ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sneznicka
17. okt 2011

Ahojte, minuly rok cez vianoce par dni nerobili. Operacku aj labaky zavreli, lebo tam robili udrzbu, cistenie a tak... Takze zakroky z druhej polovice decembra presuvali na januar. Zistite si to u svojich lekarov, vacsinou to aspon mesiac dopredu vedia.

sneznicka
17. okt 2011

@mary10 ahoj, netrap sa. Je lepsie to stopnut takto a pripravit dobre sliznicu. Embryjko ma tak vacsiu sancu uchytit sa. Navyse sa v poslednom case tvaria, ze vacsia uspesnost je pri KET, ako pri ET. Pri ET sa viac sustreduju na vajicka, pri KET na maternicu. Od prveho dna menzesu uzivas lieky a pri KET este pridaju dalsie na udrzanie plodu. Nejaka ta kontrola tam je, odber krvi na zistenie progesteronu... Ak sa takto lekar u Teba rozhodol, asi mal na to dovod. Neboj, vsetko zle je na nieco dobre🙂 Hlavu hore!

milka4
18. okt 2011

@kaciatko81 No ja mám s pýtaním a rozhodovaním sa trochu problém, lebo stále si myslím, že lekári o tom snáď vedia viac a snažím sa im veriť, no zdá sa, že budem musieť zmeniť postoj 🙂... .

milka4
18. okt 2011

@karkana Tento týždeň tam moja Dr.nie je, ale budúci mám prísť na kontrolu a ešte si preštudujem prepúšťaciu správu z laparky a budem musieť začať byť otravná, veď ide o život... .

karkana
18. okt 2011

@milka4 veru,no ja som si vždy už písala doma čo všetko sa chcem opýtať,a nepohla som sa ,kým mi na všetko neodpovedal,pred tým som vyšla z ambulancie a išlo ma poraziť že som sa na nič neopýtala,treba na drzo, 😉 hned som bola spokojnejšia

kaciatko81
18. okt 2011

@milka4 s rozhodovanim verim, to nikdy nie je lahke... ale pytat sa musis, ved ide o teba 😉

malicka
18. okt 2011

ahojte! prosim vas, kolko ste cakali v tomto centre na vysledky genetiky (pred ivf)? my cakame uz 10. tyzden a to nam pan docent tvrdil, ze sa ozve o mesiac...

mary10
18. okt 2011

@sneznicka, @karkana dakujem za povzbudive slova, moja sliznica udajne trochu krvacala, sice som si to nevsimla ale Dr. videla najlepsie, preto je samozrejme lepsie, ze sa to stoplo, kedze nebola v poriadku. Aj progesteron som mala v den OPU v krvi prilis vysoky, ale preco? nemohlo to byt z 2 inj. Pregnylu? ale to s tym asi nesuvisi...ja mam skor problem, ze je rychlo vysoka sliznica a teraz budem brat od 17.DC tabletky. O to ma to trapi viacej, ze teraz mame len 1embryjko,aj ked to vyzeralo inac -zo 6. folikov boli 3 vhodne vajicka...ale verim, ze to bude to prave, ze zabojuje a vyjde to 🙂 , ked mi daju sliznicu do poriadku...uz aby to bolo...

milka4
19. okt 2011

@malicka Ja si presne nepamätám, ale bolo to veľmi dlho, hlavne, keď počítaš dni a čakáš, ale neboj sa oni sa isto ozvú, poprípade si zavolaj... . 🙂 to sa učím aj ja 🙂...takže @kaciatko81 a @karkana díky!!!!

holly74
19. okt 2011

@malicka Ja si nepamätám presne, ale určo to nebolo tak dlho, max. 6 týždňov. Zavolaj tam, veď za to nič nedáš a je to v tvojom záujme..

malicka
19. okt 2011

@milka4, @holly74 dakujem. ved to, ze som tam uz 2x volala a zakazdym ma natahuju. uz si pripadam ako hysterka, ale naco hovorili mesiac?! ach jo, musime sa ucit trpezlivosti 🙂. pekny den vsetkym!

holly74
19. okt 2011

@malicka Zlatko a tým docentom myslíš Válkyho či toho ich doktora genetika? (Ondrejčák, či tak nejako sa volá...)

little_miracle
19. okt 2011

@malicka ahoj, ja ti to poviem celkom presne......odbery na genetiku nam robili 11.7. a vysledky boli 30.9.

silvinnka
19. okt 2011

@malicka ,ja som na genetiku cakala 14 tyzdnov 🙂

malicka
19. okt 2011

@holly74 myslela som genetika - ano, Ondrejcak. @little_miracle, @silvinnka dakujem velmi pekne za info. takze sa budem snazit mysliet na nieco ine a cakat. my sme boli na prvu konzultaciu v centre 13.7., zatial same odbery, konzilia a este sme sa nikam nepohli (teda okrem diagnozy azoo.).

marculik
20. okt 2011

Ahojte no a uz som uplne mimo ako sa vsetkeho bojim, co som si tu precitala,my so svojim priatelom sa snazime uz vyse roka o babo,teraz vo februari sa nam skoro podarilo no bohuzial mala som mimomaternicove,a tak ma v auguste poslali na laparoskopiu zistit ci aky mam vajcovod a tak odporucili mi tiez tuto kliniku ISCARE,no co tu citam ,mam pocit ze sa ani nedockam,ved tuto pisete ze sa caka aj rok ci ako a na poistovnu a co ja viem co este, a ja ze sa objednam spravia vysetrenie a bude,no ako vidim asi to nie je lahka cesta ☹

wifina
20. okt 2011

@marculik neboj, tie čakacie to sa týka rôznych testov na IVF, neviem, koľko sa čaká na laparoskopiu, ale drahému urobili zákrok do 2-3 týždňov...

marculik
20. okt 2011

@wifina a to sa stale tak dlho caka a vlastne co vsetko ma caka a ake vysetrenia a to znovu mi budu robit laparoskopiu a preco?

holly74
20. okt 2011

@marculik Čauko, naozaj sa treba vyzbrojiť priam svätou trpezlivosťou, lebo vrámci IVF sa furt na niečo čaká..na poisťovňu, na vyšetrenia, na výsledky, na mrchu, na zákrok, na odbery, na výsledky teh. testu....a tak dokola... A pritom všetkom ešte netreba strácať optimizmus... Držím (napriek tomu) palce, nech sa čo najskôr dočkáte //.

wifina
20. okt 2011

@marculik to asi nie, len som to použila ako príklad, možno budeš potreboať iné zákroky, alebo postupy napr. IUI, resp. nebudeš IVF potrebovať vôbec, keď sa to podarilo raz prirodzene, taks a to určite podarí ešte raz 😉

little_miracle
21. okt 2011

@marculik veru, nie je to lahka cesta, ale ten vysledok za to stoji 😲
My sme do centra zacali chodit vlani v septembri - a teraz velmi verim tomu ze tam veru uz nebudeme musiet dlho chodit 🙂
Kazdopadne ti prajem skore tehulkovanie 😉

little_miracle
21. okt 2011

@malicka ach jaj - vidim ze aj vas postretla diagnoza azoo......my sme na tom tiez rovnako.........skusame darcovsky...

urma
21. okt 2011

@marculik my sme vacsinu vysetreni mali este predtym, kym sme isli do Iscaru. Tam uz len krv no a partenrovi spermiogram, lebo mu ten od urologa vyprasala platnost, kym sa zrealizovali vsetky moje vysetrenia vratane laparo 🙂 Ale na spermio sa necaka vobec, to hned na pockanie urobia. V nasom pripade to bola na draheho prepadovka 😀 nepocitali sme s tym vtedy. Na poistovnu pri IVF som cakala asi 40 dni, ale normalne do 30 by to malo byt.

wifina
21. okt 2011

@little_miracle hello, ďalšia azoo, MESE/TESA ste neskúšali? A pôjdeš s darcovskými na IUI alebo IVF?

little_miracle
21. okt 2011

@wifina u nas to zial nepomoze........manzel to ma ako nasledok chemoterapie, a to je nezvratny stav. Na IUI sme boli 2x.......a prave sme v 2.IVF cykle - samozrejme darcovsky. Ale sme s tym zmiereni a velmi sa na mimi tesime - dufam ze uz o par dni sa budeme tesit z //

holly74
21. okt 2011

@little_miracle Držím palce a daj vedieť 😉

wifina
21. okt 2011

@little_miracle verím, aj my sme na tom dohodnutí, keď to inak nepôjde.... 🙂 , držím palčeky
p.s. vraj u chlapov to nie je nikdy navždy, v to ja dúfam, možno aj u vás sa to raz zlepší, musíme veriť aj na zázraky

marculik
21. okt 2011

@little_miracle joj bodaj by si mala pravdu,no myslela som si ze uz nabuduci rok budeme cakat babo,a v robote vobec netusim ako to zariadim

marculik
21. okt 2011

@holly74 ahoj to co znamena ta mrcha 🙂

sofia17
21. okt 2011

@marculik
mrcha je menštruácia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre