ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nugino
25. jún 2009

ahojte,
mib mna caka krv 3.7.09-chceli ma dat na pondelok ale to by som asi nevydrzala dovtedy tak som sa dala na piatok...bude to 12 dni - uz by to malo v krvi byt vidiet..v piatok mi brali vajicka a v pondelok transfer - iba 1 bolo Ok - ale zato silne a zdatne - v pondelok malo uz 8 buniek a dnes ma uz 6 den...takze blactocys sa urcite usalasuje ...vcera sme boli na navsteve u svokrovcov tak som im ukazala obrazok a povedala nech sa modlia...v utokok mam skusku z hospo. politiky EU - celkom pohodicka kazdy den 2 otazky a mozem v klude ist... 🙂
konfi - vela stastia pri odbere

konfi
25. jún 2009

ahojte baby ďakujem Vám všetkým za podporu,ale na nás sa pán Božko hnevá včera som dostala menzes a dneska mi môj doktor doma nechcel spraviť hcg test a kázal mi volať do iscaru,tam bola sestrička taká milá a povedala že mi spravia test len musím prísť.Tak sme s mužom boli za hodinu z Pn v iscari a výsledky budú zajtra o deviatej. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹držím vám všetkým všetky palčeky a majka212 budem Ti v pondelok držať všetky palce aj s mužom,ktoré máme Tebe to určite výde. 🙂 🙂 🙂

majka212
25. jún 2009

Ahoj konfi... to ma veeelmi mrzi ☹ ☹ ☹ silno som ti drzala palce a dufala, ze ti to vyjde!! no, mna dnes nejak zatial nic neboli (okrem prs), tak neviem, ci je to dobre alebo zle... mozno sa nastvem a zajtra sa testnem, aby som vedela, ci sa v pondelok v praci setrit alebo nie... a tie vysledky su aj dost neskoro, nie? ja som si myslela, ze budu poobede... tak ti prajem vela sily!! pustite sa do to toho znova? mne, ak to nevyjde, tak asi ano... inak dnes sa mi snivalo, ze mi to nevyslo.. normalne som sa zobudila smutna... 😒 ale vsak uvidim v pondelok...
drzkaj sa a dufam, ze si tu s nami budes stale pisat! 😉

julietka
25. jún 2009

majka nebud smutna ze nemas priznaky, ja som ich mala vzdy a nikdy to nevyslo a teraz prvykrat som nemala vobec ziadne, absolutne nic, tak som to v duchu zabalila ze nic z toho a podarilo sa, takze mozno si tiez "bezpriznakova" 😉 drzim palce, aj dalsim kockam, ak to nevyslo teraz nevesajte hlavu, treba ist dalej lebo raz to vyjde kazdej 🙂

majka212
25. jún 2009

julietka dakujem za povzbudenie! 😉 ja mam "priznaky" obcas vecer... boli ma brucho ako pred mrchou, obcas ma picha... neviem lokalizovat miesto, ci su to vajecniky alebo maternica... tak neviem, ci su to dobre obcasne priznaky alebo nie... som uz 11 den od transferu, no nejak nemam odvahu na test 😖
a tebe gratulujem, ze sa to podarilo a drzim palce, nech to uspesne dotiahnes do stastneho konca! Budu to dvojicky? 😉

julietka
25. jún 2009

majka myslim ze len jedno, ale zajtra ideme na UTZ tak sa dozvieme ci jedno alebo dve 😉
ja som si robila testik na 11 od OPU a hned mi ukazalo ciarocku, zatial iba slabucku ale krasne viditelnu 🙂 a na druhy den 12 dni po OPU mi ukazalo uz uplne silne ciarky dokonca ked som testovala na poludnie, takze ty ked si tehu uz ti ukaze // 😉 😵

majka212
25. jún 2009

julietka ked ja sa toho testu nejak bojim 😖 viem, ze vysledku sa neubranim, ale aspon budem do pondelka dufat... s manzelom sa tiez stale dohadujeme, ci to vydrzime alebo nie... a mozno to zajtra risknem....😵 ja nemam zatial ani spinenie ani naznak mrchy (klop, klop), tak by to mozno mohlo vyjst.. toto je nase 1.IVF.. tebe vidim, ze to vyslo az na 4-krat... ty si teda necitila nic, ked si bola tehu?

julietka
25. jún 2009

majka tentokrat nie, vobec nic 😉
som sa tiez branila testovaniu, ale potom som radsej otestovala aby som sa potom nezlozila zo zlej spravy z krvi, ja mam rada ked viem na com som..ale je pravda ze som to tiez natahovala 😉

krista
25. jún 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

majka212
26. jún 2009

ahojte!
kde ste sa vsetci podeli?
nevydrzala som... testla som sa ☹ ☹ ☹ ani naznak ☹ ☹ ☹ konfi, kedy ideme do dalsieho cyklu?

scarlette
26. jún 2009

majka je mi luto ze na teste nic ale krvicka je smerodajna tak pockaj do pondelka

konfi
26. jún 2009

majka212 už je potvrdené,že nie som tehotná a teraz mi volala kamarátka,že potratila dnes tak my je strašne a ďalší pokus to ešte neviem teraz sa musíme pozbierať psychicky a až potom sa s mužom dohodneme toto bude posledný pokus cez poisťovňu tak si musíme byť istí,že do toho na sto percent ideme.A Ty už vydrž do pondelka ešte nič nie isté ani stratené uvidíš,budem Ti držať všetky palce. 😉

nugino
26. jún 2009

ahojte, no nezacali sme moc pekne rano 😢 je mi to luto, ale ako pise konfi - treba dat hlavu a telo do poriadku 🙂 no ja idem za tyzden na krv - mozno ma caka to co vas 😒

jasterica
26. jún 2009

Ahojte kocky 😉 dnes asi nieco visi vo vzduchu,aj jackson zomrel... 😔

konfi,je mi to luto... 😔 ale ja viem,ze raz sa to krasne zadari... 😵 teda uz najblizsie,treba dufat... 😉 vidis,aj ja dufam a to mame pred sebou este dlhu cestu... 😲

juli,uzasneeeeeeeeeee,mozno aj dvojky budu...krasne,len sa opatruj...a nechaj sa rozmaznavat... 😅

majkaaaaaa,nehadz hned flintu do zita... 🤐 moja kamoska bola tehu,este aj menzes mala,test jej vysiel negat.a po tom vsetkom nechapala,ako je mozne,ze ju bolia cici,pribera...potom isla na gyno a hla...bola tam mala pekna fazulka 😵 takze vsetko je mozne... 😅

majka212
26. jún 2009

ahojte!
dakujem za povzbudenie, ale moc tomu neverim ☹ ☹ ☹ je mi z toho dost smutno, ale som rozhodnuta... hned, ako to bude mozne, ideme na dalsi pokus... teraz som uz u rodicov - nakoniec som sa rozhodla cestovat, aspon tu na to nebudem tak mysliet... 😖

prajem vam pekny den a nugino drzim palce, nech ti to vyjde!

konfi do tretice vsetko dobre 😉 🙂

nugino
28. jún 2009

ahojte,
mna zacinaju boliet prsia a aj v podbrusku - nechavam to vsetko uz na osud a piatnajsie vyseldky...mozno rozuzlenie pride aj skor? 😒

vcera som si citala prispevky na zaciatku tohto fora /tak rok 2007/ a baby neboli moc spokojne s doktormi v centre...myslite si ze je to take aj teraz? najskor z nas vyzmikaju peniaze na opakujuce sa cykly a potom sa to mozno podari? dost ma to zaskocilo ale zas na druhej strane Slovak chce zarobit na vsetkom a vela...

flock
28. jún 2009

ahojte babulky,

uz sme doma a dovolenka pomaly konci 😲

konfi - mrzi ma, ze ti to nevyslo, treba verit, ze posledny pokus bude naozaj posledny 🙂
majka - mozno ta este krvicka prekvapi, este chvilu musis verit
nugino - bolesti v podbrusku aj prsia patria k tomu, tak si to uzivaj, minimalne do piatku si tehotna 😀
co sa tyka tych prispevkov, musela by si si precitat vsetky, aby si mala celkovy prehlad (ja som ich citala), ale myslim, ze poslednu dobu boli baby spokojne. doktori robia co mozu, ale ostatne je na prirode a ako sa s tym vysporiada nase telo, to uz oni ovplyvnit nemozu
jasterica - dakujem, uz som to tu parkrat spominala, takze v skratke - do centra chodim skoro rok, dlho sme cakali na genetiku, ale nakoniec sme isli do toho - 15.03. som podstupil svoje prve IVF-ICSI a vysledok bol pozitivny 🙂 velmi nas to prekvapilo, lebo uspesnost prveho cyklu je cca 30%, ale verim tomu, ze vela zavisi od psychiky - doktor mi po transfere povedal, ze sa mam citit ako tehotna, tak som ho posluchla 🙂 ale zaroven musim povedat, ze testom sa to vsetko iba zacina, stale beham po doktoroch a najblizsie ma caka amniocenteza. ak by si chcela este nieco vediet, kludne sa pytaj 🙂

julietka
28. jún 2009

nugino ak mozem povedat za seba v iscare sme absolvovali 3neuspesne IUI a 2neuspesne IVF, zakazdym to bolo len o peniazoch aj ked my sme to tak vobec nevnimali, pretoze sme ine centrum ani neskusili..oci sa mi otvorili ked som nestastna po 2 neuspesnom IVF zmenila centrum a presli sme do Brna..tak som zazila doslova sok, boli sme v inom svete..v iscare ma nepustili ani na OPU ked som im neukazala blby papier o zaplateni vsetkeho aj toho co sme este neabsolvovali..toto v Brne neexistuje, tam sa citis naozaj ako clovek, okrem toho ze platis vsetko az nakoniec po transfere je tam vsetko neporovnatelne, bola by nehorazna urazka aby som tieto centra porovnavala...ked si spomeniem ze v iscare ma polhodinu!!po OPU oblbnutu este po narkoze vyhanali z izby lebo som musela uvolnit postel dalsiemu "cislu"je mi z toho zle..toto v Brne naozaj neexistuje, lekari su tam ustretovi, vzdy vysmiati a veseli, pristupuju k tebe ako k cloveku, ziadne cisla..ale to by mi nestacil "papier" keby som tu mala pisat vsetky rozdiely..
Myslim ze staci ak poviem ze v iscare mame este dve mrazene embrija,ale uz sa tam nevratim...
Okrem ineho rozpravala som sa s jednym nezainteresovanym odbornikom na gynekologiu a sam bez toho aby som nieco povedala na iscare rozpraval o nich len ako o vytahovacoch penazi ktori sa prizivuju na ludskom nestasti a beru velke prachy od poistovni za nieco co vobec nerobia tak ako by mali..toto povedal lekar ktory ma toho naozaj dost za sebou, okrem toho ze ma vsetky tituly ake existuju..ale to nie je podstatne..

julietka
28. jún 2009

flock nechcem v ziadnom pripade oponovat k tomu co pises ze doktori robia co mozu, pretoze neviem ako u vas no v nasom pripade to tak vobec nebolo..ked som lekarovi vravela ze vzdy na 10 den od transferu zacnem krvacat tak sa tvaril ze ma nepocuva, a vobec to nechcel riesit, on povedal ze to pre nich znamena ze to jednoducho nevyslo, aj napriek tomu ze som mu tvrdila ze nieco urcite nie je v poriadku..ani raz mi neodporucil ziadne vysetrenie nic...ked sme prisli do Brna a toto som povedala lekarom okamzite mi nastavili uplne inu liecbu a po prvykrat v zivote som si nasla na testiku dve //
Ono je to o tom ze ak by sa to podarilo uz by z nas nemohli dalej tahat peniaze a to nejdem hovorit o tom kolko sme davali okrem beznych platieb aj "vsimne", ale to je uz nas problem

flock
28. jún 2009

julietka - mzri ma, ze mas takuto skusenost, ja som sa s tym nestretla, co sa tyka platenia, sme platili, len to co bolo skutocne treba - co ste platili a pritom ste to neabsolvovali??? Co sa tyka zakrokov - tak aj pri OPU aj ET som v centre lezala tak dlho, ako bolo potrebne, doktor ku mne prisiel, vsetko mi vysvetlil, sestricky boli vzdy mile a podporovali ma ako sa len dalo.
k akemu doktorovi si chodila v iscare?
tesima, ze ti to v brne vyslo, gratulujem k //, uzivaj si tehotenstvo ako sa len da 🙂 🙂 🙂

nugino
28. jún 2009

no ja som isla na transfer aj ked som nemala zaplatenu jednu cast a v pohode po zakroku som to uhradila...zatial nemam dovod davat niekomu nieco do vrecka ked nemam // iste 😉 no uvidim ako to vyjde a co povie dr. ja mam taky dojem a to sa jej opytam ze mam problem s dozretim vajicka...folikuly sa mi vytvoria ale vajicko mi dozrela iba jedno - tak mi to povedala embrylogycka po OPU

julietka - a ked si spocitas benzim a platby v Brne kolko ste obetovali? zistili hned v com je problem? vysetrenia ti robia tam alebo musisi este niekde chodit?

julietka
28. jún 2009

nugino ja som si uz po druhom neuspesnom IVF v iscare spravila vsetky vysetrenia sama, hematologiu, genetiku, imunologiu, ale vsetko som mala v poriadku, len v brne mi nasadili lieky ktore som v iscare po IVF neuzivala............v Brne sme platili 10tis. za cyklus, lieky nepocitam, lebo tie sa mi podarilo zohnat tu na konikovi lacnejsie a jedna cesta uz aj spiatocna je 500sk, a platis icsi len za naozaj oplodnene vajicko 1tis, v iscare sme platili icsi na pocet odobratych vajok bez toho ci naozaj bolo oplodnitelne alebo nie..jednoznacne nas to vyslo lacnejsie, pretoze v isc sme platili nieco cez 24 tis.hoci to bolo cez poistovnu..

nugino
28. jún 2009

julietka - uvidim ako dopadnem teraz - co povie a navrhne dr. lebo vycerpat si vsetky pokusy pri prvom dietati je dost zle ☹

konfi
28. jún 2009

ahojte baby julietka v niečom máš pravdu v niečom zasa nie ja už som bola dvakrát na ICSI-IVF a po každé v inom centre a po každé to bolo iné mám posledný pokus cez poisťovňu a nechcem ju premrhať nemôžeme si to v hotovosti dovoliť a tak premýšľam čo urobiť aby sa to konečne podarilo a neviem posúdiť ani nadávať kto aký je,každý má svoj názor a pocit a keď to nepôjde takto v detských domovoch je detí hromada,ktoré nechcú vlastní rodičia,takže nebudem tlačiť hlavu do piesku a skúšať možnosti.Prajem Ti veľa šťastia a aby Ti to konečne vyšlo. 😉 majka212 zajtra Ti budem držať všetky palce,ktoré mám a aj tie manželove daj vedieť. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 nugino tfuj tfuj tfuj pre šťastie 😉 😉 😉

bubina1
28. jún 2009

Cafte babenky!
tak a sme naspät z dovolenky.... 😀 bolo super...3 dni zima...4 dni pekne......pocas tejto dovolenky ame mali všetko..vietor, dažd, burku, slnko, dúhu...sme si fajn oddychli.
chcela som sa ozvat aj castejsie, ale na hotely bol jeden pc s netom a furt ho obsadzovali nejaký závisláci 😀 ...tak som sa medzi vas nedostala
ste ma tu aj prekvapili, nejak sa to tu rozsuplo....dokonca nové baby pribudli do klubu....no musim sa medzi vami znova zorientovat 😀
co ma nepotesilo...ze ma tu necakali samé prijemne správy 😒 tak ako pise jasterica, asi musi byt nieco vo vzduchu...majka...ja este nestracam nadej....pondelok to isti...
ja neviem....mozno sme akurat teraz v tej dolnej vlne sinusoidy....mne prichádza menstruácia prave teraz na 21-22 den...jej uplne sibe....inak 26... ☹ je to dost skoro..... 😒
idem spat dievcata...som dost unavena z cesty, mozno pisem aj bez nejakych suvislosti...ale sak vy mi to odpustite.... 😵

nugino
29. jún 2009

ahojte...mna zacina pobolievat brucho ☹ sa blizi termin prichodu, prsia ma bolia tak ako keby som mala dostat...no uvidim v piatok...teraz sa idem ucit - zajtra ma caka skuska - nech uz ju mam za sebou 😉
prajem vam pekny den a majka212 - vela stastia

majka212
29. jún 2009

ahojte dievcata!

neverili by ste... a ani ja tomu neverim.... sestricka mi v telefone oznamila, ze som tehu.... hcg 98 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 neverila som tomu... este vsak musim ist v piatok na krv, a ak hcg stupne, tak je to bomba 😀 😉 🙂

kaciatko81
29. jún 2009

majka, gratulujem! 😵 😵 😵 😵

nugino
29. jún 2009

majka212 superrrr sppravickaaa...kvapky z neba 2 tyzdne co padali naozaj priniesli stastie 😀 tesim sa velmi davaj na seba pozor...oslavujte decentne 😝

julietka
29. jún 2009

majka gratulujem k pozitivnej krvicke 😉 tak nech hcg len pekne rastie 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre