ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

karkulka522
27. aug 2008

scarlette-tak to si to 1 vyrocie poriadne uzite 🙂 ,my uz mame za sebou 4 roky manzelstva,pozname sa 9 rokov a stale mi to az tolko nepride. Ked som dostala do ruk vysledky z EKG a tam moj vek zaskocilo ma to,ze ved ja tolko nemam a muz zo smiechom mi vravi- a kolko by si chcela mat? 😀 Mne tie roky velmi rychlo utekaju.Hadam az ked bude babo tak si tie roky uvedomim

vika34
27. aug 2008

prvé HCG bolo po desiatich dňoch pon transfere a to bolo 60 a trinásty deň 191 ,odvtedy mi nikto nebral krv takže neviem

sylvia21
27. aug 2008

Viky, to hcg Ti prikladne stupa. Kedy teraz ides na kontrolu? Ak si velmi nervozna, tak chod zajtra, nech Ti urobia hcg, aby si bola aspokojnejsia. Myslim ,ze sa Ti nikto nema pravo cudovat, ze sa strachujes.

Karkulka,Scarlettka ja som sa minule u lekarky pomylila a povedala som ,ze mam 29 a mala som uz 30, absolutne si tiez neuvedomujem vek. No a teraz v sept. budem mat uz 31. Ak by sa nam podarilo mimco, tak by som mala nadherny darcek.
Scarlettka m isme tiez s drahym dnes troska oslavovali, urobil super veceru 🙂

scarlette
27. aug 2008

sylvi to sa mas, moj uz davno nieco take nespravil, minuly tyzden som ale dostala kvetinku k meninam, tak ason neyabudol 😉

vika34
27. aug 2008

sylvia už to nechám tak ,aj tak na tom nič nezmením,dokiaľ nebudem krvácať a mať bolesti tak tam pôjdem až v stredu,keby som musela ísť na potrat ,aby to bolo cez víkend,aj ked v kútiku duše stále verím a myslím si ,že tá príroda predsa nemôže byť ku mne až taká nespravodlivá/ALEBO MôžE ☹ /

pupo
28. aug 2008

Ahoj Vika, nebuď smutná, Hcg stúpa a to je fajn,nekrvácaš aj to je fajn a srdiečko kľudne môže byť vidieť až v 8 týždni. Drž sa

karkulka522
28. aug 2008

ahoj Pupo,tak ako? Citis sa nejak inak? Ja som dnes mala dostat menzes a zatial nic,ani priznaky ako bolenie brucha.Dnes poobede idem k doktorovi aby skusil pozret na sone ci tam nieco uvidi a porozpravat sa s nim.Aj kyselina listova ni uz dosla,tak si ju dam predpisat.

pupo
28. aug 2008

ahoj Karkulka, nemám nič nové, dnes som siedmy deň po Pregnyle, tak to s tým testovaním nechám na neskôr, aj ked by som už rada vedela na čom som. Kyselinu listovú neberiem, nikto mi nič nehovoril, ale možno až po krvi na Hcg. Daj vedieť čo povedal doktor, ale na sono je ešte skoro, nič tam asi neuvidí, ale ak chceš byť kĺudná tak si ho daj spraviť. Dôležité je , že mrcha neprišla. Držkaj sa!

karkulka522
28. aug 2008

no zatial neprisla,dufam ze ani nepride 😒 ,poobede dam vediet.

pointka
28. aug 2008

Ahojte,
takze 3 blastocysty neprezili ☹
Teda rozmrazili tie 3 jednobunkove, z tych zatial prezili vsetky, rano mam transfer

dadulik111
28. aug 2008

ahoj pointka držím ti palce na transfer, aj aj idem zajtra ale len na kontrolu,na koľku si objednaná?

scarlette
28. aug 2008

pointka skoda ☹ ale nastastie mas tie tri jednobunkove, aspon nieco, rano na teba myslim 😉

karkulka522
28. aug 2008

Pointka-zajtra drzim palce,vlozia ti vsetky 3? Mne dnes doktor sono nerobil, ze je este skoro.A mrcha stale neprisla,tak mame este nadej.Kupila som aj 2 testy a v sobotu a v pondelok testujem.Tak uvidime.

pupo
28. aug 2008

Ahojte,
Karkul, dôležité je že mrcha neprišla, držím palce pri testovaní!

pupo
28. aug 2008

Pointka držím palce pri transfere a je to smutné s tými tromi blastocystami. Tie chúdence blastocysty nemajú už šance pri rozmrazovaní? Prečo to embryologovia nepovedia, že mrazenie vo vyššom štádiu delenia je neúspešné. Ak sú šance mizivé, tak by sa každá z nás rozhodla mraziť prvojadrá, alebo sa mýlim? Veď my sme v podstate laici a nerozumieme tomu. Podľa mňa by každú ženu mali podrobnejšie informovať o možnosti rozmrazenia embryí v tom ,ktorom štádiu...som naštvaná, pretože je to veĺká škoda keď sa predtým pekne deliace sa viacbunkové embryo nemá potom šance pri rozmrazení...a Pointkin prípad nieje ojedinelý...
dúfam však, že tí ďalší traja bojovníci budú bojovať aj za ne! Držím im palce!

karkulka522
28. aug 2008

Pupo-mas uplnu pravdu.Keby nam povedali viac informacii co sa moze stat, co je vyhodnejsie tak by tie pokusy boli omnoho uspesnejsie.A nehovorim len o rozmrazovani,ale aj o oplodnovani.Keby som vedela ze je lepsie vkladat embrijka po predlzenej kultivacii tak by som nevahala ani sekundu. Uz mi to pripada ako keby len nahanai peniaze.My sme ochotne zaplatit ale na oplatku chceme BABO-no nie?

sylvia21
28. aug 2008

AHojte kocky - vsetky - myslim na Vas a drzim Vam palceky.

Dnes mam narocny den - omylom som mala v lab.vysetreniach dve krvne skupiny A pozit, O pozitiv. Tak som zbehla do iscaru, aby mi zobrali este raz krv, pre istou. Boli ochotni. Ked uz som tam bola, tak mi povedali dalsiu spravu, ze mi zle dopadla kultivacia, mam streptokoka, na co sa normalne davaju antibiotika, ale teraz nam antibiotika nedoporucuju, tak som si zacala zavadzat silne jodove cipky na dezinfekciu, Ale pocas MS sa davat nemaju, tak ked mam dostat zajtra MS, tak neviem, ci mi tie cipky pomozu. NO kazdy den prichadza nejaka radost. ☹

vika34
28. aug 2008

sylvia drž sa ,je to strašné,že niekto má všetky somariny a niekto si vôbec neváži,ked je bezproblémový.Ale taký je život,svinsky nespravodlivý

karkulka522
29. aug 2008

ahojte-Sylvi to ma mrzi,ze ti do toho zase nieco prislo.Nepytala si sa doktorky ci to mozes zacat zavadzat hned po MS.A hlavne si treba davat pozor na ucinky.Vidis ja som mala prekonanu hepatitidu a v tej chvili som myslela ze je po vsetkom nasom snazeni,ale dopadlo to dobre.Dufam ze ti cipky pomozu a neublizia.DRZ SA.

sylvia21
29. aug 2008

Ahoj Viky a Karkulka, no co uz, dufam, ze to nebude take vazne, aby nam to ohrozilo "nasu" akciu. Nasa doki ma dovolenku. Zastupil ju Hruzik.
MS som este nedostala, ale snad kazdu chvilocku pride. Takze pojdem do CAR asi v nedelu. Neviem, kt. doki tam bude, spytam sa ho, ci si este ten betadine mozem davat este i po menzes.
Kocky, vy ked ste zacali stimulku 2.3. DC, tak sa Vam ten MS nejako zmenil, ci silnejsie krvacanie alebo naopak slabsie?
Krasny predlzeny vikend 🙂 Moje mile cakatelky - drzim Vam vsetkym palceky, nech uz ten bocian s tou dobrou spravou zabludi uz co najskor k Vam.
Pointka - dnes mas velky den - myslime na teba.

karkulka522
29. aug 2008

Ja mavam MS 3-4 dni takze na 2 den je u mna silny, no 3 a 4 je uz uplne slabucky.A stimulka mi na tom nic nezmenila.Aj ja cakam na MS-uz meska druhy den.Snad je to dobra sprava.Verim ze ti to dopadne na vybornu. 😉

sylvia21
29. aug 2008

Karkulka, to musi byt urcite dobra sprava 😵 😵 Kedy pojdes na krvicku?

pupo
29. aug 2008

...dialnica sa nekoná...dnes ráno som si spravila test a je negatívny. Takže Pregnyl tam už nieje. 😒 Som ôsmy deň po ET a trinásty po OPU.

sylvia21
29. aug 2008

Pupo, tie testy nemusia byt vzdy kvalitne. uz sa niektorym kockam stalo, ze test ukazal jednu ciarocku a vysledky krvi boli pozitivne. Nechcem Ti predkladat velke nadeje, lebo chapem, ako tazke je zmierit sa so smutnou spravou, ci sa na nu pripravit. Nepises ale, ze si dostala MS, takze nadej tam este je 😉

karkulka522
29. aug 2008

Pupo 8 den po ET este nemusi nic ukazat. Telo este len zacne vylucovat HCG.Ja som mala 9 dni po ET a tiez mi neukazalo,aj doktor mi vravel nech radsej skusim na 12-14 den a v lekarni mi vravela aby som radsej pre vacsiu istotu spravila test z ranneho mocu-tam sa nahromadi najviac HCG. Ale ak si este nedostala MS tak sa nemas preco strachovat.Neboj sa tentokrat ten boj vyhrame 😉 .--------------------------------------------------------Sylvi na krv idem v utorok.Okolo 13:30 by som mala vediet vysledok.

sylvia21
29. aug 2008

Pupo, Karkulka ma pravdu, este tu je velka sanca. 😕 😵
Karkulka tak v utorok 😵 😵

pupo
29. aug 2008

ja viem, babenky moje...test som robila z ranného moču. Neskladám zbrane, len som trošku smutná, viem, že nádej zomiera posledná...vyskúšam v pondelok (11 deń po ET ) snáď...

karkulka522
29. aug 2008

musis tomu verit,aj mna nadej opustala a otocila sa naspat ku mne,neboj sa ved aj ja trpnem pri kazdom vkladani tabletiek ci dorazi mrcha 😒 ,no teraz uz ozaj nemozeme nic robit len cakat a tak radsej lezkam a citam knihu. MUSIME VYDRZAT A DIALNICA SA OBJAVI: 😉

dadulik111
29. aug 2008

ahojte, dnes som boal na kontrole a v nedeľu mám odber, držte mi palce
neviete mi povedať prečo mi dala doktorka dva pregnyli keď pri 1IVF som si pichala len jeden?

pupo
29. aug 2008

ahoj dadulík, držím palce na punkciu. A ten Pregnyl som pichala aj ja 2 ampule t.j. 10000 jednotiek a dalšiu ampulu t.j. 5000 jednotiek mi pichli pri transfere. Neboj je to OK.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre