ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

ulrika
13. máj 2008

ahojte volali mi z iscaru že máme dobrú genetiku 🙂 tak jupííí aspom jedna dobrá správa
ale potom sestrička dodala že keby som to chcela konzultovat s genetičkou tak sa musím k nej objednat tak neviem ale načo ked je to raz dobréé 😒

inak ozaj to tu nejak viazne

mirinda10
13. máj 2008

beke no ja uz papam estrofem 12den a vo stvrtok idem na utz len mi je nejak spatne od neho mam tazko na zaludku a uz sa ani nevazim nejak ta vaha ide hore a to nejem viac ako doteraz tie hormony robia svoje tak vas budem informovat co mam nove drzte palce aby som isla uz cez vikend na trasnsfer a aby sa potom snehuliaci rozmrazili nech poju pekne do teplucka

rybca
13. máj 2008

Ahojte, ake vstupne vysetrenia robia zene v Iscare?

aida.h
13. máj 2008

Ahoj rybca. ja tiez chodim do Iscaru mne nerobili ziadne vysetrenia ja som uz nejake mala zo sebou(laparku a vysledky z krvi). laparka bola sice 5 rokov stara 1vajecnik nepriechodny a mozno uz aj druhy. Krv si vyziadali oni pri vstupnom pohovore. teraz som po ET 8 den. U mna to islo rychlo po schvaleni Ivf ka o tyzden uz som si pichala injekcie a na 10den bol odber. Islo to velmi hladko no uvidime aky bude koniec. Dufam, ze stastny trosku sa ukludnujem stym ze este mam 7 mrazacikov ktory na mna cakaju 🙂

rybca
13. máj 2008

mne len moja doktorka robila kultivacie a ultrazvuk kontrolny, neviem ci im to bude stacit

saxo
13. máj 2008

rybca, oni si v iscare pozru tvoje zaznamy a co ti tam bude chybat, to ti urobia. urcite ti urobia hormonalny profil, tebe aj tvojmu muzovi krv a urcite geneticka konzultacia - to je vo vyhlaske o umelom oplodneni. mne robili toto, viac nie. ale kazda ma iny zdravotny stav, tak to doktori urcia ake vysetrenia este potrebujes. ved sa ich nabuduce opytaj, to ti urcite budu vediet aj takto dopredu povedat. no a ultrazvukov si este uzijes niekolko 😉

rybca
13. máj 2008

Dakujem saxo - buduci tyzden pojdem k svojej dokyne a uvidim co mi povie, dufam, ze mi to odobry...🙂

mirinda10
13. máj 2008

rybca, neboj vsetko pekne zvladnes, nemusis sa bat ale priprav muzicka, ze pojde na spermiogram a urobia par vysetreni ale hormonalny profil pojde ako prvy

saxo
13. máj 2008

rybca, ale sa priprav na to, ze to vsetko aj so schvalenim ziadosti bude trvat niekolko mesiacov. ja som si myslela, ze to pojde sup sup, prvy krat som bola v iscare na zac. februara a ivf mam az teraz koncom maja, takze priprava riadna a to mi fakt ziadne vysetrenia nerobili, len to co som ti vyssie napisala. ale ujde to, ani nebudes vediet ako.

rybca
14. máj 2008

no tak mne postaci, ked otehotniem este tento rok..🙂))) chcem sa este spytat, pri schvalovani IVF v poistovni prihliadaju na to, ci je par zosobaseny, alebo nie?

saxo
14. máj 2008

rybca, na ziadosti budu len tvoje udaje, lebo tebe idu preplacat lieky, nie tvojmu partnerovi, o nom tam nebude ziadna zmienka. jeho si len eviduju v iscari. ale kdesi som citala ze slovenska legislativa dovoluje umele oplodnenie len zosobasenym parom. tak ja neviem, ale sa mi zda ze to aj tak neberu do uvahy. su tu aj babeny ktore maju pred svadbou a za sebou ivf.

rybca
14. máj 2008

saxo dik, skusim sa este popytat i ostatnych..🙂))

saxo
14. máj 2008

pri stimulacii mam akesi nafuknute brucho, ba skor ako balon. pijem aj vela vody, no ako keby som zozrala slona 🙄 🙄 🙄 myslite si, ze je to z tych injekcii?

saxo
14. máj 2008

no nic, uz som si nasla temu OHSS 🙂

beke
14. máj 2008

Ahojte,
saxo myslím, že je to z tých injekcií.
mirinda ja papám estrofem 8deň ale na utz mám ísť až na 15DC a transfer až cca 21DC.

dior
14. máj 2008

saxo a kolko jednotiek pichas? 3 x 75? ja mam 2x 75

fcielkafcielka
14. máj 2008

Ahojte, zienky, prosim Vas je v Iscare poradovnik na IVF-ko? Dakujem za info.

adinam
14. máj 2008

fčielka,ja idem na IVF cez poisťovňu a nebola som v žiadnom poradovníku,iba som čakala na schválenie žiadosti a hneď mi aj zavolali z Iscare-"Že žiadosť máte schválenú,mozete sa objednať..."To je moja skúsenosť. 😉

mirinda10
14. máj 2008

beke, no ja neviem kedy urobia transfers ale ja som uz 2 dni po ovulke a zajtra sa uvidi podla snliznice ak bude nizka tak budem musiet cakat ale dnes som stratila hlas tak neviem ako budem s dokim komunikovat ked ma uvidi tak sa asi zhrozi, mne tie hormony naburavaju celu imunitu tak uvidim
preco tak neskoro ti idu robit ET mne IVF robili na 12DC a mozno aj mna posunu neskor ved zajtra sa dozviem

alicag
14. máj 2008

ahoj saxo ako sa maš?ešte stimuluješ?

saxo
14. máj 2008

dior - IP

fcielka, mne povedala baba v kancli v iscari, ze poradovnik je 2 mesiace. to mi povedala v aprili, ze sa treba do neho zapisat a ked budes na rade, ze ti zavolaju.

alicag, stimulujem 2.den a mam sa tak, ze uz zacina boliet ritulka 😉 ale da sa to vydrzat, ak to ma hlavne pomoct. ty si v akom stadiu?

fcielkafcielka
15. máj 2008

Zienky dakujem. Tak asi poradovnik zalezi aj od konkretnej zdravotnej poistovne. A ako prebiehalo OPU v Iscare? Vsetko oki? Su tam mili lekvari? Dakujem. 😉

beke
15. máj 2008

mirinda, mne robili IVF na 16DC teraz idem na KET a ten sa asi robí neskôr.

saxo
15. máj 2008

fcielka, ja to ani nezavisi od poistovne, skor od toho kolko ludi v tom case chce stimulovat. ak to vyjde, ze v rovnakom obdobi ma stimulovat 100 bab, tak to nie je mozne aby chodili pomaly kazdy den na sono a injekcie, to by musel mat 1 den 60 hodin. a potom na odber ak vyjde na rovnaky den 45-tim babam to by im ako robili vsetkym? 😵 😵 😵 mozno aj vonku na schodoch 😀

alicag
15. máj 2008

Ahojte saxo ja čakam stale na genet.do martina potom 1 mesiac na vysledky a snad v lete koncom jula začneme stimulovat.stale som na modrom koniku a sledujem vas tak všetko dobre a drž sa 🙂 🙂

saxo
15. máj 2008

diky alicag. pytam sa sama seba, preco mne nerobili genetiku. zaujimave. jul? ved to tu je hned! to si date este taku predstimulacnu dovolenku pri mori

mirinda10
15. máj 2008

beke, tak tento mesiac sa moj KET odklada nakolko uz od utorka som sa nejak necitila dobre nadcha a kasel a vcera som uz stratila hlas a ked som dnes isla bez hlasu k lekarke tak ked videla moju sedimentaciu tak hned nasadila antibiotika a je po srande , potom som isla s malou dusickou k dokimu do Iscaru a ten hned ako ma pocul - nepocul vydavam take strasne zvuky tak povedal, ze je skoda snehuliakov moje telo by ich teraz neprijalo takze jun som smutna ☹ ale co mam robit

alicag
15. máj 2008

Saxo jasne dovolenka ešte bude nevieme ešte presne kde a potom hura na to .mna poslal kvoli 2 neuspechom ivf tak neviem no a aj vek asi mam33 leti to leti :-len dufam,že dopadne dobre lebo už neviem čo bi som robila.

saxo
17. máj 2008

hhuuuhuuhuuu babenky, spinkame ci co? alebo ste vsetci z iscaru odisli do ineho caru? 😀 😀 😀
neboj alicag, len sa musis dat do poriadku a byt zdrava ako buk, potom papat kys.listovu, natlacit sa hormonami a sup na matersku 😉

kuspitka
17. máj 2008

Ahojte.mam problem potrebujem pomoc zajtra si idem pichat gonal a neviem ako uz som zabudla

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre