ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mamartinka
2. aug 2011

@nikol18 Len dufam ze do 08.09 nam to schvalia lebo fakt ze uz picne.My sme v zahraniciu a nemienim zas zo 2 mesiace zostat doma.A do 3 tyzdnov to musime stihnut.Viac doma neostavam a ani manzel uz nema viac dovolenky.Ale ako tusim tak asi ani do septembra nam to neschvalia.Lebo nam sa nic nemoze podarit.Som aj na poistovnu pisala ani odtial zatial ziadna sprava.

mamartinka
2. aug 2011

@nikol18 my uz 8 tyzden cakame a nic.

nika009
3. aug 2011

@nikol18 mne ivf poistovna schvalila minuly tyzden, trvalo to 6 tyzdnov. Ale volala som tam a vypisovala emaily 🙂 . Neviem, ci to pomohlo, ale aspon mi vzdy povedali v ako stadiu to presne je. To cele cakanie je stresujuce...

saska1
3. aug 2011

nika009 a aku poisťovňu máš?

nika009
4. aug 2011

@saska1 Ahoj, mam Doveru, a volala som len na ich infolinku. Stacilo im dat rodne cislo a hned mi povedali, kde sa moja ziadost nachadza.

123fricka
4. aug 2011

prosim vas my by sme ali ist tento mesiac na umele ale manzelovi zsitil jeho urolg v spermiach atreptokoka asi nebudeme moct ist na umele ze _?????? lebo nemozu domna vlozit zle spermie?

little_miracle
4. aug 2011

@123fricka podla mna by ste to mali radsej preliecit - ja by som neriskovala, ze by sa tym mohlo skomplikovat tehotenstvo

silvinnka
5. aug 2011

ahojte,po dlhsej dobe sa tu hlasim 🙂 ,tak dnes sme boli podpisat tretiu ziadost o ivf. ,teraz uz s darkynou 🙂) dnes ma docent pozeral,opat dve velke hemoragicke cysty .Pichli mi agolutin na vyvolanie menzesu a na dva mesiace mi predpisal antikoncepciu...pekne to vychadza,pokial mi schvali tretiu ziadost,budem preliecenaa verim,ze aj tie cysty zmiznu a ja sa vcas dockam darkyne 😎

mamartinka
5. aug 2011

Ahojte.Tak ziadost schvalena.Konzultaciou zaciname 09.09 presne na meniny a vyrocie.Uvidime co nam to prinesie.

holly74
5. aug 2011

@silvinnka @mamartinka Baby, držím vám palce!

mamartinka
5. aug 2011

@holly74 🙂 😉 Dakujem.

nikol18
8. aug 2011

@silvinnka
@mamartinka jeeej baby, drzim moc palce, nech sa vam to podari 🙂

mamartinka
8. aug 2011

@nikol18 Dakujem 😉

nemko
10. aug 2011

kocky velmi, velmi, velmi vam drzim palce, prajem pevne nervicky a hlavne vsetko s kludom 😒 myslim na vas a sledujem stale co sa tu deje 🙂

petuska123
10. aug 2011

@nemko ahoj.robili ti amh vysetrenei??

nemko
10. aug 2011

@petuska123 ano robili, uz sme tu o tom pisali 😉 robili mi to pred poslednym ivfkom

petuska123
10. aug 2011

@nemko ja uz nepametam a aky bol vysoedok??

nemko
10. aug 2011

@petuska123 mala som to cez 8

petuska123
10. aug 2011

@nemko fu tak ja som opasny pripad..0,92

kviann
10. aug 2011

@malevil ahoj, ja som chodila k doc Valky, a potom ked sanam to uz podarilona 4x z mrazacikov, tak asi v 10tt ma posunul k Lattakovej do poradne, nopodarilo sa nam topo 2r liecbe, a roznych operaciach. Ty si mozes lekara vybrat, ktoreho chces, ja som sa uz citila ako pokusny kralik ale niekde v duchu som si stale myslela ze raz sa to urcite podari. drzim palceky.Lattakova je mlada ale zda sa ze satiez vyzna.

malevil
11. aug 2011

@kviann vdaka, aj moja kamoska k nej zacala chodit. Skusim k nej skocit na poradu, ale najprv skonzultujem so svojou, aj tak ma posle dom lebo uz pred stimulkou hovorila, ze dalsi cyklus az v januari. Chce aby som zmenila poistovnu( a ja so za), lebo nam uz 2x neschvalili Pergoveris vo Vseobecnej(a ta bola tento rok aj najviac stratova). Chcem ist do Dovery, len neviem,ci tam nebudem musiet platit aspon par mesiacov, aby mi schvalili IVF??? A doktorka nieco spominala, ze chcu obmedzit pocet poistovnou preplacanych IVF na rok len na 2 razy...takze mam teoreticky cas do januara, dovtedy planujem Lattakovu prepadnut, radili mi to aj sestricky. 😀

kviann
11. aug 2011

@malevil no ja som mala jednu ziadost v 2009, a druhu v 2010, vzdy tak do mesiaca mi to schvalili, no prvykrat som doplacala viac v Iscare asi 300e a druhykrat uz len za lieky, tak neviem co tam porobili, no ale naozaj ked ti to uz 2x neschvalili tak ja by som tiez menila poist. Ja mam este dost mrazacikou tak dufam ze sa nam este podari aj dalsie, terazcakame nase prve srdiecko uz sme 39tt+2, ale trvalo nam to 2 roky skoro

kaciatko81
11. aug 2011

@malevil ja ti mozem doktorku tiez len odporucit 😉 🙂
@kviann ty uz to mas za par, drzim palce 😵

tinara23
11. aug 2011

ahojte kočky, tiež chodím do Iscare, chcem sa opýtať, keď berú krv na vyšetrenie pri tých prvých vyšetreniach, neviete na aké protilátky ? viem, že sa berie či nevytváram protilátky proti spermiám, ešte aj na niečo iné ? mám autoimunitné ochorenie štítnej žľazy, tak ma to zaujíma a trošku som rozmýšľala nad reprodukčnou imuno. Idem práve na druhé IUI, ale skôr si myslím, že skončím pri IVF a preto by som chcela mať všetky vyšetrenia, aby IVF bolo úspešné. Okrem tejto štítnej vyzerá, že sme ok. Ešte mi chýba AMH.

holly74
11. aug 2011

@tinara23 no, mne brali pri prvých vyšetreniach krv iba na genetiku, (horm. profil som im doniesla od svojho gyndoša); na imuno až po 3 neúspešných transferoch...tak neviem, asi sa na to treba spýtať , resp. si to výslovne vypýtať...

tinara23
11. aug 2011

@holly74 no veď práve, asi sa budem musieť na to spýtať, lebo vraj je dosť vysoký predpoklad, že napr. ak máš nejaké autoimunitné ochorenie, tak telo sa snaží proti niečomu cudziemu bojovať a preto sa bojím, aby nezačalo aj proti embrijku 😒
a to imuno ti robil iscare, alebo ťa niekde poslali ?

holly74
11. aug 2011

@tinara23 aj ja mám autoim. ochorenie 😒 robili mi to tam

tinara23
11. aug 2011

@holly74 no super ☹ , tak to je škoda, že to urobili až po toľkých neúspechoch 😠 a nejak ťa liečia? ja si tiež myslím, že mne robili iba vyšetrenie na protilátky proti spermošám a nič iné.

holly74
11. aug 2011

@tinara23 Nie, vyšlo všetko negatívne, takže nemajú čo liečiť...mne robili protilátky proti spermošom a proti plodu...robí sa ešte niečo iné v rámci imuno? A inak vlastne mi robila to isté zhruba v tom istom čase aj moja imunologička a u nej vyšlo tiež negatívne...

tinara23
11. aug 2011

@holly74 skús si toto prečítať, je tam všetko čo robia na reprodukčnej imuno. Viem, že to robia v Košiciach (ale nie všetko) , Praha, Plzeň http://imunologie.forumzdravi.cz/clanek-50-repr...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre