ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sylvia21
4. aug 2008

scarlette - tak ty ma dokonca predbehnes 😀 , ale odpustam Ti 😉 Zajtra - uspesny den 🙂 🙂
Kocky ja som zase pribrala, ja sa uz z tych kil zblaznim. Co budem robit, ked budem tehoska 😲 😲 😝 😝

karkulka522
4. aug 2008

ahojte, Mirka tak gratulujem,tehoska medzi nami -to sa potom rychlejsie tem tehovyrus medzi nami siri.Tesime sa s tebou,len sa opatruj. Sylvi-nic si z tych kil nerob,mne je to uz jedno len nech sa vsetko podari a nech sme vsetci zdravi.Ja mam momentalne 52kg ale po tych hormonoch citim ze mam sirsie boky.A to som hormony brala pred rokom.My sme dnes dopadli velmi dobre.Ziadost je podana a este stihame teraz aj IUI.Od dnes mam tabletky a v pondelok idem na ultrazvuk,potom sa uvidi co dalej.Pevne verim ze uz to vijde aj ked som pripravena aj na zle spravy.Optimizmus nesmie chybat 😉 🙂 🙂

scarlette
4. aug 2008

silvi treba priberanie brat tak ze je to pre lepsiu vec - babatko
ja som od zaciatku roka pribrala 8kil ☹ a muz mi hovori ze nech na to kaslem lebo to je pre babo 😀 a to uz vyzeram podla mna ako buchta 😠

selmicka
4. aug 2008

ahojte, neviete ci ordinuje dr. tazberikova alebo ma dovolenku:

sylvia21
4. aug 2008

karkulka vy ste ini sikulaci, vychadza Vam to zatial vyborne. 52 kil, neblazni, ja som mala tolko asi este hned po zakladnej a to som si pripadala celkom stihla 🙂 kolko mas cm? si asi nizsia, ze? ja mam 170cm a o vahe radsej ani nehovorim, mam dovolenku a vacsinou ma ladnicka priam hypnotizuje, no hroza 😝 😝 Dlho som si drzala vahu okolo 58 - 62 a potom prislo obdobie, kedy vaha zacala neuveritelne stupat. Prestala som sportovat a zahrabala som sa do knih a bolo. No nic, ja tie kila nejako porazim 😉

scarlette v mojom pripade mi priberanie moze skor uskodit ako pomoct, preto sa na seba a svoju volu, kt. sa mi tak strasne tazko ovlada, hnevam. Priberanie moze pomoct iba dievcatam, kt. maju nizku vahu a potrebuju pribrat , aby boli uspesne 😉 kazdemu to , co mu treba 😉

selmicka neviem - ved si zavolaj na recepciu a hned sa vsetko dozvies 😉

scarlette
4. aug 2008

silvi tak ja by sompotom mala rychlo schudnut...zial tiemoje kila navyse su z hormonalnej liecby co som mala pol roka takze pocas toho to bol boj s veternymi mlynmi 😅
teraz som si upravila stravu a zacala som aj cvicit tak uvidime 😉

karkulka522
5. aug 2008

dobre ranko vsetkym,dnes sa nam neukazuje pekne( u nas je zamracene) ☹ . Aspon spravim robotu v nutri, upratať, zavariť broskyne a spravit leco,a urcite si este nieco najdem.Chcem stihnut vsetko co sa da aby som po IUI len oddychovala a mala vylozene nohy 😉 🙂 Sylvi- mam 164cm, ja sa citim tak mierne nad normu.Ja si vahu drzim takuto uz 9 rokov ale to sadielko pribuda.Este je to v norme.

sylvia21
5. aug 2008

karkulka tak to si uplne stihlunka - hotova modelka, ja som za tieto tri dni upravou stravy a vacsim pohybom schudla kilo. Ak by to takto nasledovalo, tak by sa mi mohlo nieco podarit 🙂 uvidime.
Scarlette - priberanie, ked uzivas hormony, tomu sa nikto neubrani. Kvoli tomu sa netrap.
Dnes idem k lekarovi, aby mi vysetril tie moje stale sa zvacsujuce opuchy noh, tak dufam, ze sa nieco podari zistit a opuchy aspon zmiernit.

pointka
5. aug 2008

Ahoj Sylvia, dik za IP, az teraz som ju precitala, velmi si to cenim, co si napisala, dakujem a naozaj mi dovolenka pomohla. Sice mi teraz IUI nevyslo (ani som nedufala), ale vcera som bola u dokiny a zase ma tak trochu potesila, idem na KET koncom augusta, uz stimulujem a uz mam aj ziadost na 2. IVF podanu, tak snad uz nieco vyjde.
Dokina chce teraz PK pred KET a da mi 3 embrya, tak som zvedava, tentokrat budem lezat s vylozenymi nohami a max. moju kabelku zdvihnem, nic ine 🙂

karkulka522
5. aug 2008

Sylvi-nech ti to u lekara dopadne na jednotku, 😉 😎 Pointka-drzim palceky nech to uspesne dopadne. 🙂 🙂 Mam teraz prestavocku a pokracujem s lecom,tak sa zatial majte 😎 😎

sylvia21
5. aug 2008

pointka ake to mas super nahustene, nieco z toho musi predsa dobre dopadnut, ja zacinam stimulovat koncom augusta, tak si ma este predbehla 😉
karkulka dik - dufam ,ze mi nepovie, ze potrebujem nejake lieky, ktore vylucuju tehotenstvo, to by bol ozaj problem. Inak moja svokricka kraja do leca papriku dost na hrubo a to leco je uplne uzasne. Rajcinovy pretlak ma naucila robit tak, ze rajciny pomixujes, prelejes cez sitko, varis a sterilizujes - potom ma uzasnu farbu a je tisickrat lepsie ako ked sa pasiruje 🙂

scarlette
5. aug 2008

ahojte kocky, prave som prisla od lekara a mam vynikajucu naladu
🙂

scarlette
5. aug 2008

muzov spg je OK a aj moj hormonalny profil je super, vraj sa mozeme stale snazit aj prirodzene a dokonca mozem otehotniet aj predtym nez dostanem prvy menzes nakolko ovulke nic nebrani 😀
dnes nam aj vypisal ziadost na 1IVF a tak cakame na schvalenie a menzes, poradovnik nie je ziaden tak ked to bude schvalene a bude menzes mozem zacat stimulovat 🙂 , ak by sa MS nedostavila tak do polky septembra idem na vyvolavacku

alicag
5. aug 2008

Ahojte všetky Silvi tak zajtra odchadzam na dovolenku huraaaa.a od nedeli začinam s proverou.drž mi palce ozvem sa ked pridem bude to skoro 3 tyždne.
Všetkym stimulantkam držim moc palce a tehulkam tiež.
Tak dobru nocku a majte sa pekne 🙂 🙂 🙂

sylvia21
5. aug 2008

scarlette - to je super, taketo spravicky sa radi dozvedame 😉 budeme drzat palceky nech sa to podari cim skor, my ked sme sa pokusali prirodzene, tak som si merala i bazalnu teplotu, mne to celkom nahradzalo robenie si testikov a troska ma to ukludnovalo v tom, ze kazdy den sledujem, co sa deje 😉
alicag - my sme teraz vyprevadili rodicov na Jderbu, hned by som isla s nimi 🙂 poriadne si na dovolenke oddychni, aby stimulka bola co najuspesnejsia. Budem na teba mysliet. Akymi liekmi teraz stimulkujes? Kam ste sa to vybrali vy? Nevem, mozno si spominala a zabudla som.

anielik
5. aug 2008

ahojte babulky,

chcela by som sa spytat, neviete ako dlho sa teraz caka na IVF? po schvaleni poistovnou?

Dakujem a drzim palceky vsetkym 😉

sylvia21
5. aug 2008

anielik - nie dlho, co viem, zatial vsetky kocky co maju schvalenu ziadost a vsetky vysetrenia, tak hned mozu zacat. V pondelok, ked som tam bola, tam bolo skoro prazdno, vsetci su teraz na dovolenkach 😉

anielik
5. aug 2008

dakujem :} si ma potesila 😉 tak tam budem musiet skocit a vypisat ziadost na poistovnu 😖 😠 😠

sylvia21
5. aug 2008

anielik tak sup do toho - najprv si tam ale zavolaj, lebo i lekari maju dovolenky, aby si sa zbytocne neprebehla 😉

sylvia21
6. aug 2008

kocky - bola som vcera na vysetreni a zistili mi, ze mam problem s limfatickymi cievami, preto mi opuchaju tie nohy. Prognoza je zhorsujuca a budem musiet nosit stale kompresne pancuchy ☹ Zial nie je to vobec liecitelne.

karkulka522
6. aug 2008

Sylvi,to je mi luto,necakala som ze to bude az tak zle.Tie pancusky ti pomozu aby ti nohy odpuchli?Nechce sa mi verit,ze v dnesnej dobe to nie je liecitelne.Ani tabletkami? ☹ dufam ze sa ti to aspon trocha zlepsi. 🙂 🙂 Anjelik-my sme boli vypisat ziadost v pondelok na 2IVF a v kancelarii mi vravela ze ziadost je schvalena do mesiaca a potom nas da na poradovnik,takze by sme sa mali ist na IVF niekedy v novembri.Ze oni nam daju vediet. 🙂 🙂 Ale pri nasom 1IVF sme necakali.Vtedy sa zaniesla ziadost a pri nasledujucej mrske sme zacali. Drzim palce, nech to ma uspesny koniec.

sylvia21
6. aug 2008

Karkulka - i ja som tomu nemohla uverit, ze je nieco, co sa tyka cievneho systemu neriesitelne, ale budem troska ako stara babka s pancuskami. Takze teraz sa asi po prazdninach troska pacientiek nakopilo. Ale november je cobydup a o chvilocku to pojde. Asi stale plati , ze minimalne tri mesiace trva vsetko to vybavovanie.

karkulka522
6. aug 2008

Moze ta ukludnit len to,ze este nejaky mesiac a je po lete a uz sa budu nosit dlhe nohavice 😉 😉 .Moj manzel mi stale hovori ze v novembri uz budem tehotna po iui, ze ivf ani nepodstupime. 🙂 Keby to bola pravda 😒 .Chcem tomu verit ale zadne vratka su stale otvorene.DUFAM,ze to je posledna zla sprva od teba 😎 😎 😎 😉 🙂

sylvia21
6. aug 2008

no karkulka tvoj manzel je uzasny, moj sa o to tiez pokusal, ale naposledy pri podobnom optimizme sme dopadli s mimomaternicovym, ale velmi sme tomu verili a embryjko bolo, len zabludilo 😉 , tak verte tomu i vy a urcite budete uspesni 😉 len nech manzelik poukazuje svojim spermijkam nejaku tu mapku pripadne GPS 😵 😉

scarlette
6. aug 2008

silvi to mi je luto ☹
zaradenie do poradovnika zalezi od toho aku mas poistovnu, nam kocka v kancli povedala ze pre nas poradovnik nie je, inak ak by sme mali cakat dlhsie na ivf tak sme sa rozhodli ze by sme si zaplatili soft ak sa dovtedy nezadari

sylvia21
6. aug 2008

scarlettka a kde ste vo vszp? Ako to myslela , ze pre vas poradovnik nie je, ze nemusite cakat? To by bolo fajn, nie?

anielik
6. aug 2008

karkulka...my sme po 1ivf, tiez cakali mesiac na poistovnu a potom asi 2mesiace na poradovnik, a nakoniec nas Valky zobral skor...lebo sme skusali este 1 IUI...
ale november by mi aj tak vyhovoval, nechcela som to skor..

scarlette.. aku mate poistovnu?

sylvia to je mi luto a neda sa to nejakou "alternativou"

sylvia21
6. aug 2008

anielik - neda sa ☹ musim s tym bojovat len pancuskami, inak sa zatial neda a nikto sa na SR ani tomu alternative nevenuje podla lekara, ale mozno by som mala vyskusat nejakeho homeopata. No genetika je velmi silna 😠 a len tazko sa da porazit. Mozno v Amerike, ale nie u nas.Uvidime co vymyslime, uz raz mi tie opuchy ustupili, ale dlhodobo som uzivala liek, kt. zmiernuje opuchy, ale nelieci a v tehotenstve nie je dobre sa tym napchavat, tak uvidime.
anjelik - november je krasny mesiac a nie je to tak daleko 😉

scarlette
6. aug 2008

kocky ja som v spolocnej, ale vraj na tie komercne poistovne poradovnikz vobec nie su

pointka
6. aug 2008

spolocna je najhorsia poistovna, s najvacsimi doplatkami a dlhymi poradovnikmi.
ja mam vseobecnu, bezproblemov do mesiaca mam ziadost schvalenu a hned idem na ivf

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre