaciatko1104
16. máj 2016

@melmel78 negatívne končím viac nejdem radšej sa zmierim že nebudem mať ako toto zažiť znovu

ssegra
16. máj 2016

@kaciatko1104 to ma strasne mrzi, ze ti to nevyslo. poplac si, daj si vinko, vyspi sa z toho...ono to prejde uvidis :(

ssegra
16. máj 2016

@melmel78 23.5 idem na ultrazvuk tak asi niekedy do konca buduceho tyzdna ak bude sliznica v poriadku. mame 4 nanucky a dufam, ze tentokrat to uz vyjde

kaciatko1104
16. máj 2016

@ssegra už to niekomu po Ket vyšlo? Ja čítam na ket samé negatívne výsledky pýtam sa lebo ja mam jedno mrazené

ssegra
16. máj 2016

@kaciatko1104 moja kamaratka je teraz asi v 4mesiaci po KET. skor, alebo neskor sa nam to podari

kaciatko1104
16. máj 2016

@ssegra ja som myslela že ket je blbosť lebo každá tu píše ket negatívny výsledok ale dobre vedieť možno to teda ešte skúsim keď hovoríš že kamarátke to vyšlo

sasa1983
16. máj 2016

@kaciatko1104 Ty pocuj, ale ved bojuj a nevzdavaj sa. Statisticky musis mat 3-4 vklady, aby to vyslo. Ket mava vyssiu uspesnost, aspon v Brne. Telo nie je take zatazene liekmi, dava sa len na sliznicu a aj to, len ak ju sama nemavas dostatocne vysoku. Inak,mrzi ma Tvoj neuspech, ale mozno Ta este caka dlha cesta, treba sa na to pripravit. Pokial nie je sialene vysoky vek a kopec dg, nie je dovod preco by sa pri dobrej embryologii nemalo podarit. Uspech na prvy vklad je ale ozaj malokedy, ved si to zrataj percentualne...gro bab ma niekolko vkladov,kym sa podari. Aj Tebe sa to raz udeje,je to velmi vysoko pravdepodobne, len sa netreba fixovat, ze sa to udeje vtedy a vtedy..najblizsie, alebo potom pri dalsom pokuse..iste to tak bude.

kaciatko1104
16. máj 2016

@sasa1983 ďakujem asi máš pravdu naozaj ja vás obdivujem všetky ako to dokážete zniesť ja som úplne zlyhala ale pozbieram sa. Ďakujem

sasa1983
16. máj 2016

Iscare to nema, ale pozri v inom car (Brno to ma, ale mozno aj inde), ake su spesnosti pri vkladoch,pri jednotlivych typoch stimuliek. Hned Ti bude jasne,kolko treba mat cca pokusov, aby sa zadarilo. Ak je samozrejme vsetko dostatocne dokladne vysetrene. Vobec nie je dovod na pesimizmus,zadari sa aj Tebe. Aj sa som neotehotnela pri ET, ale az KEte napr., co je ale aktualne nepodstatne.

sasa1983
16. máj 2016

Tym Brno som myslela RF Brno, ale iste aj ine centra maju riadne rozkuskovane statistiky za poslednych 5 rokov aspon, tak sa da porovnat a pozbierat realny odhad uslechu.

sialucia
16. máj 2016

ahojte dievcata tak sme sa nejako dopracovali az sem, v stredu nas caka prva navsteva v ISCARE u pani doktorky Belusakovej, chcela by som sa spytat ako to tam prebieha 🙂dakujem krasne za odpoved🙂

lenka0402
16. máj 2016

Ahoj ja chodim tiez k dr Belusakovej a som a nou spokojna-u mna bola vzdy precizna a ked som sa opytala tak vysvetlila..Hned mi urobila HP-co dopadol v ramci normy ok ale u mna bola zistena zla stitna a tym padom aj anovulacia..Tak mi hned nasadila merional ktory som si pichala 5 dni a vytvorili sa mi z neho 2 vajicka-v ten den hned injekcia na uvolnenie-to som hned na druhy den citila miernu bolest a v aute ako sme isli na IVI aj pichanie ktore zrazu zmyzlo🙂)tak si myslim ze to bola ovulacia a o 2 hodky mi vpichli spermijki🙂)bola som tam asi 3 krat a teraz len cakam ci to vyslo..nam uz jedno babo takto vyslo tak dufam ze vyjde aj druhe🙂)S pani doktorkou som velmi spokojna-nejak nic nesilila a vysvetlovala🙂)

melmel78
16. máj 2016

@kaciatko1104 az teraz dom sa sem dostala....mooja mrzi ma to moc ze to nevyslo 😢 . Presne ako pise ssegra vyplac sa, daj si vinko, vyzaluj sa partnerovi kamoskam aj nam a bude lepsie. Mas mrazacika tak das dalsi pokus. Ja sa tiez na to spolieham ak by toto nevyslo. Ako som pisala , raz z nas budu maminy. Tak isto poznam ludi osobne co im z Ket vyslo tak nehadz flintu do zita. Mojim znamym sa cez 5 rokov nedarilo az posledny mrazacik im vysiel a maju krasnu dcerku.

kaciatko1104
16. máj 2016

@melmel78 ja som mala krízu bola som hlúpa idem do toho jasné len sa bojím toho ket keďže tu stále čítam ako to je neúspešne ale tak verím že vyjde

sasa1983
16. máj 2016

Baby, KETy maju vyssiu uspesnost nez ET, nie je to dramaticky rozdiel, ale nie je uplne zanedbatelny, hlavu hore.

ssegra
16. máj 2016

@kaciatko1104 viem, ze to bola rana ked ti povedali ze sa nezadarilo, ale zajtra to uz bude lepsie uvidis. a hned ako budes moct budes chciet ist do dalsieho kola. a ako pise
@sasa1983 KETy su uspesnejsie nam to lekar hovoril, ze pre telo je to viac prirodzene a nebojuje proti tomu.

kaciatko1104
16. máj 2016

@ssegra ďakujem krásne moc mi tu všetky baby pomohli vyrovnať sa S tým

kaciatko81
16. máj 2016

@kaciatko1104 ahoj, mrzi ma, ze ti to nevyslo, ale neboj, ako pisu baby, poplac si, daj si cokoladu, vinko, rozbi tanier, ponadavaj si... cokolvek 😉 ono to sklamanie je normalne, bolo by skor zvlastne, keby ti to bolo jedno. Som rada, ze si napisala, ze to nevzdavas 😉 Dala si sa na cestu, ktora moze byt dlha a zlozita, ale na jej konci je ten najkrajsi vysledok 😵 Aket-u sa neboj, nie si sama, kto ma z neho zmiesane pocity, aleeeee 😉 vela stastia a pevne nervy

sasa1983
16. máj 2016

@ssegra ano, tak tak. A navyse nerozumiem coho sa bat, netreba tolke caste kontroly, ziadna punkcia...vklad a hotovo. Ziadny ohss, zatazenie liekmi,pichanie..len 1usg (zvacsa) a potom vklad. Rychlo, lacno,viac nadejne.

kaciatko1104
16. máj 2016

@kaciatko81 ďakujem podobne 😊

melmel78
16. máj 2016

@ssegra urcite vyjde, drzim prsteky a daj potom vediet. Ja mam len jedneho snehuliaka zial. Ale aspon mam nadej ze ak by mi toto nevyslo tak nemusim hned stimulovat ale rovno ist na vklad. Mna tie hormonalne injekcie vzdy tak odrovnaju a trva mi dlho kym sa zasa dam do normalu.

ssegra
17. máj 2016

@melmel78 teba kedy caka krv? Tie injekcie su hrozne som si vsimla za sa po nich tiez citim zle, nieze by mi bolo fyzicky zle ale tak vnutorne. Urcite dam vediet ako dopadnem

melmel78
17. máj 2016

@ssegra ja idem v pondelok na krv, radsej sa neodvazim robit doma testy. Vcera mi tiez pichli Pregnyl a vecer som mala brucho ako balon a rano mi bolo zle.

ssegra
17. máj 2016

@melmel78 prvykrat som robila to ma sklamalo tak so druhykrat nerobila a teraz tiez nebudem, ved skor ci neskor sa dozviem vysledky a nemusim sa stresovat dopredu. moc drzim paste aby si mala pozitvny vysledok 🙂

inka_f
17. máj 2016

@sialucia Ahoj, ja k nej chodim od zaciatku toho marca, najprv sa popyta na zdravotny stav, zakladne info, ci uz bolo tehotenstvo atd.... spravi ultrazvukove vysetrenie, robia aj krvne testy, na krv aj partner a aj spermiogram. To je asi na zaciatok, ostatne zavisi od vysledkov 🙂

pupa_obtecta
17. máj 2016

Tak dnes sme boli prvykrat u mudr. Petrovej. Velice mila osoba a odbornicka. Ja som bola po nevydarenej stimulke s clostilom u mojho gyneko (10. a 12. den cyklu nic). Dnes mam 17. den a doktorka mi robila sono a mam 20x20 dominantny folikul. Nechapala som, ani ona, ale ze uz sa jej to parkrat pri PCOckarkach stalo, ze na nich clostil mal opozdeny ucinok. nukala nam na stvrtok IUI, ale potom sme sa dohodli, ze to skusime prirodzene, bo muz je ok. len ja dnes vecer si mam ist dat pichnut Pregnyl a pit vela vody, potom skusat a od piatku Lutinus... Moc ma to rozhadze? A inak zohnat vonec ten Pregnyl bola kovbojka. Lutinus mi objednali a dufam, ze dojde do piatka. Vy kupujete lieky iba v tej lekarni apolle alebo aj inde v Ba sa da? Som inak z toho celeho sokovana dost, lebo este pred tydznom som sa uplne opustala a teraz toto tak zhurta. Ale tesim sa a ideme do boja. Drzte sa. 😘

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre