ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mirinda10
17. nov 2008

tak hlasim pri OPU sme mali 11 vajok a 6 sa oplodnilo aj ked minule sa oplodnilo viac bola vyssia uspesnost ale dufam, ze teraz su kvalitnejsie, brucho mam ako balon tak poctivo poijem a pijem zajtra mam ET tak mi drzte palce a potom 14 dlhych dni cakania

macous
17. nov 2008

Ahoj holky,
všechny vás moc zdravím 😵 😵 😵
Mirinda - přeji hoooodddnnněěě štěstíčka na zítřejší ET, a hezky odpočívej, ať se ti mimísci krásně zavrtají 😵
Sylvinka - sice tomu PiDG moc nerozumím, ale chápu, že je to genetika, tak ti držím palečky, ať ti to dobře dopadne 😉 .

misik1
17. nov 2008

ahojte....vsetky
ma niekto nieco nove...mirinda a zz drzte sa na et....
macous kedy si zmenis profil zo snazilky na tehu?
aj ostatne baby ozvite sa s novinkami....pekny vecer

sylvia21
17. nov 2008

Mirinda - 6 oplodnenych vajok je uzasne. Drzim palce, nech ET dopadne co najlepsie. Kto Ti bude ET robit?
Potom zostavas doma?

Ahoj MAcousku - Ako sa citis? Uz aj citis nejaku zmenu, ze si tehulka? S tym PiDG je to troska komplikovane, ale snad sa nam podari uspiet. Uz sa tesim na Vianoce, koncom Januara budeme moct zacat. Na buduci mesiac zajdem za doki , aby sme si urobili presnejsie plany. 😉

Ahoj Misik - ako sa mas? Ako to vyzera s tvojimi dalsimi planami? 😉

ZZ - aj tebe vela stastia, nech sa vsetko podari co najuspesnejsie.

Ahoj Karkulka - ako dopadala oslava? 😉 DObre ste sa zabavali?

Ahoj Pointka, Diorka, Adinam, Andy,.....a dalsie mile snazilky a tehulky 😉

vika34
17. nov 2008

ahoj sylvia ako sa máš,už sme sa dlho nekontaktovali

karkulka522
17. nov 2008

ahojte všetky,tak konečne sme dorazili z nakupov,som velmi uťahana 😕 .Oslava dopadla na vybornu,boli sme hore do 00:30 .Vsetko co bolo nachystane kazdemu chutilo 🙂 som so sebou spokojna 😅 .A vy ostatne,ako ste prezili vikend? Mirinda zajtra držim palce na ET,kolko vajok ti vlozia? Jaaaj ja by som bola velmi spokojna so 6 oplodnenymi vajkami,uvidis vsetko dopadne dobre 😉 .Tehulky pekne odpočivajte a snazilky vela uspechov do boja,ja si idem spravit horucu čokoladu a uvelebit sa pred telku.

sylvia21
17. nov 2008

Ahoj Viky 🙂 Ako sa mas? Uz by sme sa mali dohodnut na tu kavicku. Potesila by som sa, keby nam to vyslo tento tyzden 😉

Karkulka - horuca cokolada je uzasny napad. Posli receptik 🙂 Mas nejaky specialny ?

karkulka522
17. nov 2008

Sylvi recept nemam,mala som original horucu čokoladu od švagriny ale uz ju nemozem nikde kupit tak skusam tie co su dostat tu na okoli.Ta original sa zamiesala do mlieka a nechala sa povarit,to ti potom krasne zhustla ale tato mi nejako nehustne ☹ .Musim ich este dost vyskusat kym natrafim na tu pre mna pravu 😉 .Potom vam dam vediet

sylvia21
17. nov 2008

Dobre Karkulka 🙂 A neda sa varena cokolada urobit i s cokolady na varenie ?

karkulka522
18. nov 2008

ja som to nikdy neskusala.Ked to cokoladu na varenie rozpustis mozno staci pridat len trochu mlieka a je to hotove 😉 .Mozno vyskusam .

pointka
18. nov 2008

Ahojte. Pekne rano.
Mirinda gratulujem k vajkam a drzim ti palce na transfer 🙂

pointka
18. nov 2008

Ahojte.
Tak som po kontrole, to cakanie bolo hrozne 🙂
Vsetko je v poriadku, mame 19mm a srdiecko krasne bije. Dalsia kontrola je 1. 12. a idem uz aj na odbery a dostanem tehu knizku 🙂
Jaj baby, som tak rada, tak sa mi ulavilo.
Som si povedala, ze uz sa nebudem takto stresovat

sylvia21
18. nov 2008

Ahoj POintka, to je super , ze ste vporiadku 😵 POzerala som i tvoj album, krpcek rastie teda poriadnou rychlostou 🙂 Chcem sa ta spytat, mas tam spec. fotku pasov a auta. Mate objednane auto, alebo sa daju objednat specialne pasy pre tehulky?

Mirinda- tak nech dnes vsetko dobra dopadne.

saska1
18. nov 2008

ahojte kočky 🙂
pointka..teším sa ,že je všetko o.k. 😉 ale aj tak držím palčeky.. 😵

takitak
18. nov 2008

ahojte
neviete dokedy robia v iscare pred vianocami? durechová mi vypočítala že ešte jedno ket možno stihneme tento rok, ale M nie a nie doraziť ... no nervy mám a nechcem tam volať ... ďakujem (hlavne teda nechcem počuť že to nestihneme - aby som bola úprimná!) snáď keď začnem brať lieky tak ma nepšlú domov, nie?

pointka
18. nov 2008

sylvik saska diky 🙂
rastie, to je pravda, som to vyratala, ze kazdy tyzden teraz narastie asi 1,2 cm 🙂
to je taky doplnok k pasu do auta, vola sa BeSafe, to ti vlastne stahuje ten pas, co ti ide cez brusko pod brusko.
aby pri naraze nahodou ta nepotlacil pas cez brusko, ale pod nim.

pointka
18. nov 2008

Mirinda ako? Kolko embrysok mas v sebe?
Ja som bola dnes o desiatej v iscare, som na teba myslela, ze ty si iste niekde tam vzadu 🙂

mirinda10
18. nov 2008

ahoj moja no ja som prisla o 10.30 ale musela som cakat vsetky postele boli plne a odisla som asi po 13.00 tej fronta aj na postel a parkovat sa neda ja som isla peskom do Iscaru aspo 8 min od zaparkovaneho auta maju toho nejak moc

tak gratulujem k srdiecku a som rada, ze je vsetko ako ma byt to je super ved si to uz zasluzis

mam 2 embrijka tak uz sa to musi podarit tie zvysne 4 su nejake divne, tak ich zatial nezmrazili a mam si volat v piatok ci preziju tak dufam, ze tieto dve su silne a preziju pijdem vela vody iba v noci ma to trapi chodim casto na wc ako tehulka a teraz uz iba to cakanie 14 dni

dnes idem o 17.00 domov z prace to je akoze moc skoro ale musim to nejak kontrolovat nebudem sa premahat

ani som sa zatial neobjednala na krv mam cas no nie 😀

inak dakujem za podporu

derylka
18. nov 2008

Ahojte... čaká ma prvá konzultácia v ISCARE... chcem sa spýtať ako to tam vlastne prebieha?... na úplnej prvej konzultácii sa robia aj nejaké vyšetrenia?.. alebo ako to tam vlastne je?...

... všetkým tehulkám gratulujem, a držím palčeky aby ste to dobojovali do úspešného konca....
... a nám snažilkám pevné nervy.... 😉

pointka
18. nov 2008

mirinda, tak to sme sa tesne minuli, ja som odchadzala 10:21 z iscare 🙂
Bol tam dnes riadny natresk. Uz budem chodit k dokine do Ruzinova. I ked mi Iscare viac vyhovoval, ale nevadi, tam su viac odbornici na tehulky 🙂

Akoze su divne? Hm... dufam, ze sa pekne rozbehnu a zamrazia, nech mate aj na surodencov 🙂
Kolkobunkove si mala tieto dve? A co vravis na Durechovu? Ona ti to robila nie?
Drzim ti velmi palce, nech uz tehulkujeme vsetky 🙂

macous
18. nov 2008

Ahoj holky,
Mirinda - tak se hezky šetři a odpočívej, alespoň teď ty 3 dny 😉 přeji hodně štěstíčka, aby se embrijka v bříšku hezky zahryzali 😉 😉 😉
Pointka - tak prima, jsem moc ráda, že ti ta kontrola dopadla dobře, tak už můžeš být klidná, že je vše v pořádku 😵 😵 😵 taky si vždy říkám, že se nebudu už nervovat, a pak když se blíží kontrola, tak znejistím 😵 😵 😵

Sylvinka - držím ti palečky, aby už se vše hýbalo jen a jen k dobrému 😵

Misik - já si ten profil chci změnit na těhulku až po srdíčku 😵
Na ultrazvuk jdeme v pátek, ale možná tam ještě ta srdeční akce být nemusí 😵 tak pak až za dalších 14 dní na další kontrole 😉

Všechny moc zdravím 😵 😵

mirinda10
18. nov 2008

Durechova je ok, transfer mi uz robil moj doktor jedno bolo 5bunkove a jedno 4bunkove dufam, ze budu bojovat budem im dohovarat kazdy den

sylvia21
18. nov 2008

Ahoj Saska - ako sa Ti dari?

Ahoj Takitak - a kde mas M? Kedy by si zacala brat lieky? Chces mat este krasny darcek pod stromcekom, ze 😉

Pointka - kazdy den 1,2cm??? nie nahodou mm???? 😉 Ak ma teraz 19mm a si v 10tt, tak to na tie cm nevychadza 😉

Mirinda - ty si isla po ET do prace 😨 ???? Asi si neprisla k informaciam, ze minimalne prve dva - tri dni treba lezat a odpocivat. Asi by som to na tvojom mieste dodrzala, aby si si nekor nieco nevycitala 🤐 . Inak drzim velke palce, aby sa Ti vsetko vydarilo podla tvojich snov. 😉 Mirinda a ku ktoremu dokimu chodis?

Macousku a kdy te ceka dalsi kontrola? 😉 Ako si to doma uzivas? 😎 SI zlatusik, ono to pomaly ubiha, ale skutocne len pomaly 🙂 Velmi sa mi nechce chodit zase polekaroch, som z toho dost prsytena. Najradsej by som si uzivala inych aktivit 😉 Dnes som sa rano zobudila ako keby s chripkou, vsetko ma bolelo, tak som pre istotu nesla do prace a radsej doma odpociva. Doki mi povedala, ze mam nejaku virusovku ale nevie presne co. Nedala mi ani antibiotika, lebo ze antibiotika su skor na bakterialne ochorenia. A povedala mi, ze by som sa mala radsej zaockovat proti chripke. Tak radsej posluchnem. Uz som si i myslela, ze sa tomu vyhnem, ale ked mi to ma pomoct, tak to radsej urobim. Ono pri tom ockovani, nikdy nie je zaruka, ci to pomoze, alebo nepomoze.

Macousku a ked si po umelom oplodneni, tak sa chodi kazdych 14 dni na kontrolu? Ja som si myslela, ze sa chodi castejsie. Ale asi to staci.

scarlette
18. nov 2008

ahojte,
Mirinda gratulujem k transferu a drzim palceky nech sa drobci pekne zahryznu 🙂
Silvi vakcina ti nepomoze ak uz v sebe nejaky virus mas, vtedy zvyknu ludia ochoriet par dni po zaockovani... ja som sa davala ockovat niekolko rokov ale dva roky uz ockovana nie som a chripku som nemala nastastie 🙂

dievcence akurat cakam na mrchu ratam tak zajtra ze pride max vo stvrtok a tak potom zacinam papat estrofem 😀

sylvia21
18. nov 2008

scarletka - estrofem je nieco ako decaceptyl ? Caka ta dlhy protokol ?
Co sa tyka toho ockovania, myslela som si, ze sa uz zaockovat nedam, aj ked som o tom rozmyslala, ale dnes mi doktorka povedala, ze by som sa zaockovat mat dala, aby som pripadne potom kvoli nejakej chripke nepotratila. No ved za to nic nedam. Ked ochoriem na novy kmen, ockovanie m iaj tak nepomoze. Ale snad ma ochrani od znamych kmenov.

misik1
18. nov 2008

ahojte, tak pointka a macous pekne nam tehulkujte a nech rastiete do krasy... 🙂
mirinda ty pekne babatka prikry v makkej perinke, ench sa im zapaci.... 🙂
scarletka, hura do papania estrofemu...aj ja som ho uz mala papat 6.den, ale neuzivam, ket teraz nebude... 😒
karkulka akos ati so feruje???? 🙂
sylvi ked si chora, tak urcite sa teraz nenechaj ockovat....nieeee...az ked budes o.k.
derylka vitaj, na prvej konzultacii oki nam povedala aky je jeho vysledok, potom s apopytal vsetko okolo snahy otehotniet, o vysetreniach realizovanych obvodnym gynekologom, medzitym pozrela doki uzv aj mna a to bolo vsetko, ale zalezi aj od toho ktory den cyklu budes..a hned navrhla postup....ku komu ides?

ja cakam na vysledky imunologickych testov, dobrala som atb, a v piatok pojdem konzultovat....

scarlette
18. nov 2008

sylvi hej ale po ockovani sa neodporuca hned otehotniet, a to ja asi nestiham,
estrofem je na rast sliznice 🙂 medzi 15-18DC sa ide na kontrolny utz a podla toho potom KET ked sa snehuliaci rozmrazia v poriadku

misik1
18. nov 2008

boze to su preklepy...
derylka, najprv dal muz material, pockali sme pol hodinku, potom konzultacia vlestne zacala vysledkom spermiogramu....a potom to ostatne....

sylvia21
18. nov 2008

Jasne Misik, ked mi bude lepsie 🙂
Scarletka - uz si pamatam, to uzivala i Poitka na sliznicu. 😉
Kocky - snad do leta sa uz podari chodit vsetkym s rastucim bruskom 😉

macous
18. nov 2008

Scarletka - tak hezky papej estrofem, ať mají miminka peřinku v bříšku pěkně připravenou a držím palce na KET 😵 😵
Silvinka, no ano, já jdu na kontrolu tento pátek a pak když bude vše v pořádku za dalších 14 dní, potom když je srdíčko a vše v pořádku, tak už tě z CARu pošlou ke tvé gynekoložce a do CARu už nechodíš 😉 s tím očkováním nevím, pokud máš na to chuť, tak se očkovat dej, ale pozor na to, abys byla v té době úplně zdravá, jinak budeš mít hrooooznou chřipku 😒
Misik - děkujeme 😵 😵 a v pátek napiš, jak ti konzultace dopadla 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre