ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

silvinnka
9. máj 2011

@kikus77 tak ako pisebibi24,docent vie hned uz pri zacinajucej hyperstimulke zistit ci ides do ohss...mne to zacalo uz na 5ty den,na sone som mala cez 12 folikulov,ktore mali vyse 1,7 cm....ked videl ze hyperstimulujem tak mi bral hned krv na hormony,ale ja som brala najmensie davky,mensie sa uz aj tak nedali dat....treba sa fakt pytat,ja som zdrav. sestra (byvala) a vzdy som tam dost dlho,tym,ze sa stale pytam a spolu rozmyslame co by bolo najlepsie a najvhodnejsie u mna....takze neboj sa,pis si otazky co Ta napadnu na papier a pytaj sa....dnes som mupovedala,ze pri dalsej stimulke chcem OPU az na 15 dc a suhlasil...dokonca mi povedal,ze to asi bude pre moje vajka najvhodnejsie....este jedna otazka,vysetrovala Ta alebo konzultovala si nieco s Lattakovou?
Este k ohss,mna dost bolelo od 4teho dna podbrusko aj vajecniky a dost rychlo mi rastol obvod pasa,ale pitny rezim som zacala az na 9ty den stimulky ☹( kolko si mala oplodnenych vajok,mas aj mrazacikov?

bibi24
9. máj 2011

@kikus77 Kikus, ja teda nie som lekar, takze si nedovolim nejake presne zavery, ale myslim, ze prave preto ta (a vobec vsetky) pocas stimulky sleduju, aby sa predislo pripadnym komplikaciam, alebo OHSS. Mne ked sa zacal OHSS rozvijat, tak mi to Dr. povedal uz pocas stimulky. A navyse, ohss sa rozvija, resp. zhorsuje az po pichnuti hcg.

kikus77
9. máj 2011

@bibi24 tot vsetko viem. Len sa necitim prave najlepsie, celkovo tuto stimulku znasam nejako tazsie. pri prvej mi nic nebolo, teraz mi je stale na vracanie a dnes to brucho 😒 Nechcela som vyzniet ako hypochonder 😉

silvinnka
9. máj 2011

@kikus77 neboj,neznies ako hypochonder,kazda co absolvuje stimulku ma strach... 😒 ,kazde inj. su ine a na kazde aj telo inak reaguje,a brusko aj vajecniky bolia tym,ze Ti tam rastu vajka 😉 cim si stimulovala pri 1.ivf a co Ti pichaju teraz?nemas nahodou skusenosti s Gonalom,neviem preco sa ho tak bojim...

kikus77
9. máj 2011

@silvinnka pitny rezim dodrzujem od zaciatku, teda, aspon sa snazim 😉 OPU mam vo stvrtok, neviem kolko bude a dost sa toho bojim, dnes videli v jednom vajecniku 4 /21 mm foliky a druhe mam vraj ako horzno- vela ale malych a zrejme do stvrka nedorastu ☹ U Lattakovej som bola 2x, raz na konzultacii kde bola spolu s docentom a dnes mi robila utz, lebo doc. musel ist na salu.

silvinnka
9. máj 2011

@kikus77 budem Ti drzat silno paste aby si mala silne a kvalitne vajka a hlavne coskoro si bola tehulka.... 😀 vo stvrtok budes kolky den stimulacie?co si pichas?

kikus77
9. máj 2011

@silvinnka prvykrat som stimulovala gonalom, pergoverisom a este jedno ale to si uz nepamatam a na zaver pregnyl- znasala som to lepsie, sice som bola obcas naladova, ale inak mi nic nebolo a mala som 8 zrelych vajok. Neviem preco mi teraz dali ine-picham merional a orgalutran. Zajtra vecer si mam dat ovitrelle.

kikus77
9. máj 2011

@silvinnka Vo stvrtok je to 12 dni, strasne rychlo to ubehlo. Dali mi merional a orgalutran. Ty mas dlhy protokol?

silvinnka
9. máj 2011

@kikus77 tak teraz to mame vymenene,ja som teraz pri prvom ivf . stimulovala s merionalom a orgalutranom a teraz mi dali ,, Tvoju,, prvu stimulku 😒 nepytala si sa,preco Ti teraz dali ine injekcie a nie tie ako pri prvom ivf?

silvinnka
9. máj 2011

@kikus77 mala by som mat kratky....mam 28 dnovy mc a ovulku mam v prirodzenom cykle az na 17-18 den , v tomto case som vzdy aj otehotnela a tento mesiac tiez ovulujem na 17den ...takze ked mi vajka odobrali na 10 den cyklu,boli velke ,ale nestihli dozriet a preto sa oplodnilo len jedno!!!

kikus77
9. máj 2011

@silvinnka no ja som mala prve IVF v GF a tam je pokial viem len dlhy protokol, neviem preco mi to docent zmenil lebo hovoril, ze mi dobre odhadli davky a 8 zrelych vajok je vraj idealny pocet- preto som mozno aj teraz taka "znechutena" ze budu sotva 4. Viem , ze zalezi na kvalite, len budem rada ak sa pri nasom spermiograme oplodnia a budu aj delit...chcela som mat "rezervu"...

silvinnka
9. máj 2011

@kikus77 to Ti verim,mat rezervu predsa len ukludni a da vacsiu sancu cloveku 🙂 jasom strasne verila tomu mojmu jednemu,krasne sa rozmrazil,ale na 4.den sa prestal delit ☹ prosim Ta pri dlhom protokole sa kedy zacina so stimulkou ?

kikus77
9. máj 2011

@silvinnka pokial si dobre pamatam tak na 18-19 DC, mozem sa Ti pozriet do papierov, ale az zajtra lebo ich mam v robote, potom Ti napisem. Zacala som nejako v polovici juna a 10.augusta som mala OPU- inak, presne v den mojich narodenin- tak som si myslela, hej, to je znamenie, musi to dopadnut dobre...nedopadlo, ani ET ani KET ☹ Ty si mala s jednym mrazacikom PK?

silvinnka
9. máj 2011

@kikus77 dakujem,ano ja som si dala PK,embryolog. mi vysvetlila,ze aj menej zivota schopne alebo menej dobre vajka sa zvyknu pekne delit do 4teho dna,na 4ty den sa delenie zastavuje a neni z toho nic...takze bez PK by som nesla za nic,na 5ty den by mala byt blastocysta,my sme sa jej nedockali...a aj pri predoslych 3och tehu(prirodzenych) doslo asi k zlemu deleniu a nekvalite vajok....

kikus77
9. máj 2011

@silvinnka v com mate problem? Myslim, tym spermiogram, ci tvoje vajecniky?

silvinnka
9. máj 2011

@kikus77 tak to nevie nikto,ja otehotniem hned na supu,ale vzdy potratim....genetika,imunol., hematol. vsetko o.k ,akurat sa mi vraj vytvaraju ,,menej,, kvalitne vajicka a ivf je jedine co dokaze vyselektovat pri oplodneni zle a dobre vaja ato pri PK alebo PIGd....aj muz je o.k 🙂

kikus77
9. máj 2011

@silvinnka vidis, ja som si myslela, ze je lepsie ked je zena v poriadku. Mne nic nie je, ale spermio je blbe. Takze je to asi jedno 😒 Zajtra Ti to pozriem a napisem 🙂 Dobru noc

silvinnka
9. máj 2011

@kikus77 😠 ani tak,ani tak paaaaaaaaaaaaaaaaaa,dobru noc

simonini
10. máj 2011

Ahojte bambulky, vcera som bola na pohotovosti lebo som zacala krvacat ( nie silno), takze som doma nohami hore. ZIstila mi Dr., ze sme v 4 tt a 6 dni. Tak som zvedava ako dopadneme. druim Vam palceky🙂

@andysok a vy sa ako mate? V noci som strasila na 10. poschodi v ruzinove.

andysok
10. máj 2011

@simonini a čo si strasila ? 😉 ja som teraz doma ešte take dúfam dva týždne a 19.5 mám poradnu a myslím že si ma tam uz nechajú a prečo v noci čo si bola?

andysok
10. máj 2011

@simonini inak uz som si precitala a ktorá dr ta vysetrovala?

buba13
11. máj 2011

@karkana och, ale bude dobre a mozno sa postasti pri babenku adoptovanom. stava sa to v rodinach
🙂

karkana
12. máj 2011

@buba13 stáva,ale mne nie ,nemám vajcovody,ked smola ,tak riadna 😉

mili78
15. máj 2011

dnes 24 DC a mne prišla mrcha...takže zázrak s metforminom sa nekoná....ďalšie sklamanie ☹ ☹ ☹

simonini
17. máj 2011

Bambule, tak sa drobček neudržal.... idem bojovať ďalej. Teším sa na milión päťsto tabletiek 😖.
Držím všetkým palčeky, Baby nevzdávajte sa.

mary10
18. máj 2011

@simonini ...to mi je velmi luto...,ale ako pises treba bojovat a nevzdavat sa,... to sa snazi asi kazda, ktora sem prispieva, ale co nam ine ostava? Drzim ti palce aby bolest rychlo prebolela a dalsi pokus naozaj, ale naozaj vysiel. Drz sa!!!

lulu10
18. máj 2011

@silvinnka ahoj mam rovnaky problem ako tyl, otehotniem lahko ale vzdy potratim -uz 3x ☹ ako ti zistili ze mas nekvalitne vajka?

mary10
18. máj 2011

@mili78 smutne, ze ani tebe to nevyslo ☹ , ake cykly si mala s metforminom? to nepoznam, mohla by si mi k tomu nieco blizsie napisat? isli ste na to prirodzene a bolo to len na nejaku podporu tvorby vajicok,alebo ake ucinky by mal mat metformin? ak je to nieco take, tak my sme skusali s melatoninom-jeho vedlajsi ucinok by mal byt podpora tvorby vajicok, ale ja som nan reagovala nejako prilis, ze sa mi az nevycistila maternica, tak teraz idem trpnut pri dalsej kontrole, ci sa to upravilo po vyvolavacke... dufam, ze ano. Hlavu hore, aby bol uz dalsi pokus uspesny 🙂

mili78
18. máj 2011

@mary10 ....ahoj Mary...no ten metformin sa dava pri inzulinovej rezistencii....mne sice vyslo, ze ju nemam, ale docent sa aj tak rozhodol nasadit mi ho...ano, mal by nastartovat vajecniky, aby tvorili vajicka....podla ovu testu a hlienu aj ovulka prebehla, sice ked som bola na 13-ty den na sone uz tam nevidel nic, ale vravel, ze sliznica je pekna, velka, pre istotu nasadil aj duphaston.....ale nic z toho :(

ajuska51
18. máj 2011

..Ahojte, som tu nova, aj ked Vas uz navstevujem dlhsie, az dnes som sa registrovala a pridavam sa k vam. Sme po neuspesnom prvom IVF a ako pisala @simonini ideme bojovat dalej a nevzdavat sa.
😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre